Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 553810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1935 dnia: Listopad 08, 2014, 09:37:53 pm »
Pokaż mi jedno "cywilizowane" państwo, gdzie każdy komiks można dostać od ręki i gdzie nie ma chorych cen na tytuły OOP. Bo zgodnie z tą definicją nie istnieje na świecie żaden cywilizowany kraj. :razz:

Może nawet nie chodzi o chwilową dostępność komiksu. Gorszy jest brak nadziei, kiedy to wydawca, na zmasowany atak pytań, krótko odpowiada: ''NIE. Nie planujemy.''
Szczęśliwi ludzie, którzy perfekcyjnie opanowali język angielski - oni mają wybór.
Wydawcy chyba jeszcze jednego nie potrafią w naszym kraju: dotrzeć ze swoim produktem do nowego czytelnika. Wciąż pokutuje u nas szydercza opinia, że ''komiksy są dla dzieci'' (gdyby ci, którzy szydzą, wiedzieli po ile lat mają co poniektórzy wybitni twórcy komiksów, to by się lekko zdziwili  :biggrin: ).

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1936 dnia: Listopad 08, 2014, 09:41:51 pm »
W kulturze nie działa zasada nieoceniania. Jak ktoś mi powie, że woli "Zmierzch" od "Procesu" Kafki, to powinienem mieć konstytucyjne prawo do powiedzenia mu, że jest głupi.

No widzisz, ja taki bezpośredni nie jestem. Nie uważam siebie za taki autorytet, żeby mówić ludziom co jest głupie, a co nie. Mogę pomóc, doradzić, ostrzec...

Oczywiście się zgadzam z tym stwierdzeniem i oczywiście nie zgadzam się z doborem w tym kontekście kilku tytułów, które wymieniłeś.

Blaskowitz, wiesz bardzo dobrze, w jakim kontekście na samym początku wymieniłem te tytuły. Dlaczego więc z uporem maniaka, dalej w to brniesz? Przecież to bez sensu...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1937 dnia: Listopad 08, 2014, 09:44:20 pm »

@Kamil Matusiak
Fani Moore'a i Sagi to tylko kilku maniaków na forum? Zniszczyłeś moje marzenia o zdobyciu władzy nad światem.

Cóż, skoro nie wystarczyło ich, żeby zapewnić dobrą sprzedaż Potworowi, to gdzie tu marzyć o podboju świata. A tak na mmarginesie to z tego co się dowiedziałem min. z tego forum to Strażnicy mogli też podzielić los Sagi, ale ocalił ich film Zacka Snydera, więc chyba pozycja Moore'a w polszy nie jest taka mocna jak się tu niektórym wydaje.

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1938 dnia: Listopad 08, 2014, 09:48:07 pm »
Przez całe życie jesteś i będziesz oceniany. Przez nauczycieli, szefa w pracy czy dziewczyny na dyskotece.
A czy ja napisałem, że nie??? Też oceniam. Tylko można oceniać z kulturą, można na poziomie "mam talent". Do Ciebie należy wybór ;)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1939 dnia: Listopad 08, 2014, 10:07:15 pm »
Cóż, skoro nie wystarczyło ich, żeby zapewnić dobrą sprzedaż Potworowi, to gdzie tu marzyć o podboju świata. A tak na mmarginesie to z tego co się dowiedziałem min. z tego forum to Strażnicy mogli też podzielić los Sagi, ale ocalił ich film Zacka Snydera, więc chyba pozycja Moore'a w polszy nie jest taka mocna jak się tu niektórym wydaje.
Czyli gdyby nie filmy, to Moore byłby nikim z garstka fanów na jakimś zapyziałym forum. Czuję się coraz mniejszy. :sad:

Teraz nikt się już nie będzie w tym gównie babrał.
Skończyły mi się riposty, idę się napić. Przez te wasze wypociny popadnę w alkoholizm, bo na trzeźwo się tego czytać nie da. :wink:

A czy ja napisałem, że nie??? Też oceniam. Tylko można oceniać z kulturą, można na poziomie "mam talent". Do Ciebie należy wybór :wink:
Jak uważam, że ktoś mówi głupoty, to po co się będę czaić? Jeszcze mnie nie zrozumie i będzie klops. :roll:

Nie uważam siebie za taki autorytet, żeby mówić ludziom [...]
Czekaj, czekaj, to co skopał Frank Miller w Sin City? Rysunki? Sorka, stary żart ale nie mogłem się powstrzymać. :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2014, 10:11:04 pm wysłana przez Blaskowitz »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1940 dnia: Listopad 08, 2014, 10:17:27 pm »
Czyli gdyby nie filmy, to Moore byłby nikim z garstka fanów na jakimś zapyziałym forum. Czuję się coraz mniejszy. :sad:

Jakby na to nie patrzeć tak jest. Sam jestem tutaj przykładem, że gdyby nie filmy nigdy w życiu chyba bym nie zainterenował się/usłyszał o Z Piekła Rodem, V for Vendetta czy Watchmen. Wszystkie tytuły, których tu mówiono uprzednio miały swoje premiery filmowe.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1941 dnia: Listopad 08, 2014, 10:22:07 pm »
Czekaj, czekaj, to co skopał Frank Miller w Sin City? Rysunki? Sorka, stary żart ale nie mogłem się powstrzymać. :wink:

Jak brakuje argumentów, zaczynają się prowokacje. Z tego co pamiętam, to nie napisałem że osoby czytające Sin City są głupie. Ty natomiast już kilkakrotnie zasugerowałeś, że czytelnicy na przykład Severed już tak.

I na forum mogę sobie pisać, co mi się żywnie podoba, o ile dotyczy to danej rzeczy jaką przeczytałem, a nie ocen innych osób, które przeczytały coś innego.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1942 dnia: Listopad 08, 2014, 10:34:44 pm »
Jakby na to nie patrzeć tak jest. Sam jestem tutaj przykładem, że gdyby nie filmy nigdy w życiu chyba bym nie zainterenował się/usłyszał o Z Piekła Rodem, V for Vendetta czy Watchmen. Wszystkie tytuły, których tu mówiono uprzednio miały swoje premiery filmowe.
Gdzie ja schowałem ten denaturat?

Jak brakuje argumentów, zaczynają się prowokacje. Z tego co pamiętam, to nie napisałem że osoby czytające Sin City są głupie. Ty natomiast już kilkakrotnie zasugerowałeś, że czytelnicy na przykład Severed już tak.
Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Ja tu raczej sugeruję, że czytelnicy rzucający się na np. Detective Comics a gardzący Sagą o potworze mają bardzo kiepski gust. Głupimi nazywam tylko tych stawiających "Zmierzch" nad "Proces" Kafki. :smile:

I na forum mogę sobie pisać, co mi się żywnie podoba, o ile dotyczy to danej rzeczy jaką przeczytałem
Hehehehe. No to kasuj posty z tematu o najbardziej oczekiwanych komiksach 2015. Logiczny Rycerz kontratakuje. :razz:

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1943 dnia: Listopad 08, 2014, 10:46:27 pm »
Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Ja tu raczej sugeruję, że czytelnicy rzucający się na np. Detective Comics a gardzący Sagą o potworze mają bardzo kiepski gust. Głupimi nazywam tylko tych stawiających "Zmierzch" nad "Proces" Kafki. :smile:

Chwila, chwila. W całej tej dyskusji pojechałeś po Egmoncie, bo wydaje Mrocznego Rycerza, po wydawnictwie Mucha, bo wydaje Sex, po czytelnikach bo czytają, to co Tobie nie odpowiada.
Czy chociaż jedna osoba w tej dyskusji wyraziła się w sposób gardzący o Potworze z bagien? Nie pij tyle alkoholu (denaturatu), bo to później różne rzeczy się wydają.

Hehehehe. No to kasuj posty z tematu o najbardziej oczekiwanych komiksach 2015. Logiczny Rycerz kontratakuje. :razz:

??? Najbardziej oczekiwane komiksy 2015???

I?

Czy w tym wątku ktoś recenzował, oceniał jakiś komiks? Chyba nie, raczej spekulowaliśmy o tym, kto co chciałby przeczytać (uwaga, zaraz możesz tam napisać o Potworze z bagien!) :wink:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1944 dnia: Listopad 08, 2014, 10:47:27 pm »
Jakby na to nie patrzeć tak jest. Sam jestem tutaj przykładem, że gdyby nie filmy nigdy w życiu chyba bym nie zainterenował się/usłyszał o Z Piekła Rodem, V for Vendetta czy Watchmen. Wszystkie tytuły, których tu mówiono uprzednio miały swoje premiery filmowe.
oj, chyba przesadziłeś. Rozejrzyj się trochę dalej niż czubek własnego buta.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1945 dnia: Listopad 08, 2014, 10:58:21 pm »
Chwila, chwila. W całej tej dyskusji pojechałeś po Egmoncie, bo wydaje Mrocznego Rycerza, po wydawnictwie Mucha, bo wydaje Sex, po czytelnikach bo czytają, to co Tobie nie odpowiada.
Czy chociaż jedna osoba w tej dyskusji wyraziła się w sposób gardzący o Potworze z bagien? Nie pij tyle alkoholu (denaturatu), bo to później różne rzeczy się wydają.
Ludzie gardzący Sagą = ludzie nie kupujący Sagi, nie chodziło mi tu o agresję słowną. Wydawało mi się to zrozumiałe...

??? Najbardziej oczekiwane komiksy 2015???

I?

Czy w tym wątku ktoś recenzował, oceniał jakiś komiks? Chyba nie, raczej spekulowaliśmy o tym, kto co chciałby przeczytać (uwaga, zaraz możesz tam napisać o Potworze z bagien!) :wink:
Nie załapałeś żartu, a że ja bardzo lubię tłumaczyć swoje żarty, to sprawiłeś mi wielka radość dając mi taka możliwość. Tak więc zdanie "I na forum mogę sobie pisać, co mi się żywnie podoba, o ile dotyczy to danej rzeczy jaką przeczytałem" jest zdaniem warunkowym z którego wynika, że możesz się wypowiadać wyłącznie o tym co czytałeś. I nie możesz mówić o niczym innym. I dlatego Logiczny Rycerz Kontratakuje. Bo był taki komiks Mroczny Rycerz Kontratakuje. Śmieszne nie? :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1946 dnia: Listopad 08, 2014, 11:00:45 pm »
Cóż, skoro nie wystarczyło ich, żeby zapewnić dobrą sprzedaż Potworowi, to gdzie tu marzyć o podboju świata. A tak na mmarginesie to z tego co się dowiedziałem min. z tego forum to Strażnicy mogli też podzielić los Sagi, ale ocalił ich film Zacka Snydera, więc chyba pozycja Moore'a w polszy nie jest taka mocna jak się tu niektórym wydaje.


Eeee... Watchmen obecne w bibliotekach szaraków mniejszych i większych to nie wynik magii nazwiska Moore'a, tylko uparcie powtarzanego zdania jakoby Watchmen był najważniejszym komiksem jaki wypluł rynek. Sorry, ale 3/4 ludzi, którzy mają Mausa na półce nie ma obok tego Breakdowns. Idąc dalej, skoro każdy studenciak amerykanistyki licytuje jak szalony Wściekłość i wrzask nie znaczy to, że Dzikie plamy też będą tak drogie na serwisach aukcyjnych.


Film może i coś ugrał, ale nie przeceniałbym go aż tak.
perły przed wieprze

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1947 dnia: Listopad 08, 2014, 11:05:40 pm »
alez ten Garaz jest pieknie wydany, a kolory sa mniam. swietna rzecz dzieki o wielki  egmoncie  :lol: :razz:
BTW nie wiedzialem, ze byla tylko jedna edycja Garazu w kolorze.
szkoda, ze egmont nie wrzucil do tego tomiska czlowieka z ciguri, ale i tak jestem bardzo zadowolony z zakupu tego komiksu :biggrin: 
pzdr
PS ciekawe dlaczego Amerykanie musieli pokolorowac garaz, czemu marvel nie puscil tego komiksu w czerni i bieli. czyzby hamburgery nie lubily black and white  :lol: :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1948 dnia: Listopad 08, 2014, 11:05:49 pm »
Śmieszne nie? :smile:

No właśnie chyba nie...
Załapałem co chciałeś mi przekazać w formie (nazwijmy to żartem) i się do tego odniosłem. Nie staraj się teraz tego nadmiernie spłycić, bo nie uwierzę :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1949 dnia: Listopad 08, 2014, 11:11:44 pm »
szkoda, ze egmont nie wrzucil do tego tomiska czlowieka z ciguri

"Człowiek..." chyba w przyszłym roku ma być osobno, nie?

 

anything