Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 555105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline budyn2h

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1965 dnia: Listopad 16, 2014, 09:31:40 pm »
Nie rozumiem czemu są tacy uparci w kwestii Kaznodzieji. Jakiś głupi upór. Seria aż się prosi o wznowienie.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1966 dnia: Listopad 16, 2014, 09:36:33 pm »
Nie rozumiem czemu są tacy uparci w kwestii Kaznodzieji. Jakiś głupi upór. Seria aż się prosi o wznowienie.
Myślę, że skończyły im się już prawa do tej serii
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1967 dnia: Listopad 16, 2014, 09:44:38 pm »
no czekamy, spodziewam sie samych dobrych wiadomosci :razz:
pzdr
PS dobre komiksy superhero do tego troszku fajnych europejczykow (min pasazerowie wiatru, blueberry) i jestem bardzo kontent  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1968 dnia: Listopad 16, 2014, 09:53:20 pm »
Ktoś powinien wyprowadzić z błędu Pana Kołodziejczaka, bo sformułowanie "zaczęliśmy od wydawania najlepszych z nich" w kontekście New52 to spore nadużycie.

Ja czekam na odpowiedzi z alei. Tam padło wiele bardzo konkretnych pytań.

Offline Archie

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopad 16, 2014, 10:25:17 pm »
Fajnie, że jednak Egmont nie odpuścił American Vampire, ale dziwi mnie, że wybrali kontynuację tego tytułu a dają za wygraną z Preacherem. Jeśli rzeczywiście jest tak że skończyło się prawo do wydawania serii to może jednak Mucha zaatakuje przy okazji premiery serialu. Widać, że robią podchody z DC i Vertigo, więc może jak przyjdzie pora to zainwestują w coś dłuższego. Co do nowych premier w Egmoncie to mam nadzieję, że nie sięgną po Constantine'a z TN52, który jest słabizną. Kołodziejczak wspomina o starszych rzeczach z DC, więc jakieś pojedyncze tomy Hellblazera mogliby puszczać.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopad 16, 2014, 10:42:32 pm »
No właśnie ciekawią mnie te tytuły ze "starego DC", nie tylko z Batmanem.


Moje typy (biorąc pod uwagę co obecnie oferuje DC na rynku anglojęzycznym):


Batman Black Mirror (muszą to wydać w 2015 r. albo Mucha) :biggrin:
Batman Year One (to akurat potwierdzone wcześniej)
Batman Arkham Asylum Morrisona
Batman Hush (nowe wydanie 1 tom)
Superman Red Son
Luthor Azzarello
Gotham Central 4 tomy


Co wy typujecie albo co warto, aby Egmont wydał?


(+ Sandman, Baśnie, Amerykański Wampir, ale to Vertigo).

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopad 16, 2014, 10:43:47 pm »
Fajnie, że jednak Egmont nie odpuścił American Vampire, ale dziwi mnie, że wybrali kontynuację tego tytułu a dają za wygraną z Preacherem. Jeśli rzeczywiście jest tak że skończyło się prawo do wydawania serii to może jednak Mucha zaatakuje przy okazji premiery serialu. Widać, że robią podchody z DC i Vertigo, więc może jak przyjdzie pora to zainwestują w coś dłuższego. Co do nowych premier w Egmoncie to mam nadzieję, że nie sięgną po Constantine'a z TN52, który jest słabizną. Kołodziejczak wspomina o starszych rzeczach z DC, więc jakieś pojedyncze tomy Hellblazera mogliby puszczać.
Mnie nie dziwi. Ze słów Kołodziejczaka wnioskuję, że zależy im na kontynuacji zaczętych projektów, jeśli nie ma szans na zakończenie serii, to chcą choćby poprzymykać w miarę sensownych miejscach. A Kaznodzieja to dla nich temat szczęśliwie zamknięty, i odgrzebując go teraz, istnieje ryzyko, że nie dadzą rady zakończyć i znów będą niezadowoleni czytelnicy,,,
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopad 16, 2014, 10:51:18 pm »
No właśnie ciekawią mnie te tytuły ze "starego DC", nie tylko z Batmanem.
Co wy typujecie albo co warto, aby Egmont wydał?

Moje typy, czy raczej marzenia (nieważne czy wyda to Egmont, czy Mucha):

The New Frontier
World’s Gretaest Superheroes
Superman: Red Son
Green Lantern: Rebirth
Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?
Batman: Black Mirror
Luthor
Flashpoint
Green Arrow: The Longbow Hunter
Green Arrow: Year One
Batman: Earth One
Batman: Under the Red Hood
Batman and the Mad Monk
Batman: Noel
Batman and the Monster Men
Trinity
Batman: Vampire
Batman: Prey
Batman: Birth of the Demon
Superman: For Tomorrow
Tales of the Batman: J.H. Williams III

Oczywiście Gotham Central też bardzo bym chciał, ale obawiam się, że tego nie ruszą.

Offline brzon

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopad 16, 2014, 11:00:41 pm »
Oczywiście Gotham Central też bardzo bym chciał, ale obawiam się, że tego nie ruszą.
A moim zdaniem wszystko wskazuje na Gotham Central :biggrin:  Mamy popularny serial w tv, seria ma 4 tomy wiec niewiele, każdy tom niewiele ponad 200 stron więc cena nie bedzie wysoka, znane nazwiska promowane przez inne wydawnictwa (Brubaker i Rucka), no i związek z najpopularniejszym (drżyjcie Thorgalowcy :biggrin: ) uszatym bohaterem Egmontu :lol:

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopad 16, 2014, 11:10:44 pm »
W poprzednich odpowiedziach były chyba lekkie sugestie, że chcą się wziąć za The New Frontier i Red Sona. Myślę też, że wydadzą Black Mirror... z kolei na Moore'a nie ma ponoć co liczyć... o Husha chyba też będzie bardzo trudno (obym się mylił).

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopad 16, 2014, 11:12:07 pm »
A moim zdaniem wszystko wskazuje na Gotham Central :biggrin:  Mamy popularny serial w tv, seria ma 4 tomy wiec niewiele, każdy tom niewiele ponad 200 stron więc cena nie bedzie wysoka, znane nazwiska promowane przez inne wydawnictwa (Brubaker i Rucka), no i związek z najpopularniejszym (drżyjcie Thorgalowcy :biggrin: ) uszatym bohaterem Egmontu :lol:

Też jestem zdania, że wydanie Gotham Central kiedy tv emituje serial Gotham to dobry pomysł. Cztery tomy, 240+288+224+224, to nie jest wcale tak niewiele, to duży projekt, coś jak Strażnicy Początek, dlatego właśnie wątpię w to. No ale skoro nie ma problemu z uruchamianiem kolejnej serii z Batmanem w ramach Nowego DC Comics, to czemu nie spróbować też z Gotham Central? Obym się mylił i obyś Ty miał rację.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopad 16, 2014, 11:27:15 pm »
Ja się spodziewam "BOMBY" ze strony E., najwyższy czas na to. Właśnie przeglądam fińskiego facebooka Egmontu i jestem zaskoczony, że pod komentarzami na stronie odpowiadają piszącym. Z tego, co google przetłumaczyło wpisy czytelników wynika, że wiedzą tyle samo, ile my.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopad 17, 2014, 12:05:11 am »
http://soleilprod.com/catalogue/collection/76/c/1800

A tutaj wspomniana przez Tomasza Kołodziejczaka seria Soleil 1800, z której na początek Egmont wyda "Sherlock Holmes i wampiry Londynu". Jak dla mnie nic ciekawego tam nie ma. Nie wiem jak to się może przebić wśród tych wszystkich świetnych, obecnie u nas wydawanych komiksów frankofońskich.

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopad 17, 2014, 12:19:02 am »
Jak dla mnie nic ciekawego tam nie ma.

Tematyka jest ciekawa i to bardzo (Dorian Gray, Dracula, Edgar Allan Poe) ale nie wiem jak jest ze scenariuszem, bo Sherlock raczej nie powala. Ale graficznie na wysokim poziomie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopad 17, 2014, 06:28:38 am »
Tematyka jest ciekawa i to bardzo

Oczywiście, ale spodziewam się tu raczej czegoś w stylu "Srebrnego księżyca nad Providence" niż "LND".