Autor Wątek: Pliki AB  (Przeczytany 11879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nilgar

Pliki AB
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2002, 11:59:43 am »
Cytuj
Polacy wcale nie są genialni, tylko niedokładni trzeba czytać, a nie kombinować, free ithirmal dagger też mi coś.

Dokładnie to przede wszystkim trzeba pisać żeby nie zostawało miejsca na rozbieżne interpretacje, a 2*0 = 0 i nigdzie w zasadach nie jest napisane, że to nielegalne. Jeżeli GW na swojej stronie ustosunkowało się do tego to co innego, a ja akurat nie musiałem o tym wiedzieć, bo jak już wspomniałem nigdy jeszcze nie grałem w Mordheim.

Offline jachu_ka

Pliki AB
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2002, 12:03:03 pm »
mylicie sie- zasady do wszystkich gier GW sa pisane na zasadzie odwrotnosci do prawa rzymskiego- czyli jesli cos nie jest napisane, to nie jest dozwolone; nigdzie nie jest napisane, ze np. termiantorzy chaosu, czy 'ard boyzi nie moga latac, a nie moga

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Vatt'ghern

Pliki AB
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2002, 12:09:47 pm »
tak, ale poniewaz sa istoty czy maszyny latajace, to przez wykluczneie wiemy, ze inni latac nie moga, a z rozbierznymi zasadami spotykalem sie nie raz. najwiecej watpliwosci ciagle budzi we mnie armata. czy kula moze potoczyc sie pod gorke i sprzatniac kogos? czy moze przekeciec przez las na wylot? nie jest to oczywiste. dopiero niedawno zobaczylem, ze gdzies napisano, ze przez las przelatuje jak przez zboze (z czym sie nie zgadzam), zas co do reszty to trzeba sie umowic. poniekad przyznano wiec, ze do tej pory zostawiono szerokie pole do wlasnych interpretacji, na ktore kazdy mogl sie zgodzic albo i nie, zaleznie od widzimisie.

Offline jachu_ka

Pliki AB
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2002, 12:13:04 pm »
spoko, ale za ten kant ze scyzorykiem i podejscie 'ja akurat nie muisalem o tym wiedziec' to bym kopal w d...

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Vatt'ghern

Pliki AB
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2002, 12:25:33 pm »
rzeczywiscie sformulowanie "nie musialem o tym wiedziec" nie powinno usprawiedliwiac, bo to akurat jest dosc oczywisty przekret i nikt nie bedzie sie spierac co do tego, czy moze sobie cos takiego wystawic. problem jest wtedy, gdy cos nie jest oczywiste. pamietacie moze Ved. czar High Magic Coruscation of Finreir czy jakos tak? dawal on to, ze mozna bylo rzucac czary "without reduction of range". swego czasu dalbym pol ksiezniczki i reke krolestwa komus, kto powiedzialby, co to moze znaczyc w praktyce. bo armia demenow przeciw combu: to + baniszment nie mialaby szans. w koncu wymyslilem, bo rzecz jest dosc prosta, o co tu chodzi, ale ze jestem rozgarniety jak kupa lisci, to trwalo to dlugo

Offline Nilgar

Pliki AB
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2002, 01:11:26 pm »
Jachu, bez urazy ale czy umiesz czytać??? Ja tylko zadałem kiedyś pytanie czy można coś takiego zrobić i nadmieniłem, że jeszcze nigdy w to nie grałem. W tabeli broni są wyraźnie podane ceny i uwaga, że w przypadku Ithilmaru należy przemnożyć cenę przez dwa. O mnożeniu zera przez cokolwiek innego nie ma sensu się rozpisywać chyba, że z matmą też stoisz kiepsko. Ktoś inny  zachwycił się tym pomysłem i temat się urwał, więc nie ma chyba o co afery robić i strzelać komentarzami w stylu "też mi pomysł", czy grozić glanowaniem każdemu kto nie czyta forum GW.

Offline Marchewa

Pliki AB
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 11, 2002, 04:49:09 pm »
Cytat: "Nilgar"
Cytuj
Polacy wcale nie są genialni, tylko niedokładni trzeba czytać, a nie kombinować, free ithirmal dagger też mi coś.

Dokładnie to przede wszystkim trzeba pisać żeby nie zostawało miejsca na rozbieżne interpretacje, a 2*0 = 0 i nigdzie w zasadach nie jest napisane, że to nielegalne. Jeżeli GW na swojej stronie ustosunkowało się do tego to co innego, a ja akurat nie musiałem o tym wiedzieć, bo jak już wspomniałem nigdy jeszcze nie grałem w Mordheim.

Co się czepiacie na lekcji matematyki w liceum udowodniłem z kumplem na tablicy nauczycielce że 0=1 i 2*2=5.
ar, War never changes...

Offline Shinji

Pliki AB
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2002, 04:59:17 pm »
W jaki sposób?

Offline drachenfeles

Pliki AB
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2002, 10:25:39 pm »
Nie miałem zamiaru nikogo urażać, ja jak grałem po raz pierwszy też miałem sporo kłopotów z zasadami.

pozdrawiam
drach

Offline drachenfeles

Pliki AB
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2002, 10:29:22 pm »
a i tak pozatym uwaga była ogólna, a nie skierowana bezpośrednio do twojej osoby Nilgar.

Offline Nilgar

Pliki AB
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 14, 2002, 12:12:33 am »
OK! Ja też nie chciałem robić zamieszania ani nikogo obrażać, a mając Army Buildera i pdfa z Shadow Warriorsami za jedyne źródła wiedzy zwyczajnie nie wiedziałem jak zestawić ten pierwszy warband. Zresztą forum jest po to żeby pytać i wyjaśniać wątpliwości, więc nic się złego nie stało i zapamiętam sobie regułę z "odwrotnością do prawa rzymskiego". Dzięki!

Offline drachenfeles

Pliki AB
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2002, 03:16:55 pm »
Pytaj o co chcesz :-)

Offline skolo

Pliki AB
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2002, 12:56:02 pm »
sprzeczka zupelnie niepotrzebna uwazam. zasady pdfowe, zamieszczone na stronie GW sa oficjalne i jakie by nie byly pliki do AB z jakimis bandami to zawsze pierwszenstwo ma strona GW. niestety ;)

Offline drachenfeles

Pliki AB
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 15, 2002, 06:46:54 pm »
i owszem, lecz na GW nie ma nawet połowy tego co mamy w AB.

Offline skolo

Pliki AB
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2003, 10:34:59 am »
czyli to co jest na AB a nie ma tego na GW jest nieoficjalne? oczywiscie trzeba wziac poprawke na WD i TC