Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 242486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 20, 2014, 12:02:47 pm »
No to może dane ci będzie kupić Valeriana... ale za jakiś czas :smile:
Oj, zaraz będzie na Gildii Efekt Motyla, czyli Motyl rusza skrzydłem w jednym poście i na drugim krańcu Gildii zaczyna się mnożyć od postów przypuszczających kto to wyda. :biggrin:

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 20, 2014, 12:13:18 pm »
No to może dane ci będzie kupić Valeriana... ale za jakiś czas :smile:

Jak masz jakieś informacje, to podrzuć.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 20, 2014, 12:22:14 pm »

Jak masz jakieś informacje, to podrzuć.
Przecież to oczywiste. To Taurus Media. A jak nie Taurus, to WK. A jak nie WK, to Sideca. A jak nie Sideca, to Egmont. A jak nie Egmont, to Elemental. A jak nie Elemental, to jakiś nowy wydawca.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 20, 2014, 12:25:01 pm »
Ramirez82: "Przecież to oczywiste. To Taurus Media. A jak nie Taurus, to WK. A jak nie WK, to Sideca. A jak nie Sideca, to Egmont. A jak nie Egmont, to Elemental. A jak nie Elemental, to jakiś nowy wydawca."
 
  :biggrin:
 
 Oby tylko jak najprędzej.

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 20, 2014, 12:47:12 pm »
Ramirez trafnie to ujął, ktoś wyda - kto i kiedy dowiemy się w odpowiednim czasie. Rynek nasz jest nieprzewidywalny, ale ogromnego plusa ode mnie mają wydawcy, którzy zaprezentowali swoje plany roczne, a nawet półtoraroczne - bo nawet jak coś się na razie wypadnie czy przesunie to wiem, że mogę się spodziewać polskiej wersji i zapłacić rodzimemu wydawcy, a nie gimnastykować się z zamówieniami zagranicznymi i nabijać kasę zagranicznym wydawcom i sklepom. Dyskusja o komiksach, które mogą się ukazać jest wskazana, bo pokazuje czy jest zainteresowanie danym tytułem wśród czytelników. Osobiście również nabyłbym Valeriana, nawet jak to ramota, ale czytałem ten komiks kiedy ukazywał się w Komiksie-Fantastyce i pamiętam, że wtedy mi się podobał. Tak samo jak czekam na Hawkera czy inne starocia, bo na początku lat 90 właśnie te tytuły składały się na rodzimy świat komiksowy, a większość z nich nigdy nie doczekała się pełnego wydania. Z chęcią nabyłbym integral z przygodami Hugo, bo moje stare wydanie tylko patrzeć jak się rozleci, ale akurat tego tytułu raczej nie spodziewam się, a to z przyczyn technicznych.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 20, 2014, 01:33:25 pm »
Hugo mogę ci załatwić w integralu. Sam taki posiadam :biggrin: Oczywiście samoróbka u introligatora. Osobiście uważam go za najpiękniejszy komiks dla dzieci. Wracam do niego wielokrotnie i nigdy mi się nie nudzi. Valerian??...A pamiętacie Binio Bill, coś wspólnego mają. Funky jest jak dla mnie PRZEREKLAMOWANY...o wiele bardziej wolę wg. Danikena czyli nową Ekspedycję, 1 i 2 były spoko, 3 to już zjazd w dół, 4 to urwane wiaderko wpadające do studni. Najgorsza była jednak forma wydania tego komiksu w dziwnych zeszytach - do tej pory zalega po księgarniach i allegro. Z sentymentu kupiłem za 36zł KOMPLET 1-4 i jakoś nie miałem ochoty jeszcze na przeczytanie. Valeriana rzuciłem "na temat" bo to obok Wież, Jeremiaha, Hawka jedna z serii która dała znac o sobie a jest równie długa więc w jakimś kraju musi mieć mocnych zwolenników. Tak samo mógłbym zapytać o IZNOGUD Gościnnego- wydano u nas parę numerów a seria ma 29 tomów. Może Egmont się weźmie po Asteriksie.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 20, 2014, 01:37:31 pm »
Tak samo mógłbym zapytać o IZNOGUD Gościnnego- wydano u nas parę numerów a seria ma 29 tomów. Może Egmont się weźmie po Asteriksie.
IZNOGUDa bym kupowal, mam dwa numery i pamietam, ze mi sie podobaly :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 20, 2014, 01:47:24 pm »
IZNOGUDa bym kupowal, mam dwa numery i pamietam, ze mi sie podobaly :smile:

Iznogud jest zajebisty. Swego czasu podobał mi się bardziej od Asteriksa.

Ale ja po cichu marzę o "Wodach Morteluny" a może jakieś "Terror Blu" dla prawdziwych hardcoreów :smile:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 20, 2014, 01:50:26 pm »
Funky jest jak dla mnie PRZEREKLAMOWANY...
No jasne.
o wiele bardziej wolę wg. Danikena czyli nową Ekspedycję
No jasne 2.
Iznogud jest zajebisty.
No jasne 3.

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 20, 2014, 03:05:20 pm »
IZNOGUDa bym kupowal, mam dwa numery i pamietam, ze mi sie podobaly :)
Po dwóch częściach "Iznoguda" też uważałem, że to znakomity komiks. Po przeczyatniu sześciu, odkryłem, że nie pamiętam, o co, w której chodziło, bo w każdej chodziło o to samo.
Brakuje w tej serii wyrazistych i przykuwających uwagę postaci drugoplanowych (których obecność stanowi największy atut "Asteriksa"). W dodatku autorzy mają bardzo powierzchowną wiedzę o świecie arabskim i żonglują kilkoma stereotypami, co od początku irytuje, a po trzech albumach jest już nużące.



ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 20, 2014, 03:45:00 pm »
Przecież to oczywiste. To Taurus Media. A jak nie Taurus, to WK. A jak nie WK, to Sideca. A jak nie Sideca, to Egmont. A jak nie Egmont, to Elemental. A jak nie Elemental, to jakiś nowy wydawca.
A jak nie jakiś nowy wydawca, to Ongrys. Zaponiałem o Ongrysie, a przecież Valerian, to "komiks z tamtych lat".

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 20, 2014, 03:53:01 pm »
Przecież to oczywiste. To Taurus Media. A jak nie Taurus, to WK. A jak nie WK, to Sideca. A jak nie Sideca, to Egmont. A jak nie Egmont, to Elemental. A jak nie Elemental, to jakiś nowy wydawca.
wydaje mi się, że bossu pisał ironicznie...

no chyba, że nie...

nie no, na pewno pisał ironicznie... Egmont, przystępna cena i ciągłość serii... to ma sens tylko jako ironia...

A co do Valeriana to ja się chyba zabiorę za wersję cinebook. właśnie wydali Sur les terres truquées, więc już 7 można mieć... a następne w planach...

Ramirez82: I po co tyle ironii, tylko ładnie zapytałem  :wink:
 
Fragsel: Dobra nie dostrzegłem cynizmu  :wink:
 
 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 03:59:54 pm wysłana przez Grzesiek744 »

Offline Jelsky

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 20, 2014, 05:59:38 pm »

Jak masz jakieś informacje, to podrzuć.

Może powinno to już paść w innym temacie, ale... to Taurus chce wydać tego Valeriana ;)

Offline marceli

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 20, 2014, 09:41:32 pm »
Ja mam 4 stare tomy Valeriana i całkiem przyjemnie się to czyta.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 21, 2014, 01:06:09 pm »
a tak nawiązując do komiksów "trącących myszką" to dobrym przykładem jest "Ian Kaledine"- ale tego to chyba nikt nie spróbuje wydać..he he