Autor Wątek: Wydawnictwo Elemental  (Przeczytany 241754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 25, 2014, 02:44:23 pm »
Pisałem do wydawcy, niestety drukarnia się nie wyrobi i rzeczywiście Jeremiah będzie trochę później. No trudno.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 25, 2014, 07:51:10 pm »
szkoda tej obsuwy, myslalem ze nabede ten komiks juz na targach. no nic tyle lat czekalo sie na te serie wiec miesiac obsuwy to jest maly pikus
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 28, 2014, 03:20:34 pm »
Jak sądzicie, jeśli Wieże Bois-Maury kompletnie mi nie podeszły, to jest szansa na inną interpretację Jeremiaha? Wszyscy tutaj zachwycają się Hermannem, w wieżach zaś nie podobało mi się praktycznie nic (słabe rysunki - większość twarzy prezentuje się podobnie, nudny scenariusz, brak elementu zaskoczenia, kompletnie nie kupuję jego wizji średniowiecza). W końcu tematyka będzie zdecydowanie inna, więc może warto spróbować? Jak myślicie?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 28, 2014, 03:50:24 pm »
Jak sądzicie, jeśli Wieże Bois-Maury kompletnie mi nie podeszły, to jest szansa na inną interpretację Jeremiaha? Wszyscy tutaj zachwycają się Hermannem, w wieżach zaś nie podobało mi się praktycznie nic (słabe rysunki - większość twarzy prezentuje się podobnie, nudny scenariusz, brak elementu zaskoczenia, kompletnie nie kupuję jego wizji średniowiecza). W końcu tematyka będzie zdecydowanie inna, więc może warto spróbować? Jak myślicie?
Próbować zawsze warto! Myślę jednak, że w takim wypadku Jeremiah też Ci nie podejdzie: rysunki w Jeremiahu uległy mocnej metamorfozie na przestrzeni długich lat edycji tego serialu, według mnie w Wieżach są bardziej 'spójne' stylistycznie; twarze? tak samo brzydkie w Wieżach, jak i w Jeremiahu, ale czy w średniowieczu (lub w po apokalipsie) ludzie wyglądali pięknie?, podejrzewam, że jeśli "nie kupiłeś" hermannowskiej wizji średniowiecza, to nie kupisz też jego wizji postapo, element zaskoczenia? raczej trudno u Hermanna uświadczyć gwałtownych "zwrotów akcji" i rozwiązań typu deux ex machina. A czy wszyscy się Hermannem tak zachwycają? no nie wiem, ja nie do końca, szczerze mówiąc, Wieże wywarły na mnie dużo lepsze wrażenie przy pierwszym czytaniu, kilka lat temu - nie wiem, może teraz to częściowo efekt tego przekładu...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 28, 2014, 04:06:44 pm »
No jak patrzę na recenzje Wież na różnych stronach, to mam wrażenie, że czytałem inny komiks. Nagromadzenie przymiotników na och i ach nie ma końca... Pisałem kiedyś o tych twarzach w innym wątku, w którymś tomie jakiś wieśniak wygląda identycznie jak Germain, rysa w rysę!
W sumie, to raczej nie zaryzykuję kolejnego zakupu komiksu tego autora. Skoro jego styl jest bardzo podobny, to raczej są małe szanse, że tym razem mnie przekona.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 28, 2014, 05:19:23 pm »
moze po prostu Hermann Ci nie podchodzi, nie wszystko wszystkim musi sie podobac.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bosssu

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 28, 2014, 07:10:57 pm »
No jak patrzę na recenzje Wież na różnych stronach, to mam wrażenie, że czytałem inny komiks. Nagromadzenie przymiotników na och i ach nie ma końca... Pisałem kiedyś o tych twarzach w innym wątku, w którymś tomie jakiś wieśniak wygląda identycznie jak Germain, rysa w rysę!
W sumie, to raczej nie zaryzykuję kolejnego zakupu komiksu tego autora. Skoro jego styl jest bardzo podobny, to raczej są małe szanse, że tym razem mnie przekona.
Też kiedyś wdałem się w dyskusję na temat jego "charakterystycznego"  stylu. Do wieśniackich średniowiecznych twarzy dość pasuje, w Jeremiahu też daje radę ale np. Krwawe Gody  to kopia kopii. Tyle że ZARĄBIASTA FABUŁA

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 25, 2014, 08:55:42 pm »
Jestem już po lekturze drugiego tomu Durango, dla mnie równie dobry, co pierwszy. Widzę po recenzjach i opiniach choćby tu, na forum, że seria u nas różnie jest odbierana. Ja lubię western, lubię taką klasyczną, realistyczną i szczegółową kreskę jak ta Swolfsa, lubię tego typu fabuły, nawet jeśli powielają westernowe schematy, dlatego Durango to dla mnie strzał w dziesiątkę. Pewnie, nie jest to żadne arcydzieło, a po prostu porządne czytadło. Choć w Dniach gniewu zastajemy tytułowego rewolwerowca liżącego rany odniesione w pierwszym tomie, to pomijając ten fakt, też jest to zamknięta historia, ponownie zakończona sceną, w której Durango samotnie odjeżdża z miejsca zdarzeń, w nieznanym kierunku. Podoba mi się ta konwencja, nawet jeśli w dalszych tomach nie ulegnie to zmianie, przez co nie uświadczymy dłuższych historii. Myślę, że Dni gniewu powinny podejść tym, którym podszedł pierwszy tom - ci którzy nie byli zachwyceni, mogliby jeszcze dać szansę serii.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 08:59:08 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 03, 2014, 09:35:02 am »
Przeczytałem sobie wczoraj dwójkę Durango.
Jest lepiej niż jedynka, ale ostatnie dwie strony
Spoiler: pokaż
 to taki klasyczny Laki Luk i odjazd w strone zachodzącego słońca bez uprzedniego otrzymania podziękowań
....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2014, 09:55:20 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 03, 2014, 10:05:56 am »
Wszystko fajnie, świetnie, gdyby nie to, że na kolejne odsłony serii trzeba czekać tak długo. :sad:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 03, 2014, 11:51:42 am »
ale ostatnie dwie strony

To źle? Fajny motyw, mnie się podoba.

Wszystko fajnie, świetnie, gdyby nie to, że na kolejne odsłony serii trzeba czekać tak długo. :sad:

Jeśli porównywać z Koziorożcem Sideci, to rzeczywiście długo. Ale jeśli porównywać z seriami frankofońskimi Taurus Media? Wstępnie kolejne tomy planowane są na wrzesień i listopad, cztery tomy w roku to wcale nie taka zła opcja.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 03, 2014, 11:54:09 am »
Jeśli porównywać z Koziorożcem Sideci, to rzeczywiście długo. Ale jeśli porównywać z seriami frankofońskimi Taurus Media? Wstępnie kolejne tomy planowane są na wrzesień i listopad, cztery tomy w roku to wcale nie taka zła opcja.
Biorąc też pod uwagę, że w międzyczasie jest jeszcze mylijon innych tytułów do kupienia :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Grzesiek744

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 03, 2014, 12:53:00 pm »

Jeśli porównywać z Koziorożcem Sideci, to rzeczywiście długo. Ale jeśli porównywać z seriami frankofońskimi Taurus Media? Wstępnie kolejne tomy planowane są na wrzesień i listopad, cztery tomy w roku to wcale nie taka zła opcja.

Wiem, wiem, ale u Taurusa są to na ogół krutkie serie (może oprócz Zabójcy), u Elementala natomiast serie mają bodajże 16 albumów w przypadku Durango i grubo ponad 30 w przypadku Jeremiaha.

Offline Koro

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 10, 2014, 06:38:57 pm »

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Elemental
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 10, 2014, 07:19:33 pm »
Koro: "Kolejne opóźnienie, po Rorku? :("
 
Będzie razem z czerwcowymi tytułami Taurusa. Możliwe, że po prostu skoordynowali termin premiery.

 

anything