Autor Wątek: Przegląd armii do Konfrontacji :)  (Przeczytany 7831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norasan

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« dnia: Sierpień 17, 2003, 09:37:09 am »
Hej.
Ostatnio zauważyłem, że więcej osób grało by w Konfrontację gdyby tylko zdecydowali, co zbierać.
I tu mam prośbę żebyśmy urządzili przegląd ras dla niezdecydowanych.
Niech każdy, kto ma ochotę niech napisze coś o swojej ulubionej armii: tło historyczne, najefektywniejsze jednostki, możliwe alianse. Fajnie by było jakbyście dołączyli jakieś zdiątko :)itp.

Resztę pozostawiam waszej inwencji.

Pozdrawiam, Norasan.
Nawet najlepszy mag z nożem w plecach poważnie traci na umiejętnościach"

Jhereg  Steven Burst

Offline war2bone

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2003, 11:30:49 am »
lwy :
historia z jednstkami na www.konfrontacja.prv.pl
kombo
rycerz z guard angelem
mamy wtedy 7 def z regeneracja na +5 do tego jak go zabija spada aniolek a nie kon ... do teg reszta rewelacyjnych statow
armia nie ucieknie
....chodz ma lucznikow to jednak latow je zastapic  muszkieterami :D ...... lucznicy tez sa dobzi ale w wiekszej grupce
fajne czary ..... artefakty ..... podoba mi sie taki plaszcz co zmiejsza liczbe kstek przeciwnika do 2 :D ......
tanie jednostki miesa ..... ktore cos jeszcze umieja ...
wspanialy klimat szlachetnej bretoni z WFB
modele wykonane staranie ..... ( jak wiekszosc )
jedyne zastrzezenie mam do palladynow ..... maja tylko miecz ( w warcafcie mieli mloty [ porazka ] ) i za to dzieki ale brak im tarcz ..... wg mnie najgorsza jednostka pod wzgledem wykonania modeli( i to nie tylko moje zdanie )
najbardziej podobaja mi sie zwykli guardzi ..... za tacy autentyczni
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Norasan

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:04:58 pm »
Dzięki bardzo panie war2bone żeś przynajmniej Tyś mi odpowiedział.

Jeszcze raz proszę Panie i Panowie opiszcie swoje armie.

Najlepiej jakieś ciekawostki do których się dokopaliście.

Miłego grania.
Nawet najlepszy mag z nożem w plecach poważnie traci na umiejętnościach"

Jhereg  Steven Burst

Offline PhoboS

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:20:54 pm »
Szczerze mowiac to mnie sie podobaja figsy praktycznie tylko lwów... ciekawy jestem co to za gra bo wiem o niej bardzo malo a wydaje sie ze jest bardzo fajna... tylko fazy ruchu jednoczesnie ? Kto pierwszy ten lepszy czy co ? :D

Ogolnie figsy lwów sa super tylko nie podbaja mi sie zupelnie ci goscie z pistolecikami i jedna bardka (?) :D
lol: Blind Guardian :lol:
:lol: Generał Krasnoludzki :lol:

Offline war2bone

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:35:04 pm »
gra nie jest skomplikowana ...... po pierwszej grze lapiesz broszurke podstawowoa na 90 % ( puzniej siedzisz w ciemnym pokoju i w 10 % wyszukujesz kombsow ) i to wystarcza ....... puzniej ktos moze cie wprowadzic w pozostale 3 broszurki

co do ras to moze wolfeny

niczym chaos w WFB bedziesz mial malo modeli za to elitarnych ...... wszytkie popierdalaja na conajmniej 15 cm .... maja zdolnosc natural born kiler ( dodatkowa kosc w kombacie )

najladniejszy jest watcher(wg publiki) ....  o ile wiem jest to najemnik wiec w moich linsach znajdzie sie dla niego miejsce ......

fluff znajdziece takze na www.konfrontacja.prv.pl [ wszytko tam znajdzecie a co nie znajdziecie to bedzie niedlugo ]

plusem jest walka wrecz ...... po prostu natural born killers ..... to wystarczy ...... wiekszosc obrazen przy tak duzej sile uszkadza powaznie /zabija .... no chyba ze mamy pecha ..... armia oparta na herosach ktrorych mamy chyba 36 %

minusem moze byc strzelanie ...... malo modeli sprawia ze bedzie malo strzalow ale za to jakich :D ...... sila 10 przy max zasiegu 60 ...... a jak nie decydujemy sie na magie to bierzemy warrior-magow z czarem ktory niweluje strzelanie przeciwnika i charge

w turnieju w belchatowie wilki robily masakre ..... zreguly spadal do 1 modela ..... no ale puzniej natchnely sie na moje lionsy :D ...... masakra

modele sa bardzo ladne i wieksze o jakies 50-70 % od standartu wojownika [http://www.wegotgame.net/jen/scale.html -poruwnanie modeli ]..... sa najpopularniejsza armia i wiekszosc ludzi widzac konfrntacje berze ich za swoja pierwsza armie  
 
najbardziej podobaja( wg mnie ) mi sie predratorzy a szczegulnie ten z lancuchem ..... a najbrzydsza ????? no nie ma takiej

..... kombo ????
nie znam ...... ale polecam czar na strzelanie i charge przez stol ..... no a puzniej to juz tylko counter-attack i nawalanie w innne jednostki

mam nadzieje ze Vallarr uzupelni moj opis
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Alchemik

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:36:20 pm »
By odzwierciedlic  chaos na polu bitwy - jednostki aktywowane sa losowo (aktywowane tzn. poruszane) - do tego sluza karty jednostek ktore sa losowo wyciagane z kupki ktora tworza karty graczy. Z tym ze mamy tez pewny wplyw na te losowosc gdyz istnieje cos takiego jak karty rezerwowe czyli jednostki ktore mozemy aktywowac w dowolnym dla nas momencie. Tyle w skrocie mozna powiedziec. Walka wrecz wymaga od nas wiekszej uwagi i myslenia gdyz musimy decydowac o rodzaju ataku, jego trudnosci itp.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Alchemik

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:39:36 pm »
Doczytalem sie niestety ostatnio jednej przykrej dla mnie rzeczy:) otoz myslalem ze o ile Wulfeny to miesniaki to oakzuje sie ze moga miec niezle wsparcie magiczne pod postacia magow Selenite - okazuje sie ze moga byc wstawiani do Wulfenow jako support:(
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline war2bone

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:42:45 pm »
Cytat: "Alchemik"
Doczytalem sie niestety ostatnio jednej przykrej dla mnie rzeczy:) otoz myslalem ze o ile Wulfeny to miesniaki to oakzuje sie ze moga miec niezle wsparcie magiczne pod postacia magow Selenite - okazuje sie ze moga byc wstawiani do Wulfenow jako support:(


nie wiem o co ci dokladnie chodzi( z selenitem ) ale stwierdzenie ze to miesniaki i tyle bylo zbyt pochpne ..... pozatych kto chialby grac samograjem ???
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Vallarr

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2003, 11:05:58 pm »
jako osoba ktora rozegrala chyba najwiecej bitew wolfenami w polsce ;) mam jush o nich ustalona opinie i taktyke :D jako ze nawet najtansi warriorzy sa 3x razy lepsi niz jakies plewy za kilka/nascie pkt u innych armii a kosztuja tylko 25/32 pkt to warto ich wystawiac prawie zawsze . Na armie z wyzsza inicjatywa (a sa takie ??:D ) dobre sa vestalki , ktore zawsze jako 2 dziela kosci oraz idealnie nadaja sie do extermiacji strzelców wroga - maja 17.5 cm ruchu . kusznicy sa ... ekhem ... czasami oplacalni - jak masz farta w kosciach to ich bierz , kusze z sila 7 i 10 sa w stanie zabijac bez problemu , ale trafiaja zwykle na 5+. Podstawowa zaleta to natural born kiler - normalny gosc ma 2 kosci , jak przegra inicjatywe (co nie jest trudne ;)) daje 2 na obrone , a ty masz wtedy 3 na atak - przy odrobinie szczesica wejdzie jeden atak co z taka sila da nam conajmniej powazne rany jak nie masz zbyt duzego pecha :) a podstawowe wady to duzy koszt punktowy (imho warto...) oraz niziutka dyscyplina... zwykle 2 . Dlatego Watcher awansował na mojego ulubionego bohatera - ma 5 dyscypliny a do tego niezle statsy (6 inicjatywy , 15 S w szarzy...) . Moja metoda to czysty assault i !!!UWAGA!!! moji przyszli przeciwnicy na turniejach nie czytac tego !!! ZAWSZE TRZEBA ATAKOWAC CONAJMNIEJ DWOMA WILKAMI NA JEDNEGO PRZECIWNIKA !!!  wtedy powinny wejsc 3 ataki co powinno sie smiercia zakonczyc dla przeciwnika :D a jak wygrales taktyczny to ta grupa pomaga innemu wolfenowi , lub atakuje kolejnego wroga . Jako ze masz duzy ruch jest sporo wieksza szansa , ze Ty  to zrobisz przeciwnikowi niz on tobie... to najwazniejsze rzeczy , jak macie jakies pytania to walcie , postaram sie odpowiedziec  8)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline BeRsErK

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2003, 11:32:49 pm »
No oki ja zbieram Alchemików - opis znajdziesz na stronie, którą podał War2bone.
Kombosów jest wiele - najczęściej używane to układanie armii całej ze zdolnością mutacji - a potem w trakcie gry tak nimi gospodarować aby popodbijać statystyki  tych wojowników, którzy będą tego aktualnie potrzebować. I tak nagle szarżujący skorize może zamiast siły 6 waliś z siłą 12;)
Ja mam swoją - dziwną i może niezbyt przemyślaną ale moją :D
Wszyscy mają scouta(co przy braku własnych jednostek strzelajacych jest zbawienne) i jest to 2 skorize, bioptysta i 2 tygrysy razem 198 pkt - jak dorzucę czar i przekroczę 200 pkt(o jakieś 2-4) to mam 2 kostki mutacji co też może być przydatne.
Dlaczego ich zbieram...hmmm, no cóż jestem miłośnikiem horrorów(Nid-Nor to moja 2 armija będzie ;P ), podobają mi się ich figsy, lubię ich klimat(klony, borgi etc ;) ) no i to oni są odpowiedzialni za początek Rag'narok,u :P

Offline Vallarr

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2003, 08:21:27 am »
masz 1 kosc mutacji;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline war2bone

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2003, 10:00:57 am »
chyba dawno nie czytales forum  ...... dostaje sie 1 kosc za kazde NAPOCZETE 100 ptk w mutacji ...... mozna miec 201 ptk i ma sie wtedy 3 kosci ...... francuzi zrobili domowa zasade ze zaokragla sie to do jakis 50 zeby wyeliminowac to ...... no chyba ze wiesz ....... a z tym czarem to on sie liczy do kosztu modelu i podnosi ppule z mutacja ..... jak nie to masz 1 kostke :D
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline eBra

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2003, 11:35:12 am »
Zastanawiam sie nad gra w Konfrontacje. Mam juz gotowa armie do WFB i rozgladam sie za nowym systemem. Myslalem o Chronopii ale bardzo malo osob w nia gra i ciezko kupic figurki. W K. podobaja mi sie Alchemicy oraz Orki - czy mozecie napisac cos o tych armiach. Trocghe czytalem na stronie sklepu ale to nic konkretnego. Jak walcza? Byloby super gdybym mogl zobaczyc przykladowe rozpiski.

Offline Wosho

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2003, 11:59:06 am »
Hej:)
Czemu na tej waszej stronie nie mozna sciagnac zasad??

Offline BeRsErK

Przegląd armii do Konfrontacji :)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2003, 12:02:52 pm »
No cóż są one do przejrzenia jak chcesz to podaj na priva maila to prześlemy;)

 

anything