trawa

Autor Wątek: 2uety  (Przeczytany 6874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
2uety
« dnia: Sierpień 17, 2003, 11:13:41 pm »
..duety.

ktorego rysownika z ktorym scenarzysta byscie polaczyli (nie chodzi o sex)?
mozna elaborowac..

moje typy danej chwili:

moore / morrison - boucq
gaiman - yslaire / bilal
szylak - minkiewicz
 :roll:

N.N.

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2003, 11:43:01 pm »
Na stronie:http://www.dccomics.com/features/endlessnights/index.html jest informacja o albumie Sandman. Endless Night. Neil Gaiman występuje tam w duetach z Glenem Fabry, Milo Manarą, Dave'em McKeanem (nic nowego), Miguelanxo Prado, Frankiem Quitely, P. Craigiem Russellem (znowu: nic nowego), Billem Sienkiewiczem i Barronem Storreyem.
Osobiście chciałbym, żeby z legendarnego spotkania w Krakowie coś wyszło i żeby pojawił się komiks duetu Gaiman - Matuszak.

Offline pookie

2uety
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2003, 12:26:35 am »
moore - mignola
milligan - darrow
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2003, 08:05:32 am »
skrodzki - truściński

N.N.

  • Gość
Re: 2uety
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2003, 09:33:19 am »
Cytat: "2dope"
..duety.

mozna elaborowac..

 :roll:


Gdzie te elaboraty!!!

Offline wilk

2uety
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2003, 04:04:14 pm »
Wojda - Skutnik
Gaiman - Ledroit
Andreas - Sh**iten
Moore - Andreas

Na razie tyle mi przychodzi do glowy :)

Offline Błendny Komboj

2uety
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2003, 06:10:28 pm »
Dziwna zabawa. Wszystko zależy od tematyki, w jakiej by się obracali. Gdyby Ennis zdecydował się napisać scenariusz komiksu dla młodzieży, mógłbym go połączyć nawet z Januszem Christą.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

N.N.

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2003, 06:50:09 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Gdyby Ennis zdecydował się napisać scenariusz komiksu dla młodzieży, mógłbym go połączyć nawet z Januszem Christą.

A Christa by odrzucił jego scenariusz, tak jak wcześniej odrzucił propozycje współpracy z Szyłakiem i Skazyckim....

Anonymous

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2003, 07:19:25 pm »
nie wiem, czy dziwna, wiekszosc rysownikow ma specyficzna poetyke, tak samo scenarzysci, od ktorej nie uciekna.
bilal jest np. sniacy, a azzarello to gangsta - w tej zabawie chodzi o to, by polaczyc takie domeny, a ze stwierdzeniem, jacy to artysci sa elastyczni sie absolutnie nie zgodze

btw typ 'gaiman - ledroit' bardzo mi pasuje, "nadzieja w piekle" zyskalaby nowy wymiar  :)

Offline Kurczaczek

2uety
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2003, 08:00:43 pm »
Z Waszych pozycji najbardziej podoba mi sie

Moore-Mignola

i

Gaiman-Bilal

To by byly klmiaty!

Od siebie dodam:

Ennis-Miller
Gaiman-Behe

No i mysle jeszcze, ze cos naprawde ostrego mogloby wyjsc z Bilala+Ennisa, albo Moora+Bilala. To by byly dzikie dziela!
...

Offline wilk

2uety
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2003, 08:18:12 pm »
Zapomnialem o elaboratach ;)
Cytat: "2dope"

btw typ 'gaiman - ledroit' bardzo mi pasuje, "nadzieja w piekle" zyskalaby nowy wymiar  :)

Wlasnie o to mi chodzilo z Ledroit. Z tego co widzialem to do horrorow nadaje sie jak ulal. A w koncu Sandman to przeciez horror tyle ze specyficzny. Patrzac w inna strone to faktycznie Bilal albo Yslaire mogliby stworzyc ciekawy duet z Gaimanem.

Piszac Moore - Andreas myslalem o Lidze, jak by on mogla wygladac w takim wykonaniu. I pewnie by mi sie podobala jeszcze bardziej.

A duet Wojda - murtaugh bo jak dla mnie to bardzo zblizona poetyka. To samo Andreas - Sh**iten.

Anonymous

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2003, 07:33:17 am »
Cytat: "wilk"
Wojda - Skutnik

Na razie tyle mi przychodzi do glowy :)


ten duet wilku praawie doszedl do skutku w swoim czasie. dennis proponowal udzial w swoich miejskich historiach, ale potem zapadla cisza na dluugie poltora roku and here we are. ale szansa byla :-)

co do elaboratów na temat swoich typów.
skrodzki - truscinski

nikodem skrodzki to scenarzysta morfolakow. niewiele jest osob w polsce o tak wielkiej wyobrazni i umiejetnosci wymyslania historii. na poczatku morfolakow pokazalem mu tylko jeden rysunek i powiedzialem, zeby do takiego sposobu rysowaniw wymyslil cos, no i wymyslil - 52 historie, zz czego ponad 40 jest narysowanych, grubo ponad 200 stron komiksu. ale nie o komiks ten tu chodzi, tylko o nieograniczone mozliwosci narracyjne nikodema. a truscinski bo pasuje mi jego kreska do tych wykreconych opowiesci. fajnie by bylo zobaczyc scenariusz nikodema narysowany bardziej realistycznie, rzeczowo niz morfolaki. problem jest jeden - nikodem nie zajmuje sie juz komiksem od jakichs dwoch lat. wedlug mnie to dosc duza strata dla naszego komiksu. tyle.
m

Offline Inszy

2uety
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2003, 08:29:17 pm »
Mimo iż nie trawię Ennisa (z wyjątkami), to chętnie bym zobaczył coś co zrobiłby razem z Simonem Bisleyem :twisted:

I jeszcze Van Hamme - Texeira :twisted:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline diefarbe

2uety
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2003, 09:08:43 pm »
Wyobrażacie sobie np. Thorgala w stylu Texeiry.
Full wypas.  :D
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

N.N.

  • Gość
2uety
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2003, 09:11:54 pm »
Wyobraźcie sobie Thorgala narysowanego przez Minkiewicza. To by dopiero były jaja.