Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1620 dnia: Czerwiec 12, 2016, 05:25:46 pm »
Moze sa jakies formy dofinansowania brytyjskich tytulow przez odpowiednie Instytuty, czy tez Ambasady jak to bywa w przypadku np. tytulow francuskich i mozliwosci pozyskania kasy na m.in. tlumaczenie i wsparcie wydania. Warto sprawdzic.

Tu nie będzie chodzić o Studio Lain ale... cóż, pasuje pod to co napisałeś.

Jakiś (większy) czas temu był pomysł by spróbować wydać w Polsce komiks Charley's War, trochę kult w UK, wydawało się, że jest na to miejsce tu, były próby porozumienia się z kilkoma miejscami poleconymi przez Ambasadę, kontakty przez instytuty angielskie pewnych uczelni.

Trochę nie wyszło, temat jakby nikogo nie obchodził.


Nie żebym psioczył na cenę, ale co do tej bezkonkurencyjności to bym jednak polemizował.

Nie to żebym psioczył na Twoje argumenty ale nigdzie nikt nie napisał o bezkonkurencyjności.

(...) nadal bedziemy konkurencyjni

Lub to wina tego, że moja głowa jakoś inaczej czyta bycie konkurencyjnym niż bycie bezkonkurencyjnym. Nie wiem czy to źle czy jednak nie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 05:40:38 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1621 dnia: Czerwiec 12, 2016, 08:12:15 pm »
No właśnie o to chodzi - jakby Lain dalej wydawał Moore'a spoza Marvel/DC, albo jakieś Slain'y to bym ich dalej olewał i tu nie zaglądał. A tu na Hataku czytam, że wydają Dredda, to piszę. Tylko 2 razy tyle za zwykły komiks przepłacać nie będę. Są jakieś granice.

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1622 dnia: Czerwiec 12, 2016, 08:18:23 pm »
Tu nie będzie chodzić o Studio Lain ale... cóż, pasuje pod to co napisałeś.

Jakiś (większy) czas temu był pomysł by spróbować wydać w Polsce komiks Charley's War, trochę kult w UK, wydawało się, że jest na to miejsce tu, były próby porozumienia się z kilkoma miejscami poleconymi przez Ambasadę, kontakty przez instytuty angielskie pewnych uczelni.

Trochę nie wyszło, temat jakby nikogo nie obchodził.
Kijowo...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1623 dnia: Czerwiec 12, 2016, 08:22:23 pm »
Dredd tez nie jest z DC a tym bardziej z Marvela. Studio Lain wydaje  z wydawnictwa AD2000 ;] Małe nakłady robią swoje a i ceny nie są niewiadomo jakie, przypomnij sobie nakłady i ceny Kingdom Come i pierwszy Azyl Arkham. Zważywszy kiedy to było to SL ma dobre i konkurencyjne ceny\nie odbiegające od standardów. Warto poświecić 2tomy WKKM lub Egmontu by poczytać coś z od naszych Europejskich twórców.

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1624 dnia: Czerwiec 12, 2016, 08:59:07 pm »
Tylko 2 razy tyle za zwykły komiks przepłacać nie będę. Są jakieś granice.

Łaski bez. Za rok inni będą przepłacać 4 lub więcej razy.

Offline Wolf85

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1625 dnia: Czerwiec 12, 2016, 09:27:36 pm »

Ceny SL są absolutnie adekwatne do kombinacji takich czynników jak nakład/popyt/koszt produkcji. Jednocześnie wspaniały, niejednokrotnie wychwalany przez "kolegę", wolny rynek zweryfikuje wydawnictwo (za które trzymam kciuki, różnorodność wpływa pozytywnie na rynek).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 09:33:43 pm wysłana przez fragsel »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1626 dnia: Czerwiec 12, 2016, 10:49:32 pm »
Przecież to cena jak z Egmontu:

Cyrrus - Mill                    stron 96     cena 69.99 zł

Heavy Metal Dredd        stron 128   cena 84.90 zł

Pasażerowie Wiatru 2   stron 152   cena 99.99 zł

 :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1627 dnia: Czerwiec 12, 2016, 10:58:44 pm »
Jak tego nie widzicie to jesteście ślepi i/lub uprzedzeni...

Historia mojego życia. :)
Ja patrzę na tą pozycję z punktu widzenia normalnego czytelnika, który może sobie obecnie kupić np Wiecznego Batmana z 500 stronami za 60 zł. A tu nagle wyskakuje Dredd cieńszy niż SS za 84 zł. No to sorry Winetuu, nie da rady. Zobaczymy ile sobie Ongyrys zaśpiewa w grudniu. A może Hachette w wakacje wyda trial Mega Collection PL. :)

I to nie jest tak, że czytam TYLKO superhero Marvel/DC. Jak coś się trafi w atrakcyjnej cenie, to czemu nie? Tylko początkującemu nie można od razu zrzucać na łeb podwójnej ceny. Trzeba go zachęcić tanią próbką - jak przy sprzedaży narkotyków. :) Tak mi się spodobały hachettowe komiksy o Asterixie, o Lucky Luke'u, Szninkiel. Tak polubiłem Jacka i Tosię z Już Czytam. :D

No i przykro mi, że Studio Lain jest małe i ma wysokie koszty produkcji. Ale jako klienta niewiele mnie to obchodzi, skoro ja między ich pozycjami a konkurencją czuję tylko niewielką, pomijalną różnicę. I nie jest ona warta 100% dopłaty.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1628 dnia: Czerwiec 12, 2016, 11:01:43 pm »
A może Hachette w wakacje wyda trial Mega Collection PL. :smile:

Jak już wspomniałem, na 100% nic takiego się nie wydarzy (w tym terminie i bliższych acz późniejszych), inf bezpośrednio z HQ.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1629 dnia: Czerwiec 12, 2016, 11:05:58 pm »
"Kolekcja Thorgal zakończy się na 5 tomie Yansa". :D
Ale w sumie nie obraziłbym się, gdyby ruszyli z MMH a nawet z Lucky Luckiem. Byle nie dać wytchnąć Egmontowi i utrzymywać go w czujności. :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1630 dnia: Czerwiec 12, 2016, 11:14:42 pm »
To nie jest informacja od Hatchete, ani popierdywania pani z BOK, tylko to jak stoi temat obecnie po stronie właściciela praw czyli Rebellion. Hatchette nie wystąpiło na ten moment o możliwość wydania kolekcji w wersjach zlokalizowanych, czyt. tłumaczonych z angielskiego.

Proszę, nie siejmy fermentu, ja już u siebie na Pulp Warsaw dostawałem wiadomości z pytaniami czy może coś wiem kiedy Mega Collection wyjdzie w Polsce "bo na Gildii o tym pisali". Oczywiście nikt na Gildii o tym nie pisał, tylko...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 11:20:59 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1631 dnia: Czerwiec 13, 2016, 04:02:06 am »
No i przykro mi, że Studio Lain jest małe i ma wysokie koszty produkcji. Ale jako klienta niewiele mnie to obchodzi, skoro ja między ich pozycjami a konkurencją czuję tylko niewielką, pomijalną różnicę. I nie jest ona warta 100% dopłaty.

Tyle gadasz o wolnym rynku, a sam potem takie rzeczy wypisujesz. Nikt cie nie zmusza do kupowania konkretnego tytułu. A Studio robi świetną robotę.

Mikel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1632 dnia: Czerwiec 13, 2016, 05:31:46 am »
Ktos kiedyś powiedział że komiksy nie sa produktem pierwszej potrzeby, wiec o co to bicie piany. Zapowiedzi wychodzą odpowiednio wcześniej by budżet ustawić pod własną listę zakupów. Mamy klęskę urodzaju, ale zawsze można jakoś dobrać wszystko by cenowo bylo w porządku. Nie rozumie narzekania, bo cena za wysoka, bo inni wydają taniej, sorki tytuł mi odpowiada cena za wysoka nie kupuje, cena odpowiada kupuje, poczekam na drugi obieg, proste zasady, przyzwyczailiśmy sie do rabatów pokroju Marvel Now 25 pln. Dla osoby z warszawskim trolem w nicku, czytając twoje posty odnośnie zakupów to czasem popatrz na sklepy specjalistyczne, może rabaty nie sa jak na np ale zawsze patrząc na Twój profil zakupów załapiesz sie na darmowa wysyłkę, a niszowe komiksy też znajdziesz, a nie kupować po dwa komiksy i płacić za wysyłkę dodatkowo lub ewentualnie na promocję bo nie zawsze trzeba miec komiks tu i teraz, mowa o komiksach większych wydawnictw lub WKKM.

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1633 dnia: Czerwiec 13, 2016, 05:47:17 am »
Jasne - nie ma obowiązku kupowania. Dlatego piszę tylko dlaczego tego nie zrobię. No chyba mogę. :)

Poza tym kuba g - no ja właśnie napisałem o tymże chciałbym by Hachette PL wydał Mega Collection na Gildii. :) :D A to, że ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to już nie moja wina.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 09:53:26 am wysłana przez 8azyliszek »

Mikel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1634 dnia: Czerwiec 13, 2016, 06:22:12 am »
Zatem nie narzekajmy na ceny, jak pisałem jesli cena tytuł odpowiada to sie kupuje jak nie to lepiej zamilknąć. Poza tym zawsze sie zobaczy jak rozwinie sprawa z tytułami, może sie okazać ze popyt na dany tytuł przerośnie podaż, mogą byc dodruki, następne tomy mogą miec większe naklady, ale to zweryfikuje czas. Na obecna chwilę sytuacja jest taka a nie inna z SL i trzba się cieszyć ze wydają takie a nie inne tytuły, cena jest akceptowalna. Co do kolejnych kolekcji cóż w tym roku startuje tez CCF, wiec jak dobrze pójdzie Dredd bedzie regularnie wychodził. Nie chcial bym czytać ze nie kupować bo sie jakas tam seria ma ukazać bo ktoś marzenia myli z rzeczywistością, mamy tu i teraz, inicjatywny i plany dobre wydawnictw, wiec albo wspierajmy to co mamy, albo wrócimy do sytuacji z początku dekady.

 

anything