trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1710 dnia: Czerwiec 20, 2016, 04:44:52 pm »
te pofalowania czarnych to chyba nie winna drukarni - roznice temperatur w transporcie?
tak wygladaja komiksy ktore dotarly do nas



Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1711 dnia: Czerwiec 20, 2016, 05:15:10 pm »
Ja się nie znam, ale to już któryś z komiksów z taką wadą więc może niech drukarnia poczeka aż podeschną czy tam wysyła lepszym transportem. Też zamawiałem z gildii.
I kolejna sprawa szycie albo klejenie (nie znam się  :oops: ) tak jak mówili poprzednicy, wydaję się jakby miały wylecieć kartki. To samo mam w Slainie czy Balladzie, a ABC trafił się felerny i kartki wypadły już po przeglądaniu egzemplarza (kolejne komiksy już są trochę lepsze). Czy nie można wymóc na drukarni lepszej jakości tego elementu?
A co do reszty, bardzo ładnie się prezentuję. Okładka jest super na żywo :) może i lakierowana byłaby ładniejsza, ale co kto woli.

Offline Inuki

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1712 dnia: Czerwiec 20, 2016, 05:24:17 pm »
Ja osobiście uważam, że komiksy z drukarni powinny najpierw iść do wydawcy, a dopiero potem na sklepy. Większość tak robi, dlatego zdziwiło mnie to, że Wasze tytuły idą zaraz do sklepów. Wydawca ma wtedy możliwość sprawdzenia egzemplarzy i dokonania ewentualnej reklamacji w drukarni. No a tak teraz nie wiadomo, czy zawiniła drukarnia, transport, czy może coś jeszcze? W każdym razie pewnie jakiś % pójdzie na straty, a to nie jest z korzyścią dla Was. JPF nie raz takie błędy wyłapało i dzięki temu do sprzedaży nie trafiły felerne egzemplarze.

Tak na marginesie: myślę, czy nie zrezygnować z zamówienia i nie kupić bezpośrednio u Was tego Dredda. Większa pewność, że dostanę dobry egzemplarz :smile: Można wiedzieć jaki jest koszt kupna u Was? Bo pakujecie ładnie z tego co czytałem :smile:

Offline [robak]

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1713 dnia: Czerwiec 20, 2016, 05:35:19 pm »
A też oczywistym jest, że drukarnia do klienta wyśle idealne egzemplarze (a propos postu wydawnictwa, że im wysłali dobre).


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1714 dnia: Czerwiec 20, 2016, 05:37:07 pm »
nie wiem czy wiekszosc tak robi...
wiem ze nie wnioslbym na trzecie pietro 600 sztuk
i wiem ze bym ich tez nie rozeslal
jak bede mial firmowy wiezowiec to pomysle :wink:


zawsze jest jakas czesc egzemplarzy z ktorymi jest problem
napisze tylko tyle, ze skala wymiany to jest kilka sztuk


co do szycia i klejenia wypowiadam sie na podstwie tych sztuk co widzialem
i dla mnie jest normalne, nawet sobie porownalem z innymi komiksami w twardej


u nas 84,50 zl juz z wysylka


robaku - do nas tez trafialy zle egzemplarze :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 06:09:42 pm wysłana przez studio_lain »

Mikel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1715 dnia: Czerwiec 20, 2016, 06:47:13 pm »
Poszukajcie dobrej drukarni, proszę jako fan
To przesycenie czernią pierwszej strony, która wygląda jak flaga w czasie huraganu jest okropne
Szycie tez by przydało sie lepsze.

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1716 dnia: Czerwiec 20, 2016, 06:57:30 pm »
Też o to apeluję. Jakoś tego wydania pozostawia trochę do życzenia. Szoki wyglądają znacznie lepiej i jestem trochę rozczarowany Dreddem :neutral: Oby do czasu Dark Justice coś się zmieniło.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1717 dnia: Czerwiec 20, 2016, 07:37:04 pm »
W Dark Justice nie ma czarnych stron :smile:


siedze wlasnie z znajomym drukarzem i przegladamy komiksy
kilka uwag od pana co kuma czacze - przynajmniej tak twierdzi


pofaldowane strony - moze byc faktycznie niedosuszona - ale to by bylo u wszystkich
bardziej prawdopodobne skladowanie np przez kurierow w wilgotnym magazynie, przewoz w klimatyzowanym pojezdzie - przy takiej ilosci farby i grubosci papieru moze miec wplyw


szycie i klejenie - wedlug pana od czaczy - wiekszoc komiksow w twardej ma przesuniete szycie kosztem zaginania papieru, tu natomiast drukarnia stara sie je zrobic blisko spoiwa - co podobno jest trudniejsze
i charakterystyczne dla nowszych maszyn
stad jak ktos jest przywczajony do innych twardych wydan moze miec takie wrazenie, ze to jest luzniejsze troche
ale wedlug pana cc nie powinno byc problemow z trwaloscia itp


rogi - to ewidentnie wina transportu - trzeba bedzie lepiej pakowac - choc paczki maja np ostrzezenia nie rzucac, ale wiadomo - zycie - uczulimy tu jeszcze bardziej drukarzy


od siebie moge dodac - ze drukarnia swietnie zrobila kolor - a tu sie balem - jest idealnie z materialem wyjsciowym, ktory dostalismy


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 08:04:11 pm wysłana przez studio_lain »

Mikel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1718 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:11:23 pm »
Jest takie stare przysłowie po 40 dniowym poście odczekaj jeszcze 5 min nim zaczniesz jeść,
Może lepiej było poczekać, te parę dni by czytelników nie zabawiło, a ładnie doschnięte komiksy by cieszyły oko, no i plus folia by się też przydała, sporo nas zamawia większą ilość komiksów a komiks trochę rys łapie w trakcie transportu. Tak to zajebista lektura, ju mejk maj daj :) 

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1719 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:52:27 pm »
my nie cisnelismy drukarni
ja tez uwazam dzien w ta, dzien w tamta nie ma znaczenia
tylko widzisz nawet spec ma watpliwosci, gdzie lezy wina - a propo falowania czarnych stron
na pewno powalczymy o zmiane pakowania - moze to wplynie tez na takie grafiki 3D :)


do konca tygodnia Dark Justice powinno wyjsc do druku
wahamy sie tylko czy robic hardcover czy softcover
otwieram tu pole dyskusji :)


Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1720 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:56:46 pm »
HC SC ? Jestem za HC ,a jak to może finansowo sie różnic?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1721 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:59:15 pm »
hm... 10-15 zl - w cenie, tak na oko bo na razie nie wiem :0
to komiks ktory ma 70 stron plus 20 stron roznej masci dodatkow
szkicy, ilustracji
to dosc niezwykle dzielo - w wolnej chiwli wrzuce wypowiedzi autorow - komiks powstawal dwa lata, malowany recznie - no i po wielu wielu latach wskrzeszenie sedziow smierci :smile:


po fali komentarzy odnosnie ceny - chcielismy, zeby ten byl taniej po prostu - stad idea softcovera
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 09:02:26 pm wysłana przez studio_lain »

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1722 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:04:06 pm »
do konca tygodnia Dark Justice powinno wyjsc do druku
wahamy sie tylko czy robic hardcover czy softcover
otwieram tu pole dyskusji :smile:
Już?? Ale tempo narzuciliście, a ja dopiero jutro odbiera komiks z Dreddem.
Ja wolałbym HC, jak już zaczęliście w HC i Ongrys też pewnie da swojego w HC to fajnie jakby seria była jednolita w okładki. Zawsze lepiej to wygląda na półce. Tym bardziej że wydany Fetysz przez Egmont też jest HC.

Ja się tymi krzykaczami bym nie przejmował i tak nie kupili pewnie nic z tego co do tej pory wydaliście, dopiero na Dredd zwrócili uwagę, bo film jakiś był :), bo kiedyś jakiś komiks z nim i Batmanem chyba był ;) , bo to wg nich superhero :lol: a ono jest tanie, a tak naprawdę o Derdzie to nic nie wiedzą.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 09:22:49 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Ryba2111

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1723 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:05:08 pm »
Zdecydowanie HC. Kiedy preorder :cool: ?


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1724 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:07:05 pm »
Glosuje na HC, ten komiks jest za piekny by go wydac na miekko. Albo moze by tak podzielic naklad pol na pol by zwolennicy SC mogli byc zadowoleni.15÷20zl za twardziela ja w to wchodze ;) tylko to dodatkowe koszty dla Was :/

 

anything