Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1350254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian xyz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1740 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:47:12 am »
Ja wolałbym HC - bo wiadomo że trwalsze no i ładniej się prezentuje, ale kupię tak czy siak.

Czy Stickleback i Absalom będą kontynuowane?

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1741 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:59:28 am »
Jedyne co moglibyście(StudioLain)zrobić to zadziałać by w SklepGildia  wróciło pierwotne 14%promocji, a nie jak z HMD bandyckie 6% ;]

Ale zdajesz sobie sprawę, że jedyny sposób, aby objąć ten album promocja np. 25% to podniesienie ceny okładkowej do 105 zł tylko po to, żeby sklep zrobił rabat 25% na 80 zł? Ewentualnie podniesienie ceny do 95 zł żeby w promocji 14% cena wyniosła 80 zł?

Sklepy typu Gildia jak sądzę mają stałą marżę i to wcale nie dużą. Cena w sklepie to cena hurtowa, po której Gildia kupuje, plus ich marża. Nie ma to nic wspólnego z ceną okładkową. Cena okładkowa jest to sztuczny twór do promocji - można równie dobrze dać cenę okładkową 160 zł i promocję 50%, tylko po co?

Dla mnie to bzdura, nie wiem, po co się tego domagasz... Jedynym efektem będzie wzrost opłat licencyjnych, bo one zależą także od ceny okładkowej...

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1742 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:05:24 am »
Czy Stickleback i Absalom będą kontynuowane?

SL nie tak dawno temu na swoim FB pokazywało, że dalsze przygody Absaloma właśnie się ukazują po kawałku w 2000AD. Domyślam się, że na razie nie ma czego jeszcze wydawać.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1743 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:39:02 am »
SL nie tak dawno temu na swoim FB pokazywało, że dalsze przygody Absaloma właśnie się ukazują po kawałku w 2000AD. Domyślam się, że na razie nie ma czego jeszcze wydawać.


Jak słusznie zauważył misiokles - nie ma drugiego tomu Absaloma jeszcze. Tylko przed Stickleback jest otwarta droga, drugi tom sprzed dwóch lat - "Number of the Beast".
perły przed wieprze

Offline Damian xyz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1744 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:05:11 am »
W takim razie jeśli ktoś jeszcze nie kupił Sticklebacka niech kupuje, bo komiks naprawdę świetny i fajnie by było żeby był kontynuowany.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1745 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:37:18 am »
co do ceny w sklepach - kokosz ma absolutna racje
dla Wojtka z Gildii naleza sie zreszta naprawde wielkie podziekowania
za to w jaki sposob nas  i nasza oferte potraktowal


Stickleback poki co wyszedl na zero - to jeden z moich ulubionych komiksow - wiec drugi tom bedzie na bank mimo braku zysku - nie wiem jeszcze tylko kiedy




Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1746 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:40:29 am »
@studio - jeśli chodzi o papier, to nie pytajcie drukarni o grubszy. Pewnie policzą jakieś standardowe 250 gram, a efekt będzie podobny.

Sugeruje dobór konkretnego surowca. Najlepiej będzie jak przejrzycie trochę komiksów, często jest informacja na jakim papierze jest druk. Często taki markowy papier niewiele różni się cenowo od chinszczyzny.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1747 dnia: Czerwiec 21, 2016, 10:50:33 am »
dzieki za sugestie :)

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1748 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:09:05 am »
Ja głosuję na SC - przy tak dużej cenie komiksu i ogromnej ofercie te 15-20 zł zrobi ogromną różnicę. Zwłaszcza, że nakłady są niskie. Najważniejsze by zachować dotychczasowy format, a prawdziwi komiksiarze i tak będą chuchać i dmuchać, żeby tej miękkiej okładki nie uszkodzić.
Zresztą zobaczcie tempo sprzedaży Dredda. Jeśli się okaże, że w tej cenie w HC idzie jak woda, to warto zaryzykować. Ale imho lepiej zmniejszyć cenę, zmienić okładkę i zwiększyć nakład.

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1749 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:17:22 am »
ja głosuję na taką formę, która da mi cenę zakupu w sklepie gildii nie większą niż 2-3 złote od ceny zakupu oryginału (w tej chwili 14,74 euro)

{tak, wiem, ludzie tu nie lubią jak sie gada o cenie, ale było pytanie co wybieramy, a ja mam takie akurat kryterium}

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1750 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:20:37 am »
Kurka po tak obszernych wyjasnieniach niech pozostanie te 6%.

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1751 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:26:19 am »
Jak bym patrzył na to długofalowo, to chciałbym mieć wszystko w HC, a komiksów z Sędzią może być sporo, bo może być to ciągnięte przez dwa wydawnictwa. Wiadomo, że jak sprzedaż będzie zadowalająca i zapotrzebowanie będzie duże, to da się namówić wydawnictwo na wznowienie z inną okładką. Mnie się jednak wydaje, że tak nie będzie.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1752 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:05:28 pm »
W sprawie głosowania najpierw: ja jestem z natury twardogłowy, więc takie komiksy w twardych okładkach to mi lepiej do głowy wchodzą. Wbijają się.

A Dreddem sprawiliście mi wielką, wielgachną przyjemność! W skali z maszyny rozkoszy daleko za full analem z udziałem gibona białorękiego!! Wspaniałość to od pierwszych stron (u mnie prościutkie i dosuszone, co więcej, ktoś (chyba z drukarni?) zdążył wykorzystać mój egzemplarz jako dobre miejsce do zasuszenia i niecierpka nowogwinejskiego, ale elegancko, w gazecie, niczego nie przebarwił, choć trochę woń zmienił, znaczy: wzbogacił...).
Uśmiech od ucha do ucha w każdym razie w rytm najlepszej komiksowej melodii. A słowa tej piosenki... o Boże (! gdybyś istniał), jakaż kopalnia mądrości do wykorzystania, choćby tu na forum: "Skomentujesz jeszcze raz, to rozwalę ci tę twarz". Ach!!
Czytam i promienieję szczęściem zatem. Przyjemność dzielić na rozdziały planuję. A mój wewnętrzny misiek-fetyszysta tymczasem (który, swoja drogą, rzadko się ujawnia publicznie) mruczeć będzie z zadowolenia, muskając opuszkami tę niezwykła okładkę. Tylko "Breslau Triangle" Bazgrolli stawać może póki co w tym roku do konkurencji. Ale oni na miękko, więc wiadomo...  nie te progi. Dla mej głowy. 

W związku z powyższym uważam, że sugerowana wyżej cena Dark Justice jest żałośnie niska i powinna wzrosnąć nieco i wynieść przynajmniej 82,17 zł, bo to po opłaceniu podatku pozwoli Wam zarobić trochę więcej, na co w pełni zasługujecie.
A ta kochana banda, która tu dyrdy**ły prawi, i tak to kupi (no dobra, może poza fragselem, gość sprawia wrażenie niezłomnego, a "sandbox conduct", na który się tak często powołuje, faktycznie ogranicza jego zainteresowanie niebezpiecznymi i nieporęcznymi tomami w twardych okładkach). Jak bowiem, ja tymczasem zapytuję, nie kupić takich pyszności? Z sercem warzone, z mocą przyprawione i tak podane...  Oba kciuki w górę. Jak do lipca nie wykupią, zamówię drugi egzemplarz i podaruję jakiemuś sympatycznemu deprawatorowi gibonów.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1753 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:11:15 pm »
Ciągle się waham, ale patrząc na grafikę jaką ma ta pozycja to wolę wydanie HC - trudniej taki komiks zniszczyć, a jednak wolę mieć niepozawijane rogi i długo cieszyć się stanem (prawie)idealnym takiego czytadła :smile:


Oj - niełatwą zagwozdkę ma Studio Lain. Niełatwą...
Ale jeśli obecne wydanie zejdzie w czasie krótszym niż miesiąc (oby) to nie ma co się zastanawiać i wydać w HC. :smile:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1754 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:18:50 pm »
(...) takiego czytadła :smile:   

Chciałeś rzecz jasna napisać "takiej perełki". Nieznośne, jak te programy słownikowe podmieniają nam dziś słowa.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".