trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1350178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1770 dnia: Czerwiec 21, 2016, 11:59:46 pm »
Ja się teraz tak zastanawiam ile % osób, które się wypowiadają (tutaj i na FB) to kupią obecnego Dredda. A ile z nich kupi właśnie tę część, o sposobie której sobie teraz piszemy... Potem się okaże, że większość, która głosowała na finalny standard okładki to 900 osób, a nakład, który będzie miał 600 sztuk będzie miał kłopot ze sprzedaniem (oczywiście tego nie życzę i wiem, że zaraz HMD zniknie ze sklepów i tak samo będzie z kolejnym tytułem)...

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1771 dnia: Czerwiec 22, 2016, 05:18:32 am »
Jestem pewien, że większość z tych którzy postulują za miękką okładką i minimalną ceną kupi gdy ten postulat zostanie spełniony....

jestem pewien że większość tych którzy chcą HC nawet jeśli drożej i tak kupi nawet jakby było w miękkiej...

jestem  pewien, zę Ci co mają to się w większości nie wypowiadają....

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1772 dnia: Czerwiec 22, 2016, 05:54:03 am »
Skoro jesteśmy w subiektywnym świecie "wydajności" i przekonań, to mi się jednak wydaje, że pierwsze zdanie fragsela jest fałszywe i prawdziwszy obraz stanowiska grupy pierwszej dawałaby inna wersja zdania drugiego:

"jestem pewien, że większość tych, którzy chcą miękkiej okładki, nawet jeśli drożej, i tak kupi HC".

(Większość to 50% +1. Wydaje mi się bezpiecznie).  Bo większość zatwardzialców... Eeeee... "Mięczaków"? Nie, niemiło... zwolenników gibkości oprawy i tak będzie chciało Dredda mieć. A niektórzy nawet go jeszcze przeczytają.
I to mimo ceny wyższej nieco. (Mogliby się wszak obrazić i za karę za wyższą cenę zdecydować tylko na posiadanie, nie czytając zakupionego komiksu).

("Twardej perełki" - Dredda!)
 

„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1773 dnia: Czerwiec 22, 2016, 06:01:12 am »
Jestem pewien, że większość z tych którzy postulują za miękką okładką i minimalną ceną kupi gdy ten postulat zostanie spełniony....

jestem pewien że większość tych którzy chcą HC nawet jeśli drożej i tak kupi nawet jakby było w miękkiej...

Fragsel zapewne ma rację.

Jeśli większość chce w twardej oprawie, a mniejszość chce taniej, to wydanie albumu tańszego sprawi, że i większość, i mniejszość go kupi. Z kolei wydanie albumu w twardej spowoduje, że kupi tylko większość, ale będzie bardziej usatysfakcjonowana z zakupu.

Co zrobi wydawca?

Dla mnie na tego typu głosowanie był czas przed wydaniem HMD. Teraz, jak już się powiedziało "A", wydawca powinien się tego konsekwentnie trzymać.

fragsel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1774 dnia: Czerwiec 22, 2016, 06:07:40 am »
Skoro jesteśmy w subiektywnym świecie "wydajności" i przekonań, to mi się jednak wydaje, że pierwsze zdanie fragsela jest fałszywe i prawdziwszy obraz stanowiska grupy pierwszej dawałaby inna wersja zdania drugiego:

niech ten, kto nigdy nie manipulował słowem czy danymi by jego było na wierzchu w internetowej dyskusji pierwszy rzuci kamień...

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1775 dnia: Czerwiec 22, 2016, 06:17:55 am »
Pytam tak z ciekawości: czy - patrząc oczami wydawcy - to duży problem logistyczno-licencyjno-techniczny wydać tytuł 300 sztuk HC i 300 SC?

Mikel

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1776 dnia: Czerwiec 22, 2016, 06:30:14 am »
W sumie to fajnie jak by był jeden standard dla danych serii, w większości jesteśmy kolekcjonerami, pierwszy tom powinien być wzorcem jak dalej seria bedzie się ukazywać. W sumie to ci co się napalili na komiks to w każdej wersji kupią nawet na papierze toaletowym jak by bylo drukowane, ci co sie wahają może będą sie zastanawiać czy kupic jak bedzie soft czy hc, no i oczywiście grupa wiecznie narzekających, ale tym nawet jak by w skórę oprawiony i złotą czcionką drukowany to i tak powiedzą że drogo i rabatów chcą, nawet jak komiks by kosztował 9,99.
Moja propozycja jest taka byście drukowali tak jak sami byście chcieli miec na półce, reszta sama sie rozwiąże.
Ja jak co wspierać, będę portfelem, pod warunkiem mojego targetu, nie narzekając na cenę, bo ważny jest tez dla was czytelnik.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 07:03:24 am wysłana przez Mikel »

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1777 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:16:03 am »
Pytam tak z ciekawości: czy - patrząc oczami wydawcy - to duży problem logistyczno-licencyjno-techniczny wydać tytuł 300 sztuk HC i 300 SC?

Technicznie nie jest to problem, bo wydrukowane arkusze można oprawić i tak, i tak. Oczywiście to nieco zwiększa koszty druku.

Od strony licencyjnej nie ma problemu, jeśli wydawca od początku ma taki pomysł. Sposób wydania jest zapisany w umowie i pewnie po jej zawarciu dałoby się to zmienić, ale są to dodatkowe czynności. Z oprawa powiązana jest cena detaliczna egzemplarza, a więc zmiana sposobu oprawy pociąga za sobą zmianę wyliczenia tantiemów.

Za to największy problem wydawca będzie miał, jeśli (przykładowo niech będzie jak piszesz - 300 w HC i 300 w SC) jak po jakimś czasie jedna wersje sprzeda się do zera, a druga dużo słabiej. Wtedy będzie zewsząd bombardowany mailami "dodrukujcie brakującą wersję", a tymczasem w magazynie leżą nie sprzedane książki. I co wtedy? Dodrukować same 300 HC-ków? To jest nieopłacalne...

Jeśli już robić podwójną edycję Dredda (czy jakiegokolwiek tytułu nastawionego na kolekcjonerów, a nie na masowego czytelnika) to według mnie właściwe proporcje nie są 50/50, tylko 75% HC i 25% SC. Tylko wtedy robienie 150 egz wersji SC może być nieopłacalne...

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1778 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:33:03 am »
Proporcje podałem przypadkowo, bez głębszej myśli za nimi stojącej. Ale dziękuję za nakreślenie obrazu - rzeczywiście dla one-man-wydawnictwa to dość skomplikowana sprawa i pewnie nie warta świeczki zadowolenia każdego czytelnika. Dlatego kupię w HC i SC. Ale takie rysunki wolałbym w HC, gdyż twarda okładka zwiększa u mnie doznania celebracyjne otwierania komiksu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1779 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:41:38 am »
W sumie to fajnie jak by był jeden standard dla danych serii, w większości jesteśmy kolekcjonerami, pierwszy tom powinien być wzorcem jak dalej seria bedzie się ukazywać.

Czy to faktycznie jest tak istotne gdy HMD i Dark Justice nie będą do siebie nawet pasować grzbietami. HMD powiela klasyczne wydanie SC, którego brzegi trzymają się tego samego estetycznego wyboru co Slaine czy ABC Warriors, natomiast Dark Justice ma brzeg, który nie pasuje ani fontem, ani układem. Nie licząc rozmiaru te komiksy stojąc obok siebie nie będą wyglądać jak część tej samej serii wydawniczej.

Tu dla porównania grzbiet z dnia premiery DJ w UK:



Więc puryści mają i tak o co marudzić.

To nie jest głos za żadną stron, mnie interesuje kwestia tego, że komiks wyjdzie i wyjdzie na tyle szybko, że tu dla odmiany albumy nie będą mi się dublować na półce.
perły przed wieprze

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1780 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:34:10 am »
Kuba jest wydanie Dark Justice - na amerykanski rynek - ktore ma grzebiet taki jak klasyczne Dreddy
dostalismy tez ta wersje okladki od 2000AD i mozemy zrobic grzbiet tak zeby pasowal i z okladka z duzym logiem


wedlug informacji z sklepow Dredd radzi sobie dobrze, czekam na wycene wersji HC i SC i wtedy ostatecznie zdecydujemy - ja chcialbym to wydac w HC :smile:


ps - jak macie ochote to mozemy tez zrobic wybor ilustracji na okladke bo mamy ich chyba z 6 :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1781 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:39:21 am »
Kuba jest wydanie Dark Justice - na amerykanski rynek - ktore ma grzebiet taki jak klasyczne Dreddy
dostalismy tez ta wersje okladki od 2000AD i mozemy zrobic grzbiet tak zeby pasowal i z okladka z duzym logiem


No to teraz zabiłeś mi, tfu, ćwieka :D ale to w sumie dobra informacja i będę wkurzał chłopaków na spine board na tooths :lol:
perły przed wieprze

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1782 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:58:28 am »

wedlug informacji z sklepow Dredd radzi sobie dobrze,
Super. Dobra wiadomość. Tylko się cieszyć.
czekam na wycene wersji HC i SC i wtedy ostatecznie zdecydujemy - ja chcialbym to wydac w HC
No to już wg mnie mamy odpowiedź ;)
ps - jak macie ochote to mozemy tez zrobic wybor ilustracji na okladke bo mamy ich chyba z 6
Śmiało! Z miłą chęcią dołożę swoją kolejną cegiełkę do wydania tego komiksu :) [no bo w planach jest już u mnie zakupu]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1783 dnia: Czerwiec 22, 2016, 10:32:23 am »
Fragsel zapewne ma rację.

Jeśli większość chce w twardej oprawie, a mniejszość chce taniej, to wydanie albumu tańszego sprawi, że i większość, i mniejszość go kupi.

To są święte słowa, z punktu widzenia strategicznego. Bo jak kogoś "stać" na twardą, to kupi miękką, psiocząc że mu na półce nie pasuje. A jak kogoś "nie stać", bo jest po prostu drogi, to chociażby miał się ze**ać, to kasy nie wyczaruje.

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #1784 dnia: Czerwiec 22, 2016, 10:43:00 am »
@StudioLain,Zapodajcie te okladki, doradzimy ;)

 

anything