trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2100 dnia: Sierpień 05, 2016, 08:55:32 pm »
Jeśli już mówimy o kosztach to na pewno taniej wyjdzie jeden niż dwa, prawda? :)

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2101 dnia: Sierpień 05, 2016, 08:56:21 pm »
I jak was nie kochać?  :biggrin:

Też wolałbym jeden tom, a okładka z zapowiedzi też całkiem dobra :smile: I.. i.. i.. postarajcie się wyrównać i dopasować grzbiet do Mrocznej na przykład :smile:

Offline adam and arluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2102 dnia: Sierpień 07, 2016, 10:31:48 pm »
Mroczna Sprawiedliwość - otrzymałem dokładnie to na co liczyłem, czyli fajny, wciągający komiks kojarzący się nieco z "Obcym". Czysta rozrywka, nieudająca że jest czymś ponad to. Jestem bardzo zadowolony po lekturze i czekam na więcej.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2103 dnia: Sierpień 11, 2016, 05:18:33 pm »

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2104 dnia: Sierpień 14, 2016, 12:20:15 pm »
 Co,jak, gdzie? Nie rozumiem decyzji wydania akurat Americi. Znaczy może rozumiem - SL idzie drogą Egmontu. Ale nie podobają mi się takie ruchy. Zwłaszcza jak znowu będzie po 80 czy więcej złotych.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2016, 12:55:35 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2105 dnia: Sierpień 14, 2016, 12:50:30 pm »
Czemu nic nie piszecie, że Studio Lain zapowiedziało Americę? Co,jak, gdzie? Nie rozumiem tej decyzji. Znaczy może rozumiem - SL idzie drogą Egmontu. Ale nie podobają mi się takie ruchy.


http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36511.msg1361681.html#msg1361681
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2106 dnia: Sierpień 14, 2016, 12:59:57 pm »
bazyliszku, sam chciałbym kolekcję Hachette z Dreddem u nas, ale to jest zwyczajnie niemożliwe - może gdyby wyszedł jakiś przebojowy film/serial, a i w tej sytuacji byłoby to mało prawdopodobne.

Te* kolekcje mają przynajmniej parę tysięcy nakładu, aby komuś w ogóle chciało się je wydawać - Lain póki co wszedł z Dreddem na nasz rynek i, z tego co pamiętam, to wypuszcza nakłady w okolicach 500-600 egzemplarzy, obawiając się, że ze sprzedaniem 1000 byłby problem. I ty liczysz w tej sytuacji, że Hachette zainwestuje w taki biznes? W Wielkiej Brytanii Dredd jest popularny - to bohater z bogatą historią, swoim magazynem, oddaną grupą fanów od wielu dekad. W Polsce wyszło mało komiksów z jego udziałem i zainteresowana jest tylko jakaśtam grupka pasjonatów - nie niedzielni czytelnicy, do których kierowane są takie kolekcje.

* DC i Marvel

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2107 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:31:53 pm »
@UP
Ale ty powtarzasz stare twierdzenie Kołodziejczaka - W Polsce ludzie nie kupują komiksów superbohaterskich, więc Egmont ich nie będzie wydawać i jeden Batman po polsku rocznie wystarczy.
Ale jak ludzie mieli coś kupować z trykotami, jak nic po polsku nie było wydawane? I koło się zamka.

Z Dreddem jest taki sam problem, jak wcześniej z Marvelem i DC. Jak coś w końcu wyda się dla ludzi, to oni to kupią. Zresztą te małe, drogie próbki Dredda pokazały, że zapotrzebowanie jest. I liczę na to, że gdy Hachette wreszcie wyda tą kolekcję po polsku, to ludzie kupią.

Egmont wreszcie to zrozumiał i wydał i Marvel Now i teraz taniego Lucky Luke'a. I bardzo dobrze i tak powinno być. A Studio Lain ma tyle tytułów do wyboru, ale akurat musiało wybrać Americę. I to mi się nie podoba. Bo to jeszcze raz powtarza się sytuacja ze Sprawiedliwością czy Nową Granicą.


Offline radef

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2108 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:37:43 pm »
Egmont wreszcie to zrozumiał i wydał i Marvel Now i teraz taniego Lucky Luke'a.
Taniego?
Lucky Luke zawsze był tani, ale się nie sprzedawał. Egmont wydawał albumy po 23 złote (a wcześniej po 17, 15), raz rocznie i ludzie nie kupowali. Zaczęli wydawać małe albumy po 50 złotych (3 tomy w jednym) i choć na początku wyglądało słabo, to ostatnio sprzedaż się na tyle poprawiała, że tom potrafił się sprzedać w 2 lata (co jest dobrym wynikiem jak na komiks Egmontu). I teraz postanowili wydać w dużym formacie. I w normalnej cenie, bo tak Egmont wydaje albumy w A4 w miękkiej.
20 złotych - najpopularniejsze serie dla wszystkich (np. Smerfy, Asteriks itp.), 23 złotych - Thorgal, 25 złotych - mniej popularne serie dla wszystkich (np. Tintin), 30 złotych - bardziej dojrzałe serie (np. Kongowie, Sherlock Holmes).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2109 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:44:26 pm »
@8elebryta
Tradycyjne gadasz straszne bzdury. Już chrzanić, że nie chciało Ci się sprawdzić, co było napisane JEDNĄ stronę wcześniej. Ale to, że sugerujesz, że rozpoznawalność każdej z poniższych postaci:
a) Batman
b) Spider-Man
c) Dredd
jest u przeciętnego konsumenta kioskowych kolekcji taka sama, to głupota stulecia.

A Studio Lain ma tyle tytułów do wyboru, ale akurat musiało wybrać Americę. I to mi się nie podoba.
Co Cię to? Przecież nie kupisz. Daj się cieszyć tym, którzy kupią.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2110 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:46:08 pm »
bazyliszku, może jest trochę prawdy w tym co piszesz (mam na myśli pierwszy akapit), ale Dredd to nie DC czy Marvel. Ta marka jest stosunkowo mało znana w Polsce i nie ma szans na tę kolekcję, trzeba się z tym pogodzić. Prędzej już sięgną po "Star Wars: Legendy" (szczerze mówiąc, dziwię się, że jeszcze tego nie zrobili) nawet jak będą duble z Egmontem.

Studio Lain nie wydaje tego komiksu nikomu na złość - wręcz przeciwnie, na forum pojawiały się prośby o "Amerykę, więc ją wydadzą. Taką postawę powinno się chwalić. Pewnie o tym nie wiesz, ale Ongrys będzie wydawał od końca tego roku "Dredd: Complete Case Files", które też będzie zawierało historie z kolekcji Hachette.

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2111 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:52:03 pm »
Ale ja chciałbym ją kupić Blaskowitz. Tylko 80 zł to dla mnie to cena zaporowa. A może będzie i 160 zł, jeśli wyjdzie to w dwóch częściach.

arczi - zobaczymy po ile Ongrys puści swoje wydanie. To jest najważniejsza kwestia. Jeśli wyjdą po około 40 zł, to będzie tylko kwestia wyboru czytelnika. Jak będą droższe, to będę się wkurzał tak samo jak na Egmont.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2112 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:56:33 pm »
Ale ja chciałbym ją kupić Blaskowitz. Tylko 80 zł to dla mnie to cena zaporowa. A może będzie i 160 zł, jeśli wyjdzie to w dwóch częściach.
To nie kupuj. Gwarantuję Ci, że każda osoba na tym forum ma jakiś komiks, który chciałaby mieć, ale jest dla niej za drogi. Tak działa to hobby, witamy w komiksowie.

arczi - zobaczymy po ile Ongrys puści swoje wydanie. To jest najważniejsza kwestia. Jeśli wyjdą po około 40 zł, to będzie tylko kwestia wyboru czytelnika. Jak będą droższe, to będę się wkurzał tak samo jak na Egmont.
To ja Ci już teraz powiem, że nie wyjdzie po około 40 zł. Wkurzaj się, wkurzaj!

Offline radef

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2113 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:58:23 pm »
arczi - zobaczymy po ile Ongrys puści swoje wydanie. To jest najważniejsza kwestia. Jeśli wyjdą po około 40 zł, to będzie tylko kwestia wyboru czytelnika. Jak będą droższe, to będę się wkurzał tak samo jak na Egmont.
Oczekujesz, że wydawnictwo, które wydaje swoje tytuły maksimum w tysiącu egzemplarzy będzie miało ceny Egmontowe?
Na dodatek z tego co mi się wydaje to Case Files 13 ma prawie 280 stron. Obstawiam cenę okładkową ok. 100 złotych (i rabaty do -25%) lub wyższą cenę i większe rabaty.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2114 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:00:51 pm »
Ale wg mnie jest różnica w tym, że wychodzi dużo komiksów i nie na wszystkie starcza potencjalnemu nabywcy środków. A tym, że cena danego tytułu jest bardzo wysoka i właśnie dlatego nie można go kupić. Bo skórka nie jest warta wyprawki. Znowu kwestia np. winogron które z chęcią kupię po 5 zł za kilogram, ale tych po 13 zł już nie kupię.

radef - Jeśli Case Files będzie miało 280 stron, to powinno kosztować tyle ile komiksy podobne objętościowo - np Ygrek, Trójka, Liga Niesprawiedliwości...