trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2115 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:05:21 pm »
Przyznam szczerze, że nie rozumiem. Może to przez to, że chyba grypa mnie łapie i kijowo się czuję, nie wiem. Jednak co jest złego w tym, że Studio Lain wyda "Americę"? Bo wchodzi w skład kolekcji Hachette? Przecież jak dobrze kojarzę, to historie z CCF, które będzie wydawał Ongrys też wchodzą w skład tej kolekcji (jak się mylę, to proszę, poprawcie). I oni też są źli, bo wchodzą w drogę Hachette? No proszę :-/ Najważniejsze jest to, że oba wydawnictwa się dogadały i nie wchodzą sobie w paradę. Zresztą @8azyl, Ty i tak nie kupisz albumów od SL i Ongrysa, więc o co chodzi? A jeżeli kolekcja wyjdzie kiedyś u nas, to i tak dostaniesz to wszystko, co było w UK, przecież nie pominą wydanych już u nas albumów, one nadal w tej kolekcji będą. Gdybyś kupował to, co się teraz u nas ukazuje, to mógłbyś się nerwić. Chociaż nie, wtedy mógłbyś sprzedać te albumy i brać kolekcję. Ja bym tak zrobił. Naprawdę nie rozumiem czemu tak naskakujesz na SL? Bo albumy są drogie? Są, to prawda, ale licencja też nie jest tania, nakład też wygórowany nie jest. Ongrys też z pewnością małej kwoty za CCF nie zaśpiewa, bo to przecież 270 stron ma, a i licencja ponoć droższa niż na DC, czy Marvela. Może się mylę, ale dla mnie cena będzie powyżej 100zł. I naprawdę, miękka okładka ceny nie zbije, a jeżeli nawet, to nie na tyle, żebyś się do tych wydań przekonał.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2116 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:14:27 pm »
Ale wg mnie jest różnica w tym, że wychodzi dużo komiksów i nie na wszystkie starcza potencjalnemu nabywcy środków. A tym, że cena danego tytułu jest bardzo wysoka i właśnie dlatego nie można go kupić. Bo skórka nie jest warta wyprawki.

Zawsze kieruję się zasadą, że lepiej kupić jeden droższy komiks, na którym mi zależy, który chcę przeczytać, który zrobi na mnie wrażenie i do którego zechcę wrócić niż tonę chłamu za tą samą cenę. Ty kierujesz się odwrotną zasadą.

i właśnie dlatego nie można go kupić
Można. Gwarantuję Ci, że cały nakład zejdzie szybciutko i zadowoleni komiksiarze będą wrzucali swoje zdjęcia i opinie. A Ty "kolekcjonerze" czekaj na kolekcję. Ktoś Ci broni?

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2117 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:17:23 pm »
arczi - zobaczymy po ile Ongrys puści swoje wydanie. To jest najważniejsza kwestia. Jeśli wyjdą po około 40 zł, to będzie tylko kwestia wyboru czytelnika. Jak będą droższe, to będę się wkurzał tak samo jak na Egmont.

To mnie ubawiłeś :smile: To są tomy po 280 do nawet 400 stron. Jak wydadzą za 99zł, to będę się cieszył.

Jak masz teraz jęczeć o cenach, nie znając kosztów druku, licencji itp., to idź już śmiecić w innym temacie. Wydanie takiego komiksu za 40zł jest niemożliwe i pewnie poniżej kosztów.

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2118 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:18:38 pm »
Zawsze kieruję się zasadą, że lepiej kupić jeden droższy komiks, na którym mi zależy, który chcę przeczytać, który zrobi na mnie wrażenie i do którego zechcę wrócić niż tonę chłamu za tą samą cenę.

O, to to to. Ostatnio też zacząłem to stosować, wyprzedając masowo komiksy, na których mi nie zależy i okazało się, że stać mnie nawet na omnibusy ;)

Offline Inuki

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2119 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:28:03 pm »
O, to to to. Ostatnio też zacząłem to stosować, wyprzedając masowo komiksy, na których mi nie zależy i okazało się, że stać mnie nawet na omnibusy ;)

Ja tak samo. Zrobiłem wstępne porządki w kolekcji i już mam kasę na połowę WKKDC :-P

Swoją drogą @8azyl, dziwię się, że nie inwestujesz w mangi. Serio. Przecież zazwyczaj za około 20zł ma prawie 200 stron komiksu, a za 5zł więcej tyle samo, ale w większym formacie. Nawet kolorowe strony czasem się trafią. Nie mówiąc już o tym, że sama historia jest bardzo często lepsza od niejednego trykota. Wiem, co piszę, bo czytam i jedno i drugie. Skoro chcesz sięgnąć po Dredda od Hachette, to wnioskuję, że brak kolorowych stron nie będzie przeszkodą. Serio, inwestuj w mangi ;-)

A Studio Lain niech wydaje swoje komiksy dalej tak samo jak do tej pory :-)

Offline radef

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2120 dnia: Sierpień 14, 2016, 02:43:32 pm »
To mnie ubawiłeś :smile: To są tomy po 280 do nawet 400 stron. Jak wydadzą za 99zł, to będę się cieszył.
O 99 pisałem tylko w wypadku tomu liczącego 272 stron i w przypadku takiej dystrybucji jak "Bruce J. Hawker" czy "Skład główny" (czyli trochę mniejsze rabaty). Ale niezależnie jak wyjdzie obstawiam realną cenę ok. 75-80 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2121 dnia: Sierpień 14, 2016, 03:08:54 pm »
,,Jasna dupa,, jakby to powiedział mój znajomy z ,,wajch,, 2002r  :cool: Temat ceny SL był juz tyle razy objaśniany i omawiany ze powracanie do niego z lekka traci myszką  :lol: Kto ma chęć kupić kolejna perełkę od SL to kupi, a kto nie to nie, nakład i tak zejdzie, ku naszej uciesze  :cool:

Offline 8azyliszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2122 dnia: Sierpień 14, 2016, 03:11:43 pm »
Inuki - jedna dziewczyna na Kup Pan Komiks już od dłuższego czasu chce swoje mangi oddać za darmo i pół darmo i nikt nie chce brać. :smile: Także tego - nie moje klimaty. :smile:

Jakby Ongrys czy SL wydało normalnie objętościowo Dredda po 40 zł za ok 160-stronnicowy, twardy tom, to bym brał z pocałowaniem ręki. Tak jak DC czy Marvela. Ale jak sprzedaje za drogo, to co ja mogę zrobić? No nie kupię i będę czekał aż zmądrzeją jak Egmont. Albo aż ich konkurencja mocno uderzy. Bo przecież nie będę przepłacał za Americę, skoro u nas wyjdzie po 15 zł.

Jakby CCF kosztowało okładkowe 100 zł i były rabaty jak na Egmonty, to dałoby się jeszcze przełknąć tą cenę. Ale zobaczymy jak to będzie, kiedy wreszcie to wyjdzie.

Acha - i ja nie mam komiksów których "nie lubię" poza Gothtopią i Flashem. Ja nie kupuje wszystkiego jak leci, tylko to co mi się podoba. Nie mam więc co sprzedawać jak inne chomiki. Puściłem dwa Asteriksy i to tyle.

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2123 dnia: Sierpień 14, 2016, 04:34:27 pm »
Żeby przestać zaśmiecać wątek chciałbym zapytać wydawnictwo kiedy pojawi się zapowiedź kolejnego komiksu w sklepach?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 10:52:02 am wysłana przez Itachi »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2124 dnia: Sierpień 14, 2016, 07:46:48 pm »
Slaine został już przetłumaczony
korekta twierdzi, że ten komiks się nie kończy i schodzi jej poprawianie
jak tylko materialy pojda do druku to damy informacje


pozd


Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2125 dnia: Sierpień 14, 2016, 08:10:36 pm »
Jubileuszowy, dziesiąty komiks od Studia Lain.
Alan Moore (Skizz) będzie w bieżącym roku?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2126 dnia: Sierpień 14, 2016, 10:23:13 pm »
Skizz podobno się już tłumaczy, więc chyba w tym roku będzie.

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2127 dnia: Sierpień 19, 2016, 07:42:25 pm »
Coś jest na rzeczy z Waszą drukarnią. Moja "Mroczna Sprawiedliwość" odebrana w okresie premiery była ok - bez pofalowanych stron, z prostymi okładkami. Dziś wziąłem ją do ręki i zauważyłem, że okładki wybrzuszyły się na zewnątrz, tworząc taką "poduszkę" (ktoś tu kiedyś wrzucał zdjęcie z takim efektem na innym komiksie, nie mogę teraz znaleźć). Automatycznie pierwsze kartki (te łączone z wkładką okładki) pofalowały się. Co więcej, przednia okładka wyboczyła się do tego stopnia, że nieznacznie zjechała z bloku i teraz kartki wystają mi dalej niż okładka. Słabo to wygląda... Próbuję to wyprostować (obecnie komiks stoi wciśnięty między inne albumy), ale nie wiem, jak to finalnie wyjdzie.

Przepraszam, ale nie pamiętam, kto wrzucał zdjęcie tego efektu - czy ta osoba może podpowiedzieć, jak sobie z tym poradziła?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 07:47:20 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2128 dnia: Sierpień 19, 2016, 08:07:14 pm »
Przepraszam, ale nie pamiętam, kto wrzucał zdjęcie tego efektu - czy ta osoba może podpowiedzieć, jak sobie z tym poradziła?

Wprawdzie nie ja wrzucałem fotkę, ale mam identyczny problem z Heavy Metal Dreddem. Po lekturze okładka się wygięła i do tej pory taka jest. Też starałem się ją odkształcić pod wpływem ciężaru innych komiksów, ale nic to nie dało.

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2129 dnia: Sierpień 19, 2016, 09:22:02 pm »
To był mój HMD a fote dałem w wątek ,,zdjecia waszych komiksów,,
Tu znajdziesz mój spuchnięty egzemplarz :
 http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28530.3540.html
Nic z tym niestety nie zrobiłem, bo po dniu przygniecenia bez efektu. Komiks stoi wyeksponowany,wole go mieć na widoku nawet z wybrzuszeniem, jak przyjdzie czas to go przygniotę na miesiąc i zobaczę co to da. Obecnie jest w takim samym stanie jak na foto  :doubt: