trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2430 dnia: Marzec 01, 2017, 05:32:40 pm »
Powaznie? Uwazasz tego komputerowego potworka za najlepiej narysowanego Slaine'a?
Ja przez pierwsze 2 albumy Inwazji nie mogłem się przyzwyczaić do tych rysunków, myślałem wooot?  :doubt: Kolejne 2 albumy było już lepiej i zaczynało mi się podobać, a w tym momencie nie wyobrażam sobie, żeby Carnival był inaczej narysowany. Świetny album!

Nie zmienia to faktu, że uważam Rogatego za najlepszy tom, ale nie czytałem tomów po Inwazji oraz The Lord of Misrule i The Grail War.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2431 dnia: Marzec 01, 2017, 06:29:54 pm »
Mały wrzutka - na temat "Szoku" Moore'a.
Udało mi się kupić pewnie jeden z ostatnich egzemplarzy. Ale to mój pierwszy komiks wydany przez Studio Lain i jakoś mi tak dziwnie wygląda. I nie wiem jaka część tej dziwności jest normalna, a jaka wynika z faktu, że to jakieś ostatki nakładu.
Rysy na okładce - to rozumiem. Ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy reszta ma tak wyglądać?
1. Okleina okładki (wewnętrznej strony) i pierwsza kartka (taka dodatkowa - przed pierwszą czarną kartką z notami na temat wydania itd.). Na końcu tak samo - ostatnia dodatkowa kartka i okleina okładki. Czy to ma być taki zwykły biały karton?
2. Czy to normalne, że między tymi okleinami - tzn. między okładkami a pierwszą i ostatnią kartką (tymi dodatkowymi) są włożone jakieś kartony (z jednej strony błyszczące)?
3. Czy w "Galerii okładek" (na końcu, przed spisem twórców), tych okładek jest tylko dwie? Pytam, bo komiks sprawia wrażenie, jakby miał się rozpaść na niektórych szwach i zastanawiam się czy nic nie wypadło.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2432 dnia: Marzec 01, 2017, 06:38:07 pm »
komiks sprawia wrażenie, jakby miał się rozpaść na niektórych szwach i zastanawiam się czy nic nie wypadło.
2. Takie kartki są dodawane do komiksów S.Lain(e), niektórzy twierdzą żeby lepiej schły - były problemy z pofalowanymi kartkami na początku.
3. Nie pamiętam ile ma być okładek, ale co do szycia Studio tłumaczyło, że jest to jakiś nowy(?) i lepszy sposób szycia, który pozwala otworzyć szerzej komiks itp. Ja miałem problem tylko z ich pierwszym komiksem (ABC Warriors), który się trochę rozkleił. Inne ich komiksy też mają takie szycie i czasem dziwnie się czuję jak je czytam - w porównaniu do komiksów innych wydawnictw, ale żaden się nie rozleciał  :wink:

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2433 dnia: Marzec 01, 2017, 07:46:43 pm »
Żaden z komiksów Studia Lain mi się nie rozleciał i co więcej... uwielbiam to szycie mogąc rozłożyć komiks praktycznie o kąt 180 stopni i rysunki/dymki nie giną przy rowku!

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2434 dnia: Marzec 01, 2017, 09:27:25 pm »
Powaznie? Uwazasz tego komputerowego potworka za najlepiej narysowanego Slaine'a?


powaznie, tak jak abc warriors w jego wydaniu
te grafiki maja w sobie taki rodzaj ekspresji, pewien rodzaj obledu ze mi idealnie pasuja do tego uniwersum
na dodatek on wcale nie jest taki komputerowy jak moglby sie wydawac - wystarczy poogladac kulisy warsztatu pracy - a wierz mi nie jestem jakims wielkim fanem grafiki tego typu, tak ten autor potrafi mnie kolorystyka i pomyslami oczarowac - to chyba troche jak z drulietem, albo wciagnie cie jego kreacja swiata albo odrzuca

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2435 dnia: Marzec 01, 2017, 09:32:08 pm »
2. Takie kartki są dodawane do komiksów S.Lain(e), niektórzy twierdzą żeby lepiej schły - były problemy z pofalowanymi kartkami na początku.
3. Nie pamiętam ile ma być okładek, ale co do szycia Studio tłumaczyło, że jest to jakiś nowy(?) i lepszy sposób szycia, który pozwala otworzyć szerzej komiks itp. Ja miałem problem tylko z ich pierwszym komiksem (ABC Warriors), który się trochę rozkleił. Inne ich komiksy też mają takie szycie i czasem dziwnie się czuję jak je czytam - w porównaniu do komiksów innych wydawnictw, ale żaden się nie rozleciał  :wink:


przez was miewam koszmary senne ze mi sie komiksy rozlatuja ;)

Offline brzon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2436 dnia: Marzec 01, 2017, 09:37:57 pm »

przez was miewam koszmary senne ze mi sie komiksy rozlatuja :wink:
Zmiana drukarni - problem rozwiązany :biggrin:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2437 dnia: Marzec 01, 2017, 09:41:22 pm »
Zmiana drukarni - problem rozwiązany :biggrin:
W żadnym wypadku. Komiksy Studia Lain może i wyglądają na słabo szyte, ale to wszystko się świetnie trzyma i pozwala wygodnie czytać. Mam wiele komiksów w których nie da się czytać dymków w pobliżu szycia (ostatnio Dredd Ongrysa).

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2438 dnia: Marzec 01, 2017, 09:51:24 pm »
Dzięki za odpowiedzi. Jakby jeszcze ktoś mógł powiedzieć, czy galeria okładek ma się składać z dwóch okładek i czy ta wyklejka ma być zwyczajnie biała, to może uda mi się zasnąć  :badgrin:

A swoją drogą, Szanowny Wydawco - gdzieś widziałem postulaty dodania paginacji. I jak najbardziej się pod tym podpisuję.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2439 dnia: Marzec 01, 2017, 09:55:01 pm »
Zmiana drukarni - problem rozwiązany :biggrin:
Prosimy nie bluźnić
Pamiętajmy aby dobrych wydawców wielbić.
Wydanie jak najbardziej ok, twarde okładki od SL to wzór do naśladowania, powinno się trzymać w Sevres.
Ja tylko obawiam się braku foliowania, szczególnie boję się o Amerykę, biała okładka niezabezpieczona zawsze mnie przyprawia o zawał, przy kilkunastu pozycjach często ubrudzenia się zdarzają :sad:

Offline Dembol_

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2440 dnia: Marzec 01, 2017, 10:47:49 pm »
Slaine ogólnie miał szczęście do rysowników. Oglądałem sobie panel z czterdziestolecia 2000ad z Bisleyem, Fabrym, Davisem i Langleyem. Co padało nazwisko (również nieobecnych) wrzucałem w Google i zawsze był opad szczęki. Każdy wnosił coś innego, ma swój styl, korzysta z różnych technik, narzędzi, ale wszystko jest to cały czas na jakimś kosmicznym poziomie.

Offline tomb

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2441 dnia: Marzec 01, 2017, 11:50:21 pm »
Nie zgodze sie, ze Slaine Bisleya to najlepszy Slaine
Dla mnie numer uno to chorobsko - The Book of Invasion
i swiezutkie Brutania Chronicles
Nie jestem wielkim fanem Slaina i świata w nim wykreowanego. Nad mrok, brutalność i potworność przedkładam ciekawe kompozycje plansz i dystans do tematu. Po krótkim przejrzeniu sieci - z powyższych zdecydowanie wybieram Brutanię. I kolory też mi w niej bardziej leżą.
 Jeśli wydacie, Brutanię kupię, a Invasion raczej nie.

Offline AZ

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2442 dnia: Marzec 02, 2017, 12:33:30 am »
Witam.
Panowie ze Studia Lain (nie wiem ile osób tam u was pracuje/rządzi więc użyję liczby mnogiej), chylę przed wami czoła! Wykonujecie kawał dobrej roboty. Piszę to jako osoba, która wychowała się na Thorgalach i TM-Semicach w latach 90-tych i teraz mając więcej czasu i pieniędzy po latach wróciła do hobby.  Muszę powiedzieć, że zawsze mi na rynku brakowało tego typu pozycji, które wy oferujecie, mam sporo frajdy przy czytaniu i kolekcjonowaniu a dużo już od was kupiłem. A za ten bezpośredni i pozytywny kontakt z czytelnikami na forum należy wam się high five! Rzadko się udzielam ale chciałem i owo przekazać wydawcy skoro jest tu taka możliwość.
Przy okazji chciałem zapytać o tego „Rogatego Boga”. Sporo się teraz pisze o nim jednak umknęła mi informacja kiedy by to miało być wydane. Odniosłem wrażenie, że już niebawem skoro już jest o nim szersza dyskusja tutaj. Czy mam rację?
Dziękuję za dotychczasowe dobra, trzymam kciuki i życzę powodzenia w dalszej działalności!
Pozdrawiam
P.S. Dawać w końcu tą „Amerykę” Dredda bo z zamówieniem czekam na to od listopada! ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2443 dnia: Marzec 02, 2017, 01:16:52 pm »
dzieki :)
rogaty tak umownie - wakacje

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2444 dnia: Marzec 02, 2017, 01:33:58 pm »
A D.R. & Quinch tak umownie kiedy?

 

anything