Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2475 dnia: Marzec 04, 2017, 04:54:20 pm »
Jedyne zastrzeżenie jakie mam do SL to wciąż wąski kanał dystrybucji. Polowanie na tytuły tego wydawnictwa bywa męczące i zasadniczo ograniczam się do zdobycia przygód celtyckiego wojownika i pomyleńców z ABC. Na szczęście udało mi się jeszcze zdobyć Sticklebacka, który z niezrozumiałych dla mnie powodów "zalegał" w jednym ze sklepów.

Okładki się nie wyginają, strony nie falują, całość się nie sypie, więc u mnie wszystkie tomiki ok.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2476 dnia: Marzec 04, 2017, 05:19:42 pm »
Za każdym razem jak piszecie o tych falujących stornach to wyciągam zakupione komiksy Studia i sprawdzam czy u mnie też tak jest i za każdym razem nic z tych rzeczy nie występuje, jedynie czego mi brak to foli, bo niestety w TSP miałem porysowaną okładkę, jedyny komiks, który wymieniłem i dostałem tym razem obity  :doubt: , nie zgodzę się co do małej dystrybucji komiksów Studia, są w większości sklepów branżowych, choć wam chodzi pewnie o dyskonty.

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2477 dnia: Marzec 04, 2017, 05:47:59 pm »
Wow! Masz Slaine'a Króla bez literówek na okładce i we wstępie? No to faktycznie masz unikat.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2478 dnia: Marzec 04, 2017, 08:01:48 pm »
nie zgodzę się co do małej dystrybucji komiksów Studia, są w większości sklepów branżowych, choć wam chodzi pewnie o dyskonty.

Miałem coś dodać, ale się powstrzymam. Jestem z Warszawy i każdy, z tych kilku zakupionych od SL komiksów, brałem w sklepie branżowym. Za wyjatkiem Chwały Anglii albumy przepłacone o ok.30% okładkowej  bo podobno ostatni egzemplarz, który się oclał. Komiksy SL nie zalegają wcale szczególnie długo w sklepach z komiksami a w kołowrotku dom-praca-dom-praca nie mam zbyt wiele czasu żeby latać na miasto po skarby :???:
Tragedii wielkiej nie ma, chcę coś przeczytać i/lub mieć to i tak znajdę sposób żeby dany tytuł zdobyć tylko po co te nerwy, pot i łzy... :wink:



Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2479 dnia: Marzec 04, 2017, 08:11:58 pm »
Szkoda tylko, że Ty ją widzisz.

Nie tylko. Pofalowane strony to u mnie norma, odkształcona okładka również po pierwszym czytaniu. Jakość komiksów SL jest bardzo słaba. Ważniejsze jest natomiast to, że z kolejnymi tytułami nic się nie zmienia.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2480 dnia: Marzec 04, 2017, 08:14:24 pm »
Mam wszystkie, poza Absalomem, komiksy SL i to nie jest to do czego przyzwyczaił nas rynek. Skoro można to zrobić lepiej, to czemu nie? Nie oczekuję cudów, chcę tylko jakości którą oferują inne wydawnictwa w podobnej cenie.


A mógłbyś sprawdzić w Szoku czy w galerii okładek mają być tylko dwie okładki i czy wklejka ma być biała? Bo mój egzemplarz jest lekko rozklejony na końcu i nie wiem, czy czegoś przy nim nie majstrowano.


A co do jakości, to mogę się wypowiedzieć tylko na temat Szoku. I co jak co, ale nad tłumaczeniem i korektą mogliby popracować.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2481 dnia: Marzec 04, 2017, 08:48:27 pm »
Komiksy SL nie zalegają wcale szczególnie długo w sklepach z komiksami a w kołowrotku dom-praca-dom-praca nie mam zbyt wiele czasu żeby latać na miasto po skarby :???: ??:
To nie kwestia kanałów dystrybucji a niskich nakładów. Jeżeli dany tytuł ma 300 - 400 sztuk nakładu to naprawdę nie ma znaczenia czy można go kupić w 5 sklepach czy dwudziestu. Nakład się wyprzeda i już. Z drugiej strony ciężko też wymagać od małego wydawnictwa jednoosobowego, który wydaje komiksy po pracy zawodowej, by się profesjonalizował. To Zawsze odbija się i na rodzinie i na pracy zawodowej. Studio Lain jest małą firmą, ma małe moce przerobowe i należy to uszanować.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2482 dnia: Marzec 04, 2017, 09:14:16 pm »
Doceniam wkład wydawnictwa, ciekawy dobór tytułów i tym samym urozmaicenie oferty rynkowej. Stwierdzam jedynie fakt, że gdyby było łatwiej brałbym więcej a tak chodzę głodny.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2483 dnia: Marzec 04, 2017, 09:28:49 pm »
Jasne.
Tak, w galerii pofalowanych okładek są tylko dwie: 214 i 217.
Tak, wyklejki są białe, jak bristol.


Super, dzięki!
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2484 dnia: Marzec 04, 2017, 09:29:08 pm »
Studio Lain wydało do tej pory 11 tytułów. Siedem z nich plus preorder masz dostępnych od ręki tutaj:
http://www.incal.com.pl/kategorie/komiksy/?wydawnictwo=Studio%20Lain

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2485 dnia: Marzec 04, 2017, 09:38:26 pm »
[...]Z drugiej strony ciężko też wymagać od małego wydawnictwa jednoosobowego, który wydaje komiksy po pracy zawodowej, by się profesjonalizował. To Zawsze odbija się i na rodzinie i na pracy zawodowej. Studio Lain jest małą firmą, ma małe moce przerobowe i należy to uszanować.
Szanować bylejakość? Nie wymagać  profesjonalizmu od wydawnictwa, które bierze pieniądze za swoje tytuły? Taki Ongrys jest analogiczną mega korporacją i nieporównywalnie lepiej potrafi zadbać o produkt, który sprzedaje.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2486 dnia: Marzec 04, 2017, 09:47:13 pm »
No jak oni tego nie widzą to chyba nie ma co walczyć z wiatrakami - według mnie Lain ma tylko dobre szycie i przekłady, reszta jest milczeniem.

Mnie osobiście wkurza, że wydają te komiksy bezsensownie w takim pseudoekskluzywnym wielkim formacie z marginesami na 1/4 strony. Nie wiem jak to wygląda w oryginałach, ale tam format jest chyba bardziej kwadratowy i ma to sens.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2487 dnia: Marzec 04, 2017, 10:05:56 pm »
Szanować bylejakość? Nie wymagać  profesjonalizmu od wydawnictwa, które bierze pieniądze za swoje tytuły?
Dlaczego ograniczenie dystrybucji do pięciu sklepów nazywasz bylejakością?

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2488 dnia: Marzec 04, 2017, 10:33:57 pm »
Skąd pomysł, że za bylejakośc uważam ograniczony system dystrybucji? Nigdy o tym nie pisałem.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2489 dnia: Marzec 04, 2017, 10:40:45 pm »

Mnie osobiście wkurza, że wydają te komiksy bezsensownie w takim pseudoekskluzywnym wielkim formacie z marginesami na 1/4 strony. Nie wiem jak to wygląda w oryginałach, ale tam format jest chyba bardziej kwadratowy i ma to sens.


no wiec chyba nie jest :smile:  nie wiedzialem, ze a4 to pseudoeksluzywny format :smile:
a unifikacja formatu jest dlatego - takze w wydaniach angielskich - by np jeden Slaine nie byl wyzszy do kolejnego - bo w pewnym momencie magazyn 2000ad z kwadratu przeszedl na a4


Szanować bylejakość? Nie wymagać  profesjonalizmu od wydawnictwa, które bierze pieniądze za swoje tytuły? Taki Ongrys jest analogiczną mega korporacją i nieporównywalnie lepiej potrafi zadbać o produkt, który sprzedaje.


starcek - przeciez to takie proste - nic nie musisz przeciez nie ukamienuje cie nikt jak nie kupisz  naprawde nic ci nie grozi


Doceniam wkład wydawnictwa, ciekawy dobór tytułów i tym samym urozmaicenie oferty rynkowej. Stwierdzam jedynie fakt, że gdyby było łatwiej brałbym więcej a tak chodzę głodny.


na naszej stronie podajemy miejsca gdzie mozna kupic nasze komiksy


Niektórzy jeszcze wyłapali błędy i literówki. Do tego dochodzi jeszcze ten nieszczęsny brak polskiej czcionki na ''Szoku'', który może pojawić się i na Slainie w przyszłości.


 :smile:  nie pojawi sie :smile: ten komiks jest w bardzo dalekim stadium prac okladka byla pokazana w wersji roboczej

To nie kwestia kanałów dystrybucji a niskich nakładów. Jeżeli dany tytuł ma 300 - 400 sztuk nakładu to naprawdę nie ma znaczenia czy można go kupić w 5 sklepach czy dwudziestu. Nakład się wyprzeda i już. Z drugiej strony ciężko też wymagać od małego wydawnictwa jednoosobowego, który wydaje komiksy po pracy zawodowej, by się profesjonalizował. To Zawsze odbija się i na rodzinie i na pracy zawodowej. Studio Lain jest małą firmą, ma małe moce przerobowe i należy to uszanować.

nie no nie przesadzajmy - mozna wymagac i nalezy wymagac, ale nie znam ludzi nie robiacych bledow, one zawsze beda sie przytrafiac, nikt z studia lain nie jest maszyna


A D.R. & Quinch tak umownie kiedy?

za tydzien powinno byc gotowe tlumaczenie, moze szybciej niz planowalismy

Scaliłem wszystkie kolejne posty.
graves
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2017, 09:26:35 am wysłana przez graves »