trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2670 dnia: Maj 04, 2017, 12:15:01 pm »
czlowiek nie zdazy zjesc obiadu, a juz za niego wrzuca informacje ;)

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2671 dnia: Maj 04, 2017, 12:18:37 pm »
czlowiek nie zdazy zjesc obiadu, a juz za niego wrzuca informacje :wink:
Cieszyć się tylko trzeba, za wierną rzeszę fanów co robotę wykonują i czasu na obiad  :smile:

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2672 dnia: Maj 04, 2017, 06:12:38 pm »
Będzie to można dorwać na Komiksowej Warszawie?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2673 dnia: Maj 04, 2017, 07:08:50 pm »
Nie wiedziałem o tym, a Dredd'a zamówić kupić w FS:
http://fantastyczneswiaty.pl/sedzia-dredd-ameryka-o_206059184.html
Dodatkowy kod rabatowy to: MAJ

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2674 dnia: Maj 05, 2017, 12:17:43 pm »
Będzie to można dorwać na Komiksowej Warszawie?

chyba nie zdazy sie wydrukowac

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2675 dnia: Maj 05, 2017, 01:18:43 pm »
A przy okazji, gdzie sie drukuje? W tej samej bieda-drukarni, czy cos lepszego jakosciowo sie szykuje?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2676 dnia: Maj 05, 2017, 01:26:02 pm »
A przy okazji, gdzie sie drukuje? W tej samej bieda-drukarni, czy cos lepszego jakosciowo sie szykuje?
W innej. Efekt zobaczymy już niedługo :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2677 dnia: Maj 05, 2017, 01:40:04 pm »
A przy okazji, gdzie sie drukuje? W tej samej bieda-drukarni, czy cos lepszego jakosciowo sie szykuje?


Już to pisałem w tym wątku, ale dawno temu. SL to małe i młode wydawnictwo, zbiera doświadczenie. Z tego co wiem mają zmienić drukarnie. Tyle, że nakłady mają niewielkie i druk w takim BZG czy innym gigancie odpada, bo cena druku będzie zaporowa. Pewnie dlatego wybór wykonawcy jest trudniejszy.


Zobaczcie jak zaczynał Egmont - ich Slaine to tragedia. Zakładam, że jak dobrze pójdzie, to nowe wydanie od SL będzie na wysokim poziomie (i sensownej cenie).

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2678 dnia: Maj 05, 2017, 02:12:54 pm »
Ja to wszystko rozumiem, ale komiksy Studia Lain niestety nie naleza do najtanszych. Kto je posiada wie jaka prezentuja jakosc. Jednych ta jakosc zadowala, innych nie. Pytam sie, bo mnie ta jakosc nie zadowala i jezeli nic sie w tej kwestii nie zmieni, to nie bede ich kupowal. Konkurencja obecnie jest olbrzymia i jest w czym wybierac.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2679 dnia: Maj 05, 2017, 02:25:56 pm »
Oj czekam czekam i bardzo te Ameryke chce!
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2680 dnia: Maj 05, 2017, 02:31:59 pm »
Kto je posiada wie jaka prezentuja jakosc.
Nie atakuję, pytam z ciekawości, ale czy któryś komiks SL Ci się rozpadł? Śmierdział 'kloaczną' farbą :lol:? Był za mocno ściśnięty, że nie widać całych rysunków? Źle wydrukowany, w sensie nie wszystkie strony, zła kolejność, albo brak jakiś stron? Złe nasycenie kolorów?
Jakie jeszcze mogą być wady? Nie kojarzę co się przez forum przewinęło.

Bo narzekasz strasznie na te komiksy, a mi przyszedł rozklejony pierwszy (!) ABC sprzed prawie 2 lat. Bezproblemowo wymieniony. Każdy kolejny komiks był okej. I trochę tego nie rozumiem, co jest złego w tych komiksach. Jedyny minus to brak folii, która uchroniłyby lakierowane okładki od rysek, ale na to też znalazłem sposób i kupuje stacjonarnie w Komiksiarni wybierając ładny egzemplarz.

A i na jednym Slaine za wąska głowa co do szerokości grzbietu :p

@SLain
czy moglibyście foliować komiksy? I drugie pytanie, czy na grzbietach Dredda mogłoby się pojawić takie logo jak na wydaniu Ongrysa? Czyli czcionka z odznaką, która u was pojawia się na okładce, bo bardzo ładnie się prezentuję :)

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2681 dnia: Maj 05, 2017, 02:39:53 pm »
Ok, a zatem:
Heavy Metal Dredd - pofalowane strony, slabe szycie (komiks rozklada sie na 180 stopni), widoczne nitki, slabe klejenie grzbietu (miedzy kartkami a wnetrzem grzbietu ok 2 mm dziura, a kartki trzymaja sie tylko bokow okladki). To samo mam Mrocznej Sprawiedliwosci (oporcz pofalowanych stron) i ABC Warriors.

A tak poza tym drogi kolego napisalem przeciez, ze jednych ta jakosc zadowala, innych nie. Nie wiem gdzie Ty w moich postach widzisz, jak to okreslasz - straszne narzekanie. Nigdy wczesniej nie odnoslem sie do komiksow SL w negatywnym swietle.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2682 dnia: Maj 05, 2017, 02:40:05 pm »
Nie atakuję, pytam z ciekawości, ale czy któryś komiks SL Ci się rozpadł? Śmierdział 'kloaczną' farbą :lol: ? Był za mocno ściśnięty, że nie widać całych rysunków? Źle wydrukowany, w sensie nie wszystkie strony, zła kolejność, albo brak jakiś stron? Złe nasycenie kolorów?
Jakie jeszcze mogą być wady? Nie kojarzę co się przez forum przewinęło.

Bo narzekasz strasznie na te komiksy, a mi przyszedł rozklejony pierwszy (!) ABC sprzed prawie 2 lat. Bezproblemowo wymieniony. Każdy kolejny komiks był okej. I trochę tego nie rozumiem, co jest złego w tych komiksach. Jedyny minus to brak folii, która uchroniłyby lakierowane okładki od rysek, ale na to też znalazłem sposób i kupuje stacjonarnie w Komiksiarni wybierając ładny egzemplarz.

A i na jednym Slaine za wąska głowa co do szerokości grzbietu :razz:

@SLain
czy moglibyście foliować komiksy? I drugie pytanie, czy na grzbietach Dredda mogłoby się pojawić takie logo jak na wydaniu Ongrysa? Czyli czcionka z odznaką, która u was pojawia się na okładce, bo bardzo ładnie się prezentuję :smile:
Mi się rozkleił w miejscu łączenia wkładów Slain - Świt, ale szybka wymiana u wydawcy była.
Farba pachnie jak farba drukarska nie jak chiński trampek.

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2683 dnia: Maj 05, 2017, 02:46:53 pm »
Czekaj, czekaj? Mówisz o wydawcy, który wszedł z buta, zapowiedział tonę licencji, wydał raptem dwa komiksy z czego już po premierze pierwszego zaczął jęczeć, że przewidywana sprzedaż jest mniejsza i musi się ograniczyć co wypuszcza?

Ja dziękuję za taki przykład/kontrę.
Wystarczy wyslac do drukarni prosbe o wycene i sie dowiedziec. Robilem tak nie raz i w BZG nie ma cen zaporowych.
"Wstrzas" ma naklad 500 egz. i BZG w stopce.
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2684 dnia: Maj 05, 2017, 02:49:49 pm »
Mucha i Taurus też zaczynali w BZG  :smile: