Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2700 dnia: Maj 06, 2017, 10:41:05 am »
O matko. Takie są skutki wydawania wszystkiego w HC, nawet cienkich, 120 stronicowych albumów. U mnie grzbiety w Chew oczywiście też są krzywe, ale na szczęście nie tak bardzo.
Ale to po, czy przed przeczytaniem? Bo jak po, to raczej nic nadzwyczajnego, każdy komiks i książka w twardej oprawie wykrzywiają się po przeczytaniu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2701 dnia: Maj 06, 2017, 10:45:44 am »
Bedac z natury matematykiem, wlasciwie od urodzenia i w sposob calkiem naturalny balansuje po pajeczych sieciach rozmaitych asocjacji, wzorcow i schematow, ktore łacza pozornie (?) niezalezne od siebie fakty i zdarzenia, i tworze w tkance rzeczywistosci subtelnie rozgaleziona strukture sensu, jednoczesnie probujac nie spasc w rozwarta paszcze paranoi, ktorej jezor z luboscia smaga takich nieszczesnych budowniczych/odkrywcow znaczenia, w nieustannym wyczekiwaniu by strawic w ordynarnosci swych trzewi delikatne mechanizmy piekna ich umyslow.

I tutaj sie znow spotykam materie przypadku z pewnoscia nieprzypadkowego, bo bedacego, w rzeczy samej, przypadkiem pozornym za sprawa zbyt jawnej struktury porzadku, ktora z przypadkiem czystym nic wspolnego miec nie moze: Dlaczego wygiecia grzebietow tworza ksztalt hiperboli w swym zakrzywieniu niemal doskonaly? Czy wszechswiat cos chce przez fakt ten przekazac, Murazor, czy ktos moze inny? I jaka jest tresc tego "cos" i jaki jej stopien waznosci? Czy ktos mi odpowie, czy tez z dreszczem niepewnosci w niewiedzy zostane przez weekend, a byc moze i przez zycie cale?
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 04:25:43 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2702 dnia: Maj 06, 2017, 10:47:49 am »
Dlaczego wygiecia grzebietow tworza ksztalt hiperboli w swym zakrzywieniu niemal doskonaly?
Gdyż nasze życie jest parabolą, panie...

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2703 dnia: Maj 06, 2017, 11:38:41 am »
Ale to po, czy przed przeczytaniem? Bo jak po, to raczej nic nadzwyczajnego, każdy komiks i książka w twardej oprawie wykrzywiają się po przeczytaniu.

Część już przed, część po. Ale zauważyłem, że czym cieńszy komiks w HC, tym większą ma podatność na odkształcenia.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2704 dnia: Maj 06, 2017, 11:41:44 am »
Gdyż nasze życie jest parabolą, panie...
Parabola jawi sie tu li tylko dla miecha (ugh); dla dzokejow konsoli, kowbojow cyberprzestrzeni, tam w matrycy jest to hiperbola i to jeszcze na dodatek skuta grubym LODem. Od razu widac, ze nie tylko nigdy nie wyplaszczyles, ale nawet nie byles czyimś pajacem.

EDIT: Żeby nie bylo niedomowien, oczywiscie Misiokles ma racje - na fotce Murazora widoczna jest parabola, a nie hiperbola. Po prostu moj poprzedni wpis jest "hiperboliczny" w sensie jezykowym i niejako przez to hiperbole mialem w glowie podczas jego pisania i sie ostatecznie "machnalem" (dokladniej: trody przysmażyły nieco mi mozg, na tyle, ze moje EEG zrobilo sie plaskie  :wink: ); wyszlo to jednak na korzysc samemu tekstowi, bo jest teraz tak jakby autoreferencyjny. Natomiast wpis powyzszy, gdyby ktos nie wiedzial, wykorzystuje cyberpunkowy zargon W. Gibsona (jak widac czesto smieszny), ktorego jestem wielkim fanem i ktorego ksiazki bardzo polecam.   
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 04:26:56 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline turucorp

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2705 dnia: Maj 06, 2017, 04:11:52 pm »
O matko. Takie są skutki wydawania wszystkiego w HC, nawet cienkich, 120 stronicowych albumów. U mnie grzbiety w Chew oczywiście też są krzywe, ale na szczęście nie tak bardzo.

Jeszcze kilka lat temu 120 stron nazywano solidna cegiełką, w krajach cywilizacji zachodu standartem było wydawanie 48 stronicowych albumów w twardej oprawie (u nas zreszta tez niektore serie tak wychodzą "od zawsze").
A tu nagle okazuje sie, że 120 stron to cieńki album (dobrze, że jeszcze nie zeszycik o_O').
Mój ojciec zwykł mawiać "w dupach się poprzewracało" :(

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2706 dnia: Maj 06, 2017, 07:31:57 pm »
Ale to po, czy przed przeczytaniem? Bo jak po, to raczej nic nadzwyczajnego, każdy komiks i książka w twardej oprawie wykrzywiają się po przeczytaniu.


Raczej nie zauważyłem takiej prawidłowości...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline arczi_ancymon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2707 dnia: Maj 06, 2017, 07:47:06 pm »
No prawidłowość jest - źle zrobione się wyginają, dobrze zrobione nie :P

Offline Holsten

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2708 dnia: Maj 06, 2017, 09:18:09 pm »
Ja także, a trochę towaru przerzuciłem.

Offline gobender

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2709 dnia: Maj 06, 2017, 09:48:43 pm »
Bo większość (podkreślam - większość) kolorowych nie wygląda najlepiej na offsecie, chyba że było to zamierzone przez autora.

Polemizowałbym mocno. Choć na pewno taka konfiguracja coraz mocniej kontrastuje z radioaktywnymi kolorami na kredzie popularnymi dziś w komiksie.

Raczej nie zauważyłem takiej prawidłowości...

Ja też nie. Nie mam pojecia skąd te wnioski. Nie cackam się jakoś nadzwyczajnie z komiksami (głównie dlatego wolę HC) ale równiez nie zauważyłem by sie coś odkształcało  "po jednym przeczytaniu"

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2710 dnia: Maj 06, 2017, 10:12:30 pm »
Polemizowałbym mocno. Choć na pewno taka konfiguracja coraz mocniej kontrastuje z radioaktywnymi kolorami na kredzie popularnymi dziś w komiksie.
Szczególnie w przypadku staroci, które w większości słabo wygladaja na kredzie i przy dobrym offsecie tylko zyskuja.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2711 dnia: Maj 07, 2017, 08:07:09 am »
Grzbiety sa krzywe bo po prostu krzywo wklejone sa bloki przy uzyciu wyklejek (to te pierwsze kartki laczace blok z okladka), przy czym krzywe grzbiety zdarzaja sie o wiele czesciej przy HC niz SC zgodnie z regula: im chudszy blok, tym wieksze prawdopodobienstwo nierownego przyklejenia bloku do okladki. Kiedys nawet probowalem grzbiety prostowac, ale niewiele to daje, bo blok jest w taki nierowny sposob przyklejony do okladki i juz. Moje doswiadczenie pokazuje, ze przy odpowiednim traktowaniu ksiazki krzywosc grzbietu ma niewiele wspolnego z samym czytaniem.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2712 dnia: Maj 10, 2017, 10:13:52 pm »
Tak biję się z myślami (i zerkam na stan konta) i zastanawiam się, czy brać te dwa Slainy od SL póki jeszcze są? Przejrzałem recenzje itd., ale ciągle nie wiem. Poradzi ktoś? Dobre to? Głównie chodzi mi o fabułę czy dialogi. Nie ma żenady?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2713 dnia: Maj 10, 2017, 10:19:51 pm »
Tak biję się z myślami (i zerkam na stan konta) i zastanawiam się, czy brać te dwa Slainy od SL póki jeszcze są? Przejrzałem recenzje itd., ale ciągle nie wiem. Poradzi ktoś? Dobre to? Głównie chodzi mi o fabułę czy dialogi. Nie ma żenady?
Ja osobiście polecam. Dobrze "przyrządzona" rzecz. Może recenzje pomogą Ci w wyborze?
http://dzikabanda.pl/recenzje/komiks/slaine-krol-brutalny-barbarzynca-powraca-recenzja/
http://www.wak.net.pl/_review_view-tytuly-0-5399-_review_list.html
http://paradoks.net.pl/read/28882-slaine-krol-recenzja
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2714 dnia: Maj 25, 2017, 05:22:04 pm »
jeszcze w tym roku