trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2880 dnia: Lipiec 05, 2017, 06:01:17 pm »
Mój dredd w drodze. Mam nadzieję, że tłumacz znał materiał i wie, że America to imię. Nie będzie spolszczeń jak kiedyś w zapowiedziach np. Comanche - Komancze a w tym przypadku baboli typu America - stany zjednoczone.


Wydaje mi się, że sam tytuł komiksu pokazuje jaka forma została przyjęta. Oczywiście jest to kompromis, który komuś się nie będzie podobał, cóż, nic się na to nie poradzi.

Natomiast co do znajomosci samej treści komiksu, nawet najgorszy tłumacz nie przegapilby pewnie momentu w którym bohaterce zostaje nadane to imię, wraz z pełnym wyjaśnieniem dlaczego takie imię nosić będzie i kto jej je nadaje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2017, 06:10:01 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2881 dnia: Lipiec 05, 2017, 07:09:44 pm »
Ej, może przeczytajcie zanim będziecie się siłować z tym żeby Wam na półkę się zmieścił. To w sumie byłoby najciekawsze do przeczytania w tym temacie - czy komuś kto kupił ten komiks w ogóle się spodobał? Czy nie? Jeżeli nie to co zazgrzytało?


Wiem, sarkam ale...
To jest temat wydawnictwa, więc piszemy o wydaniu, podziel się swoją opinią skoro jeżeli masz taką ochotę, ale nie mów o czym mają inni pisać.

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2882 dnia: Lipiec 05, 2017, 10:14:23 pm »
OK
Jestem po drugim czytaniu w ciągu 24h, co mi się niezbyt często zdarza :D
Historie wciągające, czyta się szybko przyjemnie, jak ktoś wcześniej powiedział historie 1 i 3 wręcz bardzo dobre, wciągają i są przyjemne. Tłumaczenie dość dobrze stoi i jest z polotem. Polecam każdemu kto chce zapoznać się z sędzią, dobry moment na start.
Mała uwaga techniczna zmiana miejsca czytania, jednak zacieki farby/ślad maszyny się przytrafiły  str 96 ktoś ma :(

Offline gascan

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2883 dnia: Lipiec 06, 2017, 07:18:09 am »
Ja właśnie odebrałem. Jakość naprawdę super. Foliowanie też na plusie. Nie muszę się zastanawiać czy ktoś czytał przedemną na kiblu i ile łoniaków znajde w środku. A dostawałem już straszne komiksy np ze sklepu Incal których stan wskazywał, że przeczytane były kilka razy.
Egzemplarz wygląda na idealny nie mam żadnych zacieków farby na stronie 96 itp.
Może nawet przeczytam wieczorem ;)

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2884 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:05:39 am »
Tez odebralem paczke. Dredd pieknie wydany, lektora moze wieczorem, zacieram rece.

Offline Ty_draniu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2885 dnia: Lipiec 06, 2017, 01:31:08 pm »
Wojna Volgańska też już jest w przedsprzedaży na gildii
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2886 dnia: Lipiec 06, 2017, 06:12:04 pm »
Ale komiks Ongrysa jest jakiś 1cm niższy
1 cm?? Zmierz, ja na pierwszy rzut oka widzę że to maksymalnie 5mm.
A samo wydanie zdecydowanie najlepsze jakościowo z dotychczasowych wydań od Studia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2017, 11:26:52 am wysłana przez mkolek81 »

Offline mrcngrck

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2887 dnia: Lipiec 07, 2017, 11:23:22 am »
pierwsza księga 10/10, treściowo i graficznie. z resztą jest taki problem, że po pierwsze wymaga lepszej znajomości świata, żeby docenić w pełni (dlatego cieszy, że ma być tyle dreddów w przyszłości) i nie jest do końca tym co by chciało się przeczytać po tak świetnym początku (i te rysunki). wydanie super, nie widzę najdrobniejszego szczegółu do którego mógłbym się przyczepić, no dobra, może jakieś posłowie tłumaczące co nieco dreddowym neofitom byłoby fajne :wink:

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2888 dnia: Lipiec 07, 2017, 12:06:50 pm »
Właśnie dotarł, wydanie rewelacyjne! :) Miły weekend się zapowiada.
I taka propozycja, a może na Slainie też dać logo na grzbiet? To z Dredda wygląda bardzo dobrze.



Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2889 dnia: Lipiec 07, 2017, 12:49:01 pm »
Akurat Rogaty Bóg ma nieco inne logo:)


link https://www.gildia.pl/komiksy/328865-slaine-rogaty-bog-wyd-zbiorcze


I wszystko wskazuje na to, że takie będzie na grzbiecie.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2890 dnia: Lipiec 07, 2017, 01:10:33 pm »
Racja, wybrałem to które się już pojawiło. Według wczesnego projektu nie miał, dlatego chciałem zwrócić uwagę :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2891 dnia: Lipiec 08, 2017, 01:18:55 am »
Tak z czystej ciekawosci drodzy koledzy - jak wymawiacie Sláine?
:-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2892 dnia: Lipiec 08, 2017, 01:40:00 am »
Prawdopodobnie źle: "Slejn". ;)

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2893 dnia: Lipiec 08, 2017, 07:30:44 am »
Koleżanka kiedyś przywiozła faceta Irlandczyka, którym przypadkiem był komiksiarzem to on to wymawiał "slanje" z takim lekko akcentowanym ń czyli wychodziło mu coś w stylu "slańje", zapamiętałem to dokładnie bo z 10 minut się nie mogłem zorientować o jaki komiks mu chodzi. No i chyba dobrze wiedział jak się to wymawia, w końcu to był Irlandczyk.

Offline donTomaszek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2894 dnia: Lipiec 08, 2017, 11:17:59 am »
"slańje"
Żyri uznaje te odpowiedz, jest poprawna. Wygrywasz zelazko.
;-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything