trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1350150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2895 dnia: Lipiec 08, 2017, 11:52:41 am »
Tak po prawdzie ja to czytam tak jak jest napisane "slaine". Odczytywanie liter nie po kolei jest jakieś takie zboczone.

Offline gascan

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2896 dnia: Lipiec 08, 2017, 05:19:34 pm »
Czy dobrze zauważyłem, że u Lain w Dredzie jest drokk i grud, a u ongrysa nabuga i kruna? Szkoda, że się nie dogadaliście.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2897 dnia: Lipiec 08, 2017, 06:25:01 pm »
Trochę racja, z drugiej strony każdy odrzucił w ten sposób to jak tłumaczyli wcześniej to np. Zawadka i Rzymowski.
perły przed wieprze

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2898 dnia: Lipiec 08, 2017, 09:21:17 pm »
Prawdopodobnie źle: "Slejn". :wink:

https://pl.forvo.com/word/ga/sl%C3%A1ine/

Pomijając,że częściej imię to nadawane było dziewczynkom. Wywodzi się z języka irlandzkiego gaelic i oznacza "~ zdrowie" . Gaelic to ten oryginalny "elficki" język wyspiarzy, w którym zdarza się, że śpiewa Enya. Mary Jane Lamond czy Karen Matheson ...

Offline LordDisneyland

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2899 dnia: Lipiec 08, 2017, 10:50:46 pm »
Hmmm, to zmienia postać rzeczy. A może ten Irlandczyk od SLFlynta po prostu wznosił toasty ?  :cool:

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2900 dnia: Lipiec 09, 2017, 12:26:39 am »
Hm, brzmi trochę, jakby obcokrajówka próbowała wymówić "słonie" :)
Ta wymowa i zapis sprawiają problemy, bo u nas w komiksach to imię jest odmieniane "Sláine'a", a taka odmiana z apostrofem jest wtedy, kiedy to końcowe "e" jest nieme (Bane'a, Kane'a, Wayne'a) - zapis ten sugeruje więc właśnie wymowę [slejn] (też tak to czytałem).
Odmiana przymiotnikowa "Spotkałem Sláinego [sloniego]." wygląda średnio (ale przynajmniej jest poprawna i wskazuje odpowiednią wymowę). Zostawienie ndm też niefajne. Sláine jak zwykle narobił bałaganu :(
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2901 dnia: Lipiec 09, 2017, 04:57:21 pm »
Przeczytalem Dredda Ameryke i do wydania mam jedna drobna uwage, a raczej do redakcji: strasznie meczylo mnie zostawianie dywizu (spojnika) na koncu zdania dymku (jako urwana mysl i kontynuacja w nastepnym dymku). Jest to zywcem wziete z angielskiego, w ktorym czesto wystepuje w opcji np takiej -- (w Ameryce tez mamy w jednym z dymkow ---). Po polsku powinien byc trzykropek, czyli ... .
Reszta bdb. :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2902 dnia: Lipiec 09, 2017, 10:41:18 pm »
tak
wszystkie najblizsze pozycje sa planowane do druku w Białymstoku

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2903 dnia: Lipiec 09, 2017, 11:28:38 pm »
Powiedziałbym, że trochę zajęło wsłuchanie się w głos czytelników, ale lepiej późno niż Egmont. ;)

Offline Kokosz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2904 dnia: Lipiec 10, 2017, 07:44:17 pm »
Czytelnicy cieszą się, że BZG będzie drukować komiksy. Koniec świata!

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2905 dnia: Lipiec 10, 2017, 08:00:00 pm »
Czytelnicy cieszą się, że BZG będzie drukować komiksy. Koniec świata!
Też bym w to 2 lata temu nie uwierzył. Ale właśnie przez to jęczenie się poprawili  :biggrin:

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2906 dnia: Lipiec 10, 2017, 08:17:56 pm »
Ja ostatnio wertowałem półki i sprawdzałem jakie wydawnictwo w jakiej drukarni drukuje. Dominuje 4-5 drukarni plus okazjonalne druki w mniejszych zakładach. Na półkach mam sporą liczbę wydrukowanych komiksów które wyszły właśnie z BZG i muszę powiedzieć, że ich jakość jest na bardzo wysokim poziomie.

Swego czasu bardzo rozpływałem się nad jakością Wielkiej Brody - mogłem przyglądać się niuansom takim jak bardzo niewielkie różnice w odcieniu ołówka - naprawdę świetna robota.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2017, 09:27:01 pm wysłana przez pokia »

Offline graves

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2907 dnia: Lipiec 10, 2017, 10:31:49 pm »
Dostałem dzisiaj "Amerykę".
No, to pierwszy komiks z Lain, który nie ma żadnych wad druku (przynajmniej na pierwszy rzut oka) :)
Wszystkie komiksy, które do tej pory kupiłem miały, albo krzywy grzbiet, albo pofalowane strony. Zawsze było coś nie tak. Już przyzwyczaiłem się również do tego, że docierały do sklepów słabo wyschnięte i miały włożone dodatkowe kartki lub tekturki pomiędzy okładka i pierwszą stroną. Z jednej strony cieszyło to zapobieganie uszkodzeniu komiksu a z drugiej wyglądało mało profesjonalnie :)
Co prawda nic nie pisałem tutaj o tych niedoróbkach, bo nie jestem z tych co narzekają na drobne mankamenty.


Teraz jednak jest super. W końcu nie ma się do czego przyczepić. W końcu profesjonalna drukarnia.  :biggrin:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2908 dnia: Lipiec 11, 2017, 05:17:02 pm »
Ja mam pytanie. Wiem, że planujecie wydać drugą część Absalom - czy byłaby opcja wydania w twardej oprawie zbiorczo obu części? W miękkiej to nie to. :wink:

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2909 dnia: Lipiec 11, 2017, 05:38:19 pm »
nie przewidujemy