trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1350251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2925 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:02:24 am »

Ja mam pytanie. Wiem, że planujecie wydać drugą część Absalom - czy byłaby opcja wydania w twardej oprawie zbiorczo obu części? W miękkiej to nie to.
A tu odpowiedź na zadane pytanie o treści: czy byłaby opcja wydania w twardej oprawie zbiorczo obu części?
nie przewidujemy
Czytanie ze zrozumieniem odnosiło się właśnie do powyższego.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2926 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:05:13 am »
Racja, to Szekak (nie Ty - mój błąd) zadał proste pytanie [q]Wiem, że planujecie wydać drugą część Absalom - czy byłaby opcja wydania w twardej oprawie zbiorczo obu części?[/q] na którą dostał jednoznaczną odpowiedź: Nie przewidujemy. I której chyba nie do końca zrozumiałeś, gdyż musiałeś dopytać co 'nie przewidują' :smile:  No ale już wszystko jasne!

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2927 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:08:41 am »

Poza tym w innych wątkach widzisz całkiem sporą frakcję przeciwną wydawaniu wszystkiego w HC.
I co z tego, na każdy temat jest jakaś narzekająca frakcja, jest frakcja narzekająca na ceny komiksów jeżeli nie są z kolekcji, a jak widzisz komiksy się sprzedają i takie wydanie obu części w twardej też by na pewno ładnie zeszło, bo jest sporo osób które nie mają pierwszej części + jest duża część osób które lubi porządne wydania na twardo zbiorczo. A dla narzekaczy z frakcji SL mogłoby wydać tylko drugą część na miękko. ;]

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2928 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:26:06 am »
To ty jesteś narzekaczem że nie w HC  :biggrin:

Studio Lain jest za małym wydawnictwem żeby wydawać w dwóch wersjach.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2929 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:29:15 am »
Gdzie ja narzekałem, że coś jest niewydane w HC? Daj konkretną odpowiedź.


A to, żeby wydać w dwóch wersjach to potrzeba dużego wydawnictwa? Słaby argument.

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2930 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:36:20 am »
Gdzie ja narzekałem, że coś jest niewydane w HC? Daj konkretną odpowiedź.
Nie chcę mi się szukać twoich postów o DCRebirth (ale było coś o wymiotowaniu :smile: )

A to, żeby wydać w dwóch wersjach to potrzeba dużego wydawnictwa? Słaby argument.
Wydają najmniejsze nakłady więc żeby wydać w dwóch wersjach muszą wydać 2 x tyle.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2931 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:45:43 am »
Było w tym temacie pisane to nie raz i nie dwa (już abstrahując od argumentum ad absurdum, że ktoś chce dwie wersje wydawnicze do komiksów w wysokości nakładów 500-600) - w miękkiej SL wydaje serie, które są mniej popularne, rozpoznawalne więc mają mieć jak najbardziej zachęcającą cenę przy tych nakładach, w twardej idą większe tytuły gdzie cena nie jest aż tak największym argumentem.

Można się nie zgadzać, jak ze wszystkim, ale ja jak najbardziej rozumiem taką politykę.

Poza tym, Absalom Absalomem, a ja widzę, że dalej jeden z lepszych brytyjskich komiksów wydanych w Polsce - Stickleback, dalej się nie wyprzedał i wciąż jest dostępny. Bezsensu.
perły przed wieprze

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2932 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:15:43 am »
A tu odpowiedź na zadane pytanie o treści: czy byłaby opcja wydania w twardej oprawie zbiorczo obu części? Czytanie ze zrozumieniem odnosiło się właśnie do powyższego.

To równie dobrze mogła być odpowiedź na stwierdzenie "planujecie wydać".
I powtarzam - prościej będzie, jak nie będzie odpowiadali za kogoś.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2933 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:35:39 am »
a dodruki już były.


Piszesz o Absalomie czy ogólnie o tym, że SL zdarzyło się dodrukować Króla i Czarną dziurę?
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2934 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:36:29 am »
SL wiele razy pisało, że wyda drugą część Absoloma. Tylko najpierw niech się ukaże na rynku UK. Więc ta część wypowiedzi Szekaka była twierdzeniem.

A powracając do meritum - pytania do Studia Lain:
1. Kiedy planujecie 2 tom Absaloma?
2. Jest szansa na dodrukowanie z tej okazji tomu 1?
I jeszcze:
3. Czy następny Stickleback pojawi się w przewidywalnej przyszłości? Bo jednak dalsze losy tytułu mają jakiś wpływ na sprzedaż wcześniejszej części.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 11:01:13 pm wysłana przez graves »

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2935 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:18:37 pm »
3. Czy następny Stickleback pojawi się w przewidywalnej przyszłości? Bo jednak dalsze losy tytułu mają jakiś wpływ na sprzedaż wcześniejszej części.
No jakby sprzedaż tego dobrego tytułu była dobra to by ten 2 tom już był wydany. To, że jeszcze nie ma drugiego tomu po 2 latach od premiery pokazuje, tylko że czytelnik kupuje znane marki (Dredd, Moore, Bisley) lub takie jakie zna z przeszłości (Slaine, którego notabene dodruk tomu 3 nie może też się sprzedać). Ma gdzieś to czy to jest dobry tytuł.
A co do Absalom to jakaś "wybryk natury" jest że się sprzedał, ale jeśli będzie dodruk tomu 1 to jednak obawiam się powtórki z przytoczonym wyżej 3 tomem Slaine'a.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2936 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:20:56 pm »
Stickleback może nie sprzedaje się m.in. dlatego, że nie wiadomo co z tym tytułem będzie dalej.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2937 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:30:42 pm »
Stickleback może nie sprzedaje się m.in. dlatego, że nie wiadomo co z tym tytułem będzie dalej.
Ale taka sama sytuacja była z Absalomem, też nie było wiadomo, czy będzie dalej, tym bardziej że wtedy w Anglii dopiero powstawały historie do drugiego zbiorczego, który nawet nie był zapowiedziany. Stickleback chyba już miał zapowiedziany 2 tom. Po prostu ludzi ten tytuł nie przyciągnął bo mało znane nazwisko twórców, bo nie rajtuzy, bo nic nie wiedzą o tym tytule. Absalom to w tym wypadku po prostu jakaś aberracja jest że się sprzedał.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2938 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:36:20 pm »
Może nakład był mniejszy?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2939 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:56:24 pm »
Może nakład był mniejszy?
Taki sam, wydawca potwierdzał to kilka razy. Była różnica w cenie, ale Absalom był "chudszy", ale nie była ona też tak znaczna. Stickleback wg mnie dużo lepszy od Absalom i jeśli ktoś lubi klimaty mitów Cthulhu, to powinien tą pozycją zainteresować się obowiązkowo. Żaden tytuł tak długo się wydawcy nie sprzedawał, może dłużej Ballada o Halo Jones, dopóki allegrowi janusze biznesu nie zorientowali się, że są bardzo limitowe nakład, teraz ta pozycja chodzi chodzi w cenach 2x za tyle za jaką można było ją nabyć, problem jest że się chyba tak nie sprzedaje bo sporo tego można znaleźć, więc obstawiam że przy Sticklebacku to nie zadziało bo się przejechali licząc na szybki zysk, więc odpuścili mało znany tytuł, (na marginesie powtórka z rozrywki była w przypadku 3 tomu Slaine, ale też dostali po portfelu, bo był dodruk). Osobiście uważam że jednak wydawcy nie powinni ogłaszać nakładów komiksów, to daje popis spekulantom, co widać było przy zamówieniach z Żółwiami, kiedy podniósł się wielki szum bo wydawca dogadał się z gildią i część nakładu ma trafić do sklepu. Obstawiam że najbardziej wtedy krzyczeli ci co brali kilka sztuk na sprzedaż i liczyli na zyski a tu dupa. Informacja o końcu nakładu jak najbardziej, ale jaki nakład to już nie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 01:12:35 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything