trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2940 dnia: Lipiec 12, 2017, 01:05:58 pm »
Studio na poprzednich stronach podało listę tytułów, które chce wydać w tym roku. To jednoosobiwa firma i nie sądzę że będzie sobie żyły wyrywać by Absolom 2 ukazał się jeszcze w tym roku. Mnie by się nie chciało.

Offline robbirob

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2941 dnia: Lipiec 12, 2017, 01:07:02 pm »
Powstał tu niezły offtop, ale dorzucę coś od siebie.

Jak mkolek81, uważam, że nakłady powinny być "tajne". Wydawca jak chce, może po pewnym czasie rzucić info, że coś się kończy u nich na magazynie. Wtedy spóźnialscy będą mogli sobie zamówić coś w normalnej cenie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2942 dnia: Lipiec 12, 2017, 01:48:53 pm »
A powracając do meritum - pytania do Studia Lain:
1. Kiedy planujecie 2 tom Absaloma?
2. Jest szansa na dodrukowanie z tej okazji tomu 1?
I jeszcze:
3. Czy następny Stickleback pojawi się w przewidywalnej przyszłości? Bo jednak dalsze losy tytułu mają jakiś wpływ na sprzedaż wcześniejszej części.


1 - przyszly rok
2 - nie
3 - przyszly rok 2 tom na bank i tak juz za dlugo czeka

Offline gsg80

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2943 dnia: Lipiec 12, 2017, 02:50:18 pm »
Punkty 1 i 3 cieszą mnie niezmiernie :)
Czy planujecie wydać coś jeszcze na miękko z tych mniej znanych marek 2000AD ?

Offline gobender

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2944 dnia: Lipiec 13, 2017, 02:19:41 pm »
Nie chcę znowu zaczynać, ale u nas za dużo komiksów wchodzi na twardo. Nawet nie chodzi mi o koszty, bo to jakoś specjalnie nie odbija się na cenie (kilka złotych). Chodzi z jednej strony o miejsce na półkach, a z drugiej, że naprawdę, nie widzę sensu, aby każdy komiks miał twardą oprawę. Po jaką cholerę wydawać seriale po 52 strony w twardej.
W twardej niech sobie będą grubasy i integrale.

To co u nas SL wydaje na twardo, to w UK jest na miękko i mniejszym formacie.

Etam. A to co u nas jest na miękko we Francji wychodzi w dużym formacie i albumch na twardo po 46 stron. I jest git. Miejsce na półkach w moim przypadku nigy nie wygra z jakością wydania. A po co? Choćby po to, żeby nie musiec się z nimi obchodzić jak z jajkiem zeby za kilka lat wyglądały jako tako. Postaw na półce kilkadziesiąt cienkich albumów i niewykluczone, że za jakis czas wyjmiesz i wszytkie będą wygięte z tyłu bo grzbiety są szersze a z tyły potrafią się wygąć (czego nie widać z przodu). A jak już się wygną to takie zostaną. Ja tam zawsze optuję za twardą opcją.

Integrale sa fajne, ale maja lekko masowy posmak. I jak dla mnie sprawdzają sie w zamknietych krótszych historiach. Ale takiego Valeriana mógłbym śmiało kupić w pojedynczych albumach. I chyba nawet bym tak wolał. Kwestia gustu.  Oczywiscie optymalnie byłoby, gdyby był jakis bardziej przewidywalny cykl, ze najpier wychodzi HC a potem miekkie. Ale  pewnie nie na na rynku naszych rozmiarów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2017, 02:24:47 pm wysłana przez gobender »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2945 dnia: Lipiec 13, 2017, 03:16:26 pm »
   Ktoś już przeczytał Volgańską Wojnę? Daje radę? Zastanawiam się nad kupnem, ale Czarna Dziura wybitnie mi nie podeszła. Scenariusz ani nie był jakiś szczególnie rozsądny, ani specjalnie spójny (miałem kłopoty z przypomnieniem sobie co się działo 3 strony wcześniej, a po tygodniu nie pamiętałem o czym była całość) ani też zabawny (czego się raczej spodziewałem) i na dodatek te rysunki Bisleya w czerni i bieli były totalnie nieczytelne. Warto dać drugą szansę?
   No i jaki dodruk trzeciego tomu Slaine jak Lain wydało dwa?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2017, 03:31:15 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2946 dnia: Lipiec 13, 2017, 03:39:56 pm »
Ktoś już przeczytał Volgańską Wojnę? Daje radę?
Po polskiemu jeszcze nie wyszła, więc pewnie będzie mało opinii.

No i jaki dodruk trzeciego tomu Slaine jak Lain wydało dwa?
Trzeciego w chronologicznej kolejności wydarzeń przedstawionych :wink:
https://www.goodreads.com/series/97290-slaine

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2947 dnia: Lipiec 13, 2017, 03:47:30 pm »
  Aha nie śledziłem dokładnie a kiedyś coś było, że ma być wydany w pierwszą połowę lipca i spojrzałem że pojawił się w kilku miejscach a nie zwróciłem uwagi, że to przedsprzedaż.
  Też nie wiedziałem, a orientujesz się może czy wydadzą ten 2 tom bo teraz mają wydać Rogatego Boga?

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2948 dnia: Lipiec 13, 2017, 03:54:54 pm »
Też nie wiedziałem, a orientujesz się może czy wydadzą ten 2 tom bo teraz mają wydać Rogatego Boga?
Będzie wydany, chyba po Rogatym.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2949 dnia: Lipiec 13, 2017, 03:56:01 pm »
Aha. Podziękować panowie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2950 dnia: Lipiec 13, 2017, 04:46:22 pm »
tak - w przyszłym roku będzie Time Killer
i ruszymy tez z świeżym runem Brutania Chronicles


przyszly rok to tez Dredd: Total War - czyli historia o organizacji terrorystycznej znanej z wydanej obecnie Ameryki - swietne uzupelnienie tej wizji swiata Dredda 

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2951 dnia: Lipiec 13, 2017, 05:18:21 pm »
O proszę wydawca wysłuc**jący głosu ludu, jak miło. Macie zamiar wydać wszystko z serii Slaine bo te Brutania Chronicles to na samym końcu są?A co z poprzednikami, oczywiście o ile można wiedzieć?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2952 dnia: Lipiec 13, 2017, 05:50:52 pm »
wydamy calosc Slaina - jak sily wyzsze i portfele czytelnikow pozwola - po prostu bedziemy szli torem - raz starszy, raz nowy

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2953 dnia: Lipiec 13, 2017, 06:08:58 pm »
"To jest...bardzo dobra koncepcja."

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2954 dnia: Lipiec 13, 2017, 07:57:49 pm »
A po "Total War" planujecie przejście w "Necropolis" czy w innym kierunku odbijacie?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."