Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3015 dnia: Sierpień 03, 2017, 05:24:42 am »
ABC ma mały nakład - tylko 600 szt
Spieszmy się kupować komiksy SL, tak szybko nakłady się kończą :biggrin:


Teraz poważnie cały czas sprawa Rogacizny, bo tu będzie hard core, jaki nakład planujecie? Na jakim etapie jest? i najważniejsze Kiedy w łapy? 
Po rogatym co następne w kolejce?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 06:28:30 am wysłana przez Kijanek »

Offline clandestino

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3016 dnia: Sierpień 03, 2017, 08:53:21 am »
A kiedy Durham Red?

Z jaką częstotliwością planujecie wydawanie Wojny Volgańskiej?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3017 dnia: Sierpień 03, 2017, 08:58:17 am »
To mała jednosobowa firma, mam nadzieję że będzie wydawać komiksy wtedy kiedy będzie miała czas. Bez dalekosiężnych planów, podawania dat i terminów. Idźcie tropem milczącej (i wydającej komiksy) Sideki niż rozgadanymi Fantasmagoriami, którzy ten.. tego :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3018 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:11:22 am »
Teraz poważnie cały czas sprawa Rogacizny, bo tu będzie hard core, jaki nakład planujecie? Na jakim etapie jest? i najważniejsze Kiedy w łapy? 
Po rogatym co następne w kolejce?

A kiedy Durham Red?
proponuje zajrzeć na stronę wydawcy http://www.studiolain.pl/nasze-tytuly/

tam wszystko jest opisane, Rogaty obecnie jest na etapie korekty, tak jak The Complete Dr. & Quinch, Sędzia Dredd: Mandroid jest w tłumaczeniu,

Durham Red to raczej daleko jeszcze, bo wg tego co podaje strona wydawnictwa to następnie będzie: Sędzia Dredd: Titan, The Best of Tharg's Future Shocks, ABC Warriors - Shadow Warriorrs i dopiero Durham Red, ale ja by nie traktował tego aż tak dosłownie, ma być więc będzie wcześniej czy później.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 09:44:23 am wysłana przez mkolek81 »

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3019 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:16:10 am »
Wydaje mi się, że terminy można podawać po oddaniu materiałów do druku, a i na to trzeba brać poprawkę.


Po co strzelać terminami, a później się tłumaczyć. Forum jest tutaj bezlitosne.


Podoba mi się jak robi Timof - pyk i mam premiery na rynku. Często to są nie zapowiedziane tytuły.

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3020 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:27:28 am »
proponuje zajrzeć na stronę wydawcy http://www.studiolain.pl/nasze-tytuly/

tam wszystko jest opisane, Rogaty obecnie jest na etapie korekty, tak jak The Complete Dr. & Quinch, Sędzia Dredd: Mandroid jest w tłumaczeniu,

Durham Red to raczej daleko jeszcze, bo wg tego co podaje strona wydawnictwa to następnie będzie: Sędzia Dredd: Titan, The Best of Tharg's Future Shocks, ABC Warriors - Shadow Warriorrs i dopiero Durham Red, ale ja by nie traktował tego aż tak dosłownie, ma być więc będzie wcześniej czy później.

Uwaga do wydawcy przy Alanie Moorze brakuje okładki Skizza (przynajmniej mi tego nie pokazuje)
Z Rogatym może być jak z ciepłymi bułeczkami, niższy nakład np 499 egz :P , o czym było mówione, więc kwestia trzymania ręki na pulsie, bo akurat fajnie by było je mieć w pięknych wydaniach SL, szczególnie teraz po zmianie drukarni.
Tak ma znaczenie co po Rogatym, czy na pierwszy ogień The Complete Dr. & Quinch, czy Sędzia, jakoś finansowo ustalić, bo co jak co komiksy SL mają tendencję do wyprzedawania się i nakłady są limitowane, a nie wiem czy nie trzeba będzie zrobić jakiejś roszady na półce i pozbyć się paru tytułów :sad:   

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3021 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:34:00 am »
Co jest dla mnie raczej quasi argumentem. Osobiście najpierw kupuję tytuły SL, gdyż wiem, że mają małe nakłady i szybko się wyprzedają. Egmonty, Muchy i inne idą do koszyka później. Z tego powodu dla mnie nie ma znaczenia czy najpierw wyjdzie Quinch czy Dredd gdyż kupię obydwa w przedsprzedaży, a dopiero potem będę się zastanawiał jaki inne komiksy w planach przesunąć czy odrzucić by budżet się zapiął.

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3022 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:35:52 am »
@kijanek to nie kupisz czegoś od Egmontu czy Muchy, bo ich komiksy zawsze są dostępne długo, serio tak ciężko wam zamówić jeden komiks tylko? jak wychodzi nowa pozycja od Studia to nie patrzę czy ma coś do zamówienia i nie czekam tylko zamawiam ten jeden komiks,

na marginesie: mnie bardziej ciekawi, kiedy będzie drugi tom Sláine'a, bo 3 leży nieprzeczytana nie wiem od kiedy (i ten sam los czeka Rogacza), może bym przeczytał, ale odkąd wiem że wydawca zapowiedział drugi tom to wole czytać w kolejności,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 09:43:55 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3023 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:41:40 am »
@ misiokles
Mnie akurat Moore nie interesuje, więc ma dla mnie znacznie co się ukaże i w jakiej kolejności.
Obecnie też skupiam się na kilku seriach, poza tym z komiksami jak z dziećmi, nawet jak już się przestaje się je lubić, to zawsze serce boli, jak oddaje się do adopcji :wink:
@ mkolek81
Ja Egmont mam klepnięty do końca roku, więc tu nie mam pola do popisu. reszta p/w

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3024 dnia: Sierpień 03, 2017, 10:09:42 am »
mnie to bardziej ciekawi lista tytułów jaka przewinęła się w trakcie rozmów (Defoe, Monster, Stickleback 2, Absalom 2), czy nadal są one brane pod uwagę przez wydawcę niż to co już oficjalnie widniej na ich stronie

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3025 dnia: Sierpień 03, 2017, 10:20:05 am »
Sądzę, że są brane pod uwagę, ale chyba nie zdążą wydać w 2017 roku więcej komiksów. Owszem można już w sierpniu snuć plany na 2018 rok, ale z drugiej strony - po co aż taki pośpiech?

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3026 dnia: Sierpień 03, 2017, 10:24:43 am »
Sądzę, że są brane pod uwagę, ale chyba nie zdążą wydać w 2017 roku więcej komiksów. Owszem można już w sierpniu snuć plany na 2018 rok, ale z drugiej strony - po co aż taki pośpiech?
Właśnie
Wystarczy tak jak wydają, dobre tłumaczenia, prawie idealny druk, bez większych obsuw i zgrzytów, lista tytułów też ładna

Offline clandestino

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3027 dnia: Sierpień 03, 2017, 01:25:14 pm »
proponuje zajrzeć na stronę wydawcy http://www.studiolain.pl/nasze-tytuly/

Pytam właśnie dlatego, że na stronce nic więcej o Druham Red nie pisze ponad to, że SL ma ten komiks w planach. Nikogo nie poganiam, po prostu jestem ciekaw.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3028 dnia: Sierpień 03, 2017, 09:40:29 pm »
wojna do konca 2018 roku komplet - jak bedzie sie sprzedawac srednio
jak bedzie sie sprzedawac bardzo dobrze to do polowy 2018 roku maks


co po rogatym... hm szczerze nie wiem, albo dredd titan, albo moore


kijanek - nowy komiks moora to swietna komedia


publikacje slaine - rogaty - brutania - time killer


absolom 2 poczatek przyszlego roku, stickleback 2 polowa 2018, monster w 2018


durham red - w pierwszym wolnym terminie


i jeszcze przyszly rok to Dredd: total war - rozwiniecie watkow z ameryki


tak wyglada pomysl na 2018 w sierpniu 2017 :)

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3029 dnia: Sierpień 04, 2017, 07:09:11 am »
@up
Świetne wiadomości cieszy Dredd :D
Ok, namówiłeś mnie na Dr., tylko teraz trzeba przekonać moje "sumienie" że komiks potrzebny, wpakowałem się w układ ostatnio, żadnych nowych serii poza ustalonymi, w zamian za to ja z ciuchami i butami pozwoliłem na układ 1:1, za każdą wyrzuconą rzecz. jedna nowa :(