trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3105 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:06:01 am »
w Tytanie bedzie futurystycznie, kosmicznie, ciezko, mrocznie i... kon nie jest tam przez przypadek :smile:


fanow staku uspokoje, ze okladka ta znajdzie sie w srodku :)

Offline LucasCorso

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3106 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:11:15 am »
Czy to będzie jedna z tych historii wydawanych przez Studio Lain bo nie będzie jej w CF, czy też jedna z tych wydawanych przez Studio Lain bo jeśli trafi do CF to wtedy gdy moje dzieci będą miały dzieci?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3107 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:18:40 am »
Jak to się zgra, zależy od wieku dzieci i ich zamiłowań hippicznych.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3108 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:38:33 am »
Czy to będzie jedna z tych historii wydawanych przez Studio Lain bo nie będzie jej w CF, czy też jedna z tych wydawanych przez Studio Lain bo jeśli trafi do CF to wtedy gdy moje dzieci będą miały dzieci?
Tytan, Mroczna i Mandroid, są w kanonie i jest prawdopodobieństwo że trafią do CCF ale gdzieś w okolicach 40-60 tomów. Więc pewnie dzieci będą w Twoim wieku.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3109 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:42:20 am »
[...] w utworze SF spodziewam się raczej zobaczyć coś na kształt samochodu z napędem antygrawitacyjnym a nie wozu drabiniastego. Oczywiście nie wyklucza to przejażdżki tymże wozem, wolałbym jednak aby zostało mi to w jakiś sposób wyjaśnione.
Dzieki. O ile dobrze rozumiem, "wozy drabiniaste" poczytujesz za niekompatybilne ze sceneria XXII w. i w tym widzisz problem. Ale, jak jednoczesnie piszesz, spodziewałbyś sie pojazdu z napedem antygrawitacyjnym i wlasnie to, ze bys sie czegos takie spodziewal (i wielu innych czytelnikow zapewne tez) powoduje, ze taki rekwizyt dzis nie jest niczym interesujacym, bo wpisuje sie wizje futurystyczna wspoldzielona przez czytelnikow i wykorzystywana przez pisarzy SF od dawna. Krotko mowiac - naped anty-g to stereotyp funkcjonujacy w sposob tak naturalny w swiecie przyszlosci, ze po prostu nic nowego do niego nie wnosi.

A teraz sobie wyobraz dosc szczegolowy opis autostrady XXII w. wypelnionej tego typu pojazdami anty-g, po czym narrator skupia nasza uwage na sunący posrod nich samotnie woz drabiniasty. Jak dla mnie fajna scenka, zarowno jesli dalej zostanie temat wozu drabiniastego w XXII w. rozwinięty z wyjasnieniem "dlaczego?", jak i bez wyjasnienia, poprzez odgorne przyjecie, ze po prostu w swiecie przedstawionym XXII w. powszechnym srodkiem transportu miejskiego sa pojazdy anty-g, ale tez pojawiaja sie tam wozy drabiniaste; bo czemu by nie, jesli jest wtedy ciekawiej, bo inaczej, niz sie czytelnik spodziewa?  A jesli byloby to jeszcze pysznie napisane, to jeszcze lepiej. 

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3110 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:43:09 am »
Czy to będzie jedna z tych historii wydawanych przez Studio Lain bo nie będzie jej w CF, czy też jedna z tych wydawanych przez Studio Lain bo jeśli trafi do CF to wtedy gdy moje dzieci będą miały dzieci?


mozesz nie dozyc ;)

Offline clarence

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3111 dnia: Sierpień 30, 2017, 12:10:19 pm »
A teraz sobie wyobraz dosc szczegolowy opis autostrady XXII w. wypelnionej tego typu pojazdami anty-g, po czym narrator skupia nasza uwage na sunący posrod nich samotnie woz drabiniasty. Jak dla mnie fajna scenka, zarowno jesli dalej zostanie temat wozu drabiniastego w XXII w. rozwinięty z wyjasnieniem "dlaczego?", jak i bez wyjasnienia, poprzez odgorne przyjecie, ze po prostu w swiecie przedstawionym XXII w. powszechnym srodkiem transportu miejskiego sa pojazdy anty-g, ale tez pojawiaja sie tam wozy drabiniaste; bo czemu by nie, jesli jest wtedy ciekawiej, bo inaczej, niz sie czytelnik spodziewa?  A jesli byloby to jeszcze pysznie napisane, to jeszcze lepiej. 
No i bardzo fajnie, scenka sugestywna i wiele mówiąca samym obrazem. Jeżeli jeszcze woźnica będzie w podartej kapocie, a daleko w tle, widać będzie wylewające się z miasta slumsy opierające się niemalże o ogrodzenia farm ubogich rolników, to ja to kupuję.

Offline LucasCorso

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3112 dnia: Sierpień 30, 2017, 12:15:56 pm »

Tytan, Mroczna i Mandroid, są w kanonie i jest prawdopodobieństwo że trafią do CCF ale gdzieś w okolicach 40-60 tomów. Więc pewnie dzieci będą w Twoim wieku.



dziękuję za wyczerpującą odpowiedź


mozesz nie dozyc :wink: 


jakbym kupował tylko tyle komiksów ile na pewno przeczytam przed śmiercią to byśmy nie prowadzili tej rozmowy...

Z drugiej strony czytałem juz komiksy zanim wydano po raz pierwszy te zebrane w najnowszym CF 29... Więc po co sie spieszyć?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2017, 12:29:33 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3113 dnia: Sierpień 30, 2017, 12:34:13 pm »
No i bardzo fajnie, scenka sugestywna i wiele mówiąca samym obrazem. Jeżeli jeszcze woźnica będzie w podartej kapocie, a daleko w tle, widać będzie wylewające się z miasta slumsy opierające się niemalże o ogrodzenia farm ubogich rolników, to ja to kupuję.
No i wlasnie, jak widac, takie zestawienia pozornie niekompatybilnych elementów moga stanowic zalezek czegos wiekszego: we łbie automatycznie zaczyna czlowiekowi buzowac, bo lewa pólkula probuje ze soba te elementy uzgodnic, produkujac mozliwe wyjasnienia zaisniałej dysharmonii logicznej, prawa zaś az sie trzesie ze szczescia, rozkoszujac sie kompozycją interesujaca w punktu widzenia estetyki. W tym konkretnym przypadku zmierzamy do nowego gatunku SF, ktory w przyszlosci zaistnieje pod wszystko mowiaca nazwa rural cyberpunk: miks Reymonta i Gibsona - nie tylko Hugo i Nebula w kieszeni, ale takze Nobel z literatury ;-)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3114 dnia: Wrzesień 07, 2017, 11:03:27 am »


celtyckie szalenstwo gotowe

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3115 dnia: Wrzesień 07, 2017, 11:06:43 am »
@up :D
Cieszy bardzo ten widok :D

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3116 dnia: Wrzesień 08, 2017, 05:26:44 pm »



Slaine: Rogaty Bóg już u nas
a także w sklepach.

Tradycyjnie album możecie kupić bezpośrednio u nas - już z wysyłką kosztuje 99 zł.
klikając w poniższy link znajdziecie natomiast listę sklepów, gdzie ten brytyjski szaleniec odcina głowy przeciwnikom

http://www.studiolain.pl/gdzie-kupic/

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3117 dnia: Wrzesień 08, 2017, 05:52:25 pm »
Długa - jak na ten portal - ściągawka z czym jeść Dredda.
https://naekranie.pl/artykuly/sedzia-dredd-czlowiek-zwany-prawem

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3118 dnia: Wrzesień 09, 2017, 11:08:40 am »
Mam nadzieję, że nie wyprzeda się po dwóch miesiącach...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3119 dnia: Wrzesień 09, 2017, 11:28:53 am »
Serio nie rozumiem jak można było mylnie odczytać intencje JanT...
Też nie rozumiałem jak można było mylnie odczytać moje pytanie ostatnio, a jednak ci się udało, odczytałeś je jako złośliwe i się mnie uczepiłeś, więc trochę dziwne, że akurat ty bierzesz udział w tej dyskusji. :roll: