trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3150 dnia: Wrzesień 13, 2017, 03:07:39 pm »
Nie galopujcie tak przed końcem roku, bo mi na choinkę nie starczy...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3151 dnia: Wrzesień 14, 2017, 04:59:32 pm »
Ci, którzy kupili Rogatego, polecam zdjąć folię i sprawdzić, mi trafił się taki psikus:





Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3152 dnia: Wrzesień 14, 2017, 05:33:51 pm »

@up
Napisz maila
Nigdy nie było problemu z wymiana komiksu od SL.
Wysyłasz i dostajesz nowy.
To jest błąd drukarni, czynnik ludzki.
naprawdę nie ma powodu do siania fermentu

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3153 dnia: Wrzesień 14, 2017, 05:40:09 pm »
Napisałem do Gildii, bo tam kupiłem.

I nie sieje fermentu, tylko przezornie polecam sprawdzić, żeby za jakiś czas nie było zdziwienia. Nie tylko ja mam tak, że niektóre moje komiksy stoją w folii na półce rok nie ruszane.

Offline gascan

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3154 dnia: Wrzesień 14, 2017, 06:14:25 pm »
Zagięte kartki rozprostuj, nadwyżkę papieru przytnij nożykiem do tapet i finał. Szkoda fatygować kuriera i zanieczyszczać środowisko.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3155 dnia: Wrzesień 14, 2017, 06:43:26 pm »
Daj jeszcze tipa, jak przyszyć odpadające kartki od Grzbietu  :doubt:

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3156 dnia: Wrzesień 14, 2017, 07:04:42 pm »

Ale po co Ci ta wiedza?
po prostu wymień egzemplarz na nowy czy w wydawnictwie czy w księgarni
Chyba ze jesteś jak pewien osobnik który jak mu sie trafiły komiksy z odwroconym wkładem jeździł po wydawnictwie zamiast wymienić.
wklejki robi sie klejem introligatorskim ale musisz zrobic zakładkę

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3157 dnia: Wrzesień 14, 2017, 07:19:06 pm »
Mój Boże, sarkazm trzeba podkreślać szlaczkiem żeby zrozumieli?
Przecież napisałem że czekam na informację od sprzedawcy, ale kolejny geniusz doradził mi przecież przycinanie stron. Stąd tylko moja odpowiedź. Może jeszcze dopiszę, żebyś sobie czegoś nie wyimaginował: nie mam pretensji do SL.

Offline LucasCorso

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3158 dnia: Wrzesień 14, 2017, 07:19:58 pm »
Mój Boże, sarkazm trzeba podkreślać szlaczkiem żeby zrozumieli?

Niepotrzebne to uogólnianie...
Ja zrozumiałem... Bym lajkował nawet gdyby tu można...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3159 dnia: Wrzesień 14, 2017, 07:53:23 pm »
Ja bym lajkowal Gascana, bo ogromnie mi sie podoba jego poczucie humoru - tekst o kurierze i zanieczyszczaniu srodowiska wyśmienity :lol:

@gabor2: Nie martw sie, wyslij do Gildii i Ci na pewno bez problemu wymienią. Ja wysylam tam pake komiksow do wymiany raz miesiacu: zbieram przez miesiac to, co mi sie nie podoba pod wzgledem stanu ze wszystkich zrobionych tam zamowien, i nie ma problemu. Akurat pod tym wzgledem Gildia jest u mnie w czolowce.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3160 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:39:54 pm »
mozna do gildii - mozna do nas
jak wygodnie - wymienimy bez problemu
wszystkie komiksy, ktore ja otworzylem nie mialy zadnej skazy
zdarza sie - dzis zdarzyl sie na przyklad 2 egz Sedzia Dredd Ameryka, ktory mial odwrotnie okladke, odwrotnie srodek - ale to sa jednostkowe przypadki - sam kupujac komiksy trafiam czasem na zly egzemplarz -
w kazdym razie wymieniamy bez problemu :smile: na mam nadzieje dobry - mam nadzieje bo w folii :smile:


a i zgadzam sie - rozpakowywac komiksy z folii i sprawdzac - tez mialem przypadek, ze po roku w srodku trafilem na biale strony

Offline tomb

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3161 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:35:09 pm »
Doczekałem się. Wydarzenie roku dojechało do mnie i powaliło jakością. Żona dziwiła się, że najbardziej czekam na komiks, który już mam, ale pokazałem jej obie wersje i już rozumie.
Ale czy to rzeczywiscie kwestia kolorow czy raczej uzytego przez Egmont papieru?
Nie, to nie kwestia papieru. Trzasnąłem kilka zdjęć na kolanie (dosłownie), niestety wykonane taboretem kuchennym, więc wysokiej jakości wydania to w żadnej mierze nie oddaje, ale pokazuje dwie zmiany względem edycji Egmontu. Różnica w kolorach, o samej czerni nie mówiąc, jest porażająca. Druga kwestia to układ stron - w starym na drugiej stronie pierwszego tomu była mapka, której teraz nie ma, więc wszystkie kolejne strony są przestawione o 1, zatem pary stron, jakie mamy otwarte na raz są inne. Podobnie rzecz ma się z tomem drugim, trzeci zaś jest jak w Egmoncie - tutaj pominięto grafikę z pierwszej strony wydania egmontowskiego. Przy okazji dodam, że na końcu tomu zamieszczono okładki tomów 1 i 3, ilustracji z tomu 2-ego nie znalazłem.

Pamiętajcie, że poniższe zdjęcia są tylko poglądowe i zaniżają jakość obu wydań, lainowskie wręcz krzywdząc (jeśli jest potrzeba to mogę spróbować cyknąć coś lepszym sprzętem).






PS. Błędy w wydaniach przytrafiają się to tu, to tam, więc zawsze warto sprawdzić swoją kopię książki. Gdyby wada dotyczyła dużej części nakładu to problem już zapewne byłby znany wydawcy.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3162 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:52:53 pm »
dzieki za fotki z porownania :smile:  mam wydanie egmontu,
ale gleboko w szafie i nawet nie pamietalem ze to taka roznica
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 11:37:23 pm wysłana przez studio_lain »

Offline rzem

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3163 dnia: Wrzesień 15, 2017, 07:38:46 am »
Jestem porażony.
Z racji kosztów na inne komiksy postanowiłem pozostać przy starym wydaniu, ale to jest szok.

Offline gascan

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3164 dnia: Wrzesień 16, 2017, 12:16:50 pm »
Ja swojego Slaina właśnie odebrałem. Pisałem wcześniej, że drogo.
Gdy przed chwilą odpakowałem, ująłem w swoje ręcasze i przekartkowałem to muszę powiedzieć, że to dobrze wydana kasa.