trawa

Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3285 dnia: Listopad 03, 2017, 10:49:14 am »
Nie ważne jak ważne ze będzie, co do jakości wydania sie nie obawiam.
SL to marka sama w sobie
Akurat moim zdaniem SL niedbale przygotowuje (a może raczej przygotowywało) pozycje i już nie mówię o zmianie drukarni i różnicy w wielkości, ale graficznie są niejednolite. Różne kolory, różne czcionki itd. różnie to wychodziło, ale teraz już tylko lepiej chyba będzie. Mimo tego moje ulubione wydawnictwo. Ostatnio Halo Jones nadrobiłem, bardzo fajnie spędzony czas. :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2017, 10:54:53 am wysłana przez Szekak »

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3286 dnia: Listopad 03, 2017, 12:00:35 pm »
tu tylko okladka jest simona
jego sinister dexter wyglada tak
To jeszcze lepiej  :smile:
Plany ambitne, będę się starał kupić wszystko :smile: Wiecie już może, które pozycje wydacie w miękkiej oprawie?
Raczej kontynuacje (w tym komiksy ze świata Dredda i Moore) pójdą na twardo jak wcześniejsze.
Nowe jest tylko Sinister Dexter ale to grubasek to pewnie też  :smile: Ale może niech się Studio wypowie bo może już mają ustalone.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3287 dnia: Listopad 03, 2017, 12:14:37 pm »
na miekko to wiadomo - Absalom, Stickleback

z tych nowych pozycji co podalismy trudno bedzie wydac cos na miekko

Slainy, Dreddy, ABC wiadomo ida w HC

SinisterDexter - moze jakby podzielic na 2 tomy soft, ale troche szkoda, z drugiej strony kolejny komiks w granicach 100 zl moze byc za drogi dla czytelnikow

Lawless - wielkie bydle ponad 200 stron, ale czern i biel, wiec w hc nie bylby tak drogi jak kolor, swietna keska - tez szkoda dawac w sofcie

Szamballa - arcydzielo z 2000ad, nie wyobrazam sobie tego nie w HC

mega city undercover - podkladka pod serial, swietne historie - ale mozna by dac w sofcie, ale jak ktos kolekcjonuje uniwersum dredda to mu sie bedzie gryzc :smile:

monster - alan moore - jak nie wydamy w hc to nas zabija :wink:

jak widziecie decyzje nie sa proste, ale nie sa tez podjete - jestesmy otwarci na dyskusje jak zawsze :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3288 dnia: Listopad 03, 2017, 12:26:37 pm »
Poza Absalom i Stickleback może iść wszystko na twardo. Ale warto też poszukać czegoś nowego na miękko  :smile:

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3289 dnia: Listopad 03, 2017, 12:28:44 pm »
Proszę, nie dawajcie niczego na miękko. To są duże formaty które mi zdecydowanie lepiej czyta się na twardo + będzie pasować do reszty kolekcji z 2000AD. Zapowiedzi świetne, biorę wszystko oprócz Absalona, bo nie mam jedynki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2017, 12:33:18 pm wysłana przez Szekak »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3290 dnia: Listopad 03, 2017, 12:32:26 pm »
Proszę, nie dawajcie niczego na miękko.


Tam są dwie kontynuacje komiksów, które swój pierwszy tom mają w miękkiej okładce. Zmiana byłaby większym błędem.
perły przed wieprze

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3291 dnia: Listopad 03, 2017, 12:34:38 pm »
Oczywiście, miałem na myśli pozostałe tytuły. Inna sprawa, że bardzo żałuję, że te nie wyszły na twardo w integralu.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3292 dnia: Listopad 03, 2017, 12:36:34 pm »
A jaka byłaby różnica cenowa pomiędzy wersjami w miękkiej i twardej? Bo jak kilka złotych, to pies z tym. Chociaż miejsce na półce też ważne...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3293 dnia: Listopad 03, 2017, 12:39:26 pm »
przy malych nakladach od 5 do 10 zl? szczerze to nie pamietam :smile:
największe koszta generuja dwie rzeczy - licencja i druk jako calosc
np. koszt licencji dredda jest dwa razy wiekszy niz koszt absaloma

Kijanek

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3294 dnia: Listopad 03, 2017, 01:26:17 pm »

A jaka byłaby różnica cenowa pomiędzy wersjami w miękkiej i twardej? Bo jak kilka złotych, to pies z tym. Chociaż miejsce na półce też ważne...
średnio przy 100-150 komiksach rocznie każdy mm ważny
choc jak co 2000AD to raczej w większości twardo

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3295 dnia: Listopad 03, 2017, 01:49:59 pm »
przy malych nakladach od 5 do 10 zl? szczerze to nie pamietam :smile:
Czyli przy dużych nakładach jest to mniej. Bo niektórzy myślą że to nie wiadomo ile  :smile:

Offline Itachi

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3296 dnia: Listopad 03, 2017, 01:50:09 pm »
Proszę, nie dawajcie niczego na miękko. To są duże formaty które mi zdecydowanie lepiej czyta się na twardo + będzie pasować do reszty kolekcji z 2000AD. Zapowiedzi świetne, biorę wszystko oprócz Absalona, bo nie mam jedynki.

Mam wszystkie komiksy wydawnictwa na półce, Absalom i Stickleback w żadnym wypadku nie dostają od reszty. Ze średniej odległości, nawet nie widać że są to wydania w miękkiej okładce. Dodam, że są to komiks wydane w bardzo dobrej jakości, grzbiety wyglądają estetycznie i niezwykle równo. Postaram się jakaś fotkę trzasnąć wieczorem, ale naprawdę nie wiem co ma okładka do wygody czytania. Początkowo komiksy w miękkiej prezentowały się znacząco lepiej od tych w twardych okładkach, gdzie były problemy z szyciem. Na szczęście z czasem było już tylko lepiej.

Przy różnicy 5 zł, nie dziwię się Wydawcy, że woli inwestować w twardą okładkę. I oczywiście to rozumiem.

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3297 dnia: Listopad 03, 2017, 02:03:55 pm »
A u takiego Egmontu, przy dużych pewnie nakładach, różnica między miękkim i twardym Thorgalem - 7 zł (okładkowa).
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3298 dnia: Listopad 03, 2017, 02:10:09 pm »
Poza Absalom i Stickleback może iść wszystko na twardo. Ale warto też poszukać czegoś nowego na miękko  :smile:

Jeżeli już, to wolałbym żeby szło to w tą stronę. Chociaż poza kontynuacjami, to dla mnie wszystko na twardo może iść.
Rozumiem te osoby, które walczą z brakiem miejsca. Może w takim razie przy którymś popularniejszym, a nieseryjnym tytule, dać część twardą i mniejszą ilość na miękko. Oczywiście jeżeli nie podniesie to znacząco ceny wydruku.

JanT

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3299 dnia: Listopad 03, 2017, 02:19:13 pm »
A u takiego Egmontu, przy dużych pewnie nakładach, różnica między miękkim i twardym Thorgalem - 7 zł (okładkowa).
Ale Thorgale w obu wersjach są w bardzo dobrej cenie  :smile: