Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1349256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4065 dnia: Maj 18, 2018, 08:02:50 pm »
Też nie łapię do czego ten post się odnosi :roll:

3 dni były mini zapowiedzi tomu, więc można było spodziewać się dostępności.
29 marca - zapowiedź, 14 kwietnia - okładka, 16 kwietnia - plansze, 17 kwietnia - dostępne

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4066 dnia: Maj 18, 2018, 08:29:18 pm »
@ Szekak
Dobra przyglądają się sprawie


Właściwie to w sumie SL w chwili zawarcia umowy z gildią, traci prawa do nośnika - czyli w sumie gildia decyduje sama co się dzieje z komiksami. Jak pisałem trochę wyżej, gildia to przedsiębiorstwo i zależy im na szybkim obrotem pieniędzy. Właściwie to nie interesuje ich czy zapłaci im ja, Ty, inny fan komiksu czy konkurencyjna firma. Taka smutna rzeczywistość.


Właściwie to są dwa rozwiązania, z czego jedno to rozmowa ze Studiem.
Ewentualnie też jest rozwiązanie wydawanie w dwóch wariantach okładkowych z udziałem 50-50 lub 60-40.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4067 dnia: Maj 18, 2018, 08:54:52 pm »
Ewentualnie też jest rozwiązanie wydawanie w dwóch wariantach okładkowych z udziałem 50-50 lub 60-40.
Na co może nie zgodzić się Gildia, bo już nie będą "schodzić" tak dobrze, co jest zrozumiałe.

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4068 dnia: Maj 18, 2018, 09:22:30 pm »
Chyba na samym początku było podawane że limitowane okładki może mieć każdy kto wyłoży kasę na cały nakład, więc wygląda że każdorazowo są nowe ustalenia.
Więc piłka po stronie Studia.
No tak to też zastanawia w takim razie jakim cudem Enklawa - komiks/Taurus dorwał się do części nakładu limitowanego wydania?

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4069 dnia: Maj 18, 2018, 10:03:33 pm »
Rozwiązaniem jest też 'stop this madness' i kupowanie komiksu dla komiksu a nie okładki :p

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4070 dnia: Maj 18, 2018, 10:10:00 pm »
@ up
To może jeszcze mam Ci przelewać pensję i będziesz wyliczać mi pieniądze?


W sumie to może na szarym papierze wydawać komiksy dla ciebie skoro się liczy komiks a nie całość wydania.


Tak mam ochotę mieć komplet wydań Dredda i Żbika we wszystkich wariantach okładkowych.


Mam do tego prawa czy to zabronione przez Ciebie?
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 10:20:28 pm wysłana przez bambule »

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4071 dnia: Maj 18, 2018, 10:23:38 pm »
Kupuj sobie co chcesz, ale nie oczekuj od wszystkich zrozumienia dla bólu, jakiego przysparza ci to szaleństwo i nie obciążaj wydawcy jego konsekwencjami.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4072 dnia: Maj 18, 2018, 10:35:11 pm »
No tak zapomniałem.
Masz rację, w sumie czytelnik/klient to nic nie znaczące ogniwo.
Ważne by kasa na koniec dnia się zgadzała.
Poczekaj czy sami nie naciskaliście wydawcę odnośnie zmiany drukarni, czy to nie wy pisaliście elaboraty na temat "błędnego" tłumaczenia frazy w "szokach", lub zmianie grzbietów w Slaine, czy "niewymiarowym" ABC ?

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4073 dnia: Maj 18, 2018, 10:38:23 pm »
Dobra, nie awanturuj się. Jak taki kolekkcjoner jesteś to daj kilka złotych więcej za limitowana okładkę i tyle, nie ma co się awanturowac, następnym razem trzymaj rękę na pulsie.

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4074 dnia: Maj 18, 2018, 10:55:34 pm »
Jakbyś zobaczył zdjęcie widział byś że na półce wydanie limitowane.
Nie krytykowałem idei okładek limitowanych tylko sposób ich dystrybucji.


Widzisz równie dobrze mogę wyłożyć 15 koła zamówić sobie własną okładkę limitowaną, a później sprzedawać jak mi się chce i na jakich zasadach mi się podoba - przecież każdy może dopłacić parę złoty czy nawet trochę więcej.
Wtedy tu było by jakby ktoś wrzucił granat do wozu asenizacyjnego.
Łapiesz o co chodzi?


Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4075 dnia: Maj 18, 2018, 11:05:25 pm »
Myślę, że SL by nie weszło z Tobą w żadne interesy, bo największy sklep w Polsce to jednak co innego niż krzykacz z forum z 21 postami na koncie, ale próbuj, może się uda i bedzie jakiś kolejny fajny wariant jak ten ostatni.


PS. Ok, zobaczyłem to zdjęcie. Jedna wersja Króla, brak slipcase'a na Jam Jest Legion? Uuuu marny z Ciebie komplecista. ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 11:10:19 pm wysłana przez Szekak »

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4076 dnia: Maj 18, 2018, 11:18:31 pm »
Dziękuję bardzo :)
No tak oczywiście liczba postów jest wyznacznikiem człowieka, a tym bardziej jego zdolności nabywczej.
No rozgryzłeś mnie, mam raptem 40 komiksów, to taka ściema.
W sumie nie mam i Incala, Sandmana - zatem jestem komiksowym pozerem.

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4077 dnia: Maj 18, 2018, 11:38:56 pm »
Warianty limitowane są jak sama nazwa mówi limitowane, więc ich nadprodukcja w sytuacji bycia małym wydawcą może wyjść na złe, bo ludzie w pewnym momencie mogliby przestać na nie polować. A już teraz te łowy nie są jakieś mega trudne. Chodzi żeby nie przeszarżować będąc małym wydawcą na tłocznym rynku.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

mkolek81

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4078 dnia: Maj 19, 2018, 06:29:59 am »
czy "niewymiarowym" ABC ?
WHAT? Chyba nie jesteś świadom do końca co piszesz. Ten komiks wyszedł jak najbardziej w zbliżonym formacie w jakim ukazywał się w magazynie AD2000 (który ma inny format niż amerykańskie czy europejskie komiksy).

Offline bambule

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4079 dnia: Maj 19, 2018, 07:31:40 am »

Michale
wyrwałeś dwa słowa z całego zdania
komiks został wydany ww takim formacie by zminimalowac czarne ramki, oczywiście paru osobą na tym forum przeszkadzało
cala sprawa opiera sie o to ze jedne rzeczy można powiedzieć i jest ok inne juz traktują cie jak
dziwaka

 

anything