Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 286482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 30, 2014, 11:51:57 am »
I w ogóle czemu ma służyć takie zestawienie?


Myślę, że just for fun;)


A z tym "Tormentem" to ja się zgadzam. Generalnie, McFarlane jest u nas mocno przeceniany. Czasem uważa się go za jakiegoś komiksowego guru... Powiedzmy sobie wprost, do Moore'a, czy Millera mu daleko;) To przede wszystkim rysownik i  w tym miejscu tez byłbym daleki od popadania w jakieś stany ekstatyczne. Mnie ta jego nadekspresja graficzna, powykręcane, bulwiaste buźki, dziwne pozy, w jakich ustawia swoich bohaterów, często po prostu irytują. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 30, 2014, 02:42:41 pm »
Rajcowałem się Torment za dzieciaka. A kiedy powróciłem do niego z dwa lata temu, byłem w szoku jaki to kiepski komiks jest. Z tych Spider-manów pisanych przez McFarlane'a tylko "Zmysły" dziś mi podchodzą, pozostałe to takie bełkotliwe horrory na jedno kopyto.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 30, 2014, 03:21:18 pm »
Ja z rysunkami McFarlane'a miałem styczność "z pierwszej ręki" tylko w "Narodzinach Venoma" z WKKM i w "Podziemnym mieście" z TM-Semic (ASM 9/95). I o ile w pierwszym przypadku bardzo mi się spodobały, to w drugim już znacznie mniej. Chyba przez 3 lata, które dzielą ich publikację, styl Todda zauważalnie ewoluował. W WKKM na przykład fryzury i twarze są bardziej realistyczne, a w Semicu już występują jakieś bujne plerezy i zdeformowane buźki, co nie do końca mi podchodzi. Może to też sprawa kolorów i wydania, bo w Semicu MJ ma nałożone jakieś cienie na powieki i rumieńce na policzki, a w WKKM wygląda naturalniej.

To, co jeszcze lubię u McFarlane'a, to jego ukryte smaczki: na większości jego okładek schowane są pająki, a w wielu opowieściach gdzieś pojawia się kot Felix (w WKKM np. na szlafroku Thinga  :smile: ). Jakoś mam słabość do takich zabiegów od czasu komiksów Dona Rosy z "D.U.C.K." i ukrytymi Mikimi  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 30, 2014, 04:05:18 pm »
W powyższych komentarzach jest chyba odpowiedź, dlaczego w Polsce McFarlane jest... 'pamiętany'. Gdyż to rysownik JAKIŚ, z charakterystycznym stylem, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Nie można powiedzieć, że facet nie umie rysować - przez tą swoją groteskowość (i poukrywane smaczki) dorobił się autorskiego stylu, którego nikt potem nie próbował naśladować. Można go lubić bądź nie lubić, ale rozpoznaje się go zawsze i wszędzie.

Offline Fau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 30, 2014, 05:13:36 pm »
Czy ktoś z Was miał podobną sytuację: złożyłem zamówienie w Hachette - minął miesiąc - zadzwoniłem na infolinię i uzyskałem informację, że już dawno wysłali, więc pewnie zaginęło po drodze - Pani z infolinii powiedziała, że w takim razie wyślą jeszcze raz - minęły dwa miesiące - komisów brak.


Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 30, 2014, 06:23:59 pm »
ogolnie semik mial sporo fajnych rzeczy do zaoferowania. pewnie prawie wszyscy czytelnicy semika patrza na ich komiksy glownie przez pryzmat sentymentu, ja tak mam, wracam nawet do tych slabszych zeszytow :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 30, 2014, 07:22:52 pm »
Dzisiaj do mnie przyszła kolejna paczka, komiksy znów są uszkodzone, praktycznie jak co miesiąc, także moja cierpliwość do Hachette już się skończyła i jutro rezygnuję z prenumeraty. Nie wiem co tam oni robią z tymi komiksami, że połowa nakładu ma wady, ale wydają już te komiksy od ponad roku, a tu żadnej poprawy. Żenada.

Offline badday

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 01, 2014, 10:07:03 am »
Pytanie do lepiej zorientowanych. Czy najbliższy numer WKKM "Śmierć Kapitana Ameryki" zawiera w miare kompletną historię czy poucinali z niej dużo?

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 01, 2014, 10:42:14 am »
Pytanie do lepiej zorientowanych. Czy najbliższy numer WKKM "Śmierć Kapitana Ameryki" zawiera w miare kompletną historię czy poucinali z niej dużo?
Jak chcesz przeczytać kompletną historię związaną ze śmiercią (i jej konsekwencjami) Kapitana Ameryki to musisz przeczytać większość runu Eda Brubakera. W tym tomie będzie z niego zeszyt 25 (kluczowy). Reszta to jakby reakcja innych bohaterów Marvela na to wydarzenie. W tym sensie ten tom stanowi całość.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 01, 2014, 11:48:51 am »
Zupełnie poważnie zastanawiam się według jakiego kryterium oceniana jest seksowność postaci żeńskich. Rozmiar biustu? Ilość odsłonietego ciała? Charakter? I w ogóle czemu ma służyć takie zestawienie?
+1. Tak jak w kwestii bohaterek jestem w stanie zgodzić się z większością, tak tu jest bidnie, oj bidnie. Jakby autorom najpierw przyszedł do głowy pomysł na to zestawienie, a dopiero potem dopasowali do niego postaci, i to niespecjalnie mając z czego.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 01, 2014, 01:42:38 pm »
Prenumerata już dojechała z 40-41 stan jak zwykle igła.

Co do rankingów, to zawsze są one śmieszne i rzadko spotykam jakieś uzasadnienie. Jeżeli chodzi o tworzenie rankingów, to w zasadzie każdy powinien, w jakiś sposób odnosić się do Wonder Woman, Power Girl i Starfire - wszystkie trzy heroiny toczą boje o utrzymanie swojego uniformu, który jest uważany za zbyt seksowny, a zarazem uprzedmiotawiający . Poza sprawami kostiumowymi wchodzą w grę jeszcze kwestie osobowościowe. Moja faworytka Power Girl jest świetnym połączeniem tej kombinacji, zresztą od samego początku jej postać była intrygująca. Szkoda, że trochę ciężko jej przetrwać próbę czasu. Mały cytat i odnośnik, jeżeli ktoś chciałby stworzyć w miarę obiektywny ranking, to powinien od tej pozycji zacząć:

"One of the problem facing the liberated superheroine was that she often wound up being written as the Superbitch. The Superbitch was a new archetype that arose in the 1970's. These were fierce woman, loyal only to themselves, and brimming with an air of superiority [...]. The Queen Superbitch was Power Girl, who made her debut in 1976. Like Black Canary, Power Girl hailed from the parallel world Earth 2..." /Mike Madrid; THE SUPERGIRLS s.166-167;

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 02, 2014, 07:21:33 am »
Czy ktoś z Was miał podobną sytuację: złożyłem zamówienie w Hachette - minął miesiąc - zadzwoniłem na infolinię i uzyskałem informację, że już dawno wysłali, więc pewnie zaginęło po drodze - Pani z infolinii powiedziała, że w takim razie wyślą jeszcze raz - minęły dwa miesiące - komisów brak.
Ano miałem taką sytuację, że faktycznie komiksy dość długo nie przychodziły. Kiedy zadzwoniłem na infolinię stwierdzili, że już dawno wysłali. Kiedy powiedziałem, że komiksy do mnie nie dotarły to przyjęli reklamację i po jakimś czasie (nie pamiętam jak długo) miałem komiksy w ręku. Chyba faktycznie poczta coś nawaliła, takie rzeczy się zdarzają.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 02, 2014, 10:51:06 am »
Pytanie do osób, które mają już WKKM #42. Co tam jeszcze jest oprócz Captain America v5 #25 i Fallen Son #1-5, że dali na okładkę nazwisko Straczynskiego, który nie pisał tych zeszytów? I co to za pomysł, żeby nie wymienić wśród autorów Brubakera i Eptinga (CA #25)?






EDIT: Cofam pytanie. Wiki podaje, że to od JMSa wyszedł pomysł na to, że każdy rozdział odpowiada kolejnym etapom godzenia sobie ze śmiercią (gniew, zaprzeczenie, targowanie się, depresja, akceptacja). http://en.wikipedia.org/wiki/Fallen_Son:_The_Death_of_Captain_America
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2014, 11:00:46 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 02, 2014, 01:34:06 pm »
Skoro tom 42 wkkm opowiada o smierci kapitana to jak on poten powraca do zywych?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 02, 2014, 01:50:40 pm »
Pytanie do osób, które mają już WKKM #42. Co tam jeszcze jest oprócz Captain America v5 #25 i Fallen Son #1-5, że dali na okładkę nazwisko Straczynskiego, który nie pisał tych zeszytów? I co to za pomysł, żeby nie wymienić wśród autorów Brubakera i Eptinga (CA #25)?

EDIT: Cofam pytanie. Wiki podaje, że to od JMSa wyszedł pomysł na to, że każdy rozdział odpowiada kolejnym etapom godzenia sobie ze śmiercią (gniew, zaprzeczenie, targowanie się, depresja, akceptacja). http://en.wikipedia.org/wiki/Fallen_Son:_The_Death_of_Captain_America

Tak jak piszesz w EDIT. Na stronie ze spisem rozdzialow jest info, ze scenariusz na podstawie pomyslu Straczynskiego.
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything