Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 283864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 12, 2014, 12:34:35 pm »
Najlepiej byłoby gdyby nie było to wszystko powiązane, to całe epickie uniwersum nieco mnie wnerwia

sorry, ale tego się nie da oderwać. chcieć czytać coś z universum Marvela, ale żeby nie było powiązane z Universum Marvela, to jak chcieć uprawiać seks z facetem, tylko żeby nie miał peni... członka...
naprawdę, jest mnóstwo serii z różnych wydawnictw, które nie są z niczym powiązane. rozejrzyj się tam, na pewno coś dla siebie znajdziesz....

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 12, 2014, 01:28:19 pm »
Fragsel, nie zniechęcej nowego... Przeczyta, może się wciągnie  :smile: Ty chyba też nie od razu zdecydowałeś, że będziesz czytał Marvela chronologicznie i w całości (za które to przedsięwzięcie swoją drogą mam do Ciebie, jak to się teraz mówi, pełny szacun  :wink: )
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Danio237

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 12, 2014, 02:10:00 pm »
sorry, ale tego się nie da oderwać. chcieć czytać coś z universum Marvela, ale żeby nie było powiązane z Universum Marvela, to jak chcieć uprawiać seks z facetem, tylko żeby nie miał peni... członka...
naprawdę, jest mnóstwo serii z różnych wydawnictw, które nie są z niczym powiązane. rozejrzyj się tam, na pewno coś dla siebie znajdziesz....


Ale teraz na przykład czytam sobie Batmana i nie uważam żeby był jakoś sporo gorszy przez to że nie czytam innych DC... Czy nietoperek to jakiś ewenement? A porównanie z dupy. :D
No cóż, najwyżej sobie odpuszczę... co ja poradzę na to że lubię tylko Xmenów, a wszyscy inni mi jakoś po prostu śmierdzą. :P

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 12, 2014, 03:08:19 pm »
Nie zrozumieliście mnie albo źle się wyraziłem - pewnie zresztą to drugie. Nigdzie nie powiedziałem że trzeba czytać wszystko. Oczywiście że czyta się to co cię interesuje. Ale nie ma sensu burzyć się że są jakieś tam nawiązania do innych. To co ja krytykuję to ucieczka do 1602 bo tam nie ma nawiązań. Bez sensu. Albo przyjmujesz marvela z dobrodziejstwem inwentarza czyli nawiązaniami i powiązaniami albo bez sensu w ogóle z nim zaczynać. I o tym tylko mówiłem o niczym innym.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 12, 2014, 03:30:33 pm »
Ja też mogłem źle się wyrazić - mnie z kolei chodziło o to, że tak jak fragsel dopiero po pewnym czasie zdecydował się czytać Marvela w całości, tak Danio może po pewnym czasie przekonać się do wszechświata Marvela z jego nawiązaniami. Nigdy nie wiadomo, co przyszłośc przyniesie  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 12, 2014, 03:36:14 pm »

Interesują mnie tylko Xmeni.
W WKKM masz cztery najbardziej godne uwagi komiksy z Wolverine'em jakie powstały:
"Wolverine" Millera i Claremonta (tom 4),
"Wolverine: Geneza" Jenkinsa, Kuberta i Isanove'a (tom 36),
"Wolverine: Broń X" Windsor-Smitha (tom 45),
"Wolverine: Old Man Logan" Millara i McNivena (prawdopodobnie tom 54)

Z X-Men masz najsłynniejszą historię z tą grupą - "Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix" Claremonta i Byrne (tom 6). Do tego masz jeszcze pierwsze dwa tomy "New X-Men" Granta Morrisona, jednego z największych innowatorów jeśli chodzi przygody mutantów - "New X-Men: Z jak Zagłada" (tom 16) i "New X-Men: Imperialni" (tom 21). No i jeszcze wspomniane już dwa tomy "Astonishing X-Men" Whedona i Cassadaya - "Astonishing X-Men: Obdarowani" (tom 2) i "Astonishing X-Men: Niebezpieczni" (tom 28). W tych dwóch ostatnich albumach jest najwięcej odniesień do wcześniejszych historii, ale świetne rysunki i dialogi to rekompensują. Podsumowując, w WKKM z X-Men są same bardzo dobre rzeczy. Zero gniotów.



I właśnie dlatego chcę kupić 1602 bo to jest specyficzne. :F Najlepiej byłoby gdyby nie było to wszystko powiązane, to całe epickie uniwersum nieco mnie wnerwia, jak kupuję opowieść o bohaterze xy to chcę tylko jego, a nie by odkrywać wszystkie smaczki to muszę znać też multum innych historii.. :wink:
Chcesz kupić komiks, którego cała idea opiera się na znajomości uniwersum i wyłapywaniu smaczków mimo, że nie lubisz tego całego epickiego uniwersum i odkrywania smaczków? Gdzie tu logika?!


W WKKM jest multum komiksów, które skupiają się tylko na jednej postaci i jej losach, i nie wymagają znajomości przygód innych bohaterów, a często nawet znajomości poprzednich przygód danego herosa. Crossovery są nieliczne (i całe szczęście). Oprócz wymienionych wcześniej X-Men, godne polecenia są:
The Amazing Spider-Man: Powrót do Domu (tom 1) i kontynuacja w The Amazing Spider-Man: Revelations & Until the Stars Turn Cold (prawdopodobnie tom 48), Iron Man: Extremis (tom 3), The Amazing Spider-Man: Ostatnie Łowy Kravena (tom 10), Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz. 1 i 2 (tomy 11 i 14), Punisher: Witaj Ponownie, Frank (tomy 15 i 43), Daredevil: Odrodzony (tom 20), Hulk: Planeta Hulka cz. 1 i 2 (tomy 23 i 30), Ultimates cz. 1 i 2 (tomy 24 i 44), Ultimate Spider-Man: Moc i Odpowiedzialność (tom 25), Iron Man: Demon w Butelce (tom 29), Spider-Man: Niebieski (tom 33), She-Hulk: Samotna Zielona Kobieta (tom 34), Fantastyczna Czwórka: Niepojęte (tom 37) i kontynuacja w Fantastyczna Czwórka: Uzasadniona Interwencja (tom 41). I z nadchodzących rzeczy jeszcze Daredevil: Guardian Devil, Eternals, Black Panther: Who Is Black Panther, Doctor Strange: The Oath. W rozszerzeniu kolekcji oprócz kolejnej dawki samodzielnych przygód najbvardziej znanych herosów, pojawią się jeszcze solowe przygody takich postaci jak Nick Fury, Captain Marvel, Warlock, Iron Fist, Silver Surfer, oryginalny Deathlok i Howard the Duck.


WKKM to perfekcyjny sampler dla kogoś, kto chce się wkręcić w komiksy Marvela. Jeśli taka osoba nie znajdzie wśród tych kilkudziesięciu tomów przynajmniej kilku komiksów, które przypadną jej do gustu to znaczy, że nie tylko komiksy Marvela, ale w ogóle komiksy z superbohaterami nie są dla niej.


Co do maila do Hachette to jestem na tak. Tak jak napisał Garf musimy się zorientować się jak dokładnie wygląda sytuacja z doborem tytułów w rozszerzeniu i wyrazić naszą chęć pomocy w jego opracowaniu zgodnie z przyjętymi przez wydawnictwo kryteriami. Jeśli dowiemy się na czym stoimy, ułożymy naszą listę. Później ewentualnie można by ją przedstawić w następnej petycji i zebrać podpisy osób, które zaaprobują wymyślony zestaw (żeby nie było, że kilku gości z jakiegoś tam forum zadecydowało o doborze tytułów nie licząc się wcale z opinią ogółu czytelników). Pytania do Hachette muszą być tak sformułowane, żeby odpowiadająca osoba była zmuszona do udzielenia szczegółowych odpowiedzi, a nie ogólników jak to było poprzednim razem. Hachette musi jasno powiedzieć jakie tomy są w grze (wszystkie z listy UK na Wikipedii, tomy z petycji, dowlne komiksy Marvela). I trzeba się pospieszyć bo jeśli dalej będziemy szli z listą UK to pierwszym albumem z rozszerzenia będzie już tom 55 - Marvel Origins: The 60s, a w czasie gdy my kupujemy tomy 41-45, to tłumaczone są tomy 46-50. Tak więc mamy mało czasu, bo kluczowe decyzje pewnie zapadną w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 12, 2014, 03:47:21 pm »
Anion locutus, causa finita  :wink:

Zgadzam się, że czas jest ważny. Jeśli nikt inny się nie zgłasza, to jestem gotowy wysłać ten list (tylko prosiłbym Aniona o adresy mejlowe do Hachette na priva, bo ja mam tylko ten do p. Moniki). Są jakieś uwagi co do treści? Bo teraz jak na to patrzę, to faktycznie można by usunąć wzmianki o Gildii.pl i  napisać, że przeprowadzimy badania "w swoim środowisku" (może dałoby się te ankiety dać później też na fanpage?).

EDIT: Pomysł z listą zrobioną na forum i później potwierdzoną petycją to świetna rzecz. Łączy zalety obu rozwiązań: selekcja dokonana przez "koneserów" + poparcie "ogółu". Jestem za.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2014, 03:54:13 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 12, 2014, 04:47:17 pm »
Jeśli nikt inny się nie zgłasza, to jestem gotowy wysłać ten list (tylko prosiłbym Aniona o adresy mejlowe do Hachette na priva, bo ja mam tylko ten do p. Moniki). Są jakieś uwagi co do treści? Bo teraz jak na to patrzę, to faktycznie można by usunąć wzmianki o Gildii.pl i  napisać, że przeprowadzimy badania "w swoim środowisku" (może dałoby się te ankiety dać później też na fanpage?).
Jeśli nikt się już nie zgłosi uwag i protestów to wyślę ci adresy. Odniesienia do Gildii usunąć i zastąpić środowiskiem komiksowym.

Geek wspominał, że też będzie jeszcze dopytywał Hachette dalej. Może zaatakujmy wydawcę z trzech frontów - Gildia, fanpage i Geek i zobaczymy czy wszyscy dostaniemy identyczne odpowiedzi? :wink: Choć zaproponowałem pomysł z drugą petycją to nie mogę nie zauważyć jego wad. Co jeśli wymyślony przez nas zestaw się nie spodoba. Na pewno jak zwykle pojawią się liczne głosy, że musi być koniecznie "Spider-Man: Maximum Carnage", "X-Men: X-Cutioner's Song", Blade (który chyba nie miał zbyt wielu komiksów, nie mówiąc już o tych dobrych) i kupa komiksów z Punisherem i Deadpoolem.

Myślę, że także ludziom z forum Avalonu się nie spodoba, że choć też kwalifikują się na ekspertów (jest ich tam więcej niż tutaj) to zostaną pominięci w tworzeniu zestawu. Ich też trzeba włączyć do tej operacji. Najpierw jednak dowiedzmy się co Hachette ma do powiedzenia.Gdyby okazało się, że Hachette może wydać dowolny komiks Marvela, ale liczba tomów nie mogłaby ulec zmianie to moja propozycja zmian wyglądałaby tak jak przedstawiam to poniżej.  Do Classiców nic nie mam bo to w zasadzie same rozsądne wybory. Wymieniłbym więc praktycznie wszystkie Moderny czyli tomy z lat 2010-2012. (Przede wszystkim za dużo dennych crossoverów).

Avengers Prime ---> Guardians of the Galaxy (2008)
Deadpool: Wade Wilson's War ---> Deadpool: Hey, It's Deadpool!
The Thanos Imperative ---> zostaje, bo dobre chociaż tyle kultowego kosmosu Marvela w wydaniu Abnetta i Lanninga
Shadowland ---> Infinity Gauntlet
Secret Avengers ---> Captain Britain: A Crooked World
Hulk: Scorched Earth --->  Captain Britain and MI13: Vampire State
Fear Itself Part 1 ---> X-Men: Messiah Complex Part 1
Fear Itself Part 2 ---> X-Men: Messiah Complex Part 2
Avengers: The Children's Crusade ---> Avengers: Under Siege
Venom by Rick Remender and Tony Moore ---> Spider-Man: Death of Jean DeWolff
Spider-Man: Spider-Island Part 1 - X-Men: Second Coming Part 1
Spider-Man: Spider-Island Part 2 - X-Men: Second Coming Part 2
Daredevil: Sound and Fury ---> zostaje bo to utytułowany DD Waida
X-Men: Schism ---> X-Men: Days of the Future Past + X-Men: God Loves, Man Kills
Battle Scars ---> Hawkeye by Matt Matt Fraction and David Aja
Avengers Vs. X-Men Part 1 ---> Daredevil: Elektra Saga Part 1
Avengers Vs. X-Men Part 2 ---> Daredevil: Elektra Saga Part 2
Avengers Vs. X-Men Part 3 ---> Daredevil: Elektra Saga Part 3
Ultimate Spider-Man: Death of Spider-Man ---> Avengers: Forever Part 1
Ultimate Comics Spider-Man: Who Is Miles Morales? ---> Avengers: Forever Part 2

Przydałoby się jeszcze pozbyć dwóch bardzo słabych komiksów z pierwszej 60-tki, ale na to może być już za późno:

Ghost Rider: Road to Damnation ---> Punisher: War Zone
Astonishing Thor ---> Thor God of Thunder: Godbutcher (Marvel NOW)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2014, 05:05:37 pm wysłana przez Anionorodnik »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 12, 2014, 05:09:21 pm »
Co do tej listy zamiany co po niektórych modernów Aniona to z większością się zgadzam, aczkolwiek ja raczej nie zmieniałbym takich eventów jak Fear it Self, X-Men Schism, Spider Islend i AvX, bo choć to crapy w dużym stopniu, to stanowią swoistego rodzaju zwieńczenie pewnego okresu/dekady zapoczątkowanej przez Upadek Avengers i Ród M w uniwersum Marvela. Mielibyśmy taki ładny wycinek dziejów ze świata Marvela okraszony najważniejszymi wydarzeniami dla continuity. Tak pozostanie dość spora luka w wydarzeniach. Tak poza tym to resztę modernów można wymieniać na cokolwiek, byleby było to dobre.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 12, 2014, 05:15:25 pm »
Co do tworzenia listy to będzie bardzo, bardzo ciężka sprawa, bo ile ludzi tyle opinii. Już w tych propozycjach nie ruszałbym Deadpoola i Venoma (choć Death of Jean DeWolff jest, kurczaki, znakomita), bo to imho dobre rzeczy są. Może jakaś powiększona lista + głosowanie? Tak czy inaczej zdaję się na twoją opinię Anion, bo wyłącznie dzięki twojemu kwejkowi w ogóle czytam komiksy!  :D

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 12, 2014, 05:15:54 pm »
Skąd pewność że 60 jest już ustalona?Gdyby była to mogliby ją już przecież ogłosić.Email to świetny pomysł tak samo jak to żeby zaatakować z trzech stron.Działamy,działamy bo samo narzekanie na Hachette nic nie zmieni.
+też zostawił bym Spider Island i AvX .

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 12, 2014, 05:35:05 pm »
nie zmieniałbym takich eventów jak Fear it Self, X-Men Schism, Spider Islend i AvX, bo choć to crapy w dużym stopniu, to stanowią swoistego rodzaju zwieńczenie pewnego okresu/dekady zapoczątkowanej przez Upadek Avengers i Ród M w uniwersum Marvela.
Z początku tak samo pomyślałem (i Hachette-Panini pewnie też), ale i tak będzie luka, bo WKKM skończy się w 2017 roku na AVX z 2012, pomijając Age of Ulton, Original Sin, Avengers & X-Men: Axis i wszystkie inne crossy, które powstaną w trakcie wydawania kolekcji. Poza tym Schism i AVX nie mają sensu bez wcześniejszego zapoznania się z minimum Messiah Complex i Second Coming z uwagi na to, że AVX kręci się wokół Hope Summers, mesjasza mutantów.

Co do tworzenia listy to będzie bardzo, bardzo ciężka sprawa, bo ile ludzi tyle opinii.
Dokładnie i to będzie największy problem jeśli rzeczywiście będzie szansa na pokierowanie Hachette.

Anion, wyłącznie dzięki twojemu kwejkowi w ogóle czytam komiksy!  :biggrin:
O matko. Aż tak? :lol:

Skąd pewność że 60 jest już ustalona? Gdyby była to mogliby ją już przecież ogłosić.
Tak samo było przy pierwszej 60-tce. Niby nic nie wiedzieli, bo dobór tytułów był jeszcze ustalany, a ostatecznie wydają to samo co w UK i w tej samej kolejności. Drugi raz takiego kitu nam nie wcisną.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 12, 2014, 05:48:05 pm »
Jeszcze co do tej ankiety, to chodziło mi właśnie o to, żeby wisiała "niezależnie od Forum" (tak jak wcześniej były zbierane podpisy pod petycją), żeby nikt tego nie traktował na zasadzie: "To z Gildii jest? To my wysmażymy własną listę i też wyślemy". Jeśli Hachette dostanie sprzeczne komunikaty na zasadzie, że jedni chcą jedno, a inni co innego i takich wersji będzie z pięć, to zrobią jedyną sensowną rzecz i zignorują szum informacyjny. Im szersze będzie poparcie, tym lepiej.

P.S. Jeśli sugestie od laika się przydadzą, to unikałbym prośby o duble - niech wydadzą tytuły, których nie jesteśmy w stanie uzupełnić sobie via "Alledrogo".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 12, 2014, 06:04:13 pm »
Moim zdaniem powinniśmy wytypować kilka pewniaków, czyli takich tytułów, które dla większości będą atrakcyjne.
Jak każdy dorzuci coś od siebie, to zrobi się tylko zmieszanie i nic z tego nie wyjdzie. Bo jednemu nie spodoba się coś, drugiemu zaś inny komiks. Ja zamiast X-Menów wolę pajęczaka, dlaczego mam być poszkodowanym :wink: ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2014, 06:07:27 pm wysłana przez Itachi »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 12, 2014, 06:21:22 pm »
Z początku tak samo pomyślałem (i Hachette-Panini pewnie też), ale i tak będzie luka, bo WKKM skończy się w 2017 roku na AVX z 2012, pomijając Age of Ulton, Original Sin, Avengers & X-Men: Axis i wszystkie inne crossy, które powstaną w trakcie wydawania kolekcji. Poza tym Schism i AVX nie mają sensu bez wcześniejszego zapoznania się z minimum Messiah Complex i Second Coming z uwagi na to, że AVX kręci się wokół Hope Summers, mesjasza mutantów.

Chodziło mi o to, że w Schism dowiadujeny się o
Spoiler: pokaż
konflikcie wewnątrz drużyny i przyczynach jej rozłamu i podzielenia się na dwie niezależne frakcje. To wydarzenie do dziś ma swoje skutki
. Co do AvX to ten event kończy zapoczątkowane w HoM
Spoiler: pokaż
"No more mutants", odnalezienie Scarlet Witch
i ogólnie rozwiązue wątki wałkowane od tamtego czasu. Ta cała Hope Summers wg mnie to ważna postać jedynie dla kogoś mocno oblatanego w świecie X-Manów.


Moim zdaniem powinniśmy wytypować kilka pewniaków, czyli takich tytułów, które dla większości będą atrakcyjne.
Jak każdy dorzuci coś od siebie, to zrobi się tylko zmieszanie i nic z tego nie wyjdzie. Bo jednemu nie spodoba się coś, drugiemu zaś inny komiks. Ja zamiast X-Menów wolę pajęczaka, dlaczego mam być poszkodowanym :wink: ?

I dlatego jestem za tym, żeby Hachette dało konkretne tytuły z których można wybierać.