trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6  (Przeczytany 283896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #555 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:28:55 pm »
Cytuj
Jeśli to ma być kryterium

No wiesz w Rosji i innych krajach w WKKM wyszedł DoFP zapewne z okazji filmu. Anion też dodał do listy GUARDIANS OF THE GALAXY: LEGACY - bo film

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #556 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:47:25 pm »
Zapominamy tutaj o jednym: oczekiwaniach tych tzw. zwykłych śmiertelników/czytelnikach WKKM, którzy nie znają szerzej Marvela. Jeżeli "ludzie są ciekawi o co chodzi z tym Howardem" to trzeba to uszanować, jeżeli ludzie chcą "starego bezmózgiego Hulka" to trzeba to uszanować, jeżeli ludzie chcą jakiegoś Punishera to trzeba to uszanować, jeżeli ludzie chcą coś o Czarnej Wdowie to trzeba to uszanować, jeżeli ludzie chcą coś o Ghost Riderze to trzeba to uszanować. My możemy się wycwanić i dać jakieś solidne historie z tymi bohaterami. Na końcu może być tak, że nikt w ankiecie/petycji nie poprze listy Aniona, bo stwierdzą, że grupka forumowych nerdów i pajaców napisała tę listę pod siebie.

Skoro do większości tytułów z listy się zgadzamy, tych perełek, które uznaliśmy za nietykalne to te kilka pozostałych msc możemy poświęcić na takich Young Avengers, Iron Fista, Black Panther, Black Widow, Ghost Ridera, Project Marvels, Punishera itp. Niech eksperci wybiorą dla tych postaci jakieś dobre historie i tyle.

Nagle te "wolne" tytuły stały się polem walki o to, by spełniać swoje prywatne zachcianki "bo ja chcę Śmierć Spider-Mana", "a ja długie na kilka tomów Age of Apocalypse". No litości.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #557 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:53:14 pm »
Cytuj
a ja długie na kilka tomów Age of Apocalypse". No litości.

Nie napisałem, że chce AoA tylko, że można byłoby coś wrzucić ''bo film''. Chociażby ''Rise of Apocalypse'' choć nie wiem jak z jakością tego komiksu. Nie walczę o to. Taka luźna dygresja. Nie jestem tu osobą decyzyjną w sprawie petycji. A wy nie jesteście osobami decyzyjnymi w sprawie wyglądu listy tomów. Są nimi ludzie z Hachette a pewnie nawet nie oni sami bo stoi ktoś jeszcze wyżej nad nimi.

Robicie listę komiksów, którą Hachette może wziąć pod uwagę a wcale nie musi

Tak jak pisałem. ''Ile userów tyle opinii. Do konsensusu nigdy się nie dojdzie''

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #558 dnia: Lipiec 21, 2014, 12:02:53 am »
Nie napisałem, że chce AoA tylko, że można byłoby coś wrzucić ''bo film''. Chociażby ''Rise of Apocalypse'' choć nie wiem jak z jakością tego komiksu. Nie walczę o to.

No i widzisz wyskakujesz z czymś, do czego nawet nie masz przekonania. Później robi się z tego niepotrzebny mętlik, który generuje dalsze niepotrzebne kłótnie, bo ktoś twoją wypowiedź opacznie zrozumiał i zaczyna forsować swoje "propozycje".

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #559 dnia: Lipiec 21, 2014, 12:07:06 am »
Cytuj
No i widzisz wyskakujesz z czymś, do czego nawet nie masz przekonania.

Myślałem, że forum jest od rzucania swoich nawet najluźniejszych propozycji (co zresztą inni też czynią) a dopiero w innym, dedykowanym wątku czy ankiecie zostanie ustalona oficjalna lista

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #560 dnia: Lipiec 21, 2014, 12:18:51 am »
Myślałem, że forum jest od rzucania swoich nawet najluźniejszych propozycji (co zresztą inni też czynią) a dopiero w innym, dedykowanym wątku czy ankiecie zostanie ustalona oficjalna lista

Ale ja tutaj nie mam na myśli konkretnie ciebie, tylko sytuację, która się tu dzieje. A twoja wypowiedź o AoA posłużyła mi akurat za przykład, bo sam ją źle zrozumiałem.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #561 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:45:26 am »

Niemal dograną listę 60 naszych propozycji masz na poprzedniej stronie oraz na stronie 29.

dzieki za odpowiedz. mam za malo czasu zeby ogarnac te dyskusje ale ta lista wydaje sie spoko.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #562 dnia: Lipiec 21, 2014, 05:48:49 am »
Zapominamy tutaj o jednym: oczekiwaniach tych tzw. zwykłych śmiertelników/czytelnikach WKKM, którzy nie znają szerzej Marvela. Jeżeli "ludzie są ciekawi o co chodzi z tym Howardem" to trzeba to uszanować, jeżeli ludzie chcą "starego bezmózgiego Hulka" to trzeba to uszanować,

Akurat zwykli śmiertelnicy bądź czytelnicy, którzy szerzej nie znają Marvela, najprawdopodobniej w życiu nie słyszeli imienia Howard The Duck. A jak słyszeli, to powiązali do z Kaczorem Donaldem, a nie Marvelem. To postać, o której istnieniu wie bardziej zaawansowany user, zwykły zjadacz chleba zapewne zareaguje krytycznie w stosunku do oczekiwanego komiksu superhero.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #563 dnia: Lipiec 21, 2014, 07:05:48 am »
To postać, o której istnieniu wie bardziej zaawansowany user, zwykły zjadacz chleba zapewne zareaguje krytycznie w stosunku do oczekiwanego komiksu superhero.

Mniej więcej to samo napisałem dwa dni temu. Tu jednak każdy ma coś do napisania, ale nikt nie ma czasu czytać.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #564 dnia: Lipiec 21, 2014, 07:43:52 am »
Tak, to prawda. Niestety, wracający z urlopów mają do do siebie, że w krótkim czasie muszą przyswoić ogromną liczbę wpisów i zdarza się, że coś przegapią albo źle zinterpretują. Przepraszam.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #565 dnia: Lipiec 21, 2014, 07:45:29 am »
ale też zauważ N.N. że z braku tak zwanych "lajków" czy innych przycisków "zgadzam się" jedyny sposób by pokazać,że myśli się tak samo jak Ty to napisać to samo co Ty....

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #566 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:06:34 am »
ale też zauważ N.N. że z braku tak zwanych "lajków" czy innych przycisków "zgadzam się" jedyny sposób by pokazać,że myśli się tak samo jak Ty to napisać to samo co Ty....
Fakt, system reputacji by się przydał. Dobrze to funkcjonuje na innych forach.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #567 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:21:15 am »
ale też zauważ N.N. że z braku tak zwanych "lajków" czy innych przycisków "zgadzam się" jedyny sposób by pokazać,że myśli się tak samo jak Ty to napisać to samo co Ty....
To naprawdę dobry argument.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #568 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:30:37 am »
Akurat zwykli śmiertelnicy bądź czytelnicy, którzy szerzej nie znają Marvela, najprawdopodobniej w życiu nie słyszeli imienia Howard The Duck. A jak słyszeli, to powiązali do z Kaczorem Donaldem, a nie Marvelem. To postać, o której istnieniu wie bardziej zaawansowany user, zwykły zjadacz chleba zapewne zareaguje krytycznie w stosunku do oczekiwanego komiksu superhero.

"bo ludzie są ciekawi o co chodzi z tym Howardem" - taką adnotacje obok tego tytułu dodał Anion na swojej liście. Kto jak kto, ale on jako prowadzący funpage chyba musi mieć jakieś większe pojęcie czego ci zwykli czytelnicy oczekują.

Offline Nitka

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.6
« Odpowiedź #569 dnia: Lipiec 21, 2014, 08:46:23 am »
 Zastanawia mnie jedno - czy ktoś zamierza wziąć sugestie odnośnie tytułów osób z Avalonu? Odnoszę wrażenie, że post kolegi z redakcji przepadł bez wieści. Może przypomnę:
 

 1. Najlepiej by było jakbyśmy jak naszybciej skupili się na usunięciu Astonishing Thora + Venoma z obecnej 60 na jakieś tomy z petycji (np. wspomniane Avengers Forever), a później zajęli się resztą.
 2. Pewnym problemem jest wydłużenie kolekcji do 100 tomów, a nie 120, bo nie wiadomo, czy H chce wydać je zgodnie z UK. Dlatego moim zdaniem warto przygotować trzy listy:
 - 40 tomów z 60tki ustalonej przez H, które chcemy;
 - 40 tomów które chcemy, uwzględniając nasze propozycje;
 - 20 tomów zapasowych, uwzględniających nasze propozycje;
 Jak to zrobić? Jak proponował u nas Archie, utworzyć odpowiednie tematy na obu forach i pozwolić ludziom przez jakiś okres czasu wpisać te swoje listy, a później to połączyć. Później może jakaś petycja z już opracowanymi na podstawie propozycji listami, by mieć więcej głosów poparcia. ALBO jeżeli chodzi o listy 2 i 3, uznałbym je za listę Anionorodnika (patrz punkt niżej), a podzielilibyśmy ją już podobnie jak pierwszą, przy głosowaniu ludzi.
 3. Gdybyśmy Haszet przedstawiali tylko listę Anionorodnika, co również jest bardzo dobrym pomysłem, trzeba by było ją jako petycję/ ankietę przez sporą liczbę osób zatwierdzić. ALE, uwzględniłbym poniższe zmiany:
 - nie usuwałbym Howarda
 - X-Men in the shadow of Sauron ---> X-Men Torn
 - Battle Scars zamiast na Punishera ----> Thunderbolts: Caged Angels
 - Deathlock zamiast na Black Widow -----> Iron Fist: Seven Capital Citys of Heaven
 - Inhumans zamiast na X-Statix -----> X-Men Unstoppable
 - Marvel Horror -----> cokolwiek z powyższych propozycji, albo Daredevil Man Without Fear
 
 

Teraz chciałam się zapytać, co sądzą o proponowanych zmianach eksperci z Gildii? Przez wiele postów przewijał się wątek, że Avalon nie jest skory do współpracy/zero odzewu z ich strony itp. Ktoś się od nich odezwał i co? Nic?
 
Jeśli chodzi o komiksy, to jestem totalnie zielona. Swoją wiedzę nt. interesujących mnie bohaterów czerpię tylko z WKKM i z Internetu (jak mam czas, bo nauka… praca… inne rozrywki dnia codziennego…). Z ekscytacją czekam na kolejne zapowiedzi (nie kupuję wszystkiego jak leci) i informacje odnośnie OSTATECZNEJ listy tytułów proponowanych przez ekspertów. Mam tylko nadzieję, że sugestie innego grona ekspertów zostaną wzięte pod uwagę w liście wysłanej do Hachette.
 

 

anything