trawa

Autor Wątek: Nowe czasopismo komiksowe  (Przeczytany 8817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KOMIX

Nowe czasopismo komiksowe
« dnia: Lipiec 30, 2014, 12:26:50 pm »
Witam, zamierzam stworzyć czasopismo komiksowe, w którym nie będzie komiksów typu batman, supermen, czy inne mangi.
Autorzy polscy, scenariusze polskie - rysownicy młodzi pełni zapału i pomysłów. Pytanie czy jest zapotrzebowanie na taki komiks.
Czy żyją jeszcze wśród nas prawdziwi miłośnicy tej sztuki, którzy kupiliby czasopismo.
Dzięki takiej formie , mogliby zaprezentować się twórcy młodzi, zdolni, ale nie mający szans przebić się przez gąszcz zagranicznej papki, zalewającej półki.
Poddaje pod osąd pomysł szacownemu gronu forumowiczów Gildii.

Ryszard-KOMIX

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2014, 12:30:25 pm »
Witam, zamierzam stworzyć czasopismo komiksowe, w którym nie będzie komiksów typu batman, supermen, czy inne mangi.
Autorzy polscy, scenariusze polskie - rysownicy młodzi pełni zapału i pomysłów. Pytanie czy jest zapotrzebowanie na taki komiks.
Czy żyją jeszcze wśród nas prawdziwi miłośnicy tej sztuki, którzy kupiliby czasopismo.
Dzięki takiej formie , mogliby zaprezentować się twórcy młodzi, zdolni, ale nie mający szans przebić się przez gąszcz zagranicznej papki, zalewającej półki.
Poddaje pod osąd pomysł szacownemu gronu forumowiczów Gildii.

Ryszard-KOMIX

a tak z czystej ciekawości. Znasz jakieś podobne tytuły "czasopism" komiksowych w tym stylu?

bo z treści prawie wynika "chciałbym zrobić coś takiego, czego w Polsce jeszcze nie było".

i wygląda jakbyś nie do końca miał świadomość co się w Polsce z takim komiksem "autorskim" tak naprawde dzieje.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline KOMIX

Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2014, 12:43:01 pm »
A wiec , pytanie za pytanie,
Czy sa tu rysownicy , którzy chcieliby wydać swoje prace, a nie trzymać w szufladzie?
ja nie chcę od Pana X - jego komiksu i go wydac, chcę stworzyć czasopismo gdzie po latach pojawią się rózni autorzy prezentujący swoje prace w odcinkach , w krótkiej formie, dłuższej.
Masz na rynku czasopismo gdzie pojawiają się rózni autorzy?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:00:11 pm »
Wspaniały pomysł! W tych polskich wydawnictwach zawsze przeszkadzało mi to, że tam są same rzeczy typu batman, superman czy inne mangi. Widzę, że szykuje się rewolucja.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:17:41 pm »
Ale ten Batman w ostatnim Profanum był naprawdę niezły

Offline adro

Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:17:57 pm »
papka zalewajaca rynek, superman, batman, manga w polskich magazynach komiksowych hmmm
Pewnie pojawia sie w tym temacie ludzie, ktorzy wydaja badz wydawali komiksy krajowych tworcow wiec moze cos Ci podpowiedza.
Na pewno nie bedzie latwo, musisz miec spora doze samozaparcia i dysponowac konkretna gotowka. Na razie zorientuj sie co i jak, a potem mozesz pomyslec nad wlasnym magazynem komiksowym. Musisz tez nastawic sie na to, ze raczej nie bedzie to zbyt dochodowa dzialalnosc. Do odwaznych swiat nalezy :razz:
pzdr
PS Mam nadzieje, ze ten temat to nie jest jakis zart  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:21:00 pm »
A wiec , pytanie za pytanie,
Czy sa tu rysownicy , którzy chcieliby wydać swoje prace, a nie trzymać w szufladzie?
ja nie chcę od Pana X - jego komiksu i go wydac, chcę stworzyć czasopismo gdzie po latach pojawią się rózni autorzy prezentujący swoje prace w odcinkach , w krótkiej formie, dłuższej.
Masz na rynku czasopismo gdzie pojawiają się rózni autorzy?

Tak. Mam. Nawet sam jestem jednym z redaktorów czegoś takiego.

i znam też inne tytuły, które się ukazują lub ukazywały.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline KOMIX

Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:34:44 pm »
co do BICEPS- ładne rysunki, ale z całym szacunkiem gdzie to można dostać- zapewne tylko w necie?
Ja myślę o czasopiśmie , które można wziąć do ręki i przewracać kartki, bo internet jest fajny, ale ... co tu mówić książka przemawia do mnie bardziej.
Może poproszę o kilka cennych uwag na temat , wydawania czasopisma w formie papierowej, ogólny obraz sobie naszkicowałem , wiem co chciałbym , żeby się znalazło w środku, ale czasem wizja mocno odstaje od rzeczywistości.

Do ADRO - dlaczego uważasz że to żart- mysle o tym bardzo poważnie- wiem że może i jest tego trochę n rynku, ale prawdziwych fanów komiksu, pomysł ten powinien raczej ucieszyć niż zmartwić.

PS czy za każdym razem musze wpisywać te literki - weryfikację??

 

N.N.

  • Gość
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:41:45 pm »
Ja myślę o czasopiśmie , które można wziąć do ręki i przewracać kartki, bo internet jest fajny, ale ... co tu mówić książka przemawia do mnie bardziej.


Ciekawe, ciekawe.
A czy mógłbyś zdradzić jakieś bliższe szczegóły? Przede wszystkim, jak będziesz to dystrybuował, skoro zapewniasz każdemu dostęp i możliwość przekartkowania.
W drugim rzędzie: jakie komiksy chcesz drukować w środku. Czy już z kimś współpracujesz? Czy masz na oku jakichś twórców, z którymi chciałbyś współpracować.
I dalej: jaka objętość? Kolorowe czy czarno-białe? W jakim formacie?

fragsel

  • Gość
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:42:09 pm »
tylko przez kilka pierwszych postów. potem już nie ma weryfikacji

a co do pomysłu: wszyscy podchodzą sceptycznie, bo znają doskonale realia. nie chcą Cię zniechęcić, chcą Ci pomóc uniknąć rozczarowania i potencjalnej wtopy finansowej, bo wygląda to jakbyś to wymyślił z 5 minut temu i działał na bazie huraoptymizmu bez rozeznania rynku (bo nawet nie wiesz jak on wygląda a twierdzisz, że masz coś, czego nie ma nikt inny)

Offline Garf

Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:43:46 pm »
co do BICEPS- ładne rysunki, ale z całym szacunkiem gdzie to można dostać- zapewne tylko w necie?
Ja myślę o czasopiśmie , które można wziąć do ręki i przewracać kartki, bo internet jest fajny, ale ... co tu mówić książka przemawia do mnie bardziej.

"Biceps" jest jak najbardziej papierowy i dostępny w sklepach komiksowych (dokładna lista: http://biceps-zin.blogspot.com/ ).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

N.N.

  • Gość
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:44:36 pm »
- dlaczego uważasz że to żart- ?

 

Może to dlatego, że na stronie glównej przy nazwie tematu wy świetla się uśmieszek / LOL / Smiley o taki: :smile: , a właściwie taki: :lol: , tyle że się nie rozdziawia.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:47:05 pm »
mysle o tym bardzo poważnie- wiem że może i jest tego trochę n rynku, ale prawdziwych fanów komiksu, pomysł ten powinien raczej ucieszyć niż zmartwić.

Chłopie, jeśli myślisz o tym na poważnie, to weź przynajmniej włóż w to tyle wysiłku, że sprawdzisz, czy takie rzeczy są już na rynku. Co do dostępności "Bicepsa" - wejdź na np. sklep gildii.pl, wpisz "biceps" i przekonasz się, czy jest dostępnyw papierowej formie.
Piszesz, że podchodzisz poważnie, a na razie wygląda to mocno niepoważnie. "Z całym szacunkiem".

Offline KOMIX

Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:56:57 pm »
Dyskutujemy poważnie, a ciagle dostaje wkręty w stylu "weź zobacz, , niepoważny, huraoptymizm, 5 min. myslałes o tym"
idę do sklepu, Ty tez podejdz do jakiegolwiek sklepu : empik czy co tam wolisz i pokaż mi BICEPS, że się tak do niego odniosę, i widzisz gdzies na półce??
W internecie "wejdź na strone i się przekonaj" - rada godna myśliciela, - nie o taką dyskusje mi chodzi- jeśli ktoś jest przekonany , że w internecie jest wszystko - to niech tak uważa, mi nic do tego,

mam krąg rysowników , którzy nie mogą się przebic ,

Widze że większość z WAS " z całym szacunkiem" woli zagryźć nić wyciągnąć ręke" - nawet na forum komiksowym... żal

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowe czasopismo komiksowe
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:57:26 pm »
Dobra Panowie.
Spokojnie, bo zaczyna się prawie "szczucie młodego"
Jakkolwiek wynika to z mojego dotychczasowego tonu - jak najbardziej kibicuje inicjatywie, tylko faktycznie chciałem zwrócić uwagę, że ton postu sugeruje, że nic w Polsce papierowego nie ma (z wychodzących aktualnie: 1 zine, Biceps, Mydło, Profanum, Strefa Komiksu czy ostatnio Smash!)

Nakłady wszystkich nie są za duże (wyłącznie Smash może poszczycić się jeżeli dobrze pamiętam nakładem 2.000), więc interesu życia się na tym nie zrobi, ale miejsce dla czegoś nowego zawsze jest.
I pomimo tonów jakie się pojawiły pod tym wątkiem mnóstwo osób Ci tutaj pomoże i doradzi. Ale wszyscy faktycznie oczekują treściwej rozmowy i przynajmniej delikatnego rozeznania rynku)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....