Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 271242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 06, 2014, 12:55:38 pm »

Jeśli zacznie się już trzodzić i pisać do nich, że i my, na polskiej ziemi, jesteśmy zainteresowaniu tymi tytułami, to może (i piszę tu: może) takie info dotrze do głównej siedziby firmy gdzie powiedzą: Jednak to strzał w dziesiątkę. Eksplorujemy inne rynki!


O, dobry pomysł. Myślę, że warto napisać także bezpośrednio do centrali, co ja również dziś uczynię. Na wypadek, gdyby w polskim oddziale siedziały mało biznesowo zorientowane osoby ;)

Offline wasilmw

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 06, 2014, 02:47:41 pm »
Również postanowiłem napisać do centrali z prośbą o wydanie tej kolekcji w Polsce.


Wcześniej prenumerowałem krótką dystybucję Kolekcji Figur Szachowych DC właśnie z tego wydawnictwa i naprawdę liczę, że zarówno ten tytuł, jak i DC Graphic Novel Collection zagoszczą w naszych domach w rodzimym języku :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 02:57:33 pm wysłana przez wasilmw »

Offline Tai

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:17:41 pm »
Najlepiej jakby na razie poczekać jak ta kolekcja rozwinie się w Niemczech. Jeśli wersja testowa padnie to nawet nie ma co liczyć na nią w Polsce. Coś mi się kojarzy, że gdzieś już podobna kolekcja z komiksami DC była i nie dała rady. Nie pamiętam tylko kto ją wydawał.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:25:54 pm »
Najlepiej jakby na razie poczekać jak ta kolekcja rozwinie się w Niemczech. Jeśli wersja testowa padnie to nawet nie ma co liczyć na nią w Polsce. Coś mi się kojarzy, że gdzieś już podobna kolekcja z komiksami DC była i nie dała rady. Nie pamiętam tylko kto ją wydawał.

To chyba była jakaś specjalna edycja trade'ów na rynek brytyjski, czy coś. Jeśli się nie mylę to była o tym mowa, w którymś z wcześniejszych wątków o WKKM. Jak dla mnie, to po namyśle, rzeczywiście nie ma co oglądać się na Germanów, tylko zacząć już dawać znać wydawcy, że u nas jest zapotrzebowanie na taką kolekcję, bo u nas, jakby nie patrzeć, ma większe szanse się przyjąć niż u nich.

Offline vision2001

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:29:27 pm »
Jak dla mnie, to po namyśle, rzeczywiście nie ma co oglądać się na Germanów, tylko zacząć już dawać znać wydawcy, że u nas jest zapotrzebowanie na taką kolekcję, bo u nas, jakby nie patrzeć, ma większe szanse się przyjąć niż u nich.
:) Wydaje mi się, że masz rację :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mack3

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:30:53 pm »
Najlepiej jakby na razie poczekać jak ta kolekcja rozwinie się w Niemczech. Jeśli wersja testowa padnie to nawet nie ma co liczyć na nią w Polsce. Coś mi się kojarzy, że gdzieś już podobna kolekcja z komiksami DC była i nie dała rady. Nie pamiętam tylko kto ją wydawał.
Tura próbna już się zakończyła (po 5 tomach) i teraz czekają na wydanie właściwe. Podobno było takie zainteresowanie, że nie wszyscy, którzy zaprenumerowali dostali sowje tomy :smile:

Offline Tai

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 06, 2014, 03:43:43 pm »
Tura próbna już się zakończyła (po 5 tomach) i teraz czekają na wydanie właściwe. Podobno było takie zainteresowanie, że nie wszyscy, którzy zaprenumerowali dostali sowje tomy :smile:

To skoro test się skończył i było tak wielkie zainteresowanie to faktycznie nie ma na co czekać.
 Takiej kolekcji u nas brak. Żaden wydawca nie kwapi się, by wydać coś starszego z trykociarzami z DC, chyba że jest to Batman. Oby tylko nie ucierpiało na tym Nowe DC od Egmontu.

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 06, 2014, 04:15:42 pm »
Dziś wieczorem będę miał chyba trochę czasu i spróbuję się przekopać przez ten wątek z niemieckiego forum i wygrzebać co ważniejsze informacje o kolekcji.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline adro

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:09:48 pm »
Ja tak jak Garf mam nadzieje, ze kolekcja dc wychodzilaby obok tytulow serwowanych przed egmont czy muche. Mysle, ze na dzien dzisiejszy kazdy znajdzie sobie miejsce na naszym ryneczku. :razz:
Mozna wyslac do Eaglemoss wiadomosc, ze polscy czytelnicy komiksow z checia powitaliby w polskich kioskach kolekcje dc. Moze centrala puscilaby u nas jakies tomy testowe. W zaleznosci od ich sprzedazy firma podjelaby ostateczne decyzje.
Ciekawe kiedy kolekcja wystartuje u Niemcow i czy w ogole eaglemoss chce wydawac dgnc w innych krajach(oby tak)
Kurcze fajnie byloby, gdyby kolekcja zawitala do nas jeszcze w tym roku :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:48:10 pm »
Ja tak jak Garf mam nadzieje, ze kolekcja dc wychodzilaby obok tytulow serwowanych przed egmont czy muche. Mysle, ze na dzien dzisiejszy kazdy znajdzie sobie miejsce na naszym ryneczku. :razz:

No ale na pewno w przypadku startu takiej kolekcji na naszym rynku, gdzie kolejne tomy będą ujawniane na 2-3 miesiące przed ukazaniem się, Egmont, czy Mucha nie będą ryzykowały z kupnem licencji na komiks z Batmanem, który za chwilę może wyjść w ramach tej kolekcji. Trochę szkoda, tym bardziej, że Mucha wydaje ciekawe Batmany sprzed New 52, a i Egmont od przyszłego roku miał chętniej po nie sięgać.

A patrząc na pierwsze tomy tej kolekcji, na razie są to w miarę świeże komiksy, z okolic 2000 roku - żadne absolutne klasyki typu Zabójczy żart, ani nowości z New 52.

Lokus

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:49:49 pm »
Gdyby ta kolekcja wystartowała w Polsce, to Egmont i Mucha po prostu MUSIAŁYBY sięgać częściej po Image i mniejsze wydawnictwa z USA. Dla mnie bomba ;)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:20:20 pm »
Gdyby ta kolekcja wystartowała w Polsce, to Egmont i Mucha po prostu MUSIAŁYBY sięgać częściej po Image i mniejsze wydawnictwa z USA. Dla mnie bomba ;)

I to jest to!!! Mój portfel by odetchnął, raz na 2, 3 miesiące jakiś integralik Yensa albo innego uznanego frankofona i tak samo po tomie takiej Sagi albo Lazarusa. A WKKM i DCGNC na bierząco co dwa tygodnie :D

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 06, 2014, 08:14:01 pm »
Oto wiadomości o kolekcji wygrzebane na niemieckim forum panini.de (niemiecki nie jest moim pierwszym językiem obcym, więc nie gwarantuję stuprocentowej dokładności):

Najwyraźniej dostawcą komiksów do WKKDC jest, podobnie jak w WKKM, firma Panini.

Niektóre zachowania fanów komiksu są chyba ponadnarodowe, bo trafiam na posty w stylu "Na kiosku na dworcu w Gelsenkirchen nie mają", "Kiedy ta prenumerata wreszcie dojdzie?" albo "To zróbmy może petycję o wydanie u nas MMH albo przedłużenie WKKM" (Niemcy jeszcze nie wiedzą, czy Hachette przedłuży im kolekcję  :badgrin: ). 

W każdym tomie zamieszczony jest dodatkowo przedruk jakiejś klasycznej historii ze Złotej albo Srebrnej Ery (debiuty postaci itp. - trochę jak w kolekcji MMH).

Pierwszy numer opakowano w zasadzie identycznie jak pierwszy numer WKKM: tekturka, folia, dodatek promocyjny. Zdjęcie.

Na odwrocie tekturki i w dodatku promocyjnym jest parę informacji: w kolekcji nie będzie historii dłuższych niż dwutomowe; twórcy, których dzieła znajdą się w kolekcji to m. in.: Jim Lee, George Perez, John Byrne, Geoff Johns, Grant Morrison i Denny O'Neil; numery będą zawierać, jak w WKKM, m. in. krótkie wprowadzenie do komiksu ze streszczeniem przeszłych wydarzeń oraz sylwetki scenarzystów i rysowników. Tył tekturki.

Strony z dodatku promocyjnego z okładkami kolejnych tomów (w tym 6. i 7.)

Inne strony z dodatku promocyjnego prezentują oryginalne okładki paru historii - czyżby miałyby się znaleźć w dalszej części kolekcji?

Ciąg dalszy dodatku: prezentacje bohaterów DC (żadnych rewelacji, ale potwierdza to chyba obecność tych postaci w kolekcji) i krótka notka o tym, czym będą się charakteryzować dodawane do albumów starsze historie (znowu okładki!).

Pierwszy tom "na żywo": przód, tył, strona tytułowa, grzbiet. Porównanie wielkości WKKM i WKKDC. Okładki WKKDC błyszczą! (Oooh... Shiny!  :biggrin: ) Podobno WKKDC jest drukowana na nieco grubszym papierze niż WKKM (ewentualnie to okładki są grubsze - nie zrozumiałem do końca tej wypowiedzi).

Prenumeratorzy dostali ankiety z pytaniem, którymi superbohaterami najbardziej się interesują (można zaznaczyć więcej niż 1). Do wyboru: Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Justice League, Teen Titans, Green Arrow i Swamp Thing. Z ankiety wynika także, że Eaglemoss, w przeciwieństwie do Hachette, może wzbogacić kolekcję o wydania specjalne. Wydawnictwo pyta, co czytelnicy chcieliby zobaczyć w takich wydaniach: przedruki klasycznych numerów z tabliczkami z okładką (coś jak prezenty dla prenumeratorów), wersje "Ultimate" kolekcji (pewnie jakieś grube albo wzbogacone ekstradodatkami dodatkowe tomy poza podstawową numeracją), figurki kolekcjonerskie, powieści graficzne z holograficznymi okładkami  :roll: , wydania w powiększonym formacie, wydania specjalne z dołączonym DVD/Blu-Ray.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzieli (ja na przykład nie wiedziałem :smile: ): grafika na grzbiecie pochodzi z okładek serii "Justice" Rossa, Kruegera i Braithwaite'a.

O kolekcji Niemcy wiedzą od maja. Obecna wersja kolekcji jest testowa i rozprowadzana w wybranych częściach Niemiec. W razie pomyślnego wyniku, regularna seria ma wystartować na terenie całego kraju jeszcze w tym roku. Popyt na prenumeratę był tak duży, że aż opóźniła się wysyłka części tomów, a Eaglemoss dodrukowuje tomy na zamówienia numerów archiwalnych, więc chyba się uda.  :smile:

Zdjęcia pierwszej przesyłki z prenumeraty (tomy 1 i 2).

Dokładniejszy opis zawartości tomów 3 ("Last Son of Krypton") i 4 ("JLA: Tower of Babel") (mogłem coś pomieszać, bo słabo się znam na DC):

Tom 3: 5 zeszytów wydania oryginalnego, Superman Annual #13 (Chris Kent), 6 bonusowych stron z Action Comics Annual #11, Superman #1; okładki (nie wszystkie), przedmowa, biografie, streszczenie poprzednich wydarzeń.

Tom 4: 4 zeszyty wydania oryginalnego, JLA Secret Files #3 dziejący się między 2 a 3 zeszytem głównej serii, The Brave and The Bold #28 (debiut Ligi), okładki zbiorczo na jednej stronie (nie wszystkie); przedmowy, biografie, streszczenia jak wyżej.

W biografiach i streszczeniach w tomie 2 ("Hush" cz. 2), które umieszczono przed komiksem, zaspojlerowano streszczenie właśnie tego tomu.  :roll: :biggrin: Zdaje się, że w "Hush" to psuje efekt ujawnienia tożsamości bohatera, prawda?

Ulotka z tomu 4. pokazująca, jakie klasyczne historie zostaną dodane do numerów 5 i 6.

Najwyraźniej cena WKKDC jest chyba taka sama jak niemiecka cena WKKM.

Na tej stronie znaleźć można dokładny (i bardziej fachowy niż mój  :smile: ) opis zawartości poszczególnych tomów kolekcji. Jakiś chyba ichni Anionorodnik to powstawiał.  :smile:

Podobno w tekstach od redakcji Eaglemoss nadużywa się trochę określenia "powieść graficzna".

Grzbiety pierwszych pięciu tomów. Każdy grzbiet ma jeszcze ma oprócz tytułu logo głównego bohatera na samym dole. (Moim zdaniem niepotrzebnie. Trochę psuje panoramę  :doubt: ).

Uff... No i to już chyba tyle. Ale się rozpisałem! Ogólnie rzecz biorąc, jakość wydania kolekcji jest oceniana pochlebnie. Vielen Dank für panini.de:smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 11:46:45 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:04:03 pm »
Oto wiadomości o kolekcji wygrzebane na niemieckim forum panini.de

Dzięki Graf! Sporo ciekawostek, a z każdą kolejną coraz bardziej pragnę tej kolekcji!

Offline adro

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:36:43 pm »
No zapowiada sie swietna kolekcja.
Hehehe, dobre z tymi postami Niemcow, wszedzie ludziska sa takie same  :lol: :razz:
No nic trzeba byc dobrej mysli i czekac na jakies info z polskiego oddzialu eaglemoss.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!