Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 271236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 07, 2014, 08:25:28 am »
No ale na pewno w przypadku startu takiej kolekcji na naszym rynku, gdzie kolejne tomy będą ujawniane na 2-3 miesiące przed ukazaniem się, Egmont, czy Mucha nie będą ryzykowały z kupnem licencji na komiks z Batmanem, który za chwilę może wyjść w ramach tej kolekcji. Trochę szkoda, tym bardziej, że Mucha wydaje ciekawe Batmany sprzed New 52, a i Egmont od przyszłego roku miał chętniej po nie sięgać.

A patrząc na pierwsze tomy tej kolekcji, na razie są to w miarę świeże komiksy, z okolic 2000 roku - żadne absolutne klasyki typu Zabójczy żart, ani nowości z New 52.

Cytuję akurat ten post, ale chciałbym odnieść się ogólnie do obaw o kondycję Egmontu. Ja myślę, że nie ma się czego obawiać - zdrowa konkurencja jeszcze nigdy nikomu na rynku nie zaszkodziła. Egmont przecież może partycypować w przedsięwzięciu, tak jak Mucha partycypuje w WKKM. Może też obniżyć swoje ceny, albo skupić się na innych wydawnictwach, tak jak to już tutaj sugerowano. Wreszcie - mniemam, że w ramach kolekcji nie pojawi się New DC, tak jak w WKKM nie ma Marvel Now, więc obie linie wydawnicze mogą spokojnie funkcjonować równolegle. A to, co piszesz ramirez82, o Batmanie może akurat wyjść na dobre, bo np. ja mam już przesyt tego całego Batmana. Uniwersum DC to nie tylko Batman i miło byłoby zobaczyć trochę urozmaicenia, np. w ramach tej kolekcji (chociaż zdaję sobie sprawę, że i tam Batmana będzie sporo).

A maili oczywiście zapomniałem wczoraj wysłać :sad: Ale dziś się poprawię już na pewno, wklepane w kalendarz :wink:

Offline vision2001

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 07, 2014, 08:53:04 am »

Oto wiadomości o kolekcji wygrzebane na niemieckim forum panini.de
Ogromne dzięki za poświęcony wkład z zaprezentowaniem tych danych.
Mam nadzieję, że polskie wydanie ;) będzie lepiej dopracowane i nie pojawią się babeole jak "ucięcie" fragmentu grafiki między tomem 2 a 3 :)
Gdyby ta kolekcja wystartowała w Polsce, to Egmont i Mucha po prostu MUSIAŁYBY sięgać częściej po Image i mniejsze wydawnictwa z USA. Dla mnie bomba
Dla mnie też bomba :)
Egmont przecież może partycypować w przedsięwzięciu, tak jak Mucha partycypuje w WKKM.
Egmont na to pewnie nie pójdzie, ale za polską edycją tej kolekcji powinny stać osoby, które chociaż trochę liznęły komiksów (może właśnie też Mucha?)
ja mam już przesyt tego całego Batmana. Uniwersum DC to nie tylko Batman i miło byłoby zobaczyć trochę urozmaicenia
Z tego co widać będzie tam dużo urozmaicenia i smaczków. DCU nie składa się z samego Batmana, ale i jak wielu zauważyło odnośnie New52 jest wiele barwnych postaci, które jeszcze nie zagościły u nas, a powinny.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 07, 2014, 10:08:43 am »
Ciekawe czy te wszystkie bajery-lasery, które opisał Garf, będą i u nas jak już Eaglemoss zadecyduje się na wydanie tej kolekcji.

Offline Kickass

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:29:59 am »
Walniecie jakąs petycje ....???

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 07, 2014, 01:09:03 pm »
Walniecie jakąs petycje ....???

Się zobaczy, na razie trwa zmasowana "akcja telefoniczna" do wydawnictwa :wink: .

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 07, 2014, 01:25:32 pm »
Ciekawe czy te wszystkie bajery-lasery, które opisał Garf, będą i u nas jak już Eaglemoss zadecyduje się na wydanie tej kolekcji.

Zapewne to, co jest w tomie niemieckim (główny komiks, klasyczna historia, wstęp, dodatki), zostanie także w ewentualnym tomie polskim. Prezenty dla prenumeratorów mogą się zmienić (i niekoniecznie na korzyść, jak pokazuje WKKM).

Jeśli chodzi o wydania specjalne, to w przypadku kolekcji figurek Eaglemoss wypuścił w Polsce do kiosków pierwsze z nich (Spider-Man w czarnym kostiumie), ale chyba nie sprzedało się w wystarczająco dużej ilości, bo potem tylko dodawano do niektórych zwykłych numerów ulotki reklamujące kolejne wydania specjalne, już w j. ang. i do kupienia na stronie wydawnictwa. W wypadku WKKDC ewentualne wydania specjalne mogłyby się moim zdaniem sprzedać lepiej (jakby np. dali w nich jakieś historie za grube na zwykły album + wypasione dodatki).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 07, 2014, 01:36:32 pm »
Właśnie o te skarby dla prenumeratorów mi chodziło, bo to co polskie Hachette przygotowało w porównaniu do zagranicznych oddziałów to jakby nie patrzeć "bida" delikatnie mówiąc. Co do tych wydań specjalnych to też jestem dobrej myśli, szły by jak woda na pustyni.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 07, 2014, 01:49:46 pm »
Żadnych nowych wieści nie przynoszę, ale dostałem wiadomość od Eaglemoss, że na razie nie mają tej kolekcji w planach w PL.  :sad:

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 07, 2014, 02:24:19 pm »
na razie trwa zmasowana "akcja telefoniczna" do wydawnictwa :wink: .

To jest dobry pomysł. Niech wiedzą, że jesteśmy zainteresowani. Sami sobie wywalczmy tę kolekcję. Ja właśnie pozwoliłem sobie po raz drugi zadzwonić z niewinnym pytaniem w stylu: "wyczytałem w necie, że macie wypuścić kolekcję komiksów DC. Kiedy ta kolekcja ma wystartować?"   :roll:

Offline vision2001

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 07, 2014, 04:32:09 pm »
To jest dobry pomysł. Niech wiedzą, że jesteśmy zainteresowani. Sami sobie wywalczmy tę kolekcję. Ja właśnie pozwoliłem sobie po raz drugi zadzwonić z niewinnym pytaniem w stylu: "wyczytałem w necie, że macie wypuścić kolekcję komiksów DC. Kiedy ta kolekcja ma wystartować?"   :roll:
Hehehe - normalnie "zagubiony klient". Wie, że coś gdzieś było, ale co, jak, gdzie i kiedy to chyba tylko wróż Maciej by powiedział. ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 07, 2014, 05:05:51 pm »
Żadnych nowych wieści nie przynoszę, ale dostałem wiadomość od Eaglemoss, że na razie nie mają tej kolekcji w planach w PL.  :sad:

No raczej zdziwiłbym się, gdyby odpowiedzieli coś innego ;-). Kolekcja tak właściwie jeszcze nie weszła dobrze na rynek u szkopów, a nasi już by się na nią rzucili. Nie mniej zmasowany atak telefoniczny armi lekko "zagubionych" zainteresowanych jest jak najbardziej wskazany.

Offline AvengerGT

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 07, 2014, 05:07:24 pm »
Gdyby zdecydowali się wydać taką kolekcję w przyszłym roku, byłoby cudnie. Cieszyłbym się bardziej niż z WKKM.

Żadnych nowych wieści nie przynoszę, ale dostałem wiadomość od Eaglemoss, że na razie nie mają tej kolekcji w planach w PL.  :sad:
Nic a nic mnie to nie dziwi. Parę dni temu dowiedzieliśmy się o tej kolekcji że tak to ujmę, ni z gruchy, ni z pietruchy i chyba byłoby za pięknie (dziwnie wręcz :wink: ) gdybyś otrzymał odpowiedź pozytywną. Mogę poczekać skoro sprawa tego wymaga, a pewne decyzje muszą "dojrzeć".

Wyślę do nich maila, jednak jeszcze nie teraz a za parę dni. Chyba bardziej naturalne będzie, gdy dostaną podobne wiadomości w dłuższej przestrzeni czasu.

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:44:18 pm »
Wydaje mi się, że teraz byłby najwłaściwszy moment na petycję. Rozmiękczyliśmy już ich trochę wstępnymi telefonami i mailami - możemy wytoczyć cięższą artylerię :) Anionorodnik wrzucił info o kolekcji na fanpage WKKM i w parę godzin polubiło to ponad 120 osób, a więc grunt jest już przygotowany. Sądzę, że powinniśmy wykorzystać ten entuzjazm, zanim opadnie (bo w najbliższej przyszłości jakichś dokładniejszych wiadomości o WKKDC raczej nie dostaniemy). Zgromadzilibyśmy z 1000 podpisów, jak w przypadku WKKM, i hajda z petycją do Eaglemoss Polska.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 07, 2014, 10:19:34 pm »
A może lepiej poczekać. Tyle jest teraz tego komiksowego dobra. Kolekcja Marvela za jakiś czas się skończy i wtedy kolekcja DC byłaby ja znalazł.

Offline adro

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 07, 2014, 10:53:36 pm »
Jestem za petycja, trzeba kuc zelazo poki gorace  :razz:
Jak bedziemy zwlekac to sprawa rozejdzie sie po kosciach
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything