trawa

Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 272769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:35:40 am »
Nie, nie wszystkim. Ja się cieszę, że Egmont poszedł mocno w DC i chciałbym aby dokończyli Wonder Woman Azzarello oraz wydali Green Arrowa Lemire.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 25, 2014, 11:30:34 am »
Ja się cieszę, że Egmont poszedł mocno w DC i chciałbym aby dokończyli Wonder Woman Azzarello oraz wydali Green Arrowa Lemire.

Nie jesteś w tym odosobniony.

Offline adro

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 25, 2014, 12:35:25 pm »
no ladnie to wyglada, kurcze eaglemoss moglby oglosic start tej kolekcji w Polsce. To bylby najlepszy prezent gwiazdkowo/noworoczny  :razz: . Naprawde widzac tego lanterna rozmarzylem sie  :biggrin:
pzdr
ps1niby mam jakis tam powiedzmy znajomych w niemczech, ale nie chce im zawracac tylkow jakas tam kolekcja  :lol: :razz:
ps 2 wesolych swiat i wielu komiksow pod choina  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2014, 12:39:00 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Feldkurat

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 27, 2014, 10:40:50 am »
Nie, nie wszystkim. Ja się cieszę, że Egmont poszedł mocno w DC i chciałbym aby dokończyli Wonder Woman Azzarello oraz wydali Green Arrowa Lemire.


DC byłoby przecież w kolekcji Eaglemoss. Także na pewno wszystkim, tylko najwyraźniej nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę :)

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 27, 2014, 11:05:45 am »
DC byłoby przecież w kolekcji Eaglemoss. Także na pewno wszystkim, tylko najwyraźniej nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę :smile:
Ale niezbyt prawdopodobne, żeby w tej kolekcji były DC z New 52 - tak, jak w WKKM nie znajdziemy raczej Marvel NOW!

Tak poza tym, to warunki prenumeraty niemieckiej WKKDC zaznaczają, że co 4 miesiące wychodzić będzie wydanie specjalne w cenie 2 razy większej niż zwykły album (zamawiający może zdecydować, czy chce je otrzymywać w ramach swojej prenumeraty). Fajna sprawa.

Moim zdaniem mniej fajna sprawa: te same warunki wydają się sugerować, że po 8 tomie kolekcja mogłaby przejść na cykl tygodniowy. To już byłoby troszkę za dużo. Mam nadzieję, ze to nie przejdzie (albo ograniczy się tylko do Niemiec). Może to mieć związek z tym, że niemiecka WKKM powoli dobiega 60 tomu, a nie ma na razie wieści o jej przedłużeniu. Eaglemoss chce się chyba wstrzelić w "pustkę" po niej.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 27, 2014, 12:06:04 pm »
Ale niezbyt prawdopodobne, żeby w tej kolekcji były DC z New 52 - tak, jak w WKKM nie znajdziemy raczej Marvel NOW!


W suplemencie WKKM już są rzeczy z Marvel NOW.


Problem polega na tym, że kolekcja w swojej podstawowej formie debiutowała pod koniec 2011, a Marvel NOW jako inicjatywa pojawiło się praktycznie równy rok później. Więc w ogółe byłoby trochę bezsesu uważać, że mogłoby się coś z MN pojawić w podstawce WKKM.


I właśnie przez to New52 nie ma problemów pojawić się w kolekcji DC, bo czemu coś obecne na rynku od połowy 2011 miałoby się nie pojawić w czymś co startuje tu i teraz (zwłaszcza, że WKKM w podstawce dochodzi właśnie do aktualniejszych propozycji, np. Siege).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2014, 12:10:14 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Archie

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 27, 2014, 12:08:48 pm »
Ale niezbyt prawdopodobne, żeby w tej kolekcji były DC z New 52 - tak, jak w WKKM nie znajdziemy raczej Marvel NOW!
Do tego dochodzi fakt, że run Lemire to 3 wydania zbiorcze, a Azzarello to aż 6. Reszta dobrych serii z TN52 też nie zamyka się w jednym wydaniu zbiorczym, a w kilku. Natomiast w tego typu kolekcjach stawia się na różnorodność historii i przekrój postaci. Ja się cieszę z tego, że Egmont wydaje serie, a nie tylko pojedyncze strzały.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 27, 2014, 12:13:02 pm »
Jednak na liście brazylijskiej, stanowiącej na chwilę obecną najpełniejsze źródło naszych informacji o kolekcji, nie ma chyba ani jednej pozycji z New 52. Zresztą nawet gdyby jakiś tom tego typu pojawił się w kolekcji, to raczej - tak jak pisze Archie - na zasadzie pojedynczych wrzutek, a nie - jak u Egmontu - całych serii i runów.

Osobiście wolałbym, żeby kolekcja wyszła ze "starym" DC, a Egmont wydawał dalej New 52  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 27, 2014, 12:33:06 pm »
Jednak na liście brazylijskiej, stanowiącej na chwilę obecną najpełniejsze źródło naszych informacji o kolekcji, nie ma chyba ani jednej pozycji z New 52. Zresztą nawet gdyby jakiś tom tego typu pojawił się w kolekcji, to raczej - tak jak pisze Archie - na zasadzie pojedynczych wrzutek, a nie - jak u Egmontu - całych serii i runów.

Osobiście wolałbym, żeby kolekcja wyszła ze "starym" DC, a Egmont wydawał dalej New 52  :smile:


Z tym nie polemizuję bo też gdybym miał już w ogóle rozpatrywac ewentualny zakup takiej kolekcji to wolałbym żeby była wolna od New52 i trzyma sie to kupy z powodu zamkniecia kolekcji na Flashpoincie (poza tym łatwiej będzie mi wtedy sprzedać resztę ewentualnych dubli żeby mieć na to miejsce, jak robiłem z dublami oryginałów w WKKM, co byłoby o tyle łatwo, że i tak pozbyłem się już jakiś czas temu prawie całego swojego licencyjnego DC).


Poza tym za mało dobrych rzeczy ukazało się w DC od czasu rebootu żeby marnować na to miejsce w kolekcji (tak, odnoszę to też do tych komiksów z New52, które bardzo lubiłem jak Animal Mana, WW do końca Azzarello, GA przez chwilę i Swamp Thing).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2014, 12:36:55 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 27, 2014, 03:13:42 pm »
W suplemencie WKKM już są rzeczy z Marvel NOW.
Nieprawda. W początkowym zestawie najnowszym komiksem było "Siege", a po rozszerzeniu najnowsze są trzy tomy "Avengers Vs. X-Men". Żeby nie było, to jest lista 20 nowości dodanych w suplemencie:

AVENGERS PRIME
SECRET AVENGERS: MISSION TO MARS
THANOS IMPERATIVE
SHADOWLAND
DEADPOOL: WADE WILSON'S WAR
HULK: SCORCHED EARTH
FEAR ITSELF, PART 1
FEAR ITSELF, PART 2
AVENGERS: CHILDREN'S CRUSADE
VENOM BY REMENDER & MOORE
SPIDER-MAN: SPIDER-ISLAND, PART 1
SPIDER-MAN: SPIDER-ISLAND, PART 2
DAREDEVIL: SOUND AND FURY
ULTIMATE SPIDER-MAN: DEATH OF SPIDER-MAN
ULTIMATE COMICS SPIDER-MAN: WHO IS MILES MORALES?
X-MEN: SCHISM
BATTLE SCARS
AVENGERS VS. X-MEN, PART 1
AVENGERS VS. X-MEN, PART 2
AVENGERS VS. X-MEN, PART 3

W WKKM nie ma więc ani jednego albumu z Marvel NOW!. Za to jest ich kilka w kolekcji "Marvel's Mightiest's Heroes".
W WKKDC na bank w końcu pojawią się historie z New52.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2014, 03:29:37 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 27, 2014, 05:08:23 pm »
Nieprawda. W początkowym zestawie najnowszym komiksem było "Siege", a po rozszerzeniu najnowsze są trzy tomy "Avengers Vs. X-Men.


Mea Culpa, nie wiem czemu bułem przekonany, że był tam Hawkeye.
perły przed wieprze

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 27, 2014, 05:25:39 pm »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
perły przed wieprze

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 07, 2015, 10:20:43 am »
Ile tomów to liczy? Bo 1,5€ za każdy tom więcej tylko po to, żeby dostać 3 dodatkowe albumy, to chyba sporo? Ale matematyk ze mnie żaden.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 07, 2015, 11:41:31 am »
Ja to się cieszę, że w WKKDC nie ma nic z Nowego DC (jak narazie) i podobnie z WKKM i tym całym Marvel Now. Obie te inicjatywy to tak naprawdę jedno wielkie G zrobione na siłę, totalnie nie przemyślane i nikomu nie potrzebne. Na palcach jednej ręki można w obu przypadkach policzyć te naprawdę dobre serie, które warte są przeczytania. Imho nie warto sobie zawracać głowy, ani tym bardziej walczyć, o to, żeby Hachette czy Eaglemoss zdecydowali się wydać coś z tego crapu. Tym bardziej biorąc pod uwagę dobór tych "eksluziwow" przygotowanych dla polszy.

 

anything