Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 272767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:14:21 am »
WKKM nigdy nie miało dodruków.

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:36:29 am »
Nakład pierwszej 30 się skończył bo był śmiesznie mały :) Zresztą nadal jest. Na swoje egzemplarze archiwalne czekam już drugi miesiąc bo zabrakło im Avengers Forever i czekają na dostawę.

Offline freshmaker

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:38:10 am »
jako forumowy spec od siedmiu boleści obstawiałem że wkkm dojdzie do 6 - 8 albumów. na to wskazywały doświadczenia mandragory i dobrego komiksu. zaskoczenie jednaj jak najbardziej pozytywne. zastanawia mnie tylko po zakońćzeniu prenumeraty ilu casual readerów wkkm będzie kupowało komiksy w księgarniach.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline radef

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:39:16 am »
Nakład pierwszej 30 się skończył bo był śmiesznie mały :smile: Zresztą nadal jest.
Chyba raczej teraz większy nie jest. Ponieważ w kioskach/Empikach jest mniej egzemplarzy niż jeszcze koło 30 numeru. Podejrzewam, że prenumeratorów też nie ma więcej, ale raczej mniej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:41:56 am »
Nakład pierwszej 30 się skończył bo był śmiesznie mały :smile: Zresztą nadal jest. Na swoje egzemplarze archiwalne czekam już drugi miesiąc bo zabrakło im Avengers Forever i czekają na dostawę.
Lepiej niech ci wyślą zamówienie bez tych brakujących.
Bo się możesz nie doczekać  :biggrin:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:43:03 am »
zastanawia mnie tylko po zakońćzeniu prenumeraty ilu casual readerów wkkm będzie kupowało komiksy w księgarniach.
Obstawiam, że bardzo, bardzo mały odsetek. Patrząc w różne miejsca Internetu odnoszę wrażenie, że casualowi czytelnicy WKKM:
a) nie wiedzą gdzie szukać jakichkolwiek informacji o komiksach
b) nie wiedzą gdzie kupować komiksy (nie wspomnę o kupowaniu poniżej okładkowej)
c) komiksy z okładkową powyżej 4 dych uważają za zdzierstwo
d) traktują WKKM jako kolekcję do zebrania, a nie jako wstęp do komiksowego hobby

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 20, 2015, 11:48:47 am »
WKKM nigdy nie miało dodruków.

Panie Janku - ciągle ma dodruki. Koronnym argumentem była sprawa ze Zmierzchem Mutantów i tym, że cały rzut kioskowy miał skopany grzbiet, ale do prenumeratorów dotarła dobra wersja. Musieli dodrukowywać drugi raz.

@Feldkurat
Raz piszesz na tak, raz na nie a a końcu piszesz, że i tak kupisz wszystko. Dziwny jesteś. :) W każdym razie Francuzom rzucają dużo New 52, co przy ostatniej aktywności Egmontu u nas byłoby złym ruchem. Ale myślę, że nam przypadnie raczej to co dostają Brytyjczycy i/lub Niemcy. W końcu podobnie jest w WKKM, gdzie z edycji brytyjskiej wycięto nam pojedyncze egzemplarze ale ponad 90% się już zgadzało. Najważniejsze jest, byśmy dostali Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i inne nigdy nie drukowane po polsku pozycje.

@Shimue
+10 Jestem takiego samego zdania. Dla tańszych niż konkurencja komiksów zawsze jest miejsce na rynku.

@Blaskowitz
Bo cena powyżej 40 zł za 6 zeszytowy album to naprawdę zdzierstwo. :)

Offline donTomaszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 20, 2015, 11:54:19 am »
Bo cena powyżej 40 zł za 6 zeszytowy album to naprawdę zdzierstwo. :)
Przeliczanie ceny na ilosc stron = Komiksowy Level 01.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:04:20 pm »
@UP
Daj spokój. Jeśli jeden komiks Marvela kosztuje 40 zł a DC okładkowo 75 zł, to coś tu jest nie tak. Bardzo dobrze, że cena realna wynosi już ok 50 zł dla DC Egmontu, ale to i tak jest więcej niż WKKM. I jeśli kogoś nie stać na wszystkie takie pozycje, to już wybór zależy od indywidualnych gustów. Ja bym nie mógł z czystym sercem powiedzieć, że np. Tajne Imperium jest lepsze od Shazama albo na odwrót. Dla mnie ich jakość jest dość podobna. I przy takiej sytuacji, każde parę złotych może przeważyć szalę na korzyść tego czy innego albumu.

Ba - teraz można by już nawet całkowicie zrezygnować i z WKKM, bo nowe Marvel NOW są tańsze o kolejne 10 zł. Ja się bardzo cieszę z tej cenowej konkurencji i z dużego wyboru dla miłośników komiksów. I stanowczo się nie zgadzam z tezami, że WKKDC "popsuła by rynek". Uważam, że jeśli wyjdzie komiksiarzom będzie jeszcze lepiej, bo konkurencja wzrośnie jeszcze bardziej.

Offline dudi1212

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:07:46 pm »
Ale Marvel NOW ma 120 lub 132 (czy 144?) strony za tą cenę.

6 zeszytów powyżej 40 zł to ździerstwo, a zeszyty są po 4 dolce - ok. 15 zł.

W Polsce mamy np. Białego Orła po 10 zł za zeszyt. Czyli 6 x 10 zł = 60 zł. I do tego twarda okładka. I powyżej 40 zł ździerstwo...
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:08:36 pm »
@UP
Daj spokój. Jeśli jeden komiks Marvela kosztuje 40 zł a DC okładkowo 75 zł, to coś tu jest nie tak.

Może to, że komiksy New 52 od Egmontu są grubsze niż Marvel NOW!, a licencje DC - najwyraźniej droższe? Tak tylko dociekam...  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:10:59 pm »
Ba - teraz można by już nawet całkowicie zrezygnować i z WKKM, bo nowe Marvel NOW są tańsze o kolejne 10 zł.
Zrezygnować z klasyków Marvela, bo NOW wychodzi taniej? Mam ochotę Cię z tego forum wykasować.

JanT

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:11:55 pm »
Panie Janku - ciągle ma dodruki. Koronnym argumentem była sprawa ze Zmierzchem Mutantów i tym, że cały rzut kioskowy miał skopany grzbiet, ale do prenumeratorów dotarła dobra wersja. Musieli dodrukowywać drugi raz.
Nie było nigdy dodruków. W 21 tomie były wyrwane strony i wklejone od nowa. A w tomie 65 dorobili tylko grzbiety dobre (dlatego tylko czekali prenumeratorzy - taki żart  :biggrin: ) Zobaczymy czy się pojawią tomy 61-63 których już brakuje bo nakład dużo mniejszy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:14:14 pm »
Może to, że komiksy New 52 od Egmontu są grubsze niż Marvel NOW!, a licencje DC - najwyraźniej droższe? Tak tylko dociekam...  :smile:


Przecież tych zmiennych jest tyle, że nie potrafię zrozumieć skąd taka bezrefleksyjna opinia wobec cen. Równie dobrze powinno się teraz strzelić focha na rodzime wydania Pratchetta dlaczego są tak drogie skoro właśnie startująca kolekcja oferuje je niby taniej.
perły przed wieprze

Offline buczanova

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #404 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:18:29 pm »
O ile nie jestem przeciwnikiem kolekcji komiksów DC, tak nie do końca widzę jej sens. Zakładając że Egmont w następnych latach nadal będzie wydawał New 52 jak i DC Deluxe (a nic nie wskazuje na to, że miałby przestać to robić) to ta kolekcja powoli straci sens, bo większą jej częśc zaczną zajmować duble. No chyba, że trafi ona do kolegów pokroju 8azyliszka, który gdy widzi komiks droższy niż 40 zł to uważa to za zdzierstwo.
Dodatkowo, jak widać, licencje DC wydają się droższe od tych Marvela. Naprawdę nie chce mi się wierzyć, że te komiksy będą u nas się ukazywać w cenie 40 zł.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

 

anything