trawa

Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 270200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokratesik

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #675 dnia: Styczeń 03, 2016, 07:38:30 pm »
No, no czyli, że strrrraszny Egmont wyda to taniej i jeszcze jeden zeszyt dołoży??  :smile:
Od razu dodam, że nie sprawdzałem info @absolutnie, bo mi się nie chce

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #676 dnia: Styczeń 03, 2016, 08:01:39 pm »
To, że Egmont wyda 2 komiksy taniej niż Eaglemoss (S&B i Catwoman), nie zmazuje tego, że wszystkie inne DC wydaje drożej. I muszę przepłacać za Wieczne Zło i Wyzwolonego po 17 zł. Nowa Granica to 100 zł (zamiast 80), Azyl Arkham i Człowiek który się śmiał też wychodzą drożej. To samo z Luthorem, Rokiem Pierwszym, Trójcą (12 zł drożej) itd. Niech po rabatach komiksy Egmont DC objętościowo równe WKKM, kosztują po 40 zł. Wtedy ja nie będę miał do nich pretensji.

Mówicie, że 5 zł więcej za np. Luthora to niedużo. Ale jak się naskłada kilkanaście komiksów w roku i każdy kosztuje po te 5-8-17 zł więcej, to już się robią duże sumy. A przecież w tym roku kupiłem tylko jeden DC Deluxe i 5 albumów z Nowego DC. Plus Sprawiedliwość z Muchy. I jakbym złożył te wszystkie nadpłaty, spokojnie jeden albo dwa dodatkowe komiksy by dało się kupić.

Dlatego ja jestem za filozofią "Najtaniej jak się da" i za konkurencją. Bo jak Eagelmoss wyda polską wersję Kolekcji to Egmont będzie zmuszony zrobić taką obniżkę jak zrobił to z Marvel NOW. I wtedy byśmy mogli dostawać więcej komiksów podobnych Public Enemies. Ja np. mógłbym kupić twen Batman: Rok Pierwszy. Ale czemu nie ma wydania w miękkiej okładce? czemu za jedyne 4 zeszyty muszę płacić 45 zł? Mi twarda okładka w tym przypadku nie jest potrzebna.

Offline absolutnie

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #677 dnia: Styczeń 03, 2016, 08:26:46 pm »
Nowa Granica to 100 zł (zamiast 80), Azyl Arkham i Człowiek który się śmiał też wychodzą drożej.


Mam Nową Granicę po angielsku, ale kupiłem też po polsku - dla dodatków. I teraz czytam od nowa, z odautorskimi przypisami i czuję się tak, jakbym czytał zupełnie inny komiks. Tyle tam jest informacji o tym, co mi umknęło lub czego najzwyczajniej nie wiedziałem. Nie wspominając już o tym, że jest tam dodatkowe 40 stron komiksów, które uzupełniają główną opowieść (np. pojedynek Supermana z Batmanem we właściwej Nowej Granicy tylko wspomniany). Zmierzam do tego, że te 20 złotych więcej warto wydać, jeśli ktoś chce wiedzieć, jak komiks Cooke'a wiąże się z całym uniwersum DC - a w przypisach są tam nie tylko informacje, ale też ilustracje pokazujące, skad wziął on pewne pomysły i inspiracje.
Z Azylem Arkham jest podobnie. Morrison w komentarzach do scenariusza pisze rzeczy wzbogacające lekturę, ale tam są tylko słowa. W Nowej Granicy jest natomiast na bogato.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #678 dnia: Styczeń 03, 2016, 09:04:02 pm »
I można wydać "Człowieka który się śmiał" i "Azyl Arkham" w jednym tomie, żeby nie żyłować czytelników? Można. Egmont na tym polu musi się jeszcze wiele nauczyć.

Co kto lubi. Ja zdecydowanie wolę "Człowiek który się śmiał" w wydaniu Egmontu, z dodatkową historią Brubakera z gościnnym udziałem pierwszego ziemskiego Green Lanterna. Tak samo zresztą z "Azylem Arkham" z wydania Deluxe z dodatkami.

JanT

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #679 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:19:57 pm »
W "Na tropie Catwoman" będzie zeszyt #5 plus stories from DETECTIVE COMICS #759-762 razem 54 strony komiksu :) czego nie będzie w dwóch tomach Catwoman WKKDC  :smile:

Polskie wydanie Nowej Granicy ma też 15 dodatkowych stron głównej historii (z zeszytów wyleciało z braku miejsca) i ich pewnie też nie będzie w WKKDC  :smile:

Offline Motyl

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #680 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:28:03 pm »
Mówicie, że 5 zł więcej za np. Luthora to niedużo. Ale jak się naskłada kilkanaście komiksów w roku i każdy kosztuje po te 5-8-17 zł więcej, to już się robią duże sumy. A przecież w tym roku kupiłem tylko jeden DC Deluxe i 5 albumów z Nowego DC. Plus Sprawiedliwość z Muchy. I jakbym złożył te wszystkie nadpłaty, spokojnie jeden albo dwa dodatkowe komiksy by dało się kupić.

Zmień pracę, weź kredyt, kupuj więcej komiksów niesuperhero. Słyszałem, że w Australii są dobre miejsca pracy dla wielbicieli kolekcji WKKDC, zapewniają bezpłatną opiekę zdrowotną z psychiatrą na czele. Ja bym się nie zastanawiał na twoim miejscu tylko emigrował.

Offline absolutnie

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #681 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:32:40 pm »
stories from DETECTIVE COMICS #759-762


Te akurat są w pierwszym z dwóch tomów w/w kolekcji. Mozna to sprawdzić w podanym przeze mnie wcześniej linku
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #682 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:57:42 pm »

Te akurat są w pierwszym z dwóch tomów w/w kolekcji. Mozna to sprawdzić w podanym przeze mnie wcześniej linku
Faktycznie  :smile: czyli tylko o jeden zeszyt więcej.

Offline adro

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #683 dnia: Styczeń 04, 2016, 04:11:01 pm »
e tam wkkdc zrobi porzadek z tymi wszystkimi,  zlymi egmontami i innymi szkodnikami. Dosc niszczenia polskiego rynku, dosc okradania biednych czytelnikow, co to za porzadki, ze ktos nie moze sobie pozwolic na 100 komiksow miesiecznie  :razz: :lol:
Komiksiarze wszystkich narodow laczcie sie, dosc egmontowych wyzyskiwaczy i skrytych komiksozercow.
Komiksy dla kazdego, wszyscy mamy takie same komiksowe zoladki, oto haslo przewodnie partii i narodu  :biggrin:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #684 dnia: Styczeń 04, 2016, 05:31:43 pm »
Exactly
Zabiją Muchę, zabiją Egmont i wreszcie zapanuje pokój. :)

Offline adro

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #685 dnia: Styczeń 04, 2016, 07:01:23 pm »
i kolekcje obejma rzady komiksowe (dyktatura haszet) po wsze czasy, a Ci zli komiksowi wyzyskiwacze zostana straceni w wieczny niebyt  :razz: :biggrin: :lol:
niech zyje I sekretarz Haszet, Polska Zjednoczona Partia Haszet i PKL (Polski komiksowek ludowy)  :biggrin: :lol: YO
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Corto Maltese

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #686 dnia: Styczeń 04, 2016, 07:36:23 pm »
E tam, nadejdą czasy, gdy narodzi się ruch oporu przeciwko dyktaturze haszetariatu i jak kiedyś "Sprawiedliwość" po 169 zł, tak prawie 500 stron "Solidarności" w podobnej cenie wydawane będzie! Howgh.

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #687 dnia: Styczeń 04, 2016, 07:40:24 pm »
W świetle małej dyskusji o Catwoman nieśmiało przypominam o moim spisie, który staram się w miarę na bieżąco uaktualniać. Po ujawnieniu liczby stron wydania Egmontowskiego ostatecznie zaznaczyłem tomy 29 i 36 WKKDC jako duble, i rację mają przedmówcy: kupno DC Deluxe zdecydowanie bardziej się opłaca. Z dobrą obniżką za sześćdziesiąt parę złotych dostaniemy graphic novel Catwoman: Selina's Big Score, back-upy z Detective Comics #759–762i Catwoman (vol. 3) #1–9 (i to w powiększonym formacie). Z kolei w dwóch tomach WKKDC, jeśli wyjdą, będzie tylko ta graphic novel i Catwoman #1-4, 6-9 (no i dwa zeszyty klasyczne: Batman #1 i 62).

Poza tym, na niemieckim forum panini pojawiły się jakieś plotki o kontynuacji kolekcji po 60. tomie. Częścią 61 ma być jakoby Flashpoint. Ponadto czytelnicy zuważają, że wskazywane jako tom 60 przygody Green Arrowa i Green Lanterna są za grube na jeden numer i dlatego ich kontynuacja mogłaby znaleźć się w drugiej sześćdziesiątce. Na razie jednak są to niepotwierdzone informacje.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #688 dnia: Styczeń 04, 2016, 08:38:13 pm »
@UP
Tak, pamiętałem o tym spisie, ale zapomniałem na której on jest stronie. Dzięki za aktualizację i oryginalne tytuły, bo nie szprecham.

Jeśli centrala Eaglemoss przedłuża Kolekcję w Fatherlandzie to można się tylko cieszyć. Po prostu także w Europie jest popyt na dobre komiksy DC/Marvel w rozsądnej cenie. Bo 13 euro w Niemczech, Francji czy 10 funtów w Wlk. Brytanii to bardzo dobra cena. I znowu - rośnie jeszcze bardziej szansa na polską edycję.

A tomy w edycji francuskiej pokazują jakie jeszcze tomy mogą się ukazać w drugiej 60-tce w Niemczech. Z chęcią bym zobaczył dwutomowy Knightfall, bo niestety nie mam tych TM-Semiców.

Wychodzi na to, że tak jak w pierwszej części WKKM - niemiecki spis zawiera 20 pozycji które już wydano po polsku. Dla mnie rzecz do przeżycia, zwłaszcza, że ja mam tylko 2-3 komiksy na własność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2016, 08:51:59 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #689 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:04:00 pm »
Wychodzi na to, że tak jak w pierwszej części WKKM - niemiecki spis zawiera 20 pozycji które już wydano po polsku. Dla mnie rzecz do przeżycia, zwłaszcza, że ja mam tylko 2-3 komiksy na własność.

Tak w zasadzie to 25 tomów, z potencjałem na 27 (Supergirl i Tower of Babel). Chyba że liczysz dwuczęściowe historie z WKKDC pojedynczo.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything