Autor Wątek: Rafał Ziemkiewicz  (Przeczytany 5370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Giovanii

Rafał Ziemkiewicz
« dnia: Sierpień 20, 2003, 04:55:26 pm »
Co sądzicie to tym pisarzu??Jakie jest wg was jego najlepsze/najgorsze opowiadanie??
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Pokpoko

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2003, 06:05:07 pm »
jest niezłym pisarzem a z tego co czytałem to najbardziej podba mi sie opowiadanie "godzina przed świtem"(to ten hororek ne?).są tylko dwie rzeczy które mnie bawią-jego antyklerykalizm(przynajmniej w "całej kupie...")i to jak obrzucają się z Konradem Lewandowskim w swoich opowiadaniach...

Offline mr.maras

dolina
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2003, 09:34:26 am »
To na pewno polska czołówka, jego opowiadanie "Pięknie jest w dolinie" to moim zdaniem jeden z najlepszych krótkich tekstów w naszej s-f. Polecam także "Śpiącą królewnę". Zdecydownie nie polecam za to "Skarbów Stolinów". Bodajże w infomatorze jednego z POLCONU-ów Z początku lat 90-tych ukazała się parodia pt. "Stolce Stalinów" pióra Kresa (zdaje się), która świetnie punktuje największe babole tej "słowiańskiej" fantasy Ziemkiewicza. Nad takimi właśnie "słowiańskimi piardami" pastwił się Sapek w swoim słynnym "Pirogu..". Ale ogólnie literackiego RAZ-a warto czytać, z jego publicystyką bywa różnie.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Vanin

Re: dolina
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2003, 09:37:08 am »
Cytat: "mr.maras"
Ale ogólnie literackiego RAZ-a warto czytać, z jego publicystyką bywa różnie.

Publicystyka jest znakomita, jeżeli ktoś chce się pośmiać z jego poglądów ;)

Offline Zamorano

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2003, 10:39:01 pm »
Najlepszym textem jest IMO "Śpiąca królewna". Podoba mi się bardzo "Tańczący mnich" i "Pięknie jest w dolinie"., oraz powieść "Walc Stulecia". Najgorsze "Skarby Stolinów".
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Kormak

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2003, 01:05:51 am »
Nie czytałem chyba nic jego, ale lubię słuchac jego wtorkowych porannych audycji w radiu TOK FM.

Offline Abignale

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2003, 09:34:11 pm »
Z tytułów przychodzi mi do głowy tylko "Akwizytor" ze Strefy Mroku. Ale miałam za to okazję spotkac się z nim dwa razy i jak dla mnie gość jest sympatyczny i bardzo spoko.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Watcher

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2003, 10:04:41 pm »
Cytat: "Abignale"
Z tytułów przychodzi mi do głowy tylko "Akwizytor" ze Strefy Mroku. Ale miałam za to okazję spotkac się z nim dwa razy i jak dla mnie gość jest sympatyczny i bardzo spoko.
Tak. Do czasu, gdy nie wyskoczy ze swoim pomysłem zamykania bibliotek :)
Marcet sine adversario virtus

Offline Abignale

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2003, 01:57:03 pm »
Cytuj
Tak. Do czasu, gdy nie wyskoczy ze swoim pomysłem zamykania bibliotek


Wiesz, że nie słyszałam o tym...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Watcher

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2003, 02:11:36 pm »
Według niego biblioteki naruszają prawa autorskie. Bo nie płacą żadnych tantiemów autorom, czy też wydawnictwom chociażby. Ergo: są to instytucje pirackie :)
Marcet sine adversario virtus

Offline Vanin

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2003, 12:00:52 pm »
RAZ jest momentami zabawny, zwłaszcza jak wygłasza swoje poglądy. Ale swoją drogą, w Skandynawii za każde wypożyczenie książki, autor dostaje jakieś grosze.

Offline Abignale

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2003, 05:47:06 pm »
To bardzo ładny zwyczaj, ale... z czyjej kieszeni?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Pokpoko

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2003, 06:05:29 pm »
Cytat: "Abignale"
To bardzo ładny zwyczaj, ale... z czyjej kieszeni?
chyba tego co wypozycza nie?

Offline Zamorano

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 22, 2003, 10:18:43 pm »
Pewnie coś takiego jak kaseta / płyta DVD z prawem do wypożyczania ( droższa) i bez takich praw ( tańsza) .
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Ivo

Rafał Ziemkiewicz
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 22, 2003, 11:15:02 pm »
No pięknie. Jak tak dalej pójdzie, to będę musiał założyć tajemny serwer biblioteczny z "nielegalną" literaturą w wersji elektronicznej (zapewne PDF)...

Viva la resistance! ;)

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

 

anything