trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2014, 03:30:54 pm »
Chronologiczna lista wszystkich tomów WKKM (i paru innych albumów) to jedna z rzeczy, za które jesteśmy na tym forum wdzięczni prowadzącym fanpage WKKM  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2014, 04:16:19 pm »
W necie znalazłem  według daty powstania ale nie mam pojęcia czy ma to jakieś znaczenie podczas czytania.

Jeżeli nie wiesz jak czytać - reguła daty powstania jest ZAWSZE dobra.

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2014, 02:42:43 am »
A ja mam pytanko, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tym vol 1/2/3/etc. (tak jak w spidermanach straczynskiego jest vol 2, albo w iron man extremis vol 5 - jeżeli dobrze pamiętam  :wink: )?

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2014, 07:07:58 am »
To coś jak kolejna seria, tak jak w serialach.

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2014, 01:03:19 pm »
Rozumiem, a dlaczego w spidermanie po 58 numerach vol 2 znowu powrócili do vol 1?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 25, 2014, 01:07:54 pm »
Rozumiem, a dlaczego w spidermanie po 58 numerach vol 2 znowu powrócili do vol 1?

Bo po sadze klonów postanowiono zresetować Spider-Mana, ale wyniki sprzedaży były tak niskie, że postanowiono powrócić do continuity sprzed resetu i do dalszej numeracji vol.1

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2014, 01:15:47 pm »
Tutaj trochę więcej o numeracji w Marvelu.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:13:52 pm »
Co taka cisza w temacie Spider Mana? Jestem w połowie lektury i już spokojnie można stwierdzić, że absolutnie komiks obowiązkowy. Nie dość, że dostajemy rozwiazanie "zagadki" z Ciocią May i tożsamością Pajęczaka to jeszcze dostajemy świetny "niemy" zeszyt - dedykację dla ofiar WTC. Takiego nagromadzenia specjalnych zeszytów w ramach jednego albumu jeszcze chyba nie było.
Wspomnieć też trzeba o świetnym humorze, zawartym w tym komiksie i efektownej z ciała, ale trochę komicznej z twarzy Mary Jane Parker :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:45:05 pm »
Skoro mowa o lekturach obowiązkowych, to jestem świeżo po lekturze Annihilation. Jeśli Hachette łaskawie posłucha głosu czytelników i umieści ten tom w następnej sześćdziesiątce, to będzie to hit murowany. Takie trochę gwiezdne wojny lepsze od Gwiezdnych Wojen. Wielkie kosmiczne bitwy, małe potyczki, wciągające pojedynki, nagłe zwroty akcji i cala masa świetnych postaci z Novą, Thanosem i Ronanem na czele. Jedyne, czego nie jestem do końca pewien, to czy potrzeba jest aż tyle tomów. Wydaje mi się, że historie zawarte w mini-seriach nie są niezbędne do zrozumienia głównej, absolutnie fantastycznej historii. Cześć mini-serii jest w istocie świetna: Drax, Nova i Super-Skrull, mimo iż ta ostatnia nie przypadnie do gustu tym, którzy narzekali na rysunki w Fantastycznej Czwórce - tu są dosyć podobne. Pozostale są trochę słabsze i skierowane do osób zaznajomionych z kosmosem Marvela. Jakby nie Nova Corps Files to bym nie miał bladego pojęcia kim u licha są Stardust, Stellaris czy Terrax. Tak czy inaczej ten komiks to tak bardzo must have, że wracam jeszcze raz przeczytać co lepsze momenty. :)

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2014, 08:05:56 am »
Anihilation omnibus jest właściwie out-of-print. Ja jeszcze nie po lekturze, a właściwie tylko świeżo po przekartkowaniu. Choć również zauważyłem, że sama właściwa historia (zeszyty 1-6) dobrze nadawałyby się na jeden porządny tom WKKM. (podobnie jak Infinity Gauntlet). Teraz tylko czekać na wznowienie Annihilation Conquest, gdyż wcześniejsze wydania zbiorcze kosztują ciężką kasę.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2014, 01:02:09 pm »
Ja się nacieszam nie tylko na Annihilation Conquest, ale na cały poanihilacyjny kosmos Marvela. Przeglądając na szybko - twórcami większości są Abnett i Lanning, czyli autorzy fantastycznej miniserii Annihilation: Nova. Tytuły te są w większości wysoko oceniane, a i ich ilość jest do ogarnięcia. Jedyny problem jest z dostępnością - część z nich nawet w trejdach jest nie do dostania w pierwszym obiegu. W ramach WKKM dostaniemy, być może, tylko pierwszą część Guardians of the Galaxy. Ale cóż - nie jest to przecież Wielka Kolekcja Kosmosu Marvela. :lol:



Offline rymski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 27, 2014, 05:24:20 pm »
(...) to jeszcze dostajemy świetny "niemy" zeszyt - dedykację dla ofiar WTC.


O jakim zeszycie mówisz? WKKM #48 obejmuje numery 37-45, a ten o którym mówisz to #36. Został dodany do amerykańskiego wydania Spider-Man by JMS vol.1, ale w polskim wydaniu go brakuje. No chyba, że tylko mój wu-ka-ke-em jest wybrakowany  :???:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 27, 2014, 05:36:09 pm »

O jakim zeszycie mówisz? WKKM #48 obejmuje numery 37-45, a ten o którym mówisz to #36. Został dodany do amerykańskiego wydania Spider-Man by JMS vol.1, ale w polskim wydaniu go brakuje. No chyba, że tylko mój wu-ka-ke-em jest wybrakowany  :???: ??:

Ten zaraz po rozmowie z Ciocią May jest całkowicie niemy. Jest tam akcja z MJ Parker i Ciocią, ale nie ma ani jednego tekstu. Nawet we wstępie jest o nim mowa.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 27, 2014, 06:11:39 pm »

Ten zaraz po rozmowie z Ciocią May jest całkowicie niemy. Jest tam akcja z MJ Parker i Ciocią, ale nie ma ani jednego tekstu. Nawet we wstępie jest o nim mowa.
Nie powiedziałbym, że nie ma tam tekstu. :razz: Straczynski trochę oszukał formułę tymi wszystkimi mailami, czy nagłówkami gazet. Czytałem jeszcze tylko trzy zeszyty z linii "Nuff Said" i każdy był zrobiony bardziej pomysłowo. Szczególnie te w New X-Men i X-Statix.

Odnośnie całego tomu nie do końca podzielam zachwyty. Jest to bardzo poprawne superhero z dużą dawką humoru. Dodatkowo zeszyt "Rozmowa" jest z pewnością bardzo ważny dla każdego fana pajęczaka. Mogę sobie wyobrazić jakie wrażenie robił on w momencie wydania. W końcu zrobiono coś, co było nie do wyobrażenia przez tyyyle lat historii Spider-Mana. Szok. :smile: Niestety ja wielkim fanem Pająka nie jestem i szczęka mi nie opadła. Reszta tomu to już klasyczne starcia Petera z obdarzonymi mocami przeciwnikami - tu mnie ucieszył występ doktora Octopusa. Klasyczne postaci z uniwersum Pająka jakoś bardziej pasują mi do tych historii, niż taki np. Shade. Niestety Romita to nie jest mój ulubiony rysownik. Cały czas miałem wrażenie, że mógłbym patrzeć na coś zdecydowanie ładniejszego. Gdybym miał zastosować do tego tomu jakiś system ocen, dałbym spokojnie 7/10 - dobra lektura, ale też nic mi nie urwała.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 27, 2014, 06:28:15 pm »
rymskiemu zdaje się chodziło o to, że zeszyt bez dialogów nie był żadną dedykacją dla ofiar WTC. Inicjatywę 'Nuff Said obejmującą sporą część tytułów z oferty Marvela zaplanowano kilka miesięcy przed atakami z 11 września. Niemy zeszyt ASM nawet przesunięto o kilka miesięcy, bo wtedy kiedy miał się ukazać puszczono komiks ze Spider-Manem na gruzach WTC.