Autor Wątek: Komiksowe adaptacje Biblii  (Przeczytany 7404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Komiksowe adaptacje Biblii
« dnia: Grudzień 01, 2014, 07:35:58 pm »
Komiksowych adaptacji Biblii całkiem u nas sporo. Dość wspomnieć znakomitą wersję wydaną u nas przez Świat Książki w 2000 r. czy zeszłoroczne wznowienie wersji Vocatio:  http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/biblia/w-komiksie/recenzja 

Tymczasem w tym roku trafiła do dystrybucji kolejna tego typu pozycja:  http://paradoks.net.pl/read/25425

Dziś do mnie dotarła i muszę przyznać, że jestem oszołomiony wysokim poziomem edytorskim tej publikacji. Niby standardowo: twarda, lakierowana oprawa, kredowy papier i pełny kolor. Zatem żadna sensacja w naszych czasach. A jednak ten wolumin prezentuje się zaiste okazale, bo przeszło 750 stron w dużym formacie robi swoje. Chciałoby się rzec: biblijny omnibus ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2014, 08:55:00 pm »
Dziś do mnie dotarła i muszę przyznać, że jestem oszołomiony wysokim poziomem edytorskim tej publikacji. Niby standardowo: twarda, lakierowana oprawa, kredowy papier i pełny kolor.

Fajnie, dobrze wiedzieć, że porządne wydanie. Też zamierzam studiować Pismo Święte na przykładzie tego komiksu.  8)

Offline Itachi

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:16:01 pm »
Nie wprowadzajcie ludzi i sklepów w błąd. Cena za Biblię wynosi 99 zł: http://klubpdp.pl/pismo-swiete/1459-biblia-komiks-9788380210431.html
Na stronie wydawnictwa M podana jest cena promocyjna, więc obecna cena na gildii wydaje się być odpowiednia. Komu udało się kupić taniej, tego szczęście :wink: Ale realna cena okładkowa to jednak 99 zł.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:20:59 pm »
Nie wprowadzajcie ludzi i sklepów w błąd.

Ale kto wprowadza ludzi w błąd?

Offline Itachi

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:27:22 pm »
Przejrzyj sobie wątek wyprzedaże/promocje. Nie chcę personalizować, bo po co?

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:35:57 pm »
Przejrzyj sobie wątek wyprzedaże/promocje. Nie chcę personalizować, bo po co?

A widzisz, ciężko zrozumieć, skoro w wątku w którym są dwa posty, Nawimara i mój, dopisałeś "Nie wprowadzajcie ludzi i sklepów w błąd", nawiązując do rozmowy z innego wątku...

Offline Itachi

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:42:02 pm »
No tak, bo wcześnie nie było oddzielnego wątku. Ale wracając do tematu:

Fajnie, dobrze wiedzieć, że porządne wydanie. Też zamierzam studiować Pismo Święte na przykładzie tego komiksu.  :cool:

wezmę przykład z Ciebie i zobaczymy jak to wyjdzie :wink:
750 stron robi wrażenie, graficznie wygląda bardzo dobrze, więc skusiłem się i wydałem kolejne, ciężko zarobione pieniądze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:45:24 pm »
wezmę przykład z Ciebie i zobaczymy jak to wyjdzie :wink:
750 stron robi wrażenie, graficznie wygląda bardzo dobrze, więc skusiłem się i wydałem kolejne, ciężko zarobione pieniądze.

W arosie zamawiałeś? Mają wciąż niższą cenę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2014, 03:48:33 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Itachi

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:52:04 pm »
Merlin ma taniej. 52,99 zł z wysyłką :wink:

Offline bowman007

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2014, 05:02:07 pm »
na allegro, dalej można kupić za ok. 55-60 zł z przesyłką, jeżeli ma się kupon ... :D

Offline adro

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2014, 07:13:41 pm »
To juz druga biblia w komiksie w ostatnim czasie, czyzby KK wzial sie za prace u podstaw :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Nawimar

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2014, 07:52:10 pm »
Adro: "(...)  czyzby KK wzial sie za prace u podstaw"
 
Przydałoby się :)  A przy okazji mam nadzieję, że pewnego dnia wznowią u nas poniższy tytuł, bo rzecz nie tylko pięknie namalowana, ale też i nowocześnie opowiedziana.
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2014, 02:45:11 pm »
Dla zainteresowanych, tak prezentuje się ta komiksowa Biblia:




Format typowych amerykańskich HC. To jak już wydawnictwo M porwało się na taką cegłę, to może teraz coś innego podobnej objętności? Może to: http://www.amazon.com/House-Secrets-Omnibus-Steven-Seagle/dp/1401236731 ? 8)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2014, 03:08:17 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline peta18

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2014, 02:53:55 pm »
Prezentuje sie bardzo okazale i jeszcze ta cena. Ale kurde, to Biblia... nie kupie. Nie sadze aby lektura byla az tak zajmujaca. Historie w niej zawarte sa mniej lub bardziej znane. Podobne odczucie mialem pod czas lektury i seansu Noego. Wszystko fajnie (konwencja sf/fantasy) i niezbyt kanonicznie. Ale wiadome bylo jak to sie zakonczy.
Inna kwestia jest, ze nie ma bata abym sie w jakimkolwiek stopniu przyczynil do rozpowszechniania idei religijnej  :evil:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2014, 03:53:41 pm »
Rozumiem, że tę fotkę wykonano podczas premiery komiksowej "Biblii" :smile: Warto zatem wziąć pod uwagę entuzjazm tych doświadczonych czytelniczek. Być może polecana przez nie lektura okaże się pełna nieco mniej znanych epizodów niż Potop, Przymierze na Synaju czy żywot Jezusa. No chyba, że ktoś już jest świetnie zorientowany na podstawie oryginału np. w wyczynach Ehuda Mańkuta, Dawida z czasów gdy dowodził on bandą rzezimieszków na obrzeżach pustyni Negev czy Machabeuszy.

Ramirez, dzięki za zdjęcia. Ja akurat nie miałem pod ręką z czym tego komiksu zestawić. Bardzo dobrze to wygląda.

 

anything