Autor Wątek: Błędy w druku  (Przeczytany 43451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 10, 2017, 07:43:17 pm »
jeśli jest błąd ciągły jest podstawa do wymiany nakładu o czym wydawca może nie wiedzieć
A że wydawcy tu zaglądają to warto o tym pisać (a dodatkowo niektórych to bawi  :biggrin: )
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 07:47:39 pm wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 10, 2017, 08:14:10 pm »
Pirmo nie wejdę z tobą w pyskówkę, bo czasem ręce opadają co piszesz
Secundo jeśli znajdzie się 10-20 osób które mają powielony błąd, ktoś może napisać że wśród grupy reprezentatywnej forum gildia 30 % komiksów ma błąd drukarski w tym samym miejscu - kupowane w różnych miejscach i dowiedzieć się co robić, bo pan "Heniu" z kontroli jakości sprawdził tylko czy kolory się zgadzają, a nie że komiksy mają błąd partii.
Tercio od błędów ciągłych zarówno nam jak i wydawnictwu przysługuje reklamacja

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 10, 2017, 10:08:54 pm »
Jak było z Elementalem? Napisał Amsterdream potem ja (a jakże  :smile: ) wydawnictwo przyjrzało się problemowi i zmieniło drukarnię. Wystarczyły dwie osoby na forum gildia  :smile:

Tercio od błędów ciągłych zarówno nam jak i wydawnictwu przysługuje reklamacja
Zareklamuję komiks i dostanę bardziej pobrudzony albo z większą ilością wyblakłych stron (jak miałem z Old Man Logan z WKKM) Jak już kiedyś pisałem sprawdzałem Wiecznego Batmana tom 1 kilka egzemplarzy kupione w różnych sklepach jak i w Empiku i wszędzie było to samo.

Offline misiokles

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 10, 2017, 11:07:12 pm »
Jak było z Elementalem? Napisał Amsterdream potem ja (a jakże  :smile: ) wydawnictwo przyjrzało się problemowi i zmieniło drukarnię. Wystarczyły dwie osoby na forum gildia  :smile:
A ile jest w Polsce drukarni będące w stanie wydrukować taką ilość komiksów/książek w porównywalnej cenie i porównywalnym czasie? Pytam z ciekawości, gdyż nie wydaje mi się, że każde miasto ma swoje BZG i wydawnictwa mogą sobie zmieniać drukarnie jak rękawiczki.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 10, 2017, 11:53:42 pm »
12  :biggrin:

Jak się nie jest w stanie wyprodukować dobrze pewnej ilości to się nie powinno tyle robić. Ale była już podobno dyskusja ostatnio więc nie ma co powtarzać.

Temat jest "Błędy w druku" i każdy tu może o takowym napisać. Ja dzisiaj potwierdziłem wyblakłe strony w Miracleman - Złota Era i napisałem że pojawiają się też zabrudzenia (pisało mi też o tym kilka osób na priv) a tego nie było ostatnio. Się niepotrzebnie tak chwaliło BZG (albo to jakaś klątwa Żółwiowa  :biggrin: ) Oby to był pojedynczy wyskok z tymi wyblakłymi stronami.

Offline misiokles

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:03:35 am »
Polski rynek komiksowy jest w trudnym momencie, co słychać także z ocen wydawców. Rynek jest zawalony, a ja uświadomiłem sobie, ile serii czytam i jest tego mnóstwo.


Trudny moment to moment, gdy komiksów wychodzi na tyle mało, że kupujesz wszystko, nawet największy crap bo... możesz. Na zachodnich rynkach taka sytuacja trwa od lat i nikt nie nazywa ją (oprócz wydawców) trudnym momentem :)

Offline brzon

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:19:02 am »
To jest także trudny moment, bo mamy do czynienia z przegrzaniem rynku. Jest on przede wszystkim trudny dla wydawców (wydają lub zaczną wydawać mniej) i w konsekwencji dla czytelników (obniżenie jakości). Oczywiście powrotu do roku 2009 nie ma. Ale chyba takich czytelników co ja (mniej kupować) jest więcej.

Offline misiokles

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:44:47 am »
To że ja, bądź ty mniej kupujemy to dla wydawcy i rynku nie ma żadnego znaczenia, jeśli te komiksy, z których zrezygnowaliśmy kupować kupi ktoś inny, kto dopiero zaczyna komiksową przygodę i kupuje coraz więcej. Nasycenie rynku, czy jak to nazywasz przegrzanie rynku, jeśli faktycznie nastąpiło jest oznaką unormalizowania rynku - to samo lata temu nastąpiło na rynku frankofońskim, włoskim, hiszpańskich cy amerykańskim. I co? I nic. Tam problemy wydawców nie wynikają z dużej ilości tytułów ale z tego, że czytelnicy całkowicie zaprzestają kupować komiksy.

Offline brzon

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:57:09 am »
Zgoda. To wyjaśnij jeszcze jedną kwestię - spadek jakości druku komiksów. Najlepszy sposób na oszczędzanie przez wydawców, bo mało kto to zauważy a wydajemy mniej na druk. Nie twierdzę, aby każdy komiks drukować super (taki standard Star Wars Komiks mi w zupełności wystarcza), mam tylko nadzieję, że to się unormuje. I dzięki tym "nowym czytelnikom" tak się stanie. Ale jestem sceptyczny.

Offline kenji

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 06, 2019, 12:04:03 pm »
Ale jaki spadek jakości ???  Widziałeś jak wyglądały komiksy wydawane 5 lat temu a teraz ? Książki po 500 stron. Twarde oprawy. Wyszukany papier. Złocenia. Soft tuoch na okładce. Kurde ... a to ze raz na jakiś czas znajdzie sie przesunięcie na stronie , to ze Gdzieś sie komuś kolory nie podobają .... to jest spadek jakośći ??? Względem czego ?


Zamiast podniecać sie ilością tytułów znów dyskusja nt papieru...

Offline brzon

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 06, 2019, 12:53:43 pm »
Ale jaki spadek jakości ???  Widziałeś jak wyglądały komiksy wydawane 5 lat temu a teraz ? Książki po 500 stron. Twarde oprawy. Wyszukany papier. Złocenia. Soft tuoch na okładce. Kurde ... a to ze raz na jakiś czas znajdzie sie przesunięcie na stronie , to ze Gdzieś sie komuś kolory nie podobają .... to jest spadek jakośći ??? Względem czego ?
Zamiast podniecać sie ilością tytułów znów dyskusja nt papieru...
O jeezu ludzie, jak nie macie pojęcia o sposobie druku i jakości np. papieru to się nie wypowiadajcie. Jak jesteś ślepy, że np. Mucha czy Studio Lain zaczęły stosować papier jednostronnie powlekany zamiast dwustronnego, to Twoja sprawa. Nie musi Ci przeszkadzać szorstkość stron. Ale nie mów mi że to papier kredowy, bo to śmiech na sali. Właśnie o tym mówię. Tak właśnie oszczędzają wydawnictwa. W taki sposób, abyś Ty tego nie widział. I mam w dupie czy to komuś przeszkadza czy nie. To jest realne ograniczenie kosztów produkcji. Każdy drukarz Ci to powie. Skoro czytelnicy nie narzekają jest ok. Oszczędzajmy dalej. I ja naprawdę nie mam z tym problemu. Dla mnie każdy komiks może być na standardzie "Star Wars Komiks". Widziałem jakiej jakości były komiksy 5 lat temu, Ty też powinieneś to zobaczyć.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 06, 2019, 01:06:12 pm »
Komiksy Egmontu w 2013/2014 a teraz to ogień i woda  :smile: Bardzo dobrze to widać porównując pierwsze Nowe DC z ostatnimi.

Offline jeanvanhamme

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 06, 2019, 01:10:00 pm »
Yyyy, zastąpiliście spam o kontrowersji ocen spamem o kontrowersji jakości druku? Hańba :evil:

Offline OokamiG

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 06, 2019, 01:16:27 pm »
Komiksy Egmontu w 2013/2014 a teraz to ogień i woda  :smile: Bardzo dobrze to widać porównując pierwsze Nowe DC z ostatnimi.


Ale z twojej wypowiedzi nie wynika czy jest lepiej czy gorzej. Bo ogień i woda stosuje się chyba do innych porównań. Egmont czasami lepiej, czasami gorzej. Chociażby w Hellboyu i Daredevil przynajmniej mi, choć obie serie to sinusoida, wpadł w oko minimalny wzrost jakości wydań. Szczególnie jeśli chodzi o papier. Nie jest to jednak zmiana znacząca.


Yyyy, zastąpiliście spam o kontrowersji ocen spamem o kontrowersji jakości druku? Hańba :evil:
Może też to być rachunek sumienia wydawców.. :)

Offline rzem

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 06, 2019, 01:17:57 pm »
Ciekawa dyskusja - nie wiem czy na ten wątek, ale ciekawa. Byle była oparta na faktach.
A jakie to koszty wchodzą w grę przy, jak to nazwał @brzon, papierze jednostronnie powlekanym?


Ostatnio przerabiałem sobie Mistrzów Komiksu z Egmontu z lat 2003-2004. Cieniutki papier.

 

anything