trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze  (Przeczytany 72962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:28:15 am »
Oczywiscie jestem za anty-lista, ale tworzyc regulaminy i inne takie to juz jestem przeciw, bo to wbrew mojej leniwej naturze, zeby sobie dorzucac jeszcze cokolwiek na glowe. Ja sie tu pisalem na zabawe, a nie na prace  :lol:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bosssu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:30:06 am »
Halllo LUDZIE...to jest tylko zabawa!!! :roll: ...Dawać po 10 komiksów które są dla was spoko w danym roku  i wracać do czytania a nie uprawiać polityki niczym w sejmie. Po co tyle filozofować?...DYCHA i SPADAM a co z tego wyjdzie w zestawieniu to niech się martwi twórca posta. Dla mnie podstawową wartością takiej listy jest tylko zwrócenie uwagi na komiksy, których nie czytałem ale parę osób jednak oczarowało i umieściło w zestawieniu więc będę skłonny je jeszcze przeczytać.

Offline Wyszu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:45:04 am »
Nie spodziewałem się że temat wywoła tyle emocji... nie było to moim zamiarem.
Ze zdaniem Fragsela się liczę i skoro ja zapoczątkowałem ten temat i zostałem wywołany do tablicy, to przygotuję regulamin i założę wątek.
Myślę że dzisiaj wieczorem się uda, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 12, 2015, 02:40:35 pm »
A swoją drogą to na chwilę obecną (podobnie było zresztą w zeszłym roku) głosowanie to pokazuje różnicę między polskim a zagranicznym komiksem, tzn. jak podchodzą do niego czytelnicy. Nie dość, że jest mniej głosów niż w komiksie ogólnym to jeszcze w większości głosującym nie udaje się wybrać dziesiątki, poprzestając na sześciu czy siedmiu.

Wynika to z tego, że więcej polskich komiksów nie udało się głosującym przeczytać czy, że są tak słabe, iż nie zasługują znaleźć się na tej liście?

Ja trochę nad tym ubolewam, bo jest naprawdę wiele udanych historii na krajowym rynku i są one na tyle zróżnicowane, że swoje znajdą nie tylko fani historii, ale i np superhero.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Wyszu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:45:53 pm »
Jak się zadeklarowałem tak zrobiłem...

Głosy można oddawać w wątku "Komiksowa słaba lista - rok 2014"

Plebiscyty na najlepsze komiksy i "najsłabsze" zakończą się w tym samym czasie.



Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:07:02 pm »
A swoją drogą to na chwilę obecną (podobnie było zresztą w zeszłym roku) głosowanie to pokazuje różnicę między polskim a zagranicznym komiksem, tzn. jak podchodzą do niego czytelnicy. Nie dość, że jest mniej głosów niż w komiksie ogólnym to jeszcze w większości głosującym nie udaje się wybrać dziesiątki, poprzestając na sześciu czy siedmiu.

Wynika to z tego, że więcej polskich komiksów nie udało się głosującym przeczytać czy, że są tak słabe, iż nie zasługują znaleźć się na tej liście?

Ja trochę nad tym ubolewam, bo jest naprawdę wiele udanych historii na krajowym rynku i są one na tyle zróżnicowane, że swoje znajdą nie tylko fani historii, ale i np superhero.
To bardzo proste.
Polskie komiksy to zbiór opowieści tworzonych w jednym kraju w danym roku, a zagraniczne, to starannie wyselekcjonowane opowieści z całego świata, najlepsze z najlepszych jakie wydawcy znaleźli na kuli ziemskiej. I to jeszcze nie muszą być tylko z tego roku, ale z całej historii tego medium. I sobie wynajdują perełki.

Mało tego u nas tworzą je głównie amatorzy, którzy rysują po godzinach, a najlepsze komiksy na świecie tworzą często zawodowcy, którzy robią tylko to. Więc jak komiksy amatorów z jednego kraju i z jednego tylko roku mają rywalizować z albumami zawodowców z całego świata, wydawanymi dodatkowo kiedykolwiek, a nie w AD 2014? I tak moim zdaniem poziom polskich komiksów jest ogólnie zaskakująco wysoki jak na to, że tworzony jest po godzinach.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:17:43 pm »
To bardzo proste.
Polskie komiksy to zbiór opowieści tworzonych w jednym kraju w danym roku, a zagraniczne, to starannie wyselekcjonowane opowieści z całego świata, najlepsze z najlepszych jakie wydawcy znaleźli na kuli ziemskiej.

myślę, że wg podobnej zasady wydawani są polscy autorzy

Mało tego u nas tworzą je głównie amatorzy, którzy rysują po godzinach, a najlepsze komiksy na świecie tworzą często zawodowcy, którzy robią tylko to.

:( przeczytałem setki polskich komiksów, ale ni jak nie widzę tam amatorszczyzny. czytałeś Powstanie, Zdarzenie 1908 ? przecież takich komiksów nie powstydził się ani Igort ani Trondheim.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:34:34 pm »
O czym Ty w ogóle piszesz?  :lol:  Ech...

myślę, że wg podobnej zasady wydawani są polscy autorzy
No, wyselekcjonowane dzieła z jednego kraju w jednym roku. To na pewno to samo co wyselekcjonowane dzieła z całego globu z dowolnych lat.

przeczytałem setki polskich komiksów, ale ni jak nie widzę tam amatorszczyzny. czytałeś Powstanie, Zdarzenie 1908 ? przecież takich komiksów nie powstydził się ani Igort ani Trondheim.
Czy pisałem, że u nas nie ma perełek? Mam oba te albumy. Moją opinię o Zdarzeniu znajdziesz w odpowiednim temacie, a Powstanie czeka na lekturę. Pisałem, że ogólnie nie ma jak rywalizować. Zawsze coś dobrego wyjdzie, ale dobra jest więcej zagranicznego. Co chyba oczywiste. To musiałby być cud, żeby dało się wybrać top 10 z jednego kraju równy top 10 ze wszystkich innych krajów. Chyba by do nas przyjechały telewizje z całej Europy i zapytały jak to robicie, że tworzycie sami tyle dobrych komiksów co reszta globu...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 12:38:57 pm wysłana przez Death »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:49:25 pm »
O czym Ty w ogóle piszesz?  :lol:  Ech...
No, wyselekcjonowane dzieła z jednego kraju w jednym roku. To na pewno to samo co wyselekcjonowane dzieła z całego globu z dowolnych lat.
Czy pisałem, że u nas nie ma perełek? Mam oba te albumy. Moją opinię o Zdarzeniu znajdziesz w odpowiednim temacie, a Powstanie czeka na lekturę. Pisałem, że ogólnie nie ma jak rywalizować. Zawsze coś dobrego wyjdzie, ale dobra jest więcej zagranicznego. Co chyba oczywiste. To musiałby być cud, żeby dało się wybrać top 10 z jednego kraju równy top 10 ze wszystkich innych krajów. Chyba by do nas przyjechały telewizje z całej Europy i zapytały jak to robicie, że tworzycie sami tyle dobrych komiksów co reszta globu...

 :smile: przeczytaj proszę uważnie to co napisałem, potem lub najpierw dodaj kontekst i już będziesz wiedział o czym w ogóle piszę. chyba, że to nie Ty pisałeś o amatorach i najlepszych komiksach na świecie... mam pytanie pomocnicze - czy uważasz, że komiksy IPN są robione przez amatorów i jakbyś je zaklasyfikował - do najlepszych na świecie, najlepszych w Polsce, średnich, najsłabszych ?

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:53:35 pm »
To ja polecam przeczytać uważnie mój pierwszy post.
Oczywiście, że komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego są robione przez zawodowców.
W moim pierwszym poście jest taki mały wyraz. Może nie widać go kiedy czyta się pobieżnie, ale ma duże znaczenie. Ten wyraz to "głównie".
Tam nie ma też ani słowa o tym, że amator to:
a) słowo obraźliwe
b) ktoś, kto nie może stworzyć bardzo dobrego komiksu

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:59:55 pm »
To ja polecam przeczytać uważnie mój pierwszy post.
Oczywiście, że komiksy Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego są robione przez zawodowców.
W moim pierwszym poście jest taki mały wyraz. Może nie widać go kiedy czyta się pobieżnie, ale ma duże znaczenie. Ten wyraz to "głównie".
Tam nie ma też ani słowa o tym, że amator to:
a) słowo obraźliwe
b) ktoś, kto nie może stworzyć bardzo dobrego komiksu

czytam ze zrozumieniem :smile: jednak ten mały wyraz strasznie wypacza rzeczywistość.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 13, 2015, 01:05:40 pm »
Moja definicja jest taka, że są ludzie, którzy mają cały dzień na robienie komiksów, ćwiczenie kreski itd. bo dostają za to normalny hajs. I są tacy, którzy robią je po godzinach, czyli mają mniej czasu. I uważam, że ci pierwsi mają lepsze warunki do robienia komiksów.

Szkoda, że już nie ma N.N., on kiedyś bardzo fajnie napisał o tym kim są amatorzy. Według jego definicji słowo amator było bardzo pozytywne.

Nie wiem o co chodzi z tym Thompsonem.

O co my się w ogóle kłócimy? Bo już się pogubiłem.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 13, 2015, 01:07:29 pm »
Moja definicja jest taka, że są ludzie, którzy mają cały dzień na robienie komiksów, ćwiczenie kreski itd. bo dostają za to normalny hajs. I są tacy, którzy robią je po godzinach, czyli mają mniej czasu. I uważam, że ci pierwsi mają lepsze warunki do robienia komiksów.

Szkoda, że już nie ma N.N., on kiedyś bardzo fajnie napisał o tym kim są amatorzy. Według jego definicji słowo amator było bardzo pozytywne.

Nie wiem o co chodzi z tym Thompsonem.

O co my się w ogóle kłócimy? Bo już się pogubiłem.

Thompson to mój fejk. wymazałem :) nie no, ja się nie kłócę :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 13, 2015, 01:29:17 pm »
@Death ok, nie twierdze, że trzeba uważać polski komiks za taki sam jak z całego świata, choć akurat ja mam o nim bardzo pozytywne zdanie, ale dziwi mnie tylko to, że tak duża część osób czytających komiksy nie potrafi wybrać dziesiątki najlepszych w oddzielnym wątku traktującym tylko o krajowych wydaniach. Świadczy to o tym, że osoby te nie przeczytały nawet dzisięciu polskich komiksów w roku...


Smutne to tym bardziej, że przez takie podejście nasi rysownicy i scenarzyści cały czas będą tą "amatorką", bo nie przejdą na to "zawodostwo" dla kilku sprzedanych komiksów. Mam wrażenie (oczywiście być może nieprawdziwe), że czytelnicy komiksów są uprzedzeni do krajowego rynku i nawet nie chcą poszukiwać tutaj naszych perełek. I znów mam wrażenie, że nasz rynek jest pod tym względem specyficzny tzn., że w Japonii czyta się głównie komiksy japońskie w Stanach głównie Amerykańskie, a w Europie wspiera się krajowych twórców. Tylko u nas jest jakoś tak dziwnie, że wszyscy wolą to co "obce".

Zaznaczam, że to tylko moje spostrzeżenia i tezy, na któe nie mam żadnych danych itp. więc przyjmuję, że moge się mylić.


Prawda jest jednak taka, że na każdym rynku znajdziemy i chłam i perełki.

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 13, 2015, 01:45:09 pm »
... dziwi mnie tylko to, że tak duża część osób czytających komiksy nie potrafi wybrać dziesiątki najlepszych w oddzielnym wątku traktującym tylko o krajowych wydaniach. Świadczy to o tym, że osoby te nie przeczytały nawet dzisięciu polskich komiksów w roku...
Niekoniecznie, to musi swiadczyc o tym, ze te osoby nie przeczytaly dziesieciu polskich komiksow. Moze swiadczyc o tym, ze przeczytaly, ale nie znalazly wsrod nich az dziesieciu pozycji godnych polecenia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything