Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze  (Przeczytany 72493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 08, 2015, 02:58:20 pm »
kurka, faktycznie... zwracam honor

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 08, 2015, 03:10:43 pm »
Widocznie prestiż nagrody jest iluzoryczny, skoro nie skłania do zakupu?  :shock:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 08, 2015, 03:16:01 pm »
Na Incalu wisi jako dostępny...


Dzięki Panowie za info właśnie zakupiłem :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 08, 2015, 04:13:29 pm »
A ten "brak laku" wynika z tego, że więcej polskich komiksów nie czytałeś, czy po prostu nie zasługują one
na umieszczenie ich w Twojej topce?

Więcej komiksów polskich nie czytałem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 08, 2015, 04:38:23 pm »
Być może ktoś, kto był odpowiedzialny za dobór tytułów podzialał zdanie recenzentów, którzy wyrażają się o tym komiksie
bardzo ciepło:

http://dzikabanda.pl/literatura,2/planeta-ucietych-konczyn,3305.html

http://ziniol.blogspot.com/2014/06/przeczytane-01.html

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/opowiesci-niestworzone/1/recenzja
Recenzenci co prawda wyrażają się ciepło, ale wydaje się, że nie końca potrafili ocenic "Planetę..." w kontekście rzeczy w podobnej tonacji, których już u nas przecież kilka było. Przede wszystkim mam tutaj na myśli "Człowieka bez szyi", wspomnianego mimochodem jedynie w ostatniej z przywołanych recenzji. Moim zdaniem "Planeta..." nie tylko nie wnosi nic nowego do polskiego superhiroł, ale również, w porównaniu np. z takimi "Włóknami grozy", stanowi odgrzany kotlet i to imo kiepsko.

Jednakże z drugiej strony trudno się dziwić recenzentom ich przychylnego spojrzenia na "Planetę...", bowiem po prostu ulegli presji autorytetów przekupionych wcześniej (i to głowę daję, że za niemałe pieniądze) przez, wzmiankowaną w poprzednich postach, komiksową Sitwę. Jako przykład niech posłuży wypowiedź Stevie Wondera: "Najnowsze dzieło Łazura jest na mojej krótkiej liście komiksów do przeczytania przed śmiercią". O "Planecie..." również bardzo przychylnie wypowiedział się sam Jacques Chirac: "<<Planeta uciętych kończyn>> jest dla komiksu awanturniczego tym, czym był <<Nóż w wodzie>> dla komedii romantycznych".

Niestety, jeśli o mnie chodzi, to powołane wyżej recenzje sławnych ludzi, choć nawet bardziej przychylne od tych przywołanych przez Jaszcza, nie ratują jednak samego komiksu. Z pewnością komiks nie jest zły, ale nie jest także tak dobry, aby uznac go polskim komiksem roku - imo rzecz jasna.

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:07:34 pm »
Komiksem roku wybrali go akurat czytelnicy (lub SITWA), a tu padło pytanie dlaczego w ogóle był
do tej nagrody nominowany.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 09, 2015, 07:40:46 am »
...zaś mój post stanowi odpowiedź na wszystkie pytania, które zostały, będą oraz nie będą, lecz mogłyby być zadane w odniesieniu do "Planety uciętych kończyn".

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 09, 2015, 11:56:58 am »
Komiksem roku wybrali go akurat czytelnicy (lub SITWA), a tu padło pytanie dlaczego w ogóle był
do tej nagrody nominowany.
Nie dlaczego w ogóle był nominowany - tylko jakie były kryteria zastosowane przy nominowaniu 20 komiksów. To chyba jednak różnica?
Może zastosowano metodę na jamnika znaną z egzaminów na studiach?

A o tym czy zasługuje na nagrodę każdy może się wciąż samodzielnie przekonać, skoro komiks jest dostępny w sprzedaży.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 09, 2015, 12:10:02 pm »
Ciach bajera.

Offline Wyszu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 10, 2015, 11:38:49 pm »
Nie znalazłem takiego tematu na forum więc zagaję... może warto byłoby przeprowadzić również plebiscyt na najgorszy komiks roku?
Odpowiednik złotej maliny, antynagroda. Można by głosować np. max. na 3 komiksy, co o tym myślicie ?


Offline mack3

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 11, 2015, 12:28:43 am »
Nie znalazłem takiego tematu na forum więc zagaję... może warto byłoby przeprowadzić również plebiscyt na najgorszy komiks roku?
Odpowiednik złotej maliny, antynagroda. Można by głosować np. max. na 3 komiksy, co o tym myślicie ?
Mnie się podoba ;)

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:29:46 am »
przy tym całym hejcie, przy fakcie że mieszkamy w cebulandii, dołóżmy jeszcze to , że wielu ludzi zna się tutaj osobiście i dużo jest osób, które nie umieją oddzielić osobistych animozji do autora od sprawiedliwej oceny jego dzieła wprowadzenie takiego plebiscytu to najprostsza droga by mnie i innych moderatorów uwięzić w domu bo  nic byśmy nie robili tylko kasowali posty...

moim zdaniem ZŁY(!!!!) pomysł

Bardzo zły pomysł...




zresztą jaki jest cel? najlepszy komiks to można się przełamać i kupić. a co zrobisz z informacją o najgorszym?

Offline peta18

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:33:57 am »
zresztą jaki jest cel? najlepszy komiks to można się przełamać i kupić. a co zrobisz z informacją o najgorszym?
Omijac szerokim lukiem :)

Ranking najgorszych komiksow 2014 roku - super pomysl. Max. 3 propozycje jest OK.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Wyszu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 11, 2015, 09:36:50 am »
Fragsel zdaję się na Twoje doświadczenie, aczkolwiek ta propozycja nie miała na celu prowokować do "hejtu".
Pomyślałem że to niezły pomysł, taka konfrontacja zapowiedzi wydawcy, opinii innych, oczekiwań osobistych kontra wrażenia po lekturze.
Co daje taki plebiscyt? Sugestie jakich pozycji ewentualnie unikać a może też być ważną informacją dla wydawcy. Wynik idzie w świat :smile:
3 pozycje to ani dużo ani mało...
I powiem szczerze, wychodząc z tą propozycją nawet przez myśl mi nie przeszedł żaden polski komiks :smile:

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 11, 2015, 10:35:39 am »

moim zdaniem ZŁY(!!!!) pomysł

Bardzo zły pomysł...


Popieram. To nie jest dobry pomysł. Spowoduje to tylko masę flame'u. I tak już jest podobny temat "Rachunek sumienia"

Omijac szerokim lukiem :)

Równie dobrze można omijać te niewymienione w top listach. Co więcej, najgorszy komiks w danym roku nie oznacza, że to jest zły komiks. Po prostu jest najgorszy z tych które dana osoba przeczytała. A jeśli przeczytała same dobre? Wtedy wybiera najgorszy z najlepszych.