Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolf85

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1125 dnia: Kwiecień 19, 2016, 10:16:30 am »
A ja jestem swoją drogą ciekaw, czy za parę lat (przy założeniu, że DC Deluxe będzie się dalej ukazywać w miarę regularnie) coś New 52 trafi do Deluxe'a? Może ten integral Swamp Thinga Snydera?  :smile:
No ale to tylko gdybanie.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1126 dnia: Kwiecień 19, 2016, 10:33:06 am »
A czy to przypadkiem nie jest 'pocięte'? Znaczy jeśli była dwuzeszytowa opowieść z dwoma różnymi rysownikami, to w tym tomie wydano tylko zeszyt Norma?
W Vol.1 tak nie jest  :smile: Dokładna lista z tym co wyszło w TM-Semicach:

Legends of the Dark Knight: Norm Breyfogle Vol. 1

DC 579    - The Crime's Doctor Crimson Clinic
DC 582    - Sole Survivor
DC 583    - Fever cz. 1 TM-Semic 1992.6 (19)
DC 584    - Fever cz. 2 TM-Semic 1992.6 (19)
DC 585    - The Ratcatcher (cz.1) TM-Semic 1991.10 (11)
DC 586    - Rat Trap            (cz.2) TM-Semic 1991.10 (11)
DC 587    - Night People cz.1
DC 588    - Night People cz.2
DC 589    - Night People cz.3
DC 590    - An American Batman in Londyn
DC 591    - Aborigine! Tm-Semic 1991.7 (08)
DC 592    - The Fear cz.1
DC 593    - The Fear cz.2
DC 594    - Ecstasy Tm-Semic 1991.7 (08)
DC 601    - Tulpa cz.1
DC 602    - Tulpa cz.2
DC 603    - Tulpa cz.3
DC 604    - The Mud Pack cz.1
DC 605    - The Mud Pack cz.2
DC 606    - The Mud Pack cz.3
DC 607    - The Mud Pack cz.4
ANNUAL 11 - Love Bird (backstory)
ANNUAL 12 - Robin: The Back-UP (backstory)

Czyli tylko 6 zeszytów z tego to "Duble" (8azyliszku za dużo by kupić?  :smile: ) Dla fanów Semica to by była niezła gratka  :smile: Ale obawiam się że jest to za grube  :doubt:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1127 dnia: Kwiecień 19, 2016, 10:58:03 am »
Co się mnie czepiasz? Mi się niezbyt Legendy Mrocznego Rycerza podobały bo to były głównie oderwane od siebie historyjki. Ja wolę ciągłe fabuły jakie leciały w czasie Knightfalla albo po sąsiedzku, Śmierci Supermana. Nie pamiętam już jakie tam były rysunki. W głowie tylko siedzi ten Cavalier rysowany przez Sale'a.

Offline Watchmen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1128 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:20:35 pm »
Kryzys na Nieskończonych Ziemiach czy Nowa Granica-co na początek pozwoli mi się  zapoznać i w jakiś sposób lepiej zorientować w świecie i historii bohaterów spod szyldu DC?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1129 dnia: Kwiecień 20, 2016, 10:32:29 pm »
Nowa Granica  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1130 dnia: Kwiecień 21, 2016, 04:04:00 am »
Tylko i wyłącznie Kryzys.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1131 dnia: Kwiecień 21, 2016, 04:09:42 am »
Kolega wyżej jak zwykle nie doczyta pytania i odpowiada na pytanie co mu się bardziej podobało. By lepiej ZORIENTOWAĆ się w uniwersum DC to lepiej Nową Granicę bo to uniwersum DC w pigułce.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1132 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:37:56 am »
Obie pozycje są bardzo dobre
Jednak na początek Nowa Granica, taki origin uniwersum, także spory hołd złotej erze, rysunki też są dużo bardziej strawne, nawet można się nimi zauroczyć w tej kresce.
W większości przypadków posłuchać i zrobić odwrotnie niż radzi 8azyliszek
Kryzys jest za bardzo wymieszany fabularnie na początek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 09:57:27 am wysłana przez fragsel »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1133 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:24:55 am »
Kolega wyżej jak zwykle nie doczyta pytania i odpowiada na pytanie co mu się bardziej podobało. By lepiej ZORIENTOWAĆ się w uniwersum DC to lepiej Nową Granicę bo to uniwersum DC w pigułce.


No nie wiem, NG to wariacja na temat tegoż, piękna, sentymentalna ale wariacja. Kryzys za to jest gigantycznym miszmaszem całego uniwersum DC z postaciami w swoich prawie najpełniejszych przedstawieniach. Nawet jeżeli każdy Kryzys znosi wcześniejszy Kryzys to co dzieje się w tym komiksie pokazało akurat pełnię tego co w DC było dobre (a dziś prawie nieobecne) - dziedzictwa postaci.

Więc o ile podejście żeby wybierać te komiksy, które Bazyl krytykuje nie jest takie złe (ekhm, ekhm, GC) to jednak nie jestem pewny czy Kryzys bardziej nie wyczerpuje tego o co chodziło w pierwotnym pytaniu.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1134 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:46:47 am »
Nowy czytelnik się nie odnajdzie w Kryzysie.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1135 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:47:29 am »

No nie wiem, NG to wariacja na temat tegoż, piękna, sentymentalna ale wariacja. Kryzys za to jest gigantycznym miszmaszem całego uniwersum DC z postaciami w swoich prawie najpełniejszych przedstawieniach. Nawet jeżeli każdy Kryzys znosi wcześniejszy Kryzys to co dzieje się w tym komiksie pokazało akurat pełnię tego co w DC było dobre (a dziś prawie nieobecne) - dziedzictwa postaci.

Więc o ile podejście żeby wybierać te komiksy, które Bazyl krytykuje nie jest takie złe (ekhm, ekhm, GC) to jednak nie jestem pewny czy Kryzys bardziej nie wyczerpuje tego o co chodziło w pierwotnym pytaniu.
Zależy, Kryzys jest dla osób choć trochę orientujących się w uniwersum, dla laików lepsza NG w szczególności z przypisami,

fragsel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1136 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:54:48 am »
Zależy, Kryzys jest dla osób choć trochę orientujących się w uniwersum, dla laików lepsza NG w szczególności z przypisami,

przeczytałem na studiach wszystkie odcinki supermana z lat 1939-1985 zanim dotarłem do Kryzysu...
I zgubiłem się... Za dużo postaci na raz...

może to nie wina komiksu, ale takie są fakty...

Jako ciekawostkę powiem, ze najwięcej się dowiedziałem o DC ( a przynajmniej o jego "mistycznej" i "kosmicznej" odnodze) z Sagi o Swamp Thing...

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1137 dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:24:36 am »
Można też trochę poczekać i kupić Flashpoint w czerwcu. Kończy się okres poKryzysowy, zaczyna się kolejny restart universum. Teraz czekam na tego Deluxa.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1138 dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:39:47 am »
Można też trochę poczekać i kupić Flashpoint w czerwcu. Kończy się okres poKryzysowy, zaczyna się kolejny restart universum. Teraz czekam na tego Deluxa.
Nie czekasz jak wyjdzie w WKKDC, będziesz przepłacać i wpierać ten okropny E. ?

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1139 dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:53:19 am »
@UP
Tylko w edycji francuskiej chyba Flashpoint wyszedł w regularnej kolekcji. W edycji niemieckiej i Kryzys i Flashpoint zostały wydane jako droższe bonusy. Dlatego kupiłem wydanie Egmontu bo jest tańsze. Tak samo z S&B 1 i 2, oraz Catwoman. Jak coś jest tańsze niż Eaglemoss, to kupuję. Jak droższe, to czekam.

Zresztą - po wydaniu Flashpointa Egmont powinien rzucić N52 i wydać wszystko co wyszło pomiędzy Kryzysem a Flashpointem, pomijając inne polskie wydania. Wtedy mielibyśmy całość 26 letniego okresu pozkryzysowego po polsku. :) :D A serio - do Deluxa rzeczywiście mogłyby trafić Zero Hour i Infinite Crisis. Może Knightfall, al to już niekoniecznie, bo wyszedł on po polsku.