trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1500 dnia: Październik 07, 2016, 09:17:27 pm »
NG to komiks o który dość często toczy się spór. Z jednej strony są ci, którzy maja wydanie deluxe od Egmontu, i namawiają wszystkich, aby te wydanie kupili, bo będą żałować; a z drugiej strony są ci, którzy czekają na ten komiks z kolekcji bez dodatków i ciężko ich przekonać, że będą żałować.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1501 dnia: Październik 07, 2016, 09:21:46 pm »
Podejrzewam, że gdybym "Nową granicę" przeczytał w edycji Eaglemoss i nie byłoby jakiegoś wielkiego wstępu lub podsumowania, to komiks byłby według mnie tylko dobry. Ponieważ jak napisałem wcześniej, nie jestem ekspertem od DC, szczególnie od złotej/srebrnej ery, więc dopiero dodatki umożliwiły mnie docenienie komiksu jako całości.
Pod tym względem "Marvels" wygrywa, ponieważ jest na tyle proste i uniwersalne, że nawet osoba mająca minimalną wiedzę o uniwersum Marvela bez problemu go zrozumie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1502 dnia: Październik 07, 2016, 09:43:25 pm »
@radef
Rozumiem, że to była żaluzja do mnie? ;)
Ale po co zadajesz pytania, skoro sam sobie na nie odpowiadasz? :)

Sam mogę przyznać, że kreska w "Wielkim skoku Seliny" jest bardzo specyficzna i przy niektórych rysunkach trochę przeszkadzała, ale kolejne komiksy wyglądają świetnie. Wszystkie zeszyty są narysowane dość prostą kreską, kadry są pozbawione zbędnych szczegółów, praktycznie nie ma cieniowania, do tego dochodzą proste kolory pozbawione gradientów, przez co komiks bardzo przypomina kreskówkę. J

I nie to, ze nie lubię kreskówek, ale jednak wolę troch,ę bardziej dopracowane artystycznie plansze w komiksach. A rysunki w połowie Catwoman vol.3 wybitnie nie trafiają w mój gust, o czym już tu pisałem. Fabuła jest spoko, ale to dla mnie za mało. Ja swoją przygodę zakończę na tej 1 części.

A gdy przeczytam NG w WKKDC, to potem mogę kogoś poprosić o jakieś skany tych dodatków. Na to zawsze znajdzie się czas.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1503 dnia: Październik 07, 2016, 10:01:15 pm »
A gdy przeczytam NG w WKKDC, to potem mogę kogoś poprosić o jakieś skany tych dodatków. Na to zawsze znajdzie się czas.
Takiego wała, udostępnianie skanów jest nielegalne. Kup se.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1504 dnia: Październik 07, 2016, 10:04:39 pm »
No to już powiedziałem, że jak wyjdzie to se kupię. A jak nie można, to przeżyję bez egmontowych dodatków.

Offline Barmon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1505 dnia: Październik 08, 2016, 04:46:25 pm »
Ktoś z was wie gdzie można kupić jakieś dobre   foliowe obłożenie jak w bibliotekach  aby zakryć obwolutę?

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1506 dnia: Październik 08, 2016, 06:43:33 pm »
Kiedyś zamówiłem u gościa na allegro trochę książek i przysłał mi je w takich foliowych obwolutach, niestety raczej ręcznie robionych. Nie psuły jakoś wyglądu książki, były przeźroczyste i idealnie dopasowane do ozmiaru okładki, ale za to nawet jakieś dziesięcioletnie starocie w miękkiej wyglądały jak nówka. Wtedy pomyślałem, że fajnie byłoby coś takiego zrobić ze swoją kolekcją, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1507 dnia: Październik 10, 2016, 01:53:19 pm »
Pod tym względem "Marvels" wygrywa, ponieważ jest na tyle proste i uniwersalne, że nawet osoba mająca minimalną wiedzę o uniwersum Marvela bez problemu go zrozumie.
No nie wiem

Minimalną wiedzę miałem jak czytałem to po raz pierwszy i uznałem za niezłe ścierwo

Teraz mam już całkiem sporą wiedzę i wciąż nie jest za dobre xD ale o wiele lepsze

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1508 dnia: Październik 10, 2016, 01:56:51 pm »
Minimalną wiedzę miałem jak czytałem to po raz pierwszy i uznałem za niezłe ścierwo
Nie przesadzajmy ze słownictwem, szczególnie mówiąc o komiksie, który był wysoko we wszelakich forumowych plebiscytach [jak na komiks Marvela]. Jak już mówisz, że komiks był słaby to dlaczego?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1509 dnia: Październik 10, 2016, 02:07:22 pm »
No nie wiem

Minimalną wiedzę miałem jak czytałem to po raz pierwszy i uznałem za niezłe ścierwo
"Marvels" = ścierwo?
Ta wypowiedź ma sporą szansę na zdobycie zaszczytnej statuetki 8azyliszka Roku.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1510 dnia: Październik 10, 2016, 02:16:50 pm »
Nie przesadzajmy ze słownictwem, szczególnie mówiąc o komiksie, który był wysoko we wszelakich forumowych plebiscytach [jak na komiks Marvela]. Jak już mówisz, że komiks był słaby to dlaczego?

Chodzi o to, że naczytałem się, jakie to nie jest arcydzieło, jeden z wspanialszych komiksów Marvela a potem okazało się, że w ogóle nie rozumiem o co w nim chodzi a historia opowiedziana jest w ogóle nieinteresująca. No i okazało się, że bez wiedzy o uniwersum Marvela, o przełomowych momentach (np. przybycie Galactusa), nie da się pojąć, w czym rzecz. Dopiero teraz widzę, w jaki sposób przedstawienie kluczowych momentów z historii Marvela z perspektywy zwykłego człowieka może być atrakcyjne.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1511 dnia: Październik 17, 2016, 11:57:44 am »
Pytanie do osób ogarniających Wonder Woman. Zapowiedziany run Grega Rucki przez Egmont ma zbierać nr
#195-226, tak?? Ile wyjdzie tomów zbiorczych?
Na amazonie widzę tylko jeden zbierający #196-#205 czyli Down to Earth + Bitter Rivals. Ale wychodzi że będzie to pierwszy tom. I teraz drugie pytanie czy będzie kontynuacja? Kolejne są #206-210 czyli Eyes of the Gorgon, które sąw WKKDC. A przytaczając ostatnią wypowiedź Egmontu:
Cytuj
Kioskowe kolekcje Marvela i DC – nie jesteśmy ich wydawcami, wszelkie pytania ich dotyczące należy kierować odpowiednio do firm Hachette i Eaglemoss. W przypadku kolekcji DC Egmont Polska jest partnerem, przygotowującym poszczególne tomy do druku. W oczywisty sposób obecność obu kolekcji (i ich zawartość) wpływa na nasze plany wydawnicze. NIE planujemy szybkiego wydawania komiksów opublikowanych w ramach kolekcji (oczywiście, mogą zdarzyć się wyjątki, takie jak „Wojna domowa”).
Wychodzi że możemy dostać niekompletne wydanie albo tylko tom 1. Co prawda jest to stwierdzenie że "mogą zdarzyć się wyjątki" ale przy trybie wydawania jednego tomu na rok to się komiks będzie dostępny na rynku nie tak jak w przypadku Wojny domowej, której nie ma.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1512 dnia: Październik 17, 2016, 12:03:06 pm »
Pytanie do osób ogarniających Wonder Woman. Zapowiedziany run Grega Rucki przez Egmont ma zbierać nr
#195-226, tak??


Tak, ale ważne, ten tom w oryginale (mam) zawiera też Wonder Woman: Hikateia tak BTW.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1513 dnia: Październik 17, 2016, 12:07:37 pm »
Na amazonie widzę tylko jeden zbierający #196-#205 czyli Down to Earth + Bitter Rivals.
Vol 1 zbiera: 195-205 + WONDER WOMAN: THE HIKETEIA

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1514 dnia: Październik 17, 2016, 12:10:53 pm »
Na razie starsze przygody WW Egmont wydaje "zwiadowczo". Run Azarello sprzedał się w Polsce słabo i teraz sprawdzają, czy to wina tego, że ogólnie sama WW jest w Polsce mało popularna, czy to dla tego, że przygody z N52 są słabe. A jeśli Rucka się sprzeda - nic nie stoi na przeszkodzie, by ewentualnie wydać egmontowe Oczy Gorgony w małym nakładzie i od razu przejść do tomu trzeciego. Z Hugo taki zabieg świetnie wyszedł. :biggrin:
W każdym razie ja Oczy Gorgony biorę od Eaglemoss.

 

anything