Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1530 dnia: Listopad 05, 2016, 11:44:31 am »
Rok setny niezbyt mi przypadł do gustu - ot kolejna wariacja ma temat Batmana, niezbyt nowatorska i ciekawa. Sądziłem, że to będzie jakaś mocniej zakręcona rzecz (np. Batman wampir), a to po prostu zmienionych kilka elementów układanki. Historia opiera się na
Spoiler: pokaż
tajemnicy, kim jest Batman 100 lat później i do końca się tego nie dowiadujemy - Bruce Wayne, tak, ale czy to nie wnuk jak Gordon?; chyba tak, bo nie wygląda on na starego wygę
. Historia jest poprawna, ale są tam jakieś zgrzyty (
Spoiler: pokaż
OK, superbohaterowie wytępieni, ale wnuk Gordona nic nie wie o największym obrońcy Gotham? nawet chłopaszek ma zabawkę Supermana, więc to nie są jakieś dawno zapomniane postaci
). Dużo jest scen akcji, a niestety przy tym stylu rysowania Pope'a są one nieczytelne. Do tego byle jakie kolorki. Kurcze, i za takie komiksy rozdają Eisnery...  :neutral:

Mogę się tylko pod wszystkim podpisać. Co do rysunków to doceniam kunszt Pope, ale mi zupełnie jego kreska nie leży. Wszystko jest takie owalne, pozaokrąglane, prawie żadnego cieniowania. Ja jestem wielbicielem zupełnie odwrotnej szkoły rysowania - ostrej, wyrazistej, kanciastej. W Roku setnym rysunki wydawały mi się jakieś nieczytelnie, w dużej części też przez kolory.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1531 dnia: Listopad 07, 2016, 12:37:49 pm »
Rok setny niezbyt mi przypadł do gustu - ot kolejna wariacja ma temat Batmana, niezbyt nowatorska i ciekawa. Sądziłem, że to będzie jakaś mocniej zakręcona rzecz (np. Batman wampir), a to po prostu zmienionych kilka elementów układanki. Historia opiera się na
Spoiler: pokaż
tajemnicy, kim jest Batman 100 lat później i do końca się tego nie dowiadujemy - Bruce Wayne, tak, ale czy to nie wnuk jak Gordon?; chyba tak, bo nie wygląda on na starego wygę
. Historia jest poprawna, ale są tam jakieś zgrzyty (
Spoiler: pokaż
OK, superbohaterowie wytępieni, ale wnuk Gordona nic nie wie o największym obrońcy Gotham? nawet chłopaszek ma zabawkę Supermana, więc to nie są jakieś dawno zapomniane postaci
). Dużo jest scen akcji, a niestety przy tym stylu rysowania Pope'a są one nieczytelne. Do tego byle jakie kolorki. Kurcze, i za takie komiksy rozdają Eisnery...  :neutral:

Pełna zgoda. To średniak, ale ocenę mocno podnoszą dodatki - krótkie historyjki były bardzo dobre.
http://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/8487-batman-rok-setny-recenzja-komiksu

Offline acidos

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1532 dnia: Listopad 13, 2016, 06:13:53 pm »
Warto moi drodzy sięgnąć w grudniu po Batman Gotyk ?

Offline graves

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1533 dnia: Listopad 13, 2016, 07:53:21 pm »
Ok. Napisze to tylko raz.
Na tym forum nie pisze się recenzji komiksów, których się nie zna.
To nie prawda, że nie można nic powiedzieć o komiksie, który jeszcze w Polsce nie wyszedł, bo masę ludzi tutaj czyta komiksy w oryginale.
Bazyliszek --> nie czytałeś - to się nie odzywaj - nie zachwalaj, ani nie krytykuj. Czekaj jak każdy normalny czytelnik nie znający komiksu do jego do premiery. Daj wypowiedzieć się osobom, które coś wiedzą.
Tworzysz jedynie spam. Będziesz to kontynuował, to nie dostaniesz ostrzeżenia, ale bana.
Mam już tego dosyć. Może dwa miesiące bez forum Cie otrzeźwi. :roll:

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1534 dnia: Listopad 14, 2016, 08:55:33 am »
W końcu! <otwiera szampana>

Tak, "Gothic" zdecydowanie warto - imo jeden z ciekawszych Batmanów w tym roku, na dodatek jest to zamknięta historia. Wolę od "Azylu Arkham", który broni się głównie szatą graficzną. Klaus Janson zresztą też nie ma się czego wstydzić, ale historia też bardzo klimatyczna, raczej prosta - bez typowych dla Morrisona udziwnień (nie każdy za tym przepada).

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1535 dnia: Listopad 14, 2016, 10:35:47 am »
Ciągle się waham co do tego tytułu.
To dlatego, że zaczynam mieć nadmiarowe stężenie batmaniny. A jeszcze do przeczytania czeka rok sto.
Możecie podlinkować plansze inne niż te trzy ze sceną z lustrem, które są na wcześniejszych stronach forum?

Offline przemo1

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1536 dnia: Listopad 14, 2016, 11:06:58 am »
Gothic - zdecydowanie na tak, jak i reszta Legend Mrocznego Rycerza ze starego DC.
Ciągle szukam zbiorczego wydania Shaman i mam nadzieję że Egmont postara się oprócz Morrisona coś innego też z tej serii wyciągnąć. Choć pamiętając jak przyjęty został Ted Mckeever w czasach Semica trzeba pamiętać że do rysunków niektórych twórców trzeba się odnosić inaczej niż do rysunków Jima Lee.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1537 dnia: Listopad 14, 2016, 11:39:19 am »
Imo ta plansza jest super i dosyć reprezentatywna dla stylu tego komiksu:

Offline kostron

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1538 dnia: Listopad 16, 2016, 09:36:11 pm »
zdanie czytelnika, który miał długi rozbrat z komiksem.
tak mniej więcej trzydziestoletni.........
lata 70 i 80 to były lata stukrotnego czytania tych samych relaksów, tytusów, christy i td.
a potem człowiek "dorósł" i odwrócił się od komiksów.
kilka lat temu dzięki fascynacji książkami Kinga trafiłem na "Lockey and Key" (wiadomo, synal).
no i wzięło mnie znowu, bardzo mocno.
nie będę tu pisał o cyklach, które mną pozamiatały najmocniej (Sandman, Lockey, AV, Gotham C, Skalp, Lazarus, CHEW!!!, Fatele), bo nie do tego służy ten wątek.
ten wstęp miał nakreślić CZASOWĄ I WIEKOWĄ  perspektywę patrzenia na niektóre komiksa Batmana.
miałem je okazję czytać w tym roku, więc żaden z nich nie był obarczony przymiotnkami typu: przełomowy, prekursorski, otwierający nowy horyzont.
na wszystkie mogłem popatrzeć jako świeży czytelnik.
no i po przeczytani wielu recenzji i rankingów nie do końca rozumiem pewną gradację batmanowego kanonu.
nie wiem, może trochę jest tu snobizmu, że właśnie to jest kanon więc i ja uważam to za mega dzieło?
głównie chodzi mi o cykl Snyder'a, który moim zdaniem jest bardzo niedoceniony, a widzę go  2 klasy wyżej niż np Rok pierwszy, który moim zdaniem jest nadinterpretowany a przede wszystkim straszliwie się zestarzał. niestety podobne zdanie mam o Powrocie MR, który jest b. dobry, ale czas mu nie służy.
co innego Długie H. , które jest rewelacyjnym kryminałem, grzebiącym gdzieś w szczątkach Chandlera czy Hammetta.
ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Offline kostron

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1539 dnia: Listopad 16, 2016, 09:37:07 pm »
no i jeszcze wrzuciłem nie w ten wątek............

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1540 dnia: Listopad 16, 2016, 10:39:43 pm »
no i jeszcze wrzuciłem nie w ten wątek............
Skorzystaj z opcji:
[size=0px]Zgłoś do moderatora[/size][/color]
[/size][size=78%]a na pewno Twój głos zostanie wysłuchany, a post przeniesiony do innego wątku.[/size]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline tabasko21

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1541 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:40:29 pm »
wyglada ze jedyne miejsce gdzie mozna kupic
Kryzys tożsamości Egmontu
to allegro lub wydanie Wkkd. Za dlugo chyba z kupnem zwlekalem bo teraz cena za oba wydania nie zacheca

Offline maximumcarnage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1542 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:43:51 pm »
Kup w oryginale i po kłopocie.

Offline tabasko21

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1543 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:54:04 pm »
a ktory wydruk lepiej sie prezentuje Egmontu czy Wkkd ? Cena jest prawie identyczna wiec w sumie moze sie skusze na te wkkd z tymi extra zeszytami flasha

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1544 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:00:39 pm »
Nie widziałem wydania z kolekcji, ale Egmontu ma bardzo ciekawe dodatki np. komentarze twórcy do komiksu.

 

anything