Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1545 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:04:29 pm »
a ktory wydruk lepiej sie prezentuje Egmontu czy Wkkd ? Cena jest prawie identyczna wiec w sumie moze sie skusze na te wkkd z tymi extra zeszytami flasha


Offline marian381

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1546 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:39:19 pm »
a ktory wydruk lepiej sie prezentuje Egmontu czy Wkkd ? Cena jest prawie identyczna wiec w sumie moze sie skusze na te wkkd z tymi extra zeszytami flasha

Wydanie od Egmontu jest zdecydowanie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość wykonania i dodatki. Tutaj możesz zerknąć na porównanie tych wydań  WKKDCC Wydanie Specjalne#1: Kryzys Tożsamości - prezentacja i porównanie
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1547 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:05:35 pm »
"Batman: Gotyk"
Wreszcie Batman jakiego naprawdę lubię!
Ostatnimi czasy, co sięgałem po komiksy spod jego znaku, to mniej lub bardziej się rozczarowywałem. Nie dla mnie obrośnięty w nową technologię opiekun przedszkola nastoletnich pomocników (Snyder), ani dziwak paradujący w kostiumie nietoperza po pustkowiach Bliskiego Wschodu ("Narodziny Demona", "Śmierć w rodzinie").
Lubię upartego detektywa z rysami na psychice i traumą z dzieciństwa, zdeterminowanego twardziela pod presją o wyraźnej busoli moralnej. Takiego, jakiego poznałem dzięki "Przysiędze zza grobu", "Mrocznemu rycerzowi mrocznego miasta", czy filmom Burtona.
"Gotyk" - choć daleki od doskonałości (są tu "puszczone" rozwiązania i pewne nadmierne uproszczenia - ale czyta się je bez zażenowania!) - zbliża się do mojego ideału Batmanowych opowieści. Gangsterski, brutalny świat, tajemnicza intryga zatrącająca o sekrety z przeszłości Wayne'a oraz specyficzna mieszanka opowieści noir i "gotyckiej" powieści grozy o szerokim backgroundzie kulturowym (oprócz licznych nawiązań wymienionych w posłowiu dodałbym jeszcze legendy o zatopionych dzwonach). Batman w takim kontekście wypada świetnie i aż zdumiewa, że taka "Śmierć w rodzinie" - historia słynniejsza, po swojemu dobra, ale naiwna i postarzała, mogła powstać ledwie 2 lata wcześniej...
Dzięki "Gotykowi" mamy też możliwość obcowania z "wczesnym Morrisonem", a zwłaszcza unikatową szansę zapoznania się z obszernym albumem, rysowanym w całości przez wielkiego Klausa Jansona. Trudno go nie szanować, jako inkera, który de facto pomógł wykształcić się właściwemu stylowi rysunków Franka Millera i współuczestniczył w najlepszych projektach Johna Romity jr-a. Ja jego indywidualną twórczość wielbię od zapoznania się z nowelką "Dobry wieczór północ" z "Batman B&W". Nawet wspominanego w posłowiu "Terminatora 2", obśmiewanego u nas jako "najgorszy komiks świata", uważam raczej za szczególny eksperyment. W "Gotyku" jednak jego cienka, ekspresjonizująca kreska rozwinęła się wspaniale. Janson doskonale oddaje emocje, fakturę materii, świat pogrążony w mroku... Oczywiście - na przeciwnym biegunie klasycznej perspektywy i proporcji.
Nie mogę wyjść ze zdumienia, że wahałem się, czy kupować ten komiks. Dla mnie jeden z najlepszych Deluxe'ów i pierwszy od dawna "Batman", którego od początku do końca czytałem z radością.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1548 dnia: Grudzień 30, 2016, 07:21:15 am »
Wydanie od Egmontu jest zdecydowanie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość wykonania i dodatki. Tutaj możesz zerknąć na porównanie tych wydań  WKKDCC Wydanie Specjalne#1: Kryzys Tożsamości - prezentacja i porównanie
Twoje porównanie dopiero pozwoliło mi przekonać się w pełni jak strasznie to wydanie z Eaglemoss jest spierdzielone. Najlepiej widać to na rozkładówce sceny w Kościele - to jakiś skandal żeby zrobić klejenie w ten sposób. Teraz dopiero planuję kupić Wieżę Babel, ale już się boję.


@Szczoch: Po tak niezwykle entuzjastycznej opinii o Gotyku nie mogę się już doczekać lektury, tym bardziej, że mam podobne odczucia co do nowoczesnych Batmanów.

Offline Epekeina

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1549 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:43:46 am »
"Batman: Gotyk"
Wreszcie Batman jakiego naprawdę lubię!
Ostatnimi czasy, co sięgałem po komiksy spod jego znaku, to mniej lub bardziej się rozczarowywałem. Nie dla mnie obrośnięty w nową technologię opiekun przedszkola nastoletnich pomocników (Snyder), ani dziwak paradujący w kostiumie nietoperza po pustkowiach Bliskiego Wschodu ("Narodziny Demona", "Śmierć w rodzinie").
Lubię upartego detektywa z rysami na psychice i traumą z dzieciństwa, zdeterminowanego twardziela pod presją o wyraźnej busoli moralnej. Takiego, jakiego poznałem dzięki "Przysiędze zza grobu", "Mrocznemu rycerzowi mrocznego miasta", czy filmom Burtona.



Mam podobne zdanie. życzyłbym bym sobie, aby Egmont wydał Batman: Cult Starlina, komiks dużo lepszy od Śmierci w Rodzinie tego samego autora. W Kulcie Starlin uderza w podobne psychodeliczno-ezoteryczne tony co w swoim "kosmicznych marvelach", przy czym w pełni uderza w mroczne tony wprowadzone przez Moora i Millera. Mamy poddanego intoksykacji Batmana, który przeżywa swoje najgorsze koszmary, dziwaczne wizje, naprawdę brutalną fabułę (nie wiem czy to nie najbrutalniejszy Batman jakiego czytałem/widziałem) i klimat mistycznej tajemnicy, która nie ześlizguje się w klimaty lovecraftowskie (co dla mnie o tyle jest to plusem, że w komiksach które ostatnio czytałem ten klimat nagminnie się przewijał). Także fajnie by było.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1550 dnia: Styczeń 02, 2017, 09:45:57 am »

życzyłbym bym sobie, aby Egmont wydał Batman: Cult Starlina

Pewnie prędzej czy później doczekamy się tego w Deluxie :)

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1551 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:02:22 am »
Po tak entuzjastycznych głosach przyśpieszyłem lekturę Gotyku i mogę tylko potwierdzić wcześniejsze głosy.
To jeden z najlepszych Batmanów wydanych u nas w ostatnich latach.


Jedna scena, w której Bruce siedzi w milczeniu w jednym ze swoich pokoi potrafi wyrazić więcej niż jakieś przedramatyzowane i przeintelektualizowane monologi wewnętrzne z innych serii.
Komiks z czasów, kiedy scenarzysta wespół z rysownikiem potrafili stosować jeszcze takie środki wyrazu.


Rzeczą świadczącą, że komiks mógłby być jeszcze lepszy jest
Spoiler: pokaż
treatment scenariusza zamieszczony w posłowiu. mamy tam choćby wzmiankę o tym jak Batman dochodzi do terminu jednego z zabójstw bazując na nazwisku jednej z ofiar. Ten element detektywistyczny nie był tu wyakcentowany wystarczająco. Ale było to zapewne świadomą decyzją twórców - po prostu położyli nacisk na co innego. Jest jeszcze jakiś Batman, gdzie to przestępcy używają reflektora, żeby wezwać Batmana na pomoc? Ten motyw jest kapitalny.



Więcej Legends of the Dark Knight!

Offline Eragon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1552 dnia: Styczeń 02, 2017, 02:10:44 pm »
W końcu w moich rękach jest moje pierwsze DC Deluxe czyli ,,Kryzys na nieskończonych ziemiach''. :smile:

Opowieść, którą chciałem przeczytać odkąd tylko Arek Wróblewski o niej pierwszy raz wspomniał na stronach klubowych Supka, minęło 25 lat, ale w końcu mogę to przeczytać po polsku - lepiej późno niż wcale. :smile:

Muszę powiedzieć, że to prawdziwa cegła, swoje waży. Jakość wydania bardzo dobra, jedynie ta obwoluta...wolałbym normalną okładkę, no ale to w sumie mało ważna rzecz, choć trochę mnie drażni... Zobaczymy czy treść mnie zawiedzie czy zauroczy(bo graficznie wiadomo to Perez i po szybkim przejrzeniu już wiem, że jest miodzio - dopracowane pod każdym względem, przepiękne rysunki), ale o tym w kolejnym poście jak już przeczytam tą cegłę. :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 05:12:25 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1553 dnia: Styczeń 04, 2017, 09:37:12 am »
Żebyś się tak nie przejechał jak ja na tym sentymencie ;)

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1554 dnia: Styczeń 06, 2017, 08:38:16 am »
Ostatnim komiksem jaki przeczytałem w zeszłym roku był Gotyk. Również podzielam każdą pozytywna wypowiedz na temat tego komiksu, bardzo klimatyczny i wciągający.  Musze go wpisać w listę najlepszych komiksów przeczytanych w 2016r. Z serii Deluxe został mi jeszcze  do nadrobienia rok 100, jakoś nie mam werwy na ta pozycje poki co  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2017, 11:00:23 am wysłana przez SawiK »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1555 dnia: Styczeń 08, 2017, 06:47:57 pm »
Przeczytałem dziś Trójce i zastanawiam się czym ten komiks zachwycił, że aż jest w deluxe? Dla mnie nie było to za wciągające, a do tego raczej słabo narysowane. Postacie są jakieś krzywe itp. Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie, ale ciekawi mnie jakie są główne argumenty za tym tytułem?
I dwie sprawy:
1) czy ten Joker z jednego kadru to totalny przypadek czy jest w tym jakaś głębia czy ukryty sens?



2) czy autor wypowiadał się kiedyś na temat sceny z samolotami? Czy nawiązanie do 11 września, które mi się nasunęło jest przypadkowe czy autor zrobił to celowo?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1556 dnia: Styczeń 08, 2017, 07:02:44 pm »
Trójca się znalazła w De Luxe tylko dlatego, że była na liście Eaglemoss, jak większość tytułów od Azylu Arkham.

Offline peta18

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1557 dnia: Styczeń 08, 2017, 07:24:24 pm »
1) czy ten Joker z jednego kadru to totalny przypadek czy jest w tym jakaś głębia czy ukryty sens?
A to nie jest po prostu (ogromna) karta z Jokerem, ktora jest w jaskini nietoperza, i ktora pojawia sie co jakis czas w roznych komiksach z Batmanem (przynajmniej tak mi sie wydaje)?

Sprawdzilem i mi sie nie wydawalo : )
O jaskini Batmana "The most famous and prevalently featured trophies are a full-size animatronic Tyrannosaurus Rex, a giant replica of a Lincoln penny, and an oversized Joker playing card."
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1558 dnia: Styczeń 08, 2017, 07:33:53 pm »
Ok to jedna kwestia wyjaśniona :) dzięki Peta
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1559 dnia: Styczeń 08, 2017, 07:34:40 pm »
Przeczytałem dziś Trójce i zastanawiam się czym ten komiks zachwycił, że aż jest w deluxe?


Tu masz uczciwą i wyczerpującą odpowiedź:
http://www.batcave.com.pl/komiks/tpb/batmansupermanwonder-woman-trinity/




Trójca się znalazła w De Luxe tylko dlatego, że była na liście Eaglemoss, jak większość tytułów od Azylu Arkham.




A potrafisz wyjaśnić, czemu znalazła się na liście Eaglemoss, bo pytanie bylo własnie o to.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.