Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1575 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:43:02 am »
Bazyl
Kreda w WeaponX moze i niedodaje ale warto miec ten wspanialy komiks na twardo i na kredzie. Kupilbym i kolejny raz ,wydanie Deluxe czy od MC jakby wznowili z pozadna okładka na jaki ten komiks zasługuje.
Lobo Maska byl dobry ale na Deluxa to szkoda miejsca, lepiej jakby dali na miekko ze skrzydełkami. Deluxy poki co to 90%trafne i doskonałe wybory. Sa komiksy które znamy jak i te wazne ktore chcemy dostac i to sie Egmontowi udaje. Moim zdaniem jest to najlepsza seria/kolekcja z superhero jaka dostajemy na rodzinnym rynku. I nie zanosi sie na pogorszenie. Jak chcesz kupic cos swietnego a nie chcesz orzebierac w stercie NDC i MN to pewniakiem sa Deluxy.
Te zle EglomosHaszet daje nam takze sporo dobrego,żeby nie było.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1576 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:45:04 am »
@UP
Ja wiem, że za 3 lata wreszcie wyjdzie w Kolekcji. Co tylko potwierdza tezę, że to Kolekcje nas zaspokajają a nie dotychczasowe wydawnictwa. I wiem, że 2 Deluxy wyszły taniej niż w Kolekcji - Narodziny demona i Catwoman.
3, zapominasz o Kryzysie Tożsamości.  :biggrin: a będzie więcej  :biggrin:

Dopiero teraz w 2017 mamy prawdziwą, poważną walkę konkurencyjną, bo 3 Kolekcje to coś czego nie można już lekceważyć jak do tej pory.
Powtórzę się kolejny raz, bo chyba znowu nie doczytałeś dostaliśmy 3 dobre i inne Batmany niż zwykle a ty jak zawsze jedziesz po takiej inicjatywie.
 

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1577 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:48:53 am »
@SawiK
Tylko te nędzne obwolutki i czarne tekturki jako okładki. No do niczego to jest. Dla mnie to nie jest luksusowe wydanie i taki mój np. Czerwony Syn dużo na tym traci. Niech to wydają jak Klasykę Marvela czy NDC.
Sam mam Weapon X WKKM. Co nie zmienia faktu, że Marvel jest winny i nie chce mu się nałożyć nowych kolorów jak np. w Amazing Fantasy 15.

@mkolek
Już pisałem co myślę o Kryzysie Tożsamości w Wydaniu Specjalnym. Było to robione albo na chybcika, albo celowo.
I 3 niezłe Batmany w 2016 roku IMHO to był Wieczny Batman a nie Deluxy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 07:59:33 am wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1578 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:56:11 am »
Już pisałem co myślę o Kryzysie Tożsamości w Wydaniu Specjalnym. Było to robione albo na chybcika, albo celowo.
Nie zmienia faktu że Kryzys Tożsamości w DC Deluxe jest tańszy, a wydania specjalne to część WKKDC. Jak pisałem zero konsekwencji i logiki w wypowiedziach. Jakie celowo? Przecież tak będzie też z Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach i wtedy też powiesz że celowo. Dostaliśmy to w DC Deluxe wcześniej to "po co to wydawać drugi raz" cytując ciebie.

I 3 niezłe Batmany w 2016 roku IMHO to był Wieczny Batman a nie Deluxy.
Nie.  :biggrin: Jeśli podasz mi choć jeden powód poza ceną i przeczytasz te 3 albumy to możemy podyskutować. I znowu zero konsekwencji i logiki w wypowiedziach bo dużo razy (sorry za każdym razem) piszesz jakie Nowe DC jest wtórne a teraz zachwycasz się Wiecznym Batmanem, który nie umywa się do tego co było w DC Deluxe z Batmanem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 10:21:51 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1579 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:45:51 am »

Już pisałem co myślę o Kryzysie Tożsamości w Wydaniu Specjalnym. Było to robione albo na chybcika, albo celowo.
I 3 niezłe Batmany w 2016 roku IMHO to był Wieczny Batman a nie Deluxy.


Posiadasz KT w WS?


No tak Gotyk i Rok Setny to nie są dobry komiksy ?

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1580 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:49:46 am »
Na marginesie najlepszy Batman obecnie na rynku u nas to Batman Scotta Snydera.
Mógłbyś dodać, że w >Twojej opinii< bo to co napisałeś jest mocno subiektywne. Ja akurat się z tym nie zgadzam.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1581 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:56:32 am »
Mógłbyś dodać, że w >Twojej opinii< bo to co napisałeś jest mocno subiektywne. Ja akurat się z tym nie zgadzam.
Masz rację. Wg mnie Batman Snydera obecnie jest najlepszym komiksem z Batmanem. Jedynie jeśli Egmont wyda Batman Norma Breyfogle'a i Alana Granta to wtedy będzie to lepszy komiks z wydawanych obecnie.

No tak Gotyk i Rok Setny to nie są dobry komiksy ?
Tak to są dobre komiksy. Tylko że Rok setny nie jest dla każdego, jeśli jesteś otwarty na różne interpretacje postaci Batman to powinieneś się tą pozycja zainteresować. Gotyk jest bardziej klasyczny, dla mnie klimat tego co wydawał na początku TM-Semic, dlatego czekam na wydanie/wznowienie Batmana Norma Breyfogle'a i Alana Granta
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 09:11:30 am wysłana przez mkolek81 »

Offline marian381

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1582 dnia: Styczeń 09, 2017, 09:24:12 am »
@SawiK
Tylko te nędzne obwolutki i czarne tekturki jako okładki. No do niczego to jest. Dla mnie to nie jest luksusowe wydanie

Okładki Egmontu w DC Deluxe są lata świetlne przed tą pseudo twardą okładką, jaką serwuje nam Eaglemoss. Jak tego nie widzisz, to gorąco polecam wizytę u okulisty, albo innego specjalisty...

I 3 niezłe Batmany w 2016 roku IMHO to był Wieczny Batman a nie Deluxy.

To są trzy niezłe Batmany, z tych które PRZECZYTAŁEŚ. Nie czytałeś natomiast tych najlepszych, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd takimi herezjami. Miałeś podobno się nie wypowiadać na temat komiksów, których nie czytałeś.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1583 dnia: Styczeń 09, 2017, 09:36:33 am »
Okładki Egmontu w DC Deluxe są lata świetlne przed tą pseudo twardą okładką, jaką serwuje nam Eaglemoss. Jak tego nie widzisz, to gorąco polecam wizytę u okulisty, albo innego specjalisty...


Ja nie wiem czy zestawianie ze sobą jednej fuszery w kontrze do drugiej fuszery to taki dobry argument. Okładki kolekcji DC są słabe jakościowo zestawiając ze swoim formatem, okładki DC Deluxe też są słabe zestawiając ze swoim formatem. To, że są lepsze nie znaczy lepsze lekko nie znaczy dalej, że są dobre.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1584 dnia: Styczeń 09, 2017, 09:39:14 am »
Bo po  tomach o Strachu na Wróble i Kapeluszniku mi się odechciało zaglądać do N52.
I nic nie pisałem o okładkach WKKDC. Też są średnie. Ale to nie zmienia faktu, że DC Deluxe jest nielepsze. Jak obwoluty, to tylko w formie muszej Sprawiedliwości - z prawdziwą okładką pod spodem. A nie pójściem na łatwiznę ale zostawaniem przy wyższej cenie.

Offline marian381

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1585 dnia: Styczeń 09, 2017, 09:41:32 am »
Okładki w serii DC Deluxe nie są fuszerą, a już na pewno nie są fuszerą pod względem jakości wykonania. Ktoś może nie tolerować obwoluty, jasne, ale to już jest jego subiektywne odczucie. Patrząc obiektywnie ,wykonaniu wydań z DC Deluxe, nie można wiele zarzucić. Natomiast grubość i ogólna jakość wykonania okładek z kolekcji, to jest po prostu kpina z ludzi. Tak wydany komiks powinien kosztować 10 zł.

Bo po  tomach o Strachu na Wróble i Kapeluszniku mi się odechciało zaglądać do N52.

Co?
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1586 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:04:15 am »
Ktoś coś wie odnośnie mojego pytania o scenę z samolotami w Trójcy? Przepraszam, że wcinam się w dyskusję o cenach i okładce ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline marian381

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1587 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:20:12 am »
Nawiązanie jest na pewno celowe, ale czy autor się kiedyś o tym wypowiadał, to nie wiem. Co do karty Jokera, to w New52 w albumie Śmierć Rodziny poznaliśmy jej genezę. Nie wiem natomiast, czy wspominano o niej kiedyś przed Nowym DC Comics.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1588 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:22:04 am »
Okładki w serii DC Deluxe nie są fuszerą, a już na pewno nie są fuszerą pod względem jakości wykonania.


Weź jakikolwiek komiks z obwolutą z twardą okładką, połóż obok DC Deluxe z Egmontu, zagraniczny, polski i po zdjęciu obwoluty porównaj co jest dobre a co jest fuszerą. Można prościej oczywiście, ot, chociażby pierwsze wydanie Osiedla Swoboda ładnie pokaże Ci jak powinno się to robić w naszych warunkach. Sorry, w DC Deluxe ta obwoluta jest chyba głównie po to żeby nie wcierać sobie w skórę barwnika z okładki...

Nie będę kruszył kopii o to. Gdy patrzę na swoją półkę z tomami w standardzie OHC to właśnie Egmontowe DC Deluxe jest tym momentem gdy mam jakieś "ale" dlatego pozwolę sobie narzekać na ich niekonsekwentny standard.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 10:25:39 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1589 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:24:40 am »
kuba ma tu rację, trylogia Millennium (wersja komiksowa), Parker czy Druuna biją na głowę to co jest pod obwolutą DC Deluxe i tu nie ma o co się sprzeczać