trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1590 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:40:50 am »
Nie mam żadnego komiksu spoza sektora superhero, więc muszę wierzyć Ci na słowo. Niemniej chętnie dowiem się, na czym ta wyższość polega. Przy porównaniu z wydaniami oryginalnymi od DC (Omnibusy Golden Age oraz wydaniami z New52) zarówno okładka, jak i obwoluta w wydaniach z Egmontu wypada niemal identycznie. Już pomijając porównania, nie widzę w tych okładkach i obwolutach żadnych większych wad, grubość i jakość wykonania jest po prostu na przyzwoitym poziomie. Niestety nie można tego powiedzieć o wydaniach z WKKDCC.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 10:51:46 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Kijanek

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1591 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:45:01 am »

Weź jakikolwiek komiks z obwolutą z twardą okładką, połóż obok DC Deluxe z Egmontu, zagraniczny, polski i po zdjęciu obwoluty porównaj co jest dobre a co jest fuszerą. Można prościej oczywiście, ot, chociażby pierwsze wydanie Osiedla Swoboda ładnie pokaże Ci jak powinno się to robić w naszych warunkach. Sorry, w DC Deluxe ta obwoluta jest chyba głównie po to żeby nie wcierać sobie w skórę barwnika z okładki...


Nie jest fuszerką, to się chyba nazywa oprawa introligatorska,
Właściwie to co ma za znaczenie co jest pod obwolutą, skoro zazwyczaj na półce stoi w obwolucie a czytanie odbywa się bez niej, czy jakby okładka była różowa to nie ma znaczenia bo jej nie widać przez większość czasu. No chyba że ktoś wyrzuca obwoluty to wtedy może mieć znaczenie.   

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1592 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:51:43 am »
Dla mnie to takie trochę "budżetowe deluxe". Wiem, że DC i Marvel też tak wydają, ale nie zapominajmy, że wydają również tak jak Mucha zrobiła to z Sprawiedliwośćią, albo jak DC wydało Green Lanterny Johnsa w omnibusach ostatnio (piszę o nich bo je fizycznie posiadam, choć zdaję sobie sprawę, że to nie odosobnione przypadki). To jest porządne wydanie, a nie czarna oprawa introligatorska z ledwie wytłoczonym tytułem na froncie.... No i ten czarny papier, który przy najmniejszym kontakcie z wilgocią się rozpada - zalecam pozostawienie do samoistnego odparowania, broń boże ścieranie czegokolwiek z okładki!!! :smile:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1593 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:55:08 am »
Mógłbyś dodać, że w >Twojej opinii< bo to co napisałeś jest mocno subiektywne. Ja akurat się z tym nie zgadzam.

Ja też nie. Zdecydowanie.

Offline marian381

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1594 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:55:24 am »
Jasne jest, że przy Sprawiedliwości wydania Egmontu wypadają blado. Też bym wolał dostawać takie wydania, jak zaserwowała nam Mucha, ale warto wziąć tutaj pod uwagę, że Sprawiedliwość to był jednorazowy wyczyn ze strony Muchy, a DC Deluxe dostajemy regularnie i po prostu takie wykonanie tnie koszty.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1595 dnia: Styczeń 09, 2017, 10:55:57 am »
Właściwie to co ma za znaczenie co jest pod obwolutą, skoro zazwyczaj na półce stoi w obwolucie a czytanie odbywa się bez niej, czy jakby okładka była różowa to nie ma znaczenia bo jej nie widać przez większość czasu. No chyba że ktoś wyrzuca obwoluty to wtedy może mieć znaczenie.   
Wystarczy, że zdejmiesz obwoluty i pomieszasz kila tomów - odnalezienie czy rozpoznanie pozycji bez obwoluty staje się wyzwaniem. Gdyby miały chociaż na grzbietach jakieś oznaczenia..... Niektóre marvelowe omniaki mają pod obwolutą chociaż jakiś napis czy logo w kolorze.... a tak - "ciemność, ciemność widzę...." :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1596 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:04:57 am »
Sprawiedliwość to był jednorazowy wyczyn ze strony Muchy, a DC Deluxe dostajemy regularnie i po prostu takie wykonanie tnie koszty.

No to jak tnie koszty, to czemu tego w cenie okładkowej nie widać? No i to jest Deluxe czy ekonom? Dali by normalną okładkę jak w N52, JLA czy Elektrze i bym miał zero uwag. A tak to tylko denerwuje.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1597 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:12:13 am »
No to jak tnie koszty, to czemu tego w cenie okładkowej nie widać? No i to jest Deluxe czy ekonom? Dali by normalną okładkę jak w N52, JLA czy Elektrze i bym miał zero uwag. A tak to tylko denerwuje.
Bo mamy wolny rynek i kapitalizm jak sam twierdzisz. Jeśli komuś nie odpowiada może nie kupować, nikt nikogo nie zmusza do nabywania czegoś jak mu się nie podoba. Zawsze można czytać oryginały lub wersje cyfrowe, uniknie się wtedy narzekania na tą brzydką okładkę pod obwolutą.

Offline marian381

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1598 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:14:08 am »
No to jak tnie koszty, to czemu tego w cenie okładkowej nie widać? No i to jest Deluxe czy ekonom? Dali by normalną okładkę jak w N52, JLA czy Elektrze i bym miał zero uwag. A tak to tylko denerwuje.

Zacznij patrzeć trzeźwo na wydania Egmontu, a zobaczysz to cięcie kosztów.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1599 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:19:40 am »
Określenie "Deluxe" jest rzeczywiście na wyrost, bo można z tego było zrobić naprawdę wysokojakościowe wydanie (dla mnie ono jest po prostu standardowe z obwolutą), bo z czymś znacznie wyższym kojarzy mi się użyte dla tych wydań określenie.
Natomiast nie nazwałbym też tego fuszerką. Takie określenie jest za silne: jak nam wydadzą jakąś megakupę, to jeśli teraz używamy terminu "fuszerka", przy prawdziwej niedoróbce zabraknie nam określeń na skali.


Ale jak najbardziej rozumiem tych, co mają zagraniczne Deluxy czy jak one sie nazywają, i patrząc na nasze Deluxy widzą zgrzyt.
Ja chyba nie miałbym takiego problemu - jakość wydań PL mnie zadowala. Chyba nie patrzę na to, jak określana jest dana edycja: deluks, superexclusive czy co oni tam jeszcze wymyślą - niezależnie, nasi czy ci zza oceanu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1600 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:23:48 am »
Takie określenie jest za silne (...)


Ok. W sumie racja. Niech będzie, że wydania Egmontu nie spełniają do końca moich oczekiwań gdy chodzi o ten format (a ja naprawdę nie jestem wariatem gdy chodzi o pałowanie się tym jaki standard wydawniczy mają moje komiksy).
perły przed wieprze

Kijanek

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1601 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:28:58 am »
No to jak tnie koszty, to czemu tego w cenie okładkowej nie widać? No i to jest Deluxe czy ekonom? Dali by normalną okładkę jak w N52, JLA czy Elektrze i bym miał zero uwag. A tak to tylko denerwuje.
Masz DC Deluxe okładkowo w cenie poniżej N52 lub w zbliżonych cenach, (jest to 7 pozycji) ale tego nie zauważasz

Offline rzem

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1602 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:30:27 pm »

Ok. W sumie racja. Niech będzie, że wydania Egmontu nie spełniają do końca moich oczekiwań gdy chodzi o ten format (a ja naprawdę nie jestem wariatem gdy chodzi o pałowanie się tym jaki standard wydawniczy mają moje komiksy).


Ok, dobrze wiedzieć, że jesteśmy na tej samej planecie, niezależnie, czy to jest Ziemia 616, Ziemia 2, czy jakas inna.


Miałem chyba w ogóle farta, bo mi okładki deluxów palców nie barwiły, zgadzam się natomiast co do niedostatecznej jakości papieru: chwyć stronę ciut za długo, albo za mocno i będziesz szukał kustosza celem restauracji. Ale to w ogóle problem Egmontu chyba nie tylko w deluxach.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1603 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:45:01 pm »
Standard deluxe może nie jest najwyższych lotów, ale i tak jestem zadowolony, gorzej jest z tytułami. Ja ciągle liczę, że uruchomi się wydawanie kryzysów, jak na razie DC nie zapowiedziało na wiosnę i na lato żadnego wznowienia, choć w tamtym roku pod koniec wyszedł ABSOLUTE INFINITE CRISIS.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1604 dnia: Styczeń 09, 2017, 02:53:29 pm »
Wbrew powszechnemu tutaj mniemaniu Egmont nie wymyślił sobie formatu Deluxe tylko skopiował praktycznie w 1:1 wydania zagraniczne. Takie same obwoluty, taki sam format (powiększony). Gdyby ktoś z was postawił na półce grzbietami obok siebie oba wydania trudno byłoby dostrzec różnicę. Czasami nawet wydanie Egmontu jest lepsze np. zagraniczny Year 100 ma 240 stron a polski 272. Jeżeli chodzi o czarną, brudzącą, płócienną okładkę to jest ona standardem w naszym wydaniu - na taki krok zdecydował się Egmont. W zagranicznych w sporej części jest kolorowa i lakierowana z grafiką np. Year 100, New Frontier, Multiversity, Crisis on Infinite Earths. Za wszystkie nie jestem w stanie poręczyć. Wiadomo, wygląda to lepiej bez obwoluty, ale z obwolutą różnice są naprawdę niewielkie. A w samym komiksie praktycznie żadne.

Dla mnie DC Deluxe od Egmontu naprawdę nie ma się czego wstydzić. Można spokojnie postawić obok lepszych zagranicznych wydań. Czego nie można powiedzieć o Haszetowych, Eaglemossowych standardach i N52 od Egmontu, które nadają się jedynie na stosik przy kibelku.

Z ciekawości i bez podtekstów zapytam, co uważacie za lepszy (a może wyższy) standard wydawniczy w Polsce od DC Deluxe. Jaka to seria jest taka wybitna pod względem wydania?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 03:04:16 pm wysłana przez Antari »

 

anything