Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 505441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 07, 2017, 09:53:56 pm »
Amerykański Wampir 2 też sporo leżał  :biggrin:

ale pewnie nie tego Moore`a Ci chodzi :P
Chodzi mi o listy od Blasko i Absolutnie  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 09:57:37 pm wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 07, 2017, 09:58:03 pm »
Amerykański Wampir 2 też sporo leżał  :biggrin:
No ale nie 8 lat, jak Supek :D

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 07, 2017, 10:01:33 pm »
Z supkami tymi dwoma był problem, bo jak były wcześniej wydane to po parę lat leżały w księgarniach i promocje nie pomagały.
W sumie aż tak dobre one nie są.



Jakoś sobie nie przypominam, żeby te komiksy zalegały. Może "Na wszystkie pory roku" leżał nieco dłużej, ale "All-star" poszedł przecież jak ciepłe bułki.
Poza tym, dziś komiks Loeba i Sale'a sprzedałby się dużo szybciej, właśnie dlatego, że to jest ich komiks.

I jeśli one nie są dobre, to w DC w ogóle nie ma dobrych komiksów.



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 07, 2017, 10:11:44 pm »



Jakoś sobie nie przypominam, żeby te komiksy zalegały. Może "Na wszystkie pory roku" leżał nieco dłużej, ale "All-star" poszedł przecież jak ciepłe bułki.
Poza tym, dziś komiks Loeba i Sale'a sprzedałby się dużo szybciej, właśnie dlatego, że to jest ich komiks.

I jeśli one nie są dobre, to w DC w ogóle nie ma dobrych komiksów.
Ostatni raz widziałem w księgarni supka na wszystkie pory roku w folii 3 lata temu.
All star nie miał dodruków, Egmont złapał DC na wyłączność, wiec naklad dopiero po tej informacji zaczął schodzić na gwałt
Dobre wg mnie jest KC, Rok Pierwszy,GC - nawet mogę powiedzieć ze idące pod bardzo dobre komiksy. By nie było za bardzo dobry komiks uważam serię Parker, Maus, czy Umowę z Bogiem. Genialnego komiksu jeszcze nie spotkałem
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 10:17:13 pm wysłana przez Kijanek »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 07, 2017, 10:14:11 pm »
Pod warunkiem, ze cieple buleczki ida przez jakies 3 lata, bo tyle mniej wiecej sprzedawal sie All-Star Superman. Jesli zas chodzi o Es na wszystkie pory roku, to lezal i lezal, a ja sie zastanawialem i zastanawialem, dlaczego, dlaczego tak lezy i lezy, i w koncu doszedlem do wniosku, ze chyba przez brzmienie tytulu, ktory, przynajmniej dla mnie, sugeruje jakas popeline o ksieciu dla gospodyn domowych.

Ale oczywiscie zgadzam sie, ze sa to swietne komiksy i zarazem bardzo sie od siebie rozniace.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 10:18:31 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline chch

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 07, 2017, 10:25:51 pm »

(...)Mam na myśli takie rzeczy, jak "Promethea", "Tom Strong" czy "Tomorrow Stories" (dla tych, co lubią krótkie historyjki).
(...)


Wymienione przez Ciebie serie stanowią część Vertigo (jak się niedawno dowiedziałem). Czy w DC Deluxe jest również wydawane Vertigo?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 07, 2017, 10:59:53 pm »

Wymienione przez Ciebie serie stanowią część Vertigo (jak się niedawno dowiedziałem). Czy w DC Deluxe jest również wydawane Vertigo?


Ne jest, ale "Top 10" wychodzi w "Mistrzach komiksu" i nie miałbym nic przeciwko takiemu wydaniu równiez tych rzeczy (zamiast zbioru szorciaków Moore'a w Deluxe).


Jeśli zaś chodzi o moje typy, to chętnie bym zobaczył w Deluxe chociażby to:
https://www.amazon.com/Deadman-Kelley-Jones-Complete-Collection/dp/1401271677


Nie pogniewałbym się też za to:
https://www.amazon.com/Enemy-Ace-Idyll-Hardcover-Print/dp/B004TSC5IE/ref=sr_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1494193999&sr=1-2&keywords=enemy+ace+war+idyll
Nie mam nic przeciwko superhero, ale wydaje mi się, że czasem warto otworzyć oczy na rzeczy mniej oczywiste.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 07, 2017, 11:19:32 pm »

4. "Batman: Black and White" - mam pewną słabość do antologii tego typu od czasu starego "Star Wars Komiks". Biorąc pod uwagę, jak dawno temu ukazały się pierwsze dwie części, chyba fajnie byłoby dostać ich reedycję w lepszej oprawie - preferowałbym zebrane w jednym tomie B&W 1 i 2 (razem chyba 376 stron), a za rok - 3 i 4 (576 stron - dużo, ale może czarno-biały druk utrzyma cenę w granicach rozsądku).
To jest album na którego zapowiedź w ramach Deluxe czekam od początku. Jedna z najpiękniejszych antologii tego typu. A przy tym pierwszy (najlepszy) tom wydany przez TM-Semic (za co mu chwała) był opublikowany w jakości urągajacej wszelkim standardom. Założę się, że nigdzie indziej na świecie nie wydano tego - bądź co bądź ambitnego - albumu na tak fatalnym papierze. A w formacie jaki zaproponował Garf byłoby to naprawdę coś.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1673 dnia: Maj 07, 2017, 11:35:11 pm »
Egmont wyda to co wyszło za granicą w Deluxe, nie napalajcie się tak na składaki.

BATMAN BY AZZARELLO AND RISSO
BATMAN EGO AND OTHER TAILS (tutaj lekki dubel)
BATMAN INCORPORATED
BATMAN NOEL
BATMAN WHATEVER HAPPENED TO CAPED CRUSADER
KINGDOM COME 20TH ANNIVERSARY
SOLO
SUPERMAN FOR ALL SEASONS
CATWOMAN VOL.3 UNDER PRESSURE
WONDER WOMAN VOL.2 BY RUCKA
GREEN ARROW BY JEFF LEMIRE
MULTIVERSITY
SWAMP THING BY SCOTT SNYDER


CATWOMAN VOL.3 UNDER PRESSURE już praktycznie potwierdzone przez TK, resztę na rok 2018 obstawiam WONDER WOMAN VOL.2 BY RUCKA, BATMAN WHATEVER HAPPENED TO CAPED CRUSADER, KINGDOM COME 20TH ANNIVERSARY, SUPERMAN FOR ALL SEASONS i jakaś dzika karta. Wszystko to bardzo bezpieczne typy i wznowienia. Założę się, że Supki sprzedałyby się teraz lepiej, bo ludzie chętniej kupują to co już znają.

Osobiście też nie podoba mi się, że Egmont pcha na siłę serie do tej linii wydawniczej (zaraz pojawi się setka postów, że run Bru w kocicy jest wybitny). Dla mnie ideą tej serii była nieprzewidywalność i różnorodność, przez forsowanie kolejnych tomów gdzieś ta idea gaśnie. Po trzecim tomie Catwoman pojawią się głosy, że "to już wydajmy całość bo brzydko wygląda na półce".

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 07, 2017, 11:44:36 pm »

Ale to przecież wcale fajne nie jest...
Myślałem, że to ironia...


Mam 1. wydanie DCU by Alan Moore, i tak, gdybyśmy dostali to pierwsze wydanie to dostalibyśmy:
- "Zabójczy Żart" - w końcu rysunki Bollanda w powiększonym (może nie jakos bardzo, ale zawsze) rozmiarze i - po blisko 30 latach - znów w "oryginalnych" kolorach (tym razem na kredzie)
- Batman "Clay" (cytuję tytuł z pamięci) - świetny komkis z Batmanem, ale nie o Batmanie, zapomniany (może dlatego, że taki kameralny), a moim zdaniem niewiele gorszy (jeśli w ogóle) od ZŻ.
- Superman "Whatever happened..." + "For man who has..." (tytuły cytuję znów z pamieci) - absolutne klasyki (szczególnie pierwszy), komiksy uznawane za jedne z najlepszych z eSem w historii.


A to wszystko w 1 komiksie! Już powyższe komiksy powinny sprawić, że tytuł ten jest godny wydania w DeLuxe, a do tego dochodzi mnóstwo szorciaków, i kilka dłuższych historii (np. Supermana ze Swamp Thingiem, którą to historii jeszcze nie czytłem) - może nic specjalnego, ale i tam pojawiają się małe perełki (np. Omega Men).
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 11:47:49 pm wysłana przez mack3 »

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1675 dnia: Maj 08, 2017, 12:00:21 am »
Egmont wyda to co wyszło za granicą w Deluxe, nie napalajcie się tak na składaki.




Niewątpliwie masz rację, że Egmont sięgnie po to, co DC Comics wydało jako Deluxe, ale jednak DC Comics wydało w ten sposób nieco więcej rzeczy niż piszesz:
http://www.dccomics.com/search?keyword=Deluxe%20edition


W sumie jest z czego wybierać.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1676 dnia: Maj 08, 2017, 08:19:23 am »
http://www.dccomics.com/search?keyword=Deluxe%20edition
Dodaję z tej listy:

Superman: Secret Identity

Swamp Thing By Scott Snyder idealnie pod przyszłorocznego Swamp Thinga  :smile:

Green Arrow By Jeff Lemire Lemire się robi u nas popularny więc dawać  :smile: (+Sweet Tooth z Vertigo)

Egmont wyda to co wyszło za granicą w Deluxe, nie napalajcie się tak na składaki.
Z Lobo coś ma być  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 08:30:40 am wysłana przez JanT »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1677 dnia: Maj 08, 2017, 09:27:34 am »
Myślałem, że to ironia...

Mam 1. wydanie DCU by Alan Moore, i tak, gdybyśmy dostali to pierwsze wydanie to dostalibyśmy:
- "Zabójczy Żart" - w końcu rysunki Bollanda w powiększonym (może nie jakos bardzo, ale zawsze) rozmiarze i - po blisko 30 latach - znów w "oryginalnych" kolorach (tym razem na kredzie)
- Batman "Clay" (cytuję tytuł z pamięci) - świetny komkis z Batmanem, ale nie o Batmanie, zapomniany (może dlatego, że taki kameralny), a moim zdaniem niewiele gorszy (jeśli w ogóle) od ZŻ.
- Superman "Whatever happened..." + "For man who has..." (tytuły cytuję znów z pamieci) - absolutne klasyki (szczególnie pierwszy), komiksy uznawane za jedne z najlepszych z eSem w historii.

A to wszystko w 1 komiksie! Już powyższe komiksy powinny sprawić, że tytuł ten jest godny wydania w DeLuxe, a do tego dochodzi mnóstwo szorciaków, i kilka dłuższych historii (np. Supermana ze Swamp Thingiem, którą to historii jeszcze nie czytłem) - może nic specjalnego, ale i tam pojawiają się małe perełki (np. Omega Men).
To "pierwsze" wydanie DCU by Moore, czyli komiks o tytule "DC Universe: The Stories of Alan Moore", to niemalze zupelnie inny komiks, a wlasciwie mocno inna kompilacja, anizeli "DC Universe by Alan Moore", o ktorym dyskutowano wyzej. I o ile w odniesieniu do tego drugiego nalezy zgodzic sie z Absolutnie, ze jest raczej kiepski (bo po prostu powycinano z niego te najlepsze historie, ktore sa w tym pierwszym), o tyle jak najbardziej masz racje, ze ten pierwszy fajnie by bylo wydac, bo jest, po pierwsze, fajny, a po drugie - wlasciwie juz niedostepny w oryginale (oczywiscie za sensowne pieniadze). I Ty, i Absolutnie macie zatem racje.

P.S. Ten komiks "gliniany" komiks "z Batmanem nie o Batmanie" to "Mortal Clay".   
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 09:31:22 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1678 dnia: Maj 08, 2017, 09:34:03 am »
masz racje, ze ten pierwszy fajnie by bylo wydac, bo jest, po pierwsze, fajny, a po drugie - wlasciwie juz niedostepny w oryginale (oczywiscie za sensowne pieniadze).


DC zdecydowało, że w Deluxe wyda "Zabójczy żart" osobno i "Whatever happened..." osobno. I - zgodnie z tym, co napisał Antari - możemy liczyć bardziej na powtórkę tego, co zrobili Amerykanie, niż na jakieś rewolucyjne przywracanie tego, co zepsuto.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1679 dnia: Maj 08, 2017, 09:44:44 am »
Pewnie tak, a moze jednak nie. Ale majac na uwadze ten stan nieustalony, ja w odniesieniu do tej kompilacji najbardziej obstawialbym po prostu nici. Ufam jednak, ze w tej czy innej formie ukaza sie z tej kompilacji w końcu te lepsze rzeczy, jak chocby "Whatever..."

 

anything