trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 363002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1155 dnia: Marzec 14, 2015, 12:24:44 pm »
Urok pierwszych wydań? ;)

Rozumiem, ale raczej jest mi to obce - zwłaszcza, że u nas nowe wydania zazwyczaj są lepszej jakości niż te sprzed lat. Porządniejsze tłumaczenie (DKR), ładniejsze, solidniejsze wydanie (integrale w HC zamiast pojedynczych zeszytów). Ale pewnie, co kto lubi.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1156 dnia: Marzec 14, 2015, 01:26:34 pm »
Rozumiem, ale raczej jest mi to obce - zwłaszcza, że u nas nowe wydania zazwyczaj są lepszej jakości niż te sprzed lat. Porządniejsze tłumaczenie (DKR), ładniejsze, solidniejsze wydanie (integrale w HC zamiast pojedynczych zeszytów). Ale pewnie, co kto lubi.


Z sentymentami i zbieractwem nie wygrasz, dlatego istnieją tacy dziwni ludzi jak ja, którzy Guardian Devil mają w pięciu różnych wydaniach, a The Man Without Fear w trzech  :lol:
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1157 dnia: Marzec 14, 2015, 02:26:40 pm »
Masakra, a mnie sie wydaje, że widywałem te same numery w cenie kilku czy kilkunastu złotych...
Chyba czas wystawić swoje tym bardziej, że tych numerów zdaje się mam duble i to w niezłym stanie :)

Offline AvengerGT

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1158 dnia: Marzec 14, 2015, 03:26:47 pm »
Masakra, a mnie sie wydaje, że widywałem te same numery w cenie kilku czy kilkunastu złotych...
Chyba czas wystawić swoje tym bardziej, że tych numerów zdaje się mam duble i to w niezłym stanie :smile:
W niezłym stanie a wyglądające jakby były dopiero co podane przez panią w kiosku, to jednak różnica  :wink: Aczkolwiek cena, jaką osiągnęły te trzy zeszyty (jak na tm-semik) jest rzeczywiście imponująca.

Offline mack3

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1159 dnia: Marzec 14, 2015, 03:55:43 pm »
W niezłym stanie a wyglądające jakby były dopiero co podane przez panią w kiosku, to jednak różnica  :wink: Aczkolwiek cena, jaką osiągnęły te trzy zeszyty (jak na tm-semik) jest rzeczywiście imponująca.
No właśnie dziwi mnie to, że na aukcji nie było mowy o stanie, a jedynie zdjęcia, na których komiksy rzeczywiście wyglądały ładne.

Offline Death

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1160 dnia: Marzec 14, 2015, 07:50:03 pm »
Wymienię "Sandman: Zabawa w Ciebie" HC - stan okładki bardzo dobry minus, środek bardzo dobry za "Batman. Długie Halloween" lub "Palestynę".
Każdy by chciał tak wymienić, że Sandman za dużo droższego Batmana. :wink:

Offline HaVoK

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1161 dnia: Marzec 14, 2015, 09:04:20 pm »
Nie widzę tu żadnego problemu, ale cieszę się, że mój post nadaje się do cytowania.

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1162 dnia: Marzec 19, 2015, 07:25:26 am »

Offline Mefisto76

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1163 dnia: Marzec 19, 2015, 11:34:40 am »
Aukcja z tytułu "Czekam na frajera"
http://allegro.pl/legendy-polskie-zemsta-hrabiego-skarbka-rosinski-i5189740738.html

Nie znam kupującego, ale w ogóle mnie ta aukcja nie razi, zwłaszcza, że Legendy Polskie niedostępne są już nigdzie od bardzo dawna, a na rynku wtórnym "chodzą" po tyle: http://allegro.pl/rosinski-legendy-polskie-3-w-1-pl-unikat-i5121594179.html
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

fragsel

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1164 dnia: Marzec 19, 2015, 11:54:54 am »
nawet sam zestaw szninkiel + zemsta + western + skarga zdaje się być wart co najmniej 200..

Offline Mefisto76

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1165 dnia: Marzec 19, 2015, 12:18:26 pm »
Oczywiście, że cena jest wyższa niż wszystko kupowane osobno, ale jak już wspomniałem Legend po prostu nie ma, więc nie zdziwiłbym się, jakby ów zestaw niebawem się sprzedał.

W każdym razie jest to na pewno mniejsze "czekanie na frajera", niż pięciokrotne wystawianie "kompletu Yansa za jedyne 1000 zł ostatni raz!" niewiele przed wznowieniem w trzech integralach po 99 zł cena okładkowa jednego tomu. 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Shinue

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1166 dnia: Marzec 19, 2015, 02:25:27 pm »
Mam na zbyciu zdublowanego zafoliowanego "Wampira" Sfara i teraz pytanie: sprzedać go teraz ze stratą 10zł czy czekać aż nakład się wyczerpie i liczyć na zysk?

fragsel

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1167 dnia: Marzec 19, 2015, 02:32:09 pm »
Z punktu widzenia przyszłości polskiego komiksu chyba najlepsze co mogłoby wyniknąć z tej sytuacji to gdybyś go przekazał do najbliższej biblioteki...

natomiast jeśli nie jest twoim celem popularyzacja komiksu a jedynie personalny zysk, to po kiego grzyba pytasz? czy ja lub ktokolwiek z nas tu obecnych jest właściwą osobą do podejmowania Twoich decyzji finansowych? serio?

mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1168 dnia: Marzec 19, 2015, 03:15:32 pm »
Mam na zbyciu zdublowanego zafoliowanego "Wampira" Sfara i teraz pytanie: sprzedać go teraz ze stratą 10zł czy czekać aż nakład się wyczerpie i liczyć na zysk?

zależy, wampir nie jest kompletny. jak chcesz się bawić w spekulację to będziesz musiał dokupić "aspirine" i poczekać 2-3 lata nie mając gwarancji że po drodze nie będzie dodruku (albo że nakład w ogóle zejdzie w tym czasie, nieznana jest przecież liczebność obecnego rzutu).

Offline skil

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1169 dnia: Marzec 19, 2015, 05:05:19 pm »
Mam na zbyciu zdublowanego zafoliowanego "Wampira" Sfara i teraz pytanie: sprzedać go teraz ze stratą 10zł czy czekać aż nakład się wyczerpie i liczyć na zysk?

To nie jest typ komiksu o który ludzie będą się zabijać, z drobnym zyskiem to może sprzedasz za 5 lat. Podobnie jest z np. "Lapinotem" Trondheima, "Rycerzami św. Wita" i innymi tego typu rzeczami, które są dobre, ale u nas niedoceniane.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything