trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 362988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spheres

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1230 dnia: Maj 06, 2015, 08:08:54 pm »
Kolejna aukcja z tytułu "czekam na frajera":

http://allegro.pl/zbik-sledzic-fiata-03-17we-i-wydanie-1968r-i5322591496.html

Wyszło eleganckie wznowienie, a gość wciska stare, wymemłane wydanie za grubą kasę.

widzisz, niektóre rzeczy mają wartości kolekcjonerskie :) nie jeden woli dać więcej za stary rozlatujący się komiks niż za nowy
na komiksy nie zawracam uwagi, ale ile razy się płaciło za płytę CD (mając wznowienie w jakiej wypasionej edycji) dużo kasiury żeby mieć jej pierwsze wydanie, nie ważne było że okładka trochę zmientolona a sama płyta porysowana
pierwsze to pierwsze :)

Offline bosssu

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1231 dnia: Maj 06, 2015, 08:21:55 pm »
To nie jest standard. Już nic takiego nie kupisz. Podpisy Polcha - były tylko do komiksów zamówionych do 1 maja.
Jak zamówisz teraz - masz bez podpisu. Jak się ktoś zagapił, a chce mieć koniecznie "pomazany" - to zapłaci.
Tylko tych "pomazanych" będzie się pałętało po świecie ponad 1000szt co jest więcej niż pierwsze wydania Mistrzów Komiksu, które chodzą po 300-500zł. A tych niepomazanych jest na pęczki więc nikt nagle nie straci, że kupi "czysty"- sam autograf wyceniać na ponad 150zł hmmm... jest jakiś kupiec na sali??!!!...SPRZEDANY!!!! :lol:
Bosssu, ja tylko wstawiam tę aukcję, żeby ostrzec innych forumowiczów, żeby czasem nie dali się naciągnąć, kupując ten stary, zniszczony komiks, gdy jest na rynku wznowienie. Chyba po to jest ten temat, tak?
Masz rację w 100% mnie też ciężko było zrozumieć dlaczego wśród ok. 30 aukcji nagle pojawia się taka kwota o 2000% wyższa....coś w tym musi być...pewnie jak ze spodniami :idea: :???: : ...te postrzępione zawsze są droższe i tak pewnie musi już być. :badgrin:
Z innej beczki to samemu zdażyło mi się kupić za prawie 500zł Żbika- Tajemnica Tamary w kiepskim stanie po to aby mieć komplet pierwszych wydań.

Offline Funny

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1232 dnia: Maj 08, 2015, 09:09:50 am »
To nie jest standard. Już nic takiego nie kupisz. Podpisy Polcha - były tylko do komiksów zamówionych do 1 maja.
Jak zamówisz teraz - masz bez podpisu. Jak się ktoś zagapił, a chce mieć koniecznie "pomazany" - to zapłaci.


Zamówiłem 04.05 i otrzymałem komiks z autografem.
Może powodem bylo to, że moje zamówienie bylo na ponad 350 zł i sprzedawca chciał mnie w ten sposób nagrodzić. Tak czy owak to bylo miłe i na pewno będę kupował w sklepie gildii częściej niz na allegro.
Szkoda, że Valeriana 1 mieli za dużo wyższą cenę niż na allegro z przesyłką bo też kupiłbym w tym pakiecie obydwa tomy.




mgnesium

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1233 dnia: Maj 10, 2015, 09:47:59 am »
jednak się sprzedało, ale nowsze zabazgrane egzemplarze w niższych cenach jakoś nie chcą już schodzić: http://allegro.pl/ekspedycja-bogowie-z-kosmosu-nowy-autograf-polch-i5328456093.html
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2015, 09:51:37 am wysłana przez mgnesium »

Offline arab555

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1234 dnia: Maj 10, 2015, 10:50:45 am »
niepojęta rzecz dla mnie...w każdym sklepie za połowę tej ceny a tu schodzi za taka kwotę!

Offline Itachi

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1235 dnia: Maj 10, 2015, 11:23:35 am »
niepojęta rzecz dla mnie...w każdym sklepie za połowę tej ceny a tu schodzi za taka kwotę!

W takich przypadkach decyduje szczęście, jakiś użytkownik się "napali" kupi bez sprawdzania pozostałych aukcji albo kompletnie nie zna się na komiksach i wykona krok wspomniany wcześniej.

Offline Death

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #1236 dnia: Maj 10, 2015, 11:25:24 am »
jednak się sprzedało, ale nowsze zabazgrane egzemplarze w niższych cenach jakoś nie chcą już schodzić: http://allegro.pl/ekspedycja-bogowie-z-kosmosu-nowy-autograf-polch-i5328456093.html
Szybko, wyciągajcie reflektor z szafy i świećcie po niebie. To robota dla Bosssumana.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1237 dnia: Maj 19, 2015, 12:25:59 pm »
Nie wiem gdzie wpisać, bo info jest ogólne w sensie premier różnych wydawnictw. TOTALNA GILDIOWA OBSUWA TERMINÓW PREMIER NAJWAŻNIEJSZYCH TYTUŁÓW na terminy 26-27 maja i nawet dalszy, w tym Hawker, Ballada, Sandoval (tutaj nawet połowa czerwca), Wróblewski, no i jak wiadomo BzzBzz z cyckami. Ide chlać, a potem spać.

Offline Death

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1238 dnia: Maj 19, 2015, 12:29:09 pm »
Pewnie wyprzedały się na targach i muszą robić dodruki.

Offline Kokosz

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1239 dnia: Maj 19, 2015, 01:15:59 pm »
Nie wiem gdzie wpisać, bo info jest ogólne w sensie premier różnych wydawnictw. TOTALNA GILDIOWA OBSUWA TERMINÓW PREMIER NAJWAŻNIEJSZYCH TYTUŁÓW na terminy 26-27 maja i nawet dalszy, w tym Hawker, Ballada, Sandoval (tutaj nawet połowa czerwca), Wróblewski, no i jak wiadomo BzzBzz z cyckami.

Może wydawcy jak zwykle w pośpiechu w ostatniej chwili odebrali pierwsze egzemplarze z drukarni, aby tylko było na Festiwal, a teraz drukarnie na spokojnie muszą zrobić resztę nakładu?

Offline Itachi

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1240 dnia: Maj 19, 2015, 01:31:13 pm »
Nie wiem gdzie wpisać, bo info jest ogólne w sensie premier różnych wydawnictw. TOTALNA GILDIOWA OBSUWA TERMINÓW PREMIER NAJWAŻNIEJSZYCH TYTUŁÓW na terminy 26-27 maja i nawet dalszy, w tym Hawker, Ballada, Sandoval (tutaj nawet połowa czerwca), Wróblewski, no i jak wiadomo BzzBzz z cyckami. Ide chlać, a potem spać.

Zapraszam do Opola, na Piastonalia :lol:
Na poważnie, na 4 kupione komiksy, 3 mają obsuwę... pozostawię to bez komentarza...

Offline SynMałpy

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1241 dnia: Maj 19, 2015, 02:06:57 pm »
http://allegro.pl/sprawiedliwosc-alex-ross-sklep-warszawa-i5356082845.html


I... już wiadomo, gdzie nasze egzemplarze Sprawiedliwości - tanio wykupię na stadionie, drożej sprzedam na Allegro...

Offline Itachi

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1242 dnia: Maj 19, 2015, 02:15:53 pm »
Przecież oni pewnie też zamawiali egzemplarze u Muchy. Po co więc mieli wykupywać go na KW? Mucha wysłała drobną cześć nakładu pewnie do każdej księgarni i tyle. Dupy dała z tym, że zapowiedziała komiks z ogromnym zapasem czasu, a i tak nie zdążyła go wydać. Pre-ordery stały się old-derami...

Offline peta18

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1243 dnia: Maj 19, 2015, 02:27:42 pm »
Poziom idiotyzmow, ktore tu i tam sie wypisuje przekroczyl juz chyba norme...
I milkne na jakis czas, az opadnie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline SynMałpy

Odp: Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1244 dnia: Maj 19, 2015, 02:39:56 pm »
Przecież oni pewnie też zamawiali egzemplarze u Muchy. Po co więc mieli wykupywać go na KW? Mucha wysłała drobną cześć nakładu pewnie do każdej księgarni i tyle.


Nie rozumiem - to znaczy, że jednak pewna część nakładu będzie dostępna w księgarniach w pierwotnym terminie premiery? To o co tyle rabanu z przesunięciem premiery, skoro będzie można jutro kupić egzemplarz?

 

anything